Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie instaluj na niej Ryzen Mastera ani Dragon Center, wstrzymaj sie zanim je zaktualizuja bo mobo po nich wariuje.

 

Dzięki za info. Na razie nie mam nawet na czym zainstalować :E

 

Odnośnie cen w sklepach to ja polecam pisać zawsze o rabaty do sklepów przed zamówieniem. Osobiście wszystko kupuję w morele bo nigdy nie miałem z nimi problemów i mam już u nich całkiem spory obrocik, więc zawszę proszę o jakąś ofertę specjalną dla stałego klienta :) i zawsze jest taniej niż u konkurencji :E

 

Napisałem do x-kom o tym, że sugerowana cena Aorusa Xtreme jest identyczna jak Msi godlike... odpisali, że nic nie mogą z tym zrobić i taniej sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie mobo polecacie pod 3700X? Brać jedną z tańszych X570 czy lepiej coś z serii 4xx? Mogę też wziąć droższą X570 (1,5k+), ale nie wiem czy nie będzie to lekki overkill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie overkill, ale co do b450 to trzeba czekać na biosy. Czytaj ten wątek, bo polecić coś na 100% w tej chwili się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No xtreem ma taniej, tyle że zamówiłem w poniedziałek a jeszcze nie wysłane.

Chciałeś przycebulić to teraz czekaj :P

Ja zamówiłem w poniedziałek o 15:45 w Proline za 859zł a we wtorek o 11:30 już się bawiłem w OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Proline bardzo szybki, niestety teraz muszę czekać aż Asrock odkryje nową AGESĘ, albo kupić coś na X570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem w niedzielę w Xtreem, ale opłaciłem w poniedziałek przed południem, a dzisiaj dostałem w końcu info, że wysłali, więc będę miał na weekend :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie mobo polecacie pod 3700X? Brać jedną z tańszych X570 czy lepiej coś z serii 4xx? Mogę też wziąć droższą X570 (1,5k+), ale nie wiem czy nie będzie to lekki overkill.

Bierz najtansza X570 zawsze to lepsze sekcje oraz mniej problemow z biosami, za rok nowe ryski beda i w spokoju zaktualizujesz bios a na b450 znowu beda cyrki. Ciekawe co za rok zrobia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto jeszcze da tego linka do Sferis i 3900x ????

pisaliśmy, że kłamią bo nie mają procków i będą mieć niby w przyszłym tygodniu,

zamówiłem u nich rzekomo na stanie 3900x w niedziele, podali, że dostane we wtorek,

we wtorek do nich dzwonie i pytam gdzie procek,

a oni mówią, że nie ma i w przyszłym tygodniu,

nawet nie raczyli sami o tym poinformować,

a jak spytałem, czemu na stronie mają go jako dostępny,

to powiedzieli, że wiedzą o tym... no ale tak mają...

brak słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto jeszcze da tego linka do Sferis i 3900x ????

pisaliśmy, że kłamią bo nie mają procków i będą mieć niby w przyszłym tygodniu,

zamówiłem u nich rzekomo na stanie 3900x w niedziele, podali, że dostane we wtorek,

we wtorek do nich dzwonie i pytam gdzie procek,

a oni mówią, że nie ma i w przyszłym tygodniu,

nawet nie raczyli sami o tym poinformować,

a jak spytałem, czemu na stronie mają go jako dostępny,

to powiedzieli, że wiedzą o tym... no ale tak mają...

brak słów

 

Uuuu... nie wiedziałem.

sory :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniał ktoś wartości PPT, EDC i TDC? Jeśli tak to jak to wpływa na wydajność i pobór mocy?

post-140488-1562833372828_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie czytam o waleniu błędami WHEA podobno obecnych tez na x570 :lol2: pomaga ograniczenie do pcie gen2. Dobrze, że zrezygnowałem z zakupu poczekam aż inni odwalą beta testy. Oprócz tego wygląda nieźle na taichi sytuacja 3 GHz na ramie da się ogarnąć, chodzi 3900x i chyba śmiga niestabilnie pcie 4.0 bo ktoś tam płakał, że mu nowy radek świruje :E a wymusić się pcie gen3 się już nie da :P To BC dla starszych chipsetów nowej generacji to tak na słowo honoru trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz najtansza X570 zawsze to lepsze sekcje oraz mniej problemow z biosami, za rok nowe ryski beda i w spokoju zaktualizujesz bios a na b450 znowu beda cyrki. Ciekawe co za rok zrobia...

 

Pytanie tylko jak z tymi wyjcami w najtańszych płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując teraz x470 mam pewność że za rok nowe ryzeny wejdą mi na płytę ? Nowe ryze w ogóle będą na am4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych WHEA po reinstalce i instalacji sterowników a mam dysk PCIE4.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak z tymi wyjcami w najtańszych płytach.

MSI Gaming Plus nie ma z tym problemu i ma tryb polpasywny a w dodatku wentylator jest daleko od GPU wiec nie bedzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych WHEA po reinstalce i instalacji sterowników a mam dysk PCIE4.0.

Na razie rzuciłem tylko okiem ale MSI się chyba nie pojawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który ze szcześlichych posiadaczy 3700x albo 3900x posiada też BF-a V albo pubg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to jeśli już brać płytę na x570 to tylko Msi bo wiatraczek mają pod gpu. Ja nie wiem kto projektował te płyty że nie pomyślał o fakcie zatkania przepływu powietrza przez kartę graficzną -.-

Chciałem zamówić x570 Taichi od ASrocka ale mam obawy o ten wiatraczek...

Edytowane przez Snajper3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując teraz x470 mam pewność że za rok nowe ryzeny wejdą mi na płytę ? Nowe ryze w ogóle będą na am4?

Pewności nie ma nigdy bo to zależy ci firmie będzie się chciało wypuścić Bios ale będą na AM4. Bez zmian w architekturze przeniesione na proces 7nm+ więc cudów bym nie oczekiwał.

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie czytam o waleniu błędami WHEA podobno obecnych tez na x570 :lol2: pomaga ograniczenie do pcie gen2. Dobrze, że zrezygnowałem z zakupu poczekam aż inni odwalą beta testy. Oprócz tego wygląda nieźle na taichi sytuacja 3 GHz na ramie da się ogarnąć, chodzi 3900x i chyba śmiga niestabilnie pcie 4.0 bo ktoś tam płakał, że mu nowy radek świruje :E a wymusić się pcie gen3 się już nie da :P To BC dla starszych chipsetów nowej generacji to tak na słowo honoru trochę.

U mnie WHEA pojawiło się dopiero przy B450. No i ogólnie to była kwestia pamięci. Testując Navi z PCI-E 4.0 i Ryzen 5 3600 nie miałem już żadnych problemów ze stabilnością.

W sumie wychodzi na to, że dobrze że nie skorzystałem z BIOSU N11 dla AORUS Master. Gigabyte wysłał do mnie swój BIOS F5a z AGESA 1003a+SMU 46.37.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na chwilę obecną są jakieś płyty na chipsetach B450, X470 oraz X570, które współgrają w 100% z Ryzenem 3700X? Jestem ciekaw, czy choć na jednej nie ma problemów z pamięciami, zbyt wysokim napięciem na stocku albo jakimiś innymi aspektami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to jeśli już brać płytę na x570 to tylko Msi bo wiatraczek mają pod gpu. Ja nie wiem kto projektował te płyty że nie pomyślał o fakcie zatkania przepływu powietrza przez kartę graficzną -.-

Chciałem zamówić x570 Taichi od ASrocka ale mam obawy o ten wiatraczek...

 

 

aorus X570 elite ma jeszcze w miarę sensownie umiejscowiony wentylator (ale pro już ma wyżej gdzie będzie bardziej zasłonięty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadam się z i5-3570K(stock) i MSI B75A-G43, więc bierzcie poprawkę na moje wpisy.

Kupiłem "paździerzową" według co niektórych płytę MSI MPG X570 GAMING PLUS.

Na żywo płyta wygląda bardzo ekskluzywnie, jak szwajcarski zegarek, zdjęcia w sieci nie oddają tego wrażenia.

Do pary R5-3600 i będę na razie testował go na boxowym Stealth.

RAMy Patriot Viper Steel 4400.

Mam tylko SSD-ki i HDD, żadnego NVMe.

GPU to MSI GTX 1080 GAMING X 8GB.

Poskładałem wczoraj wszystko i odpaliłem na starym, wcześniej używanym systemie W10x64pro.

 

Platforma za pierwszym razem wstała na stocku, bez odpalonych BOOSTów, czy to normalne, tego nie wiem.

Procek 3600, ram 2133.

Kolega mówił że gdy kupował Asus X370 i R5-2600 to za pierwszym razem odpaliło z BOOSTami.

System zadziałał bez żadnych problemów i tego się spodziewałem, bo wcześniej robiłem już testową zmianę mojej platformy

na AMD PHENOM II i z powrotem i to działało bez żadnych problemów.

Teraz też było z marszu i trzeba było tylko doinstalować sterowniki CHIPSETu.

I na takim stocku wszystko to czego używam zadziałało tak, jak bym się przesiadł z Renault Megane RS do Lambo GT.

Nie będę opisywał wrażeń, ale wszystko się poprawiło, nie tylko FPS ale także i płynność i jakość mutimediów 2D.

 

Wszedłem do BIOSa i wbiłem oba BOOSTy. Dla RAM ustawiłem XMP 4400.

W Windows nie było stabilności, zawieszał się, aż trzeba było resetować zworką.

Więcej zmian dla RAM nie robiłem bo nie miałem czasu. Powróciłem do ustawień stock.

Nic więcej nie sprawdzałem, nie wiem jakie były volty i temperatury i boosty.

Aha, coś mi mignęło że CHIPSET miał około 65*C, ale wentylek się nie kręcił.

 

I coś dla bojaźliwych ... wentylek chipsetu się włączał tylko przy starcie platformy, a potem cały czas był nieaktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...