Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak ktos ma Xbox Game Pass w abonamencie to i tak moze grac tylko przez ten czas? Jak mu sie skonczy abonament, to kuniec?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Dopóki płacisz - grasz. Nie płacisz - nie grasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponawiam pytanie tutaj.

Z tego testu wynika, że podkręcony 2600X jest jak 3600 bez o/c? No i po co cokolwiek zmieniać?

https://pclab.pl/art81467-40.html

Może mi wyjaśnić też ktoś (najlepiej autor testu) skąd taka przewaga 4,2Ghz 2600X nad 4,1Ghz Ryzena 2600? 100 Mhz i to daje w Wiedźminie aż 15 fps?

oc_nv_w3.png

Tym bardziej, że Ryzen 2600 w tym teście ma pamięci 3200Mhz, a 3600 już 3600Mhz.

Edytowane przez Wpotrzebie2017

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak samo 3600 OC na 4.2ghz jak pisze, a to jest jego boost, u mnie bez problemu, bez OC mam 4.2ghz w grach, to żeby dawało tyle FPS? Dziwne anomalie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponawiam pytanie tutaj.

Z tego testu wynika, że podkręcony 2600X jest jak 3600 bez o/c? No i po co cokolwiek zmieniać?

z tego testu wynika też, że 9400F "MEM" (cokolwiek to znaczy) jest lepszy od 8700K... :E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i też, że dwunastowątkowy 8700K ma spadki FPS, których nie ma ośmiowątkowy 9700K i których nie ma podkręcony 8700K :lol2: Tutejsze testy w grach to (niestety, głównie przez wspomnienia o czasach focusa) fuszera i prowizorka, tak więc najlepiej je po prostu zignorować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tego testu wynika też, że 9400F "MEM" (cokolwiek to znaczy) jest lepszy od 8700K... :E

Szybszą pamięć RAM, ale nie wiem ile wynosi podstawowo na tym wykresie do 9400f tam niżej XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"MEM' znaczy, że śmigał na szybszych pamięciach - 3600 vs 2666.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak myślicie ? Do 3700x wziąść x470, czy lepiej dopłacić do x570. Bo zastanawiam się nad jakimś gigabyte aorus

Jak w ogóle sprawuje się ten "pierdzik" na płycie x570?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taka ciekawostka!!! Nowe gry i obsługa wielordzeniowości.

[media

/media]

Za długo pokazywał wykresy, za mało się podniecał :E

Nie wiem co chciał osiągnąć autor tego czegoś, ale mnie odrzuciło to ciągłe skakanie wykresami, bełkowanie bez dokładnych informacji w jaki sposób przeprowadzono testy. Nawet nie wysilił się by w stopce podać linki skąd pobrał wykresy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A będziesz miał w planie zakup NVME? Takiego na PCIE 4.0 albo NVME 2-3 sztuki pod RAIDa ? Albo w ogóle co najmniej dwa dyski NVME o transferach powyżej 2000MB/s ?

Jeżeli nie to x470 raczej spełni wszystkie Twoje potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś przy zdrowych zmysłach nie wybierze potężnego sprzętu serwerowego do domu ;)

Dziwne pytanie. To jak byś się pytał kogoś po co kupuje na polskie drogi auto z niskim zawieszeniem za cenę z kosmosu czy robi cokolwiek co jest hobby.

Kupił bo chciał, ponieważ ma takie hobby, zachciankę etc....

Dopytywanie ma sens gdy ktoś robi to nieświadomie i chce kupić procek serwerowy do gier. Jeżeli jednak ta osoba kupuje coś ponieważ ma z tego fun to co komu do tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i też, że dwunastowątkowy 8700K ma spadki FPS, których nie ma ośmiowątkowy 9700K i których nie ma podkręcony 8700K :lol2: Tutejsze testy w grach to (niestety, głównie przez wspomnienia o czasach focusa) fuszera i prowizorka, tak więc najlepiej je po prostu zignorować.

Nie wiem czemu porównujesz wątki do rdzeni ale czy wypada krytykować kolegów po fachu?

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, MSI wrzuciło bios na główną stronę płyty B450 Gaming plus, ale to z dnia 23 lipca, gdzie był ten sam bios na FTP, do tego Tomahawk miał szybciej wrzucony.

Nie ma co instalować dopóki to nie będzie Agesa 1003abb.

Pewnie wrzucili byle było, bios jest z dnia 23 lipca.... :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czemu porównujesz wątki do rdzeni

Równie dobrze mogłem jeszcze dopisać, że sześciowątkowy Core i5-9600K też takich spadków nie ma według przytoczonego wykresu :Up_to_s: Pod względem trzymania frametime 8700K radzi sobie nie gorzej niż 9700K.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już im zgłosiłem błędy z wersji na FTP 7C37v132 a oni mi piszą aby pobrać najnowszy bios 7C37v12 ze strony, czyli starszy o miesiąc :D

A pytałem się pacanów gdzie w razie czego zgłaszać błędy w biosie. Czyli wychodzi że za chwilę na stronę główną to samo co leżało na FTP ? szczerbaty.gif

Thanks for contacting MSI technical support.

Regarding your concern, please update the latest BIOS from the link below. Thanks!

https://www.msi.com/...-WIFI#down-bios

Thanks for your cooperation in advance!

Best Regards,

MSI Technical Support Team

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu dostałeś w odpowiedzi standardową formułkę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obszerny test nt. skalowania Ryzenów trzeciej generacji z częstotliwością pamięci DDR4 i timingami:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu dostałeś w odpowiedzi standardową formułkę :D

Też to zauważyłem, napisałem do nich odpowiedź i ciągle czekam co teraz wymyślą ;) Powiedzieliby po prostu gdzie zgłaszać im problemy. Może na forum najlepiej by było :D Nie wiem bo nie odpisali mi na pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

7C36v11 - MSI Prestige Creator X570

7C37v12 - MSI Gaming EDGE x570

7C37vA2 - MSI Gaming PLUS x570

7B93v11 - MSI Gaming Pro Carbon x570

7C35v12 - MSI Ace x570

7C34v141(Beta version) - MSI Goodlike x570 - Update AMD ComboPI1.0.0.3abb ( na stronie ) https://pl.msi.com/Motherboard/support/MEG-X570-GODLIKE

Zgadnij co to może być :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi