Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

3700x jest bardziej przyszłościowy. Nie ma szans żeby to się nie przydało gdy wyjdą nowe konsole z duża ilością rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę (na stronie AMD) że do 570 są już tylko stery pod Windows 10? Czyli kto chce nowego Ryśka i Windows 7 to musi kupić płytę na starszym chipsecie?

Zdziwiony ;)? Na Intelu masz to samo i pod Z390 nie ma sterowników USB. Przy czym dla X370/X470 oraz tańszych odpowiedników należy pamiętać, że będą działać tylko te porty, za które nie odpowiada procesor (ponownie sterowniki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę (na stronie AMD) że do 570 są już tylko stery pod Windows 10? Czyli kto chce nowego Ryśka i Windows 7 to musi kupić płytę na starszym chipsecie?

 

Windows 7 traci wsparcie za 5 meisiecy wiec tak czy siak trzeba sie przesiadac na 10 :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

3700x jest bardziej przyszłościowy. Nie ma szans żeby to się nie przydało gdy wyjdą nowe konsole z duża ilością rdzeni.

 

Za rok Zen 2 Refresh czyli Ryzen 4000. Będzie okazja do powiększenia jajecznego stanu posiadania ;-)8:E

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

3700x jest bardziej przyszłościowy. Nie ma szans żeby to się nie przydało gdy wyjdą nowe konsole z duża ilością rdzeni.

 

Zależy

 

1. ps4 już ma 8 rdzeni, więcej nie dostanie ps5, chociaż może będzie wykorzystywać je lepiej bo ps4 rezerwuje na system 2 chyba, no i nie będzie to słabiutki jaguar. W każdym razie konsolowe gry od wieków są robione pod 6-rdzeniową (w praktyce) platformę a i tak silny single core dominuje

 

2. nie sądzę, że podniesie Ci to tak wydajność, żeby było warte +66% dopłaty

 

3. jak to będzie norma to wyjdzie 4700x :E

 

 

mi wychodzi że posiadacze antycznych platform tak jak moja powinni kupić 3600 i dopiero za rok czy dwa wymienić na coś mocniejszego o ile w ogóle będzie potrzeba

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakaś zaleta 7nm ?

 

power_3d.png

Sprawdzanie poboru mocy w grach nie ma większego sensu. Dziwię się, że coś takiego jest publikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oczywiście jak ktoś chce zmieniać procka za 1-2 lata to 3700x się nie pyla. Jeśli jednak ktoś kupuje kompa w 2019 roku i postara się z nim przetrwać całą nową generację konsol - 3700x musowo.

Edytowane przez pepe06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no ja też myślałem nad 3700x od razu, ale jednak bulę za całą platformę (mobo, ram, dysk) i dowalanie procka na tym etapie zmienia całkowity koszt wymiany (kupno nowego-sprzedaż starego) z ~800 zł na ~1450 czyli się nie opyla na ten moment

 

szczerze to nawet nie wiem, czy warto dawać 800zł za wymianę, ale podejrzewam, że po prostu ceny 4790k w odsprzedaży zaczną gwałtownie spadać niedługo i wyjdzie na to samo za generację. Teraz jeszcze sporo ludzi jedzie na hasłelu i 4790k wychodzi ich taniej, niż wymiana wszystkiego

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele. lepiej idzie, niż karkówka w Kauflandzie :D

 

 

mVWGJ0C.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel 6 rdzeni - 287W

AMD 8 rdzeni - 301W

 

Intel 8 rdzeni 294W

AMD 12 rdzeni 320W

 

12 jajek AMD bierze tylko 8W więcej niż 8 jajek poprzedniej generacji. Przecież to jest świetny wynik.

I to nawet mimo żyłowania architektury Zena do maksimum, wyższych zegarów i IPC.

Od czasów Radeona VII było już widać że 7nm tylko marginalnie zmniejsza pobór mocy, jeśli wogóle.

jak na 7nm to i tak słabo, zapewne kaszy laka dodatkowe W, a widziałeś ile więcej wciąga 7nm przy oglądaniu video ?? to jest około 50% całego użytkowania komputera i średnio 20-30W idzie w eter, naprawde slabo jak na 7nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdzanie poboru mocy w grach nie ma większego sensu. Dziwię się, że coś takiego jest publikowane.

Niby dla czego? Pokazuje jakiego realnie poboru możemy się spodziewać grając w gry. Chociaż ja osobiście wybrałbym do takiego testu jakąś grę lepiej obciążającą wątki np. odyssey.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Origins dość dobrze wykorzystuje wielowątkowość, inne gry nie koniecznie i wtedy właśnie w wymagających miejscach ten procek ma problemy z utrzymaniem 60fps.

 

Masz kasę na 2080s to nawet nie pchaj się w ryzena 1600 :E, ryzen 3600 ma znacznie więcej usprawnień i będziesz spał spokojnie i nie martfił się, że w jakiejś miejscówce z powodu cpu chrupnie ci nawet poniżej 50fps.

Sprawdziłem sobie większość gier które mnie interesują i w sumie to Warhammer II kiepsko wypada. Assassyny, Wiedźmin, Forza Horizon wszystko trzyma 60fps (w teorii). Czasu mało na gry, spory zapas starszych do ogrania a do tego chęć zagrania w te ograne w 4k myślę że spokojnie mi na 2 lata wystarczy. Jak do tego dojdzie że kupie takiego Ryzena w okolicach 300zł lub niżej to raczej się na niego zdecyduje. Praktycznie nie interesują mnie nowe gry, nie gram też w fpsy. Za rok wyjdzie ostatnia generacja na am4 i wtedy jakiś wysoki model wrzucę jak mi 1600 przestanie wystarczać a na razie ogram te w których utrzymuje 60fps. Z resztą okazyjny spadek do 50 to dla mnie nie skreśla procesora, niewolnikiem ultra też nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele. lepiej idzie, niż karkówka w Kauflandzie :D

Karkówka to pikuś, ale jak rzucą udka z kurczaka po 2,49zł to wszystkie starsze panie po 60 roku życia uzyskują "w odcinku biegu pomiędzy bramką wejściową a stoiskiem z mięsem" lepsze czasy na 100metrów niż nasza złota sztafeta 4x100m :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdzanie poboru mocy w grach nie ma większego sensu. Dziwię się, że coś takiego jest publikowane.

 

Własnie zacząłem to pisać szczerbaty.gif Jeszcze GPU pół biedy, ale pod cepa... Bezsens. Po dupie często dostaje proc, który lepiej napędza grafikę.

 

img_173135156.jpg

 

 

Moc całego zestawu - OK

 

Ale testowanie mocy proca w ten sposób.... Lipton. W sensie Lipa.

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie poboru mocy w grach nie ma większego sensu. Dziwię się, że coś takiego jest publikowane.

to ja sie dziwie boykom z YT ktorzy nie zwracaja uwagi ile w danym momencie leci po przewodach z sciany, ja wole wiedziec czy leci 350W czy 600W z sciany dzieki takiemu monitoringowi mogem na przyszlosc wiedziec przykladowo za jakim zasilaczem sie rozgladac majac Upgrade HW w planie, i jest to bez roznicy czy wiedzmin czy inna gra lub soft warto takie rzeczy wiedziec

 

Po dupie często dostaje proc, który lepiej napędza grafikę.

 

może jeszcze nie ma takiej karty graficznej którą napędziła by GameKasza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karówka to pikuś, ale jak rzucą udka z kurczaka po 2,49zł to wszystkie starsze panie po 60 roku życia uzyskują "w odcinku biegu pomiędzy bramką wejściową a stoiskiem z mięsem" lepsze czasy na 100metrów niż nasza złota sztafeta 4x100m :lol2:

 

no kurczaka miałem zostawić dla R5 3500 :lol2:

 

a swoją drogą, to AMD Ryzen 9 3900X też nieżle idzie:

"über 280 verkauft" :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za rok Zen 2 Refresh czyli Ryzen 4000. Będzie okazja do powiększenia jajecznego stanu posiadania ;-)8:E

A za 2 lata Ryzen 5xxx, pewnie znów wiecej rdzeni, lepsze ipc i wyższe takty ;) Toż to o...ć można. Kiedyś kupiło się takie i5/i7 i min 5 lat było dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze nie ma takiej karty graficznej którą napędziła by GameKasza :E

I wyjdzie za jakiś czas że 3900X ma ukryty potencjał jak I7 5775C że ludzie po dwóch latach się skapną łoo matko co za proc, nie no żarty ale spodziewam się że w CP2077 zen2 powinien wypaść swietnie skoro pasują mu tytuły co mocniej jadą po procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko soft za tym nadążał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem testy, wydajność jest oki , ale myśląc racjonalnie , najpierw kupię gpu, na końcu cpu. Mam nadzieje , że nowe zenki nie podrożeją względem dzisiejszych cen ;). Już ktoś się wykruszył i puścił na alledrogo ryzena 2700 za 599zł miesięcznego ;x. Pewnie będzie więcej takich ofert .

 

Do takiego samego wniosku doszedłem. Miałem zamiar kupić po wakacjach wymienić 2600 na 3700x, ale nic by mi to nie dało. Kupię najpierw nową grafikę a za pół roku kupię sobie 3700x ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za 2 lata Ryzen 5xxx, pewnie znów wiecej rdzeni, lepsze ipc i wyższe takty ;) Toż to o...ć można. Kiedyś kupiło się takie i5/i7 i min 5 lat było dobre.

Nie ma obowiązku zmiany, na Ryzen 1 i 2 też pogramy komfortowo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za 2 lata Ryzen 5xxx, pewnie znów wiecej rdzeni, lepsze ipc i wyższe takty ;) Toż to o...ć można. Kiedyś kupiło się takie i5/i7 i min 5 lat było dobre.

bo konsole mialy bieda procki. Teraz sie to juz troche zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zacząłem to pisać [imgz]http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/szczerbaty.gif[/img] Jeszcze GPU pół biedy, ale pod cepa... Bezsens. Po dupie często dostaje proc, który lepiej napędza grafikę.

[imgz]http://www.kokosoftware.pl/wrzuc/obrazek/img_173135156.jpg[/img]

Moc całego zestawu - OK

Ale testowanie mocy proca w ten sposób.... Lipton. W sensie Lipa.

Jak momentalnie podnieść "sprawność zestawu/procka/grafiki"? wystarczy zamontować 650W-Titanium :)

Większość testerów siedzi na goldach i platinumach... i to jest kolejna sprawa. Większość czytających recenzje nie patrzy na konfiguracje testową (jeszcze jak czytają tylko jeden portal który ciągle siedzi na jednej konfiguracji to nie ma większego problemu). Przykładowo, płyta m-atx przeważnie mniej pobiera niż atx, 16gb ram więcej od 8gb, taktowanie i napięcie ram też ma wpływ na wynik, wentylatory też potrafią podbić wynik o kolejne 20-30Watt (pierwsze lepsze 120mm razy powiedzmy 6 sztuk i już 10-20-30Watt wynik idzie w górę, napięcie, ledy w śmigłach itd itp) karty graficzne z ich "boostami" to istny cyrk i wystarczy ułamek sekundy by boost podbił bardziej w jednym teście a w innym mniej, wystarczy karta graficzna by mocno podbić max pobór całej jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ac-odyssey-1920-1080.png

 

Ciekawe taki Odyssey, co jest bardzo czuły na ram, a jakoś po zen2 wielkich wzrostów nie widać, może cache robi robote, jak eDRAM w Broadwellu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może te 3733 17CL co wciągnąłem za 4 stówy okaże się dobrym wyborem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wszystkie kostiumy:     Jest ich 30, aż dziwne, że część z nich nie wylądowała w jakimś sklepiku   biorąc pod uwagę, że devi robili wcześniej gry na mobilki.:D Niektóre z nich...   Nie wiem też skąd tyle narzekania. Są też "normalne" stroje, nie każdy musi latać z "gołą pupą".
    • Ale to co zostało kupione skoro ten xeon E3-1230V2 z linku wchodzi na tą płytę główną? Może Ci wysłali inny?
    • Szczerze mówiąc wydajność 4090 z niższym poborem W i ceną by mi wystarczyły. No ale właśnie, tu pojawia się kwestia ceny.   W ogóle to zastanawiam się czy do 5080/5090 przebiedować jeszcze na obecnej platformie pod 1440p UW, czy raczej nie ma to sensu. Bottleneck CPU będzie się zdarzać, ale myślę że to naprawdę tragiczne przypadki.   Jeśli budowałbym nową platformę to już raczej na 8800/9800X3D (nie wiadomo jakie oznaczenie będzie miała następna seria). 
    • Na prawdę chcemy tutaj udowodnić globalne ocieplenie na podstawie 60 ostatnich lat?  To chyba trolling. Nawet co do tych danych z lat 50.: czy narzędzia / technologia użyta do pomiarów wtedy jak i dzisiaj jest taka sama? Czy punkty pomiarowe znajdują się w takich samych odległościach od zurbanizowanych części miast, aby nie zaburzać pomiarów? Jeśli choćby 1 z tych 2 rzeczy jest inne to te pomiary nie są dokładne, bo staramy się w nich zbadać średnie odchylenia o dziesiąte części stopni. Wiarygodne dane byłby by np. z ostatnich 150-200 lat gdy spełnione byłby by takie same warunki co do miejsc pomiaru i za pomocą takich samych narzędzi. Co i tak jest tylko analizą danych w krótkoterminowych okresie i nijak ma się do wahań temperatur w większej skali.   Albo te wykresy powyżej dotyczące np. poziomu pokrywy śnieżnej i temperatury zimą - cały w ciągu ostatnich 50 lat są wahania w tym ostatni pomiar wychodzący poza normę. Ponownie jednak - brak jakichkolwiek szczegółów w jakich warunkach i za pomocą jakich narzędzi były prowadzone pomiary. Na pewno na przestrzeni lat były one bardziej dokładne - co poddaje tylko w wątpliwość wcześniejsze pomiary gdzie margines błędu jest wyższy.  W bardziej długoterminowym okresie czasu wygląda to mniej więcej tak: http://www.faculty.ucr.edu/~legneref/bronze/climate.htm Albo tak: A Temperature reconstruction with 95% confidence intervals shown, from Loehle and McCullough (published in Energy and Environment, 2008): Correction to: A 2000 year global temperature record based on non-tree ring proxies. As this reconstruction is based soley on proxy data, the recent, measured global average temperature was not added to the end of the record as was done by Mann. The last data point represents a 29 year average centered around 1935   Albo tak, dla zwolenników globalnego ocieplenia. Nawet ten wykres nie do końca jest dla nich korzystny. Jest on kwestionowany ze względu na duzą niedokładność: czarna linia poziom uśredniony, żółte linie - niepewność ""Hockey stick" reconstruction of global average temperature changes over 1000 years (ending in 1998). Reconstruction performed using proxy data before 1900 and instrumental data after 1900. Yellow and red shading show author's estimation of uncertainty in the reconstruction."   Dlatego męczą mnie te teksty, że globalne ocieplenie to niepodważalna prawda i jest milion dowód nie do obalenia, bo tak nie jest. 
    • Widzę, że sam nie wie co chce kupić, ale CCC nadal działa 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...