Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno im lepsze chłodzenie tym z automatu Ryzeny skaczą na większe taktowania a na PClabie wszystkie testy chyba były na chłodzeniu Boxowym. Ciekawe czy coś się zmieni na lepszych chłodzeniach ktoś by mógł zrobić test.

Tu masz wszystko wyjaśnione.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WXbCdGENp5I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spalibsie bo AMD sie nie podkreca o taki plusik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak ta pierdziawka się spisuje. Składasz go dziś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mbrzostek

 

Kiedy można spodziewać się porównania płyt X370 x470 pod względem podkręcania pamięci, jak tylko wyjdzie AGESA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko nie czytałeś artykułu, ale nawet nie zadałeś sobie trudu żeby rzucić okiem na warunki testu przed napisaniem posta :(

Smutno, tyle mojej roboty na nic.

 

To nie jest prawda. Jesteś redaktorem, którego każdy artykuł został przeze mnie przeczytany co najmniej od 2009 roku. Mój szacunek do Ciebie i Twojej wiedzy ma charakter absolutny. Jestem pewien, że takich osób jest więcej, albo nawet nie zdaje sobie sprawy, ile rzeczy wie tylko dzięki Tobie.

 

Jeśli to brzmi banalnie - przepraszam. Ale publicznie nigdy się tego stanowiska nie wyrzeknę, chociażbym miał pisać to w formie formułki każdego dnia rano i na wieczór.

 

Zasługujesz na ogromny szacunek tak samo jak i Twoja praca. Wystarczy tylko trochę bardziej być w temacie, żeby zobaczyć różnicę pomiędzy innymi redaktorami działów CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy sie tam nie znacie, najszybsza diagnoza stable jaka widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Już kiedyś to pisałem, żaden procesor nie jest stabilny, jak puścisz intela na 1GHZ i 1V to tez się wykrzaczy po X czasu pracy, taka natura. Dla mnie stabilny jest jeśli przy codziennym użytkowaniu nie sprawia problemów. Katowanie sprzętu 48h 100% obciążeniem żeby sprawdzić stabilność (i dodać 0,001V napięcia po się posypał po 47h59m59s) to nieporozumienie.

 

Tak poza tematem, oglądam sobie strimerów i dalej zbierają na zestawy z i7 9700K kiedy ten procesor (zwłaszcza przecież do strimu) nie ma racji bytu :E trzeba być albo bardzo zaślepionym albo bardzo niezorientowanym.

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak poza tematem, oglądam sobie strimerów i dalej zbierają na zestawy z i7 9700K kiedy ten procesor (zwłaszcza przecież do strimu) nie ma racji bytu :E trzeba być albo bardzo zaślepionym albo bardzo niezorientowanym.

 

 

co to za roznica co tam napisze wazne by sie kasa zgadzala :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ghost pojechał słodkościami :D :D Ale trzeba przyznać, że artykuły mbrzostka da rady przeczytać w taki sposób, by się do tego nie zmuszać ;)

 

Ja swego czasu byłem zaskoczony tym, ile się mbrzostkowi chciało czasu poświęcić na (dopracowanie) metodologię testowania silników szachowych. Niszowa pierdoła, a zrobil sporo, by zrobić to w warunkach które oddają realną ich pracę, wcześniej mogły wychodzić kwiatki. I to nie jest tak, że jak się nie posłodzi, to znaczy się nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak ta pierdziawka się spisuje. Składasz go dziś?

 

Raczej nie zdąże, mam jeszcze kupe roboty z pakowaniem innych gratów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak poza tematem, oglądam sobie strimerów i dalej zbierają na zestawy z i7 9700K kiedy ten procesor (zwłaszcza przecież do strimu) nie ma racji bytu :E trzeba być albo bardzo zaślepionym albo bardzo niezorientowanym.

od czwartej minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Serio Far Cry 5 ma być wyznacznikiem? Gra która ruszy na Arduino?

 

1920x1080Ultra.png

 

Pomijając to, robiąc live często tez w tym samym momencie nagrywasz materiał na HDD, jeśli chcesz mieć na YT do materiału w lepszej jakości. Więc to już co najmniej 3 zadania - stream, nagrywanie i gra.

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie przy założeniu, że jakieś tam ewentualnie OC ale bez przesadnego żyłowania każdego MHz to ile trzeba wydać na sensownego mobasa do 3700X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pclab też testował na MSI Meg Godlike 3900x bustował im tylko do 4,2 ghz.

Mogli by przetestować drugi raz bo na nowym biosie ma ten procek ma bustować do 4,5ghz a to może zmienić postać rzeczy.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pany chyba ja źle patrze na te testy, prawda to że Ryz 5 3600 jest na tym samym poziomie co 8700k i kosztuje polowe tego ? szczerbaty.gifBo  normalnie za chwilę przesiądę się rekreacyjnie na tą platformę

 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie przy założeniu, że jakieś tam ewentualnie OC ale bez przesadnego żyłowania każdego MHz to ile trzeba wydać na sensownego mobasa do 3700X?

Testowali 12 rdzeni na szrocie b350 za 250zł i poszło.

Także jak kupisz coś w przedziale 400-800zł z dobrym VRM toci spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzies informacja odnosnie temperatur sekcji zasilania na b450 tomahawk, jezeli chodzi o r7 3700x i r9 3900? Nada sie taka plyta? R7 2700 rozgrzewal sekcje do 92c na boxowym coolerze (wedle filmu porownawczego plyt b450 na morele), a jak jest tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pclab też testował na MSI Meg Godlike 3900x bustował im tylko do 4,2 ghz.

Mogli by przetestować drugi raz bo na nowym biosie ma ten procek ma bustować do 4,5ghz a to może zmienić postać rzeczy.

 

 

300MHz to jakieś 7%, a to już mogło by pomóc zrównać się lub nawet może wyprzedzić 9900K

 

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/mbrzostek/2019/amd_zen2/valhalla/wykresy/srednia_gry.png

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wkoncu w Watch Dogs 2 i Asasyny mozna grac w +60 fps bez spadkow ponizej tej wartosci na ryzenie za 900 zl

 

 

20-30 fps przewagi R5 3600 nad R5 1600 w Watch Dogs 2 :o :o :o :o

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghost pojechał słodkościami :D :D Ale trzeba przyznać, że artykuły mbrzostka da rady przeczytać w taki sposób, by się do tego nie zmuszać ;)

 

 

 

Mateusz, poprzednio Tomek "Focus" Niechaj, Łukasz Marek i Wielu innych redaktorów robi i robiło dobrą robotę. Nie dziwię się że Mateusza chwalą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sobie chyba nicki spisywać kto jakie procki bierze, by później ewentualnie w miarę możliwości potestowac w gierkach razem i zobaczyć jak to się ma do mojego kebaba ;)

za pól roku mu 3 latka stukną, czas powoli myśleć nad wymianą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu w Watch Dogs 2 i Asasyny mozna grac w +60 fps bez spadkow ponizej tej wartosci na ryzenie za 900 zl

 

 

20-30 fps przewagi R5 3600 nad R5 1600 w Watch Dogs 2 :o :o :o :o

 

Za to różnica między 2600 a 3600 na tym samym zegarze to niespełna 8-10%. Nowy rysiek boostuje jednak trochę wyżej więc sumarycznie wyjdzie koło 15%. Imo nie opłaca się zmieniać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale ryzen 2600 ma spadki ponizej 60 fps a 3600 juz nie. Dla tych co maja 2600 to moze lepiej zmienic juz na 3700

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ryzen 2600 ma spadki ponizej 60 fps a 3600 juz nie. Dla tych co maja 2600 to moze lepiej zmienic juz na 3700

 

Troszkę to zabawne bo jeszcze parę dni temu to nie było argumentem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tutaj jest kosmos w porównaniu do 2600 w minimalnym fpsie. To jest właśnie to co mi się nie podobało w starych ryzenach dropy w wymagających grach jak WD2 czy assassin. Teraz jest pięknie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...