Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

a w grach jaki zegar Ci trzyma 3600x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3700X do grania to raczej nie robi różnicy w porównaniu do 3600? Przeglądając z grubsza testy różnice są kosmetyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

No nadal nie mogę ustawić 4.2 stabilnego pomoże ktoś ? Bo zaraz wypierniczę tą płytę i tego ryzena przez oknko

Co mam ustawic w tym PBO ?

Ryzen 3600 msi B450 Tomahawk max

Mam tak ustawione jak na zdjęciu ale podczas logowania do windowsa reset i koniec

 

201908082_qswrahx.jpg

Edytowane przez premek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakby ta promocja MSI była w normalnych sklepach, a tu albo nie ma produktów i zostaje tylko mor3le fuuj.

 

Jak nie chesz WiFi to MSI MPG X570 GAMING PLUS  masz w komputronie :)

 

Co ciekawe aktualnie osłonka nad tylnym panelem portów to aluminiowy radiator pociągnięty z nad VRM a nie plastikowy syf do grzania.

 

 

Siema 

No nadal nie mogę ustawić 4.2 stabilnego pomoże ktoś ? Bo zaraz wypierniczę tą płytę i tego ryzena przez oknko

Co mam ustawic w tym PBO ? 

Ryzen 3600 msi B450 Tomahawk max 

Mam tak ustawione jak na zdjęciu ale podczas logowania do windowsa reset i koniec 

 

 

Package Power Limit masz AUTO

cTDP limit AUTO

Platform Thermal Throtle Limit AUTO

TDC Limit 95A - daj wiecej jak się da.

 

Możesz jeszcze sprawdzić co siedzi w Max CPU Boost Clock Override ale tam chyba będzie ta opcja +75 do +200MHz ? Daj sobie +75 na próbę :)

 

3700X do grania to raczej nie robi różnicy w porównaniu do 3600? Przeglądając z grubsza testy różnice są kosmetyczne.

 

Jak już lepiej i tak 3600 kupić dzisiaj, a kolejnego proca 4700X :) 12 wątków na dziś dzień to nie problem.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gandalf.jpg Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3700X do grania to raczej nie robi różnicy w porównaniu do 3600? Przeglądając z grubsza testy różnice są kosmetyczne.

Racja, jednak wziąłem 3700x z prostego powodu - AMD robi też komponenty do konsol, a Zen2 zarówno w ps5 jak i nadchodzącym xboxie ma mieć osiem jajek. Może ale nie musi implikować to lepszą obsługę ośmiordzeniowych procesorów w przyszłości w tytułach multiplatformowych.

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wrzucę swoje 4 grosze do tego tematu. Jako że mało nieszczęść i smutku w życiu, postanowiłem sobie ich trochę dołożyć u kupiłem 3600X do wsadzenia do najszybszego EOL w historii tj: Fatal1ty X370 Gaming K4. Efekt? Dupa straszna, bo wszystko działa...

Na BIOS 5.40 - czyli pierwszy wpierający Ryzen 3, mam stałe 4.4 GhZ od ręki bez żadnego grzebania, po grzebaniu 4.6 Minus taki, że w obu przypadkach częstotliwość nie spada i tylko zmienia się napięcie (przez co temp na Noctua D15 koło 45-70 stopni). Dzisiaj wyszedł nowy bios 5.50 i działa już zbijanie zegarów i 4.4 pojawi się co jakiś czas (najczęściej koło 4.375). W grach: UT (ten w wersji BETA): 4250, Senua: 4300, Dreamfall: 4400, Metro 2033 Redux: 4300 - wszystko mierzone MSI Afterburner. Pulpit 3,8 - 4,3 Ghz. Baa, RAM nawet poszedł od strzała na profilu XMP (3000 Mhz - czyli maks dla moich pamieci), co nie powinno mieć miejsca na tej płycie (bo dlatego dostała EOL tak szybko). Więcej testów wkrótce i będę się uzewnętrzniał na tym i pewnie innych forach. Hogh!

 

edycja:

A jeszcze jedno istotne dla niektórych - dlaczego wziąłem 3600x. Wcześniej miałem 1600, bo tak samo jak teraz, zapewniano że po co dopłacać do 1600x, przecież można podgonić OC do jego poziomu. Gófno prawda :-) Miałem trzy sztuki 1600 (wymieniałem szukając tego naj) i żadna nie była w stanie dobić stabilnie do X. Uważam po osobistych doświadczeniach że nie inaczej będzie tutaj. Ponadto X też się kręci.

Edytowane przez Klynton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, jednak wziąłem 3700x z prostego powodu - AMD robi też komponenty do konsol, a Zen2 zarówno w ps5 jak i nadchodzącym xboxie ma mieć osiem jajek. Może ale nie musi implikować to lepszą obsługę ośmiordzeniowych procesorów w przyszłości w tytułach multiplatformowych.

 

PS4 też ma 8 rdzeni, tak na marginesie... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, jednak wziąłem 3700x z prostego powodu - AMD robi też komponenty do konsol, a Zen2 zarówno w ps5 jak i nadchodzącym xboxie ma mieć osiem jajek. Może ale nie musi implikować to lepszą obsługę ośmiordzeniowych procesorów w przyszłości w tytułach multiplatformowych.

 

Że są jeszcze ludzie, którzy w to wierzą 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że są jeszcze ludzie, którzy w to wierzą 8:E

 

Ano jak widać są. :D Ja mam skrzywienie po Phenomie x3, który wykastrowany z czwartego jajka (które i tak udało się potem aktywować) do wydania określonych łat nie dawał sobie rady z pojedynczymi tytułami, w tym niestety z przebojem tamtego czasu - GTA IV.

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 działa dobrze na B450? Bo te 570X z pierdolotem to chyba strata pieniędzy na dziś.

 

Zastanawiałem się nad Gigabyte B450 AORUS PRO zamontować i zapomnieć na najbliższe 3 lata. Jakieś przemyślenia?

 

 

 

 

Ja kupilem Ryzen 3600 1 dzien po premierze,i na płycie MSI B450I Gaming Plus AC dzialal od poczatku wzorowo,ominałem cale watki z nie dzialajacym Biosem i dobrze bo jakbym sie tego naczytał to do dzis mialbym starszego 1600 i pewnie dalej bal sie biosu.

 

A 3600 polecam,swietny procek mega wydajny,gry w koncu trzymaja stale fps,najwaniesjze bylo wlasnie to ze wzrósl FPS mininalny wzgledem starszych ryzenow

no jestem mega zadowolony :thumbup: do gier praktczynie idealny .A teraz co czytam testy róznych redakcji to same swietne opinie:)

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmontowałem. Nic nie wybuchło, chociaż parę problemów przy tym swoim pierwszym montażu miałem. Następnym razem będę mądrzejszy ;)

Jestem na etapie konfiguracji i zapoznawania się ze sprzętem. Żadnego OC nie robiłem.

 

Z ciekawości odpaliłem OCCT w trybie Power Supply w pełnym oknie, na Full HD. Siedem minut, bo dłużej mi się nie chciało.

 

Maksymalna temperatura procka: 83,8 ℃

Napięcie na płycie maksymalne: 1,450 V

Maksymalne taktowanie procka: 4200,2 Mhz

 

 

PS. Będę musiał się pobawić kiedyś pamięciami, bo z tego co zauważyłem, moje wyprodukowano w Meksyku ;)

 

Na razie muszę przede wszystkim ogarnąć aktywację licencji Windows. Niestety sam nie jestem w stanie tego zrobić, nawet z poziomu konta Microsoft, jutro będę dzwonił do pomocy technicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tomahołk dalej drożeje. 540 w owocowym? upadli na głowę?

 

patriot viper 3733mhz, już prawie 5 stów !?

 

przynajmniej ceny 3600 przestały rosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha , to dlatego używane tomahawki się pojawiają na alledrogo po 400zł+ :E . Mam nadzieję , że ryzen 3600 będzie spadał z ceny na dniach, bo mam zamiar go kupić :D. Mam niski minimalny fps w apexie, i po moich różnych testach/ sprawdzeniach , wychodzi że to ryzen 1600 jest wąskim gardłem. Fps skaczę z 300 do 160 , wiem że rtx2060 nie da rady cisnąć na 300fps stałych, ale liczę chociaż na te 200-240.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tomahołk dalej drożeje. 540 w owocowym? upadli na głowę?

 

patriot viper 3733mhz, już prawie 5 stów !?

 

przynajmniej ceny 3600 przestały rosnąć.

 

jak tam podkreciles silnik w swoich "viperach" ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wrzucę swoje 4 grosze do tego tematu. Jako że mało nieszczęść i smutku w życiu, postanowiłem sobie ich trochę dołożyć u kupiłem 3600X do wsadzenia do najszybszego EOL w historii tj: Fatal1ty X370 Gaming K4. Efekt? Dupa straszna, bo wszystko działa...

Na BIOS 5.40 - czyli pierwszy wpierający Ryzen 3, mam stałe 4.4 GhZ od ręki bez żadnego grzebania, po grzebaniu 4.6 Minus taki, że w obu przypadkach częstotliwość nie spada i tylko zmienia się napięcie (przez co temp na Noctua D15 koło 45-70 stopni). Dzisiaj wyszedł nowy bios 5.50 i działa już zbijanie zegarów i 4.4 pojawi się co jakiś czas (najczęściej koło 4.375). W grach: UT (ten w wersji BETA): 4250, Senua: 4300, Dreamfall: 4400, Metro 2033 Redux: 4300 - wszystko mierzone MSI Afterburner. Pulpit 3,8 - 4,3 Ghz. Baa, RAM nawet poszedł od strzała na profilu XMP (3000 Mhz - czyli maks dla moich pamieci), co nie powinno mieć miejsca na tej płycie (bo dlatego dostała EOL tak szybko). Więcej testów wkrótce i będę się uzewnętrzniał na tym i pewnie innych forach. Hogh!

 

edycja:

A jeszcze jedno istotne dla niektórych - dlaczego wziąłem 3600x. Wcześniej miałem 1600, bo tak samo jak teraz, zapewniano że po co dopłacać do 1600x, przecież można podgonić OC do jego poziomu. Gófno prawda :-) Miałem trzy sztuki 1600 (wymieniałem szukając tego naj) i żadna nie była w stanie dobić stabilnie do X. Uważam po osobistych doświadczeniach że nie inaczej będzie tutaj. Ponadto X też się kręci.

Dokładnie z tego samego powodu wziąłem 3600x i co do asrocków, moj b350 fatality k4 też boostował do 4.4ghz w grach, natomiast na tomahawku nie może powyżej 4250 nawet w cinebenchu SC... tyle, że na b450 tomahawku ramy lataja mi na 3666cl16 także pod tym względem jest zdecydowanie lepiej.

Teraz ustawiłem proca na sztywno 4225 wszystkie rdzenie bo szlag mnie trafiał gdy np w bfie v proc spadał do 4050-4100mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z tego samego powodu wziąłem 3600x i co do asrocków, moj b350 fatality k4 też boostował do 4.4ghz w grach, natomiast na tomahawku nie może powyżej 4250 nawet w cinebenchu SC... tyle, że na b450 tomahawku ramy lataja mi na 3666cl16 także pod tym względem jest zdecydowanie lepiej.

Teraz ustawiłem proca na sztywno 4225 wszystkie rdzenie bo szlag mnie trafiał gdy np w bfie v proc spadał do 4050-4100mhz.

 

chłopie, ustaw sobie te pamieci 3600mhz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam podkreciles silnik w swoich "viperach" ? :D

 

Trochę, ale rewelacji nie ma, szybko się wykrzacza strasznie. Obstawiam jednak, że to przez gówniany bios od MSI. Na razie mam stabilnie 3600-16-19-19-19-41, poczekam na nowe biosy i zobaczymy, czy można wycisnąć coś więcej.

 

 

 

 

zastanawiam się natomiast nad tym, czy przy max poborach prądu 1080Ti i Ryzen 3600 nie będę miał pracy zasilacza w górnej części charakterystyki... :E :E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie, ustaw sobie te pamieci 3600mhz....

Ustawiałem i boostuje tak samo biednie, nie ma różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ustawiłem proca na sztywno 4225 wszystkie rdzenie bo szlag mnie trafiał gdy np w bfie v proc spadał do 4050-4100mhz.

 

pokaż jak trzyma te 4225 ss z ryzen master. Rivatuner czy czym tam sprawdzasz pokazuje mi inną rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam to rozumieć, jak wsadzę grafikę do PCI_E2 a reszta pusta to nie będzie działać? Okazało się że D15SE nie pasuje na Godlike'a(LOL).

 

Ntp8lr7.png

 

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać, te tabelki są trochę mylące. Ale powinieneś w E3 celować, bo E2 to tylko x4 jest elektrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za idiota tą płytę projektował....widać że tylko 1 jest X16. Powaznie, jedna z najgorzej zaprojektowanych płyt jakie miałem, byle jakie AC zasłania port X16.

 

30wbDwa.png

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za idiota tą płytę projektował....widać że tylko 1 jest X16.

Jak w... każdej? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, zapomniałem że to mainstream, chyba tylko HEDT ma fizycznie 3x x16. Co nie zmienia faktu że płyta jest źle zaprojektowana jeśli chodzi o layout slotów i dodanie 10Gbit na osobnej karcie zamiast na MB jak u Aorusa, przez to mając grafikę w pierwszym slocie i 10Gbit w ostatnim nie masz już żadnych linii PCIE żeby GPU zostało na X16.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://www.facebook.com/LowcyBurzLodzkie/posts/pfbid0QUKddpwnKouxDEZ5JiQZ1Dv2tVCpv2aCbdmEFmZc1mdV7okToA95yJM6zjMkmwdel   Uprawy strasznie ucierpiały.       https://geekweek.interia.pl/technologia/news-winnice-ogrzewane-smiglowcem-polacy-wpadli-na-pomysl-jak-rat,nId,7468592#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome        
    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
    • @leelooo Niestety, ponowne wyszukiwanie nie dostarczyło bezpośrednich informacji dotyczących ostatniego logowania użytkownika @koziakaka ani danych o zdjęciu blokady konta. Jeśli potrzebujesz konkretnych informacji o stanie konta tego użytkownika, najlepiej będzie skontaktować się bezpośrednio z administracją forum, ponieważ takie dane często obejmują prywatne informacje, które nie są publicznie dostępne na forum.
    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...