Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam sobie nabyłem R7 3700X z "tanim" MSI X570 Gaming Plus, który pomimo bycia ogólnie paździerzem z przyzwoitą sekcją, i tak oferuje lepszy zestaw złączy niż mój obecny Z370-F Strix, który jest od niego droższy :lol2: Najwyżej się zwróci, bo platformę Intela jeszcze chwilę zostawię.

Ja zastanawiałem się nad nową płytą z X570. Doszedłem jednak do wniosku że zaryzykuję i zostawię to co mam MSI X470 Gaming Pro Carbon AC a zaoszczędzoną kasę dodam do "wincej rdzeniów" ;-) i wybór padł na 3900X. Nadal jestem ciekawy jak będzie z realną dostępnością vs to co sklep ma na stronie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie nabyłem R7 3700X z "tanim" MSI X570 Gaming Plus, który pomimo bycia ogólnie paździerzem z przyzwoitą sekcją, i tak oferuje lepszy zestaw złączy niż mój obecny Z370-F Strix, który jest od niego droższy :lol2: Najwyżej się zwróci, bo platformę Intela jeszcze chwilę zostawię.

Teraz MSI dodaje 16GB ramow w gratisie jednak liczba ograniczona i wartso zajrzec na strone promocji.

 

https://promocje.msi.com/promotions/nadeszla-nowa-generacja-x570/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z tymi nieszczęsnymi 3600X. Na YT jest test w którym ma nieraz mniej fps niż goły 3600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa no tak, bo w Sferis z kolei z płytami lipa.

Mnie od Xtreem odstraszyły te 4 dni na wysyłkę, w praktyce mogą pewnie wysłać jeszcze później niż X-kom.

Jak ja zamawiałem CPU to były dwa dni :) A mobo domówiłem dzisiaj, bo wczoraj je zewsząd wywiało. Zresztą w Proline ten model był najtańszy, nawet licząc rabat na xtreem. Ale już na gratisowe ramy szans nie mam :E

 

@eagle

Też myślałem o jakiejś płycie z X470, ale właśnie ja za bardzo ryzykować nie lubię :D A że ja i tak zmieniam całą platformę to już stwierdziłem, że można iść w X570, o ile nie będzie droższe niż 900 zł. A mobo mnie kosztowało 760 zł więc do zaakceptowania. Jeszcze jest X570-A Pro, który w sumie różni się od tego Gaminga tylko radiatorami sekcji zasilania, ale jego testów jeszcze nie widziałem, a sam nie sprawdzę, czy tylko tym się różnią.

 

@ Phoenixsuple

Wiem wiem, ale tylko po zakupie w trzech sklepach xtreem, x-kom i morele. Na żadnej tego modelu już nie ma, do tego są 90 zł droższe niż na Proline. Tak więc i tak bym się pewnie nie załapał, bo więcej za mobo nie chcę płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu

 

To jednak w kwestii OC Ramu mamy różnice między x370 x470 a x570?

 

W tamtych testach widać, że mimo iż Ryzen 1/2gen miał problem z ramem na 3600-3733 ( po wszytkich aktualizacjach AGEISy ), to ryzen 3000 spokojnie wykręca 4000+ na ramie i tej samej starej płycie. Można powiedzieć że mając B-Die można wydusić 500MHz więcej.

 

Kupując do tych samych B-Die płytę x570 można wydusić nawet kolejne 500MHz.

 

Najważniejsze, że 3733 bez zmniejszania dzielnika powinno być w zasięgu ręki każdej płyty X370/X470 oraz B350/B450. Lepsza płyta X470 wykręciła 4200MHz co dotychczas było absurdem na AMD. Nowe płyty były widocznie również optymalizowane pod kątem obsługi ramu. Stare najlepsze płyty pewnie będą na równi z nowymi, najtańszymi wersjami X570 pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak ja zamawiałem CPU to były dwa dni :) A mobo domówiłem dzisiaj, bo wczoraj je zewsząd wywiało. Zresztą w Proline ten model był najtańszy, nawet licząc rabat na xtreem. Ale już na gratisowe ramy szans nie mam :E

 

@eagle

Też myślałem o jakiejś płycie z X470, ale właśnie ja za bardzo ryzykować nie lubię :D A że ja i tak zmieniam całą platformę to już stwierdziłem, że można iść w X570, o ile nie będzie droższe niż 900 zł. A mobo mnie kosztowało 760 zł więc do zaakceptowania. Jeszcze jest X570-A Pro, który w sumie różni się od tego Gaminga tylko radiatorami sekcji zasilania, ale jego testów jeszcze nie widziałem, a sam nie sprawdzę, czy tylko tym się różnią.

 

@ Phoenixsuple

Wiem wiem, ale tylko po zakupie w trzech sklepach xtreem, x-kom i morele. Na żadnej tego modelu już nie ma, do tego są 90 zł droższe niż na Proline. Tak więc i tak bym się pewnie nie załapał, bo więcej za mobo nie chcę płacić.

Polecasz jakas recke tego mobasa??

 

faktycznie w proline ten mobas 10zl tanszy niz x-kom, wgl proline ma nizsze ceny na mobasy i procki.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry w 1080P... Ewentualnie 720p, jak ktoś wciąż lubi klimaty Retro.

 

W 1440p różnice są już tylko na naprawdę mocnych kartach.

 

A później już wielka kraina płaskich wykresów. Z tym, że na 3900X wciąż możesz odpalić drugą grę i grać w 2 na raz ^^

W sumie to Intel jest głównym poszkodowanym z powodu śmierci multi-GPU ;) Gdyby takie dwie 2070 Super potrafiły sensownie ze sobą działać to procesory typu 8700K czy 9900K miały większy sens. I może m.in. dlatego Intel dużo mówi o swoim "coherent multi-GPU" szykowanym w nadchodzących grafikach Xe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bardziej zorientowanych - czy ktoś wie jak z dostępnością ROG Crosshair VIII Hero? :hmm: Szukam, szukam i nigdzie znaleźć nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiałem się nad nową płytą z X570. Doszedłem jednak do wniosku że zaryzykuję i zostawię to co mam MSI X470 Gaming Pro Carbon AC a zaoszczędzoną kasę dodam do "wincej rdzeniów" ;-) i wybór padł na 3900X. Nadal jestem ciekawy jak będzie z realną dostępnością vs to co sklep ma na stronie :-)

 

 

Ja na razie zostawiam swoje x370 i również zaryzykowałem 3900X, zamówiony w X-kom odbiór osobisty w czwartek, powinni je dostać w środę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z tymi nieszczęsnymi 3600X. Na YT jest test w którym ma nieraz mniej fps niż goły 3600...

1-2 strony temu , ktoś wstawił link z recenzją, gdzie dostrzegli problemy z boostem zależnie od wersji agesy , tak więc jak wyjdą nowsze biosy , 3600x będzie miał przewagę. Ale raczej ta przewaga nie będzie warta dopłaty 300zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj intele maja zablokowane oc a na dodatek downgrade zegara do poziomu amd i ramy na 3 kola jak dobra recka i juz chwasty internetu sieja propagande

 

 

 

8700K/9700K/9900K wciąż jest lepsze nawet bez żyłowania.

 

Jak znajdzie ktoś testy Inteli z ramem 4000-4200+ vs Ryzeny 3733 i powyżej niech podlinkuje.

 

 

Intele na chyba aktualnie jedynie po mocnym OC proca i RAMu mają jeszcze sensowną przewagę. Przy budżetowym zestawie w tania płyta, tani ram i tani proc intel nie ma nic do zaoferowania. Wybór jest jedynie między Ryzenem 3600 vs używany 8700 nonk. A i te 8700 musi być upolowane. Jak ktoś nie ma już kupionego 8700/9700/9900 to raczej z ograniczonym budżetem nie ma sensu patrzeć na intele. Lepiej oszczędzoną kasę dorzucić do GPU i monitora WQHD/4K zamiast kisić się na FHD.

 

Jak kasa nie gra roli i gramy dla siebie bez streemowania to i9 z ramem 4000+ będzie ciągle nie do przebicia. Tylko ten monitor FHD trzeba sobie zostawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-2 strony temu , ktoś wstawił link z recenzją, gdzie dostrzegli problemy z boostem zależnie od wersji agesy , tak więc jak wyjdą nowsze biosy , 3600x będzie miał przewagę. Ale raczej ta przewaga nie będzie warta dopłaty 300zł .

 

Właśnie czekam za tymi poprawkami bo kompletnie nie wiem czy te 200mhz więcej odbije się znacząco na temperaturze (65 vs 95w)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sfe...s twierdzą że mają 3900x od ręki. Zamówienie złożyłem w innym sklepie gdzie jak w większości w Polsce jest podana data dostawy na magazyn 10.07 Czy ktoś mnie oświeci kto mówi prawdę ? :-)

Lub inaczej jeżeli ktoś ma real info o dostępności tego procka od ręki w Wawie prośba o info :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700K/9700K/9900K wciąż jest lepsze nawet bez żyłowania.

 

Jak znajdzie ktoś testy Inteli z ramem 4000-4200+ vs Ryzeny 3733 i powyżej niech podlinkuje.

 

 

Intele na chyba aktualnie jedynie po mocnym OC proca i RAMu mają jeszcze sensowną przewagę. Przy budżetowym zestawie w tania płyta, tani ram i tani proc intel nie ma nic do zaoferowania. Wybór jest jedynie między Ryzenem 3600 vs używany 8700 nonk. A i te 8700 musi być upolowane. Jak ktoś nie ma już kupionego 8700/9700/9900 to raczej z ograniczonym budżetem nie ma sensu patrzeć na intele. Lepiej oszczędzoną kasę dorzucić do GPU i monitora WQHD/4K zamiast kisić się na FHD.

 

Jak kasa nie gra roli i gramy dla siebie bez streemowania to i9 z ramem 4000+ będzie ciągle nie do przebicia. Tylko ten monitor FHD trzeba sobie zostawić ;)

 

:lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki sens brac takiego mobasa jak te proce sie nie kreca a kazda nowa X570 uciagnie 3900X :E

Dokładnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokładnie :E

Wiadomo ze wyposazenie tez sie liczy ale taki mobas za 1600zl jak MSI ACE przykladowo czy ciut drozszy Aorus MASTER wydaja mi sie juz takim maxem do tych prockow. Reszta powyzej to juz gruba fanaberia :D

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming 7 X470 to chyba najlepsza płyta pod nowe ryże :D

 

980zl. Dostajemy dźwiękówkę z ESS Sabre. Dodatkowe czujniki temperatury przydatne przy AIO lub LC.

 

Bardzo dobre OC pamięci już na starych Ryżach. Na nowych powinno być tylko jeszcze lepiej.

 

Beta Bios PCIE 4.0 też chyba jest dostępny.

 

Sekcja zasilania jest tam jak czołg.

 

Dobre wbudowane WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak ja zamawiałem CPU to były dwa dni :) A mobo domówiłem dzisiaj, bo wczoraj je zewsząd wywiało. Zresztą w Proline ten model był najtańszy, nawet licząc rabat na xtreem. Ale już na gratisowe ramy szans nie mam :E

No i już dupa, z Xtreem wszystko wymiotło, z Moreli też w dodatku serwer im pada, a X-kom nigdy nie miał. :E

W sumie to nie wiem czy warto brać 3700X skoro i tak go pewnie zmienię we wrześniu, wziąłbym 3900X ale na nim przy zmianie będzie 500+ w plecy jak nic.

 

@up zgadza się, moim zdaniem to jest najlepsza płyta pod generację +, bije na głowę Crosshaira.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na reddicie strasznie narzekają na wentylatory w płytach X570 od Gigabyte. UPS? :E

 

Nie ma nawet opcji regulacji obrotów :lol2:

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już dupa, z Xtreem wszystko wymiotło, z Moreli też w dodatku serwer im pada, a X-kom nigdy nie miał. :E

W sumie to nie wiem czy warto brać 3700X skoro i tak go pewnie zmienię we wrześniu, wziąłbym 3900X ale na nim przy zmianie będzie 500+ w plecy jak nic.

 

Gacie w duł i do roboty bobaska wystrugać :E

Będzie 500+ :P

 

https://www.sferis.pl/procesor-amd-ryzen-9-3900x-ryzen-9-3900x-100-100000023box-3800-mhz-min-4600-mhz-max-am4-p636448?utm_medium=Cenowarka+PL_1953283&utm_source=TD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W czym jest lepsza MSI MPG X570 GAMING PLUS od MSI X570-A PRO? Nie widzę znaczących różnic. Jestem na kupnie komputera i zanim założę wątek to może płytę wezmę, by ram zgarnąć, który sprzedam, bo mam swój :E

 

Chyba, że ten ram, który dodają jest sporo lepszy niż ten?

https://www.amazon.de/dp/B07M9HZFP2/ref=pe_3044161_189395811_TE_SCE_dp_1

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie jaki sens brac takiego mobasa jak te proce sie nie kreca a kazda nowa X570 uciagnie 3900X :E

Dla szpanu i przyjemności własnej.

Poza tym czy każda X570 ma dobrą sekcję zasilania?

Chociaż patrząc na to można brać sprawdzone B450 i X470...

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reddicie strasznie narzekają na wentylatory w płytach X570 od Gigabyte. UPS? :E

Powinni dawać opcję wyłączenia chipsetu całkiem - bo przecież na tej platformie jest on opcjonalny.

 

Wyłączyłoby to sieciówkę i większość portów, ale co tam, ważne że cisza by była :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...