Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Powychodzą lepsze Biosy i łatki do oprogramowania to i kilka procent w wydajności jeszcze podejdzie. Z Inteli raczej już więcej nie wycisną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Intela mogą jedynie obgryźć kolejną łatką nowej dziury :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lukadd to nie ulepszasz platformy? w sumie trochę się nie dziwię, bo to jednak dopłata rzędu 600zł, a czy uzysk w stosunku do i7-4790k z 2400mhz CL10 ramem DDR3 jest tego wart? Śmiem wątpić.

Ja postanowiłem apgrejdować w sumie z jednego powodu, lubię mieć w tle otwartą przeglądarkę z jakimiś zakładkami (giełda, youtube z muzyką czasem) i jestem pewien że chociażby 6c/12t sprawdzi się do tego lepiej przy nowych grach niż 4c/8t.

W sumie ja też planuję się przesiąść z podobnego powodu z mojego starego 8600K na 3700X. Gram sobie na jednym monitorze a na drugim sobie leci stream/film itp. Poczuję różnicę z przejścia z 6/6 na 8/16? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak mogłeś zapomnieć o bristol ridge?!

:foch:

Zapewne dlatego, że to buldożerowy paździerz :E

@Tomcug

Jak pamięci na x370 G5, próbowałeś wyżej ?

3200 CL 12 latało, na razie więcej się nie bawię i czekam na bardziej dopracowane BIOS-y.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Intela mogą jedynie obgryźć kolejną łatką nowej dziury :(

Tak samo z testami poboru prądu gdzie nowe Ryzeny może mają jednorazowy większy pik ale gdy weźmie się pod uwagę pełny czas działania to wychodzą znacznie lepiej od konkurencji. Co z tego że jest duży jednorazowy skok napięcia jak w czasie pracy pobierają znacznie mniej od konkurencji. taki 3900x 12 rdzeniowy pobiera mniej niż I9 9900k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

lukadd to nie ulepszasz platformy? w sumie trochę się nie dziwię, bo to jednak dopłata rzędu 600zł, a czy uzysk w stosunku do i7-4790k z 2400mhz CL10 ramem DDR3 jest tego wart? Śmiem wątpić.

Ja postanowiłem apgrejdować w sumie z jednego powodu, lubię mieć w tle otwartą przeglądarkę z jakimiś zakładkami (giełda, youtube z muzyką czasem) i jestem pewien że chociażby 6c/12t sprawdzi się do tego lepiej przy nowych grach niż 4c/8t.

Wczoraj już miałem w koszyku :E, ale jak zacząłem czytać to daję na luz. Poczekam, aż się wsztko wyjaśni.

Ja mam ten komfort, że dla mnie upgrade to w sumie tylko kaprys, ja dalej gram w 60hz i to co mam dalej mi spokojnie styka, a jeśli chodzi o renderowanie i streamowanie to ja nie wiem co to jest i do czego to ma mi służyć :lol2: innych wymagających aplikacji jak cinebench też nie używam :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

a no to rzeczywiście bezsens, u mnie będzie więcej FPS (i dobrze bo mam 144hz) i mniej problemów z przegladarką w tle.

BTW

gamersnexus wrzucił reckę 3900x, w grach opartych o single core ten procek wypada... porównywalnie a w warhammer total war czasem GORZEJ niż ryzen 3600 za 1/3 ceny... tak więc jest odpowiedź na pytanie co jest hitem dla graczy :E

3600 to jednak król :E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie ja też planuję się przesiąść z podobnego powodu z mojego starego 8600K na 3700X. Gram sobie na jednym monitorze a na drugim sobie leci stream/film itp. Poczuję różnicę z przejścia z 6/6 na 8/16? :hmm:

Poczujesz.

Z tym 8/16 możesz grać, oglądać yt, stream i jeszcze samemu puszczać streama.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

gamersnexus wrzucił reckę 3900x, w grach opartych o single core ten procek wypada... porównywalnie a w warhammer total war czasem GORZEJ niż ryzen 3600 za 1/3 ceny... tak więc jest odpowiedź na pytanie co jest hitem dla graczy :E

3600 to jednak król :E

Ciekawe czy jak wyjdą PS5 i Scarlet to czy wtedy nie zobaczymy kto król i czy nie jest nagi, a może to będzie nowy i5 2500k

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to teraz zagwozdka jakie x570 wziąć

Myślałem o Gigabyte x570 Aorus Master ale wiemy już, że wyje

Jako druga myślałem o MSI MEG X570 ACE

Jako trzecia rozważam ROGa C8H Wifi o której nie wiadomo nic bo jej chyba nigdzie nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo właśnie czasem czuję, że 8600k nie wyrabia miejscami (albo źle coś czuję) :P

Sądząc po testach, to 6/6 w W3 może i daje lepsze fps niż ryzeny ale wykorzystanie procka to 85%+ na niektórych rdzeniach 98%, a ryzen ma jeszcze duży zapas mocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dodatkowo zenek2 coś nie lubi się z najnowszymi kernalemi (albo systemd) - na wersjach poniżej 5.x jest OK

Mój link 4

Na pewno nie chodzi o kernel - Ubuntu 18.04 działało mi z kernelem 4.18 (stockowy), 5.1.15 i mainline 5.2.rc7. Ubuntu 19.04, najnowszy Debian, najnowszy Arch* nie działały.

* - :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tymi biosami to powinni na premierę wypuścić porządny towar razem x570, a na starsze mobasy dać info że będą np miesiąc po premierze a nie już przed premierą wypuszczać jakiś krzak towar.. jak ktoś ma ryzena 1 lub 2 generacji ze starszym mobasem to przecież nagle nie ucieknie na intela.. będzie wstanie poczekać kilka tygodni na porządny bios żeby zrobić przesiadkę na nowego procka :hmm:

A jak ktoś chce przejśc z Zen na Zen2 ?

Potrzebny byłby kolejna kombinacja ?

Bios C Zen, Zen+, Zen2

Bios D Zen, APU, Zen2

:hmm:

Nie da się wszystkich zadowolić, a tworzenie 4 kompilacji pod każdą płytę główną to zadanie niewykonalne z góry, producenci doskonale znali plany AMD odnośnie wsparcia podstawki AM4, więc zawczasu mogli wrzucić kostki 32MB rozwiązujące problem w 100%.

Tyle że jak widać lepiej puścić zbugowane i szczątkowe wsparcie zmuszając klienta do zakupu nowej płyty głównej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Troche sie boje jednej rzeczy, ze są 'przekręcone' i te WHEA i dziwne boosty to nie tylko problem ze sterownikami.

p.s

Dzisiaj wieczorem poskladam Godlike'a i R5 3600 + 2x16 3200C14 B-Die.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to teraz zagwozdka jakie x570 wziąć

Myślałem o Gigabyte x570 Aorus Master ale wiemy już, że wyje

Jako druga myślałem o MSI MEG X570 ACE

Jako trzecia rozważam ROGa C8H Wifi o której nie wiadomo nic bo jej chyba nigdzie nie ma :D

Najlepiej brać MSI, bo w sumie każdy je poleca bo są ciche. No i te darmowe pamięci ram to świetna oferta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie tak myślałem, bo jadę na 144hz :hmm: a wtedy dodatkowe obciążenie już chyba widać (albo mam halucynacje)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ekipo, o co chodzi z darmowymi ramkami... bo płytę MSI kupiłem, ale tydzień temu :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo właśnie czasem czuję, że 8600k nie wyrabia miejscami (albo źle coś czuję) :P

Bez przesady, do grania i oglądania naprawdę nie trzeba tysiąca wątków :E

Podkręcisz tego 8600k i pewnie odstawi tego ryzenka ;)

Dla zabawy można zmieniać ale bez dopłaty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biedny Zenuś.... Jeszcze nie wie, jak bardzo źle trafił szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troche sie boje jednej rzeczy, ze są 'przekręcone' i te WHEA i dziwne boosty to nie tylko problem ze sterownikami.

p.s

a co z 3900x, zrezygnowaleś? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

p.s

Jaki model tych B-Die, bo szukam dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

F4-3200C14D-32GTZR

@dawidoxx, 3900X stoi w preorderze w Casekingu.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Biedny Zenuś.... Jeszcze nie wie, jak bardzo źle trafił szczerbaty.gif

Ciekawe czy ten Zenuś dożyje jutra :lol2:

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi