Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Te dane techniczne 3950x z tabelki z Pclab są potwierdzone czy to tylko radosna twórczość? scratchhead.gifSlajdy Asusa podawały inne zegary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W którym miejscu podawały inne zegary?

Wartosci po OC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W którym miejscu podawały inne zegary?

Np. Ten

26_asus_tylko_my_potrafimy_robic_dobre_plyty_glowne_pod_amd_ryzen_3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Np. Ten

26_asus_tylko_my_potrafimy_robic_dobre_plyty_glowne_pod_amd_ryzen_3.jpg

A widzisz, o czym jest ten slajd? Nie rozumiem w ogóle Twojego pytania, oficjalna specyfikacja Ryzena 9 3950X jest w necie od czerwca :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A widzisz, o czym jest ten slajd? Nie rozumiem w ogóle Twojego pytania, oficjalna specyfikacja Ryzena 9 3950X jest w necie od czerwca :hmm:

No. OC 16 rdzeniowego Ryzena 3000 więc wnioskuje że chodzi o 3950x. Specyfikacja w sensie zegarów? No to pewnie przeoczyłem - Ok. Tak czy inaczej ten slajd jest wtedy zupełnie oderwany od rzeczywistości bo OC poniżej zegarów fabrycznych jeszcze nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest tak samo oderwany, jak 99% procent innych slajdów marketingowych. Znając stan biosów MSI, to różne dziwne rzeczy mogły wyjść, albo Asus nie potrafił odczytać zegarów, co też jest możliwe. W końcu w tych materiałach Asus skłamał wielokrotnie, co im gość z Gigabyte'a udowadniał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sekcja memowych komentarzy jak zwykle nie zawodzi :)

KLIK Klasyka :E

Większość komentów to dziecinada (taki P##ePC x2) ale poważniejsze to przeważnie top-class :). 7702P za $4666.94 - albo ktoś się walnął albo w Intelu stypa :P.

Edytowane przez Caroozo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AMD potwierdziło, że zakończono fazę projektowania Zen3. Papermaster to ujawnił na premierze Epyc, więc wygląda na to, że plotki o Zen3 lecącym najpierw do serwerów takie zupełnie wyssane z palca nie są.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Intel największy problem ma aktualnie z wyceną swoich procesorów, myślą że nadal jest 2015 rok ;)

i5 9400f 6/6 około 600zł

i7 9700f 8/8 około 1500zł (wejście na rynek Q2-2019)

900zł za dwa dodatkowe rdzenie? +150% do ceny wersji 6/6? :hallucine:

Sylwester 2019 w AMD :red::disco:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozamiatane - Google wśród partnerów AMD, razem z HP, Dell, Lenovo, Cary'em, Twitterem... Cóż tu rzec... :)

Zen4 - Genoa.

Edytowane przez Caroozo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde, 2-krotnie wyższa wydajność, 2-krotnie niższa cena, 4-krotnie lepszy perf/$...

W testach na STH i Phoronixie, Intel nie wygrał ani jednego testu, nawet w AVX512 zoptymalizowanym pod Intela...

Jest też już wiele testów, w których 2-procesorowej platformie z nowymi Epycami nie daje rady nawet 4-procesorowa platforma Intela na topowych prockach.

Podsumowanie wszystkich testów: jeden nowy Epyc 7742 (7 000 $) jest lepszy od dwóch topowych Xeonów Platinum 8280 (2x 10 000 $)!

79c33afa5c8dc379b48f4bbbe89814538d559d82a24875041f8bb8d99f817e40.png?w=600&h=461

To mi się podoba:

5ca54e25b1df097db366ce1e114b2b919374374162990c27ccd2fbb7808c6502.jpg?w=600&h=889

Edytowane przez DaviM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde, 2-krotnie wyższa wydajność, 2-krotnie niższa cena, 4-krotnie lepszy perf/$...

4x perf/$ tyczy się jedynie (JEDYNIE?! :E ) najwyższych modeli,.

E5F87B30-968E-40C2-BF0B-A8D0311447C3_575px.jpeg

W pozostałych jest średnio 2x lepiej. Najlepsze były slajdy jak pokazywali szafy serwerowe i redukcję względem Intela przy zachowaniu tej samej mocy - w głowie miałem "nawet o połowę... O POŁOWĘ". A tu zonk - WIĘCEJ niż o połowę w niektórych zastosowaniach ;D.

Edytowane przez Caroozo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AMD Rome Second Generation EPYC Review: 2x 64-core Benchmarked

Tak poza konkursem fajne płyty od ASRock RACK do serwerów/stacji roboczych:

X399D8A-2T

https://www.asrockra...del=X399D8A-2T#

X470D4U2-2T

https://www.asrockra...el=X470D4U2-2T#

2x 10gbit na chipsecie X550-AT same w sobie kosztują całkiem sporo. Ostatnio w pracy zajarał mnie temat zrobienia routera na pFsense. Może trochę zabawy z VM w UNRAID.

Trafiły się dwie fajne serwerowe obudowy 2U, więc takie płytki by mi załatwiły robotę.

Edytowane przez radier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AMD potwierdziło, że zakończono fazę projektowania Zen3. Papermaster to ujawnił na premierze Epyc, więc wygląda na to, że plotki o Zen3 lecącym najpierw do serwerów takie zupełnie wyssane z palca nie są.

Pozostało tylko zostawić sobie jako muzealny symbol końca dominacji intela 9900k :E

Brawo AMD :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czy desktopowe Zen 3 (np. taki Ryzen 4900X) dorównają lub wyprzedzą 9900K w grach (bo, że w programach go zmasakruje to jest pewne)? Trzymam też kciuki by AMD udało się wyeliminować problemy z jakimi mamy do czynienia teraz przy Zen 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czy desktopowe Zen 3 (np. taki Ryzen 4900X) dorównają lub wyprzedzą 9900K w grach (bo, że w programach go zmasakruje to jest pewne)? Trzymam też kciuki by AMD udało się wyeliminować problemy z jakimi mamy do czynienia teraz przy Zen 2.

Nie ma problemów jeśli bios jest całkowicie sprawny i masz wszystko ustawione jak tip top, sam robiłem to tydzien ale warto było :) musisz mieć dobre chlodzenie i dobra sekcje żeby ryzenik rozwinął skrzydla i nie throtlowal, u mnie 3600 boostuje ponad 3200mhz

Edytowane przez bartoszzz77

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AMD ma obecnie lepsze IPC, jedynie odstaje w zegarach. Jak widać po testach, 4,4-4,5 to jest max co udaje się wycisnąć z tych procesorów, podczas gdy Intel jest w stanie przebić 5 Ghz. A tymczasem czekamy na dopracowany mikrokod i ew. nowe rewizje - może coś się poprawi jeszcze w obecnej generacji.

u mnie 3600 boostuje ponad 3200mhz

Chyba 4200 :)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wątpię. Pewnie wprowadzą jakieś poprawki, ale widać po braku OC, że to jest wyżyłowane na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie licz na to. Jak pisałem wiele miesięcy temu w komputerze do gier martwe z370 przeżyje całe przyszłościowe am4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak myślę/zgaduję, że w grach Ryzen 4000 nie zaora nawet kawy po delidzie, więc trzeba się zgodzić z Kowalem :lol2:

oczywiście jest kwestia ceny, do średniego segmentu będzie fajne.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi