Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

gamersnexus wrzucił reckę 3900x, w grach opartych o single core ten procek wypada... porównywalnie a w warhammer total war czasem GORZEJ niż ryzen 3600 za 1/3 ceny... tak więc jest odpowiedź na pytanie co jest hitem dla graczy :E

Po prostu ten typ tam ma. Seria Total War znana jest z "ujemnego skalowania wielowątkowego" ;) Nawet w przypadku bardziej klasycznie zbudowanych procesorów zdarzają się w tej grze dziwne kwiatki (np. w rzeczonym teście na Gamer Nexus R5 1600 wygrywa zegar w zegar z 1700, a 3600 wypada lepiej bez oc i STM=off niż z oc i STM=on :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co z 3900x, zrezygnowaleś? :E

We wrześniu ma wyjść 3950X, do tego czasu już biosy muszą być dopracowane i będzie jasne co warto brać, na razie najlepiej wziąć taniochę i zobaczyć z czym to się je.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu ten typ tam ma. Seria Total War znana jest z "ujemnego skalowania wielowątkowego" ;)

Jesli ktoś gra w Total Wara to może próbować sobie to naprawić ręcznie, zmieniając w pliku konfiguracyjnym (%APPDATA%/The Creative Assembly/scripts/) number_of_threads z zero na jakąś umiarkowanie dużą liczbę; można też pozwolić albo zabronić grze ustawiać na sztywno koligację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzwoniłem do sferis. No więc nie ma co liczyć na wcześniejszą dostępność 3700x, pomimo tego, iż napisali, że procesory są dostępne, to jeszcze nie ma ich na stanie i nie wiadomo kiedy będą.

To mnie zmartwiłeś. Ja u nich zamówiłem 3900x telefonicznie zapewniono mnie że jest na stanie i ma być na jutro kurierem. I jak tu żyć ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz tylko pytanie czy warto dokładać te 500zł do 3200 CL14 bo taka jest różnica między CL16, ale potaniały 3200 CL16.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też zamówiłem wczoraj w sferisie 3900x miał byc na wtorek, ale do tej pory nie dostałem info aby wyszedł,

następnie zamówiłem płyte MSI MEG X570 ACE w proline, niby była na stanie, ale jak zamówienie poszło do realizacji to się zmieniło,

i dopiero jutro ma być dostawa płyt..

dobrze, że przynajmniej G.Skille na B-die już do mnie idą...

ale wygląda na to, że wszystko się opóźni nawet o dobę... może chociaż dopracują BIOS w między czasie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz tylko pytanie czy warto dokładać te 500zł do 3200 CL14 bo taka jest różnica między CL16, ale potaniały 3200 CL16.

Nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z kuponami na Amazonie Ballistixy 16 GB 3200 CL16 na micronach e-die można wyrwać za 200 zł, a te się niby dość dobrze kręcą (jak na cenę, żeby nie podrażnić posiadaczy czegoś na b-die). Sam wziąłem, najwyżej będę miał 32 GB w kompie razem ze starszymi kostkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z kuponami na Amazonie Ballistixy 16 GB 3200 CL16 na micronach e-die można wyrwać za 200 zł, a te się niby dość dobrze kręcą (jak na cenę, żeby nie podrażnić posiadaczy czegoś na b-die). Sam wziąłem, najwyżej będę miał 32 GB w kompie razem ze starszymi kostkami.

Napisz jak jakie kupić za 200zł ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też zamówiłem wczoraj w sferisie 3900x miał byc na wtorek, ale do tej pory nie dostałem info aby wyszedł,

następnie zamówiłem płyte MSI MEG X570 ACE w proline, niby była na stanie, ale jak zamówienie poszło do realizacji to się zmieniło,

i dopiero jutro ma być dostawa płyt..

dobrze, że przynajmniej G.Skille na B-die już do mnie idą...

ale wygląda na to, że wszystko się opóźni nawet o dobę... może chociaż dopracują BIOS w między czasie...

Ja do swoich dokupię jeszcze jedną parkę jak dojdzie procesor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Biedny Zenuś.... Jeszcze nie wie, jak bardzo źle trafił szczerbaty.gif

chyba chcesz kopa od czołgisty dostać...

zadziwia mnie wasza chęć do zmiany płyty głównej :D

a co do sterowników do "Windows 7 - 64-Bit Edition" to RX 5700 dostał https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-5700-series/amd-radeon-rx-5700-series/amd-radeon-rx-5700

a RX Vega 8/11 już nie ...

https://www.amd.com/en/support/apu/amd-ryzen-processors/amd-ryzen-5-desktop-processors-radeon-vega-graphics/amd-ryzen-5-1

https://www.amd.com/pl/support/7701

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja do swoich dokupię jeszcze jedną parkę jak dojdzie procesor.

ja od razu dwie pary zamówiłem (32GB), co prawda AMD podaje, że niby przy wszystkich slotach obsadzonych prędkości ramu będą niższe..

no to zobaczymy...

EDIT: też własnie 4x8GB FlareX na 3200 CL14 zamówiłem

Edytowane przez shalafi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja od razu dwie pary zamówiłem (32GB), co prawda AMD podaje, że niby przy wszystkich slotach obsadzonych prędkości ramu będą niższe..

no to zobaczymy...

Nie koniecznie, mam 4x8GB FlareX na 3200 CL14 i nie mam problemow, mam nadzieje ze po zmianie na 3900x to się nie zmieni :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem z ciekawości ceny 9900k i widzę dalej to stoi w okolicach 2200/2300 zł, że Intel ma czelność to sprzedawać w takiej cenie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że było już linkowane ale przeszło bez echa więc wrzucę obrazek:

AMD-MSI-firmware-update-boost-changes.pngAnandtech jedzie teraz ze wszystkimi testami Ryzenów 3000 od nowa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widze po sklepach że bardzo dużo pamięci ma mieć na dniach dostawe, część jutro, część w piątek

takie 3200C16D-32GTZRX cena 839zł, kurde ale ja nie chce RGB :E może przyjadą TridentyZ bez RGB a jak nie to trudno nie musi się swiecić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AMD-MSI-firmware-update-boost-changes.pngAnandtech jedzie teraz ze wszystkimi testami Ryzenów 3000 od nowa...

Nowa zbawka. Gdzieś będą niemiłe zaskoczenia związane z tzw "chorobą wieku dziecięcego", a gdzieś pojawią się rezerwy mocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem z ciekawości ceny 9900k i widzę dalej to stoi w okolicach 2200/2300 zł, że Intel ma czelność to sprzedawać w takiej cenie :lol2:

Intel nie zareaguje przecież od razu po premierze Ryżu, żeby nie wyszło, że musiał zareagować :D Kwestia też tego, że do tej pory te i9 się sprzedawały, więc dopiero jak przestaną, to pewnie będą cięcia. Szybciej imho obetną ceny średniej półki, bo tam to Intel dostał taki wpierdol, że nawet mi się ich zrobiło żal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Niziutkie temperatury jak na stres test i boxowe chłodzenie :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem że dopiero wczoraj miały wyjść odblokowane biosy widocznie to jest tego potwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ngwvw8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi