Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Panie nie działa, działa normalnie. Jedyny warunek - musisz mieć płytę na chipsecie serii 300 lub 400, żeby USB działało (poza tym z CPU).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do instalatora win7 się dogrywa sterowniki ? Coś mi świta że instalke pod laptopy się tak robiło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do instalatora win7 się dogrywa sterowniki ? Coś mi świta że instalke pod laptopy się tak robiło

Sterownik USB3.1(jeśli tam wepniesz pena z instalką) , sterownik NVMe, jeśli chcesz postawić system na SSD wpiętym w M.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.youtube.com/watch?v=xbyWKufthS4

Ale reklama dla MSI :E zresztą co ciekawe GB też jakiś rewelacyjny nie był pomimo że na papierze sekcja tak dobrze wyglądała.

Cóż dodam od siebie że według odczytów z HWInfo to więcej na sekcji (z odczytu VR MOS) niż 67 to nie widziałem, a mieliśmy bardzo gorące lato, no ale raczej kiszki nie będzie przy 3700X z X570 Pro Carbon (pierwsza z MSI z jakąś sekcją można powiedzieć, ale i tak przy konkurencji cosik słabo)

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie nie ma żadnych trzasków ale kilka razy dziennie czy to w grze czy to w filmie,youtube dzwięk się zatnie,strzeli :E a co do biosów to mam z końca 2018 r. więc jak widać żaden beta z drugiej strony nie chcę skłamać bo nie pamiętam ale chyba na windows 1809 nie było takich cyrków,na razie nie mam ochoty instalować od nowa ale z czasem obadam

Miałem identycznie, chyba z miesiąc grzebałem w sterownikach i biosie. Kilka razy dziennie pojawiały się ścinki dźwięku podczas oglądania video na pc i w sieci. Format pomógł. Obstawiam, że w windows 1903 coś po aktualizacji się psuje. Na 1809 nie było problemu

Edytowane przez Kowal91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem identycznie, chyba z miesiąc grzebałem w sterownikach i biosie. Kilka razy dziennie pojawiały się ścinki dźwięku podczas oglądania video na pc i w sieci. Format pomógł. Obstawiam, że w windows 1903 coś po aktualizacji się psuje. Na 1809 nie było problemu

To chociaż napisz jaki masz sprzęt :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba nie ma znaczenia jakie hardware, miałem podobnie na fx 8320 i Asus m5a99fx. W moim przypadku pomoglo wyłączenie w biosie hpet timer. Przy okazji jak to zrobiłem, to komp wstaje tylko świeżo po włączeniu zasilania. Po resecie zawiesza się na ekranie wczytywania systemu, ot taka mała niedogodność.

Edytowane przez ct65

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No raczej ma to jako takie znaczenie w przybliżeniu można coś tam wywnioskować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby nic nowego ale fajnie wiedzieć że ma się najlepsze możliwe ustawienia pamięci. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W poprzednim poście napisałem.

ryzen 2600

msi b450m mortar

16gb hyperx predator 3200cl16

ssd 256gb crucial m550

seasonic focus plus gold 550w

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PrtScr-capture_4.jpg

Patrząc na to jak wszystkim idzie to wypuszczanie biosów to ta ETA chyba jest tylko dla gigabyte :E Już nie mówiąc o posiadaczach płyt 3xx,4xx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na dniach rozmawiałem z serwisantem msi telefonicznie chyba z 40min.(w swojej sprawie a nie w sprawie biosów ale na koniec tak kontrolnie zapytałem i o to ;) ) ,jawnie powiedział że dwoją się i troją (oczywiście nie oni, nie serwis) a ludziska odpowiedzialni za biosy ażeby to jakoś dograć i zasada prosta jak drut :E najpierw x570 potem x470,b450 i na końcu wiadomo wszystko co związane z serią 3xx :E Najpierw na to na co jest popyt muszą załatwić wiadomo kasiora musi się zgadzać :P i to nie jest tak że to tylko i wyłącznie producenci płyt są odpowiedzialni za te nieszczęsne biosy ,oni muszą czekać aż wspaniałe amd dostarczy im nie pamiętam jak to fachman z msi nazwał albo agesa albo jakiś plik źródłowy który jest powielany i dostosowywany do danej płyty głównej więc jak widać całe te amd też ma niezły bajzel :E i miesiącami muszą łatać.To co dostaje się do social mediów :P to jedno a to co jest w rzeczywistości to drugie.Marketing musi działać na tym się opiera ten świat :E

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak po prawdzie to nic nowego Ci ten koleś nie powiedział bo to już wiadomo od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie że nic nowego tak to wygląda od początku istnienia komputerków ,jak wspominałem dzwoniłem w swojej sprawie.Napisałem kontrolnie bo 80% abo i więcej ludzików nie rozumi że to nie tylko producenci płyt są winni :D więc bardziej daje do zrozumienia jaki bazelek panuje w amd.Pisałem z dwa miesiace temu że premiera będzie na odwal z masą błędów i nie pomyliłem się.Bardziej chodzi mi o porównanie nawet jak intel wypuszcza jakiś bios beta to defacto on działa a amd wypuszcza takie które są bezużyteczne tak było przy pierwszym rysiu jak i teraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, sterowniki do chipsetu najlepiej brać ze strony AMD ? Cała reszta już ze strony MSI ? Bios mam z czerwca i nie wiem czy instalować te nowsze bety. Sorry, jeszcze nie jedno głupie pytanie tutaj zadam, ale jak pisałem ostatni procesor AMD miałem kilkanaście lat temu :E Właśnie wczoraj poskładałem wszystko do kupy i działa.

Mam trochę czasu teraz, i na pierwszy rzut sprawdziłem tylko temperatury, nie wiem czy pokazuje jak należy, bo coś za chłodno. W OCCT CPU Linpack dochodzi do 65C, raz na chwilkę było 72C, ale to sekundę, przynajmniej tak pokazuje HWiNFO i Ryzen Master, w RealBench to samo 62C. Bostuje do 4,375 na 3 rdzeniach, reszta rdzeni na 4,350, przerażają mnie tylko te napięcia przy pełnym boście: 1,48V raz było 1,5V i w HWinfo i CPU-Z. Macie może jakieś dobre wskazówki, na początek, bo i tak robię formata w tym momencie. Te napięcia nie lepiej na sztywno ustawić ? Na przykład na 1,35 ? Bo wszystko jest na auto teraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak chipset masz najnowszy na stronie AMD. MSI rzadko uaktualnia listę sterowników na stronie płyt. Ja mam z 1 lipca sterowniki chipsetu. To już starocie

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bios wygraj taki jaki j at najnowszy na stronie. To co masz w płycie sprzed 2 miesięcy to bardziej Alpha a nie Beta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@unadarek. Mimo wszystko ja skłaniam się ku obwinianiu producentów płyt głównych. Żaden producent nie ma dostępu do kodu AGESA, a jednak niektórym udaje się nie spartolić BIOSu. Od premiery mam 3700x na starym Asus Prime X370-Pro i miałem mniej problemów niż wcześniej z Ryzenem 7 1700, więc cieżko mi się utożsamiać z tymi wszystkimi problemami o których czytam.

Edytowane przez Grom23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwią mnie ludzie siedzący tutaj i narzekający na temperatury, zamiast ustawić np 1.25V/4.0GHz i cieszyć się cichym, energooszczędnym, w miarę wydajnym prockiem to się modlicie o to 100MHz więcej i robicie grzałki bez sensu. Mały rdzeń nie może odprowadzić takiej ilości ciepła i tyle, czy tak trudno to zaakceptować? Jak ktoś jest fanem 244 efpeesów bo niby coś mu to daje to intel i nie ma nawet o czym dyskutować.

Po to kurcze wydajesz swoje ciężko zarobione pieniądze na procka, który jest reklamowany na "taki i taki boost clock speed" (+ inne parametry od producenta) żeby "taki i taki boost clock speed" MIEĆ, a nie żeby później siedzieć i się pierdzielić bo "nie mam takiego boost clock speed jak producent podaje" albo "oh temperatury mam bardzo wysokie, może jednak osłabię sobie procesor, żeby jeszcze przeżył miesiąc dłużej"...

Serio ludzie tak są fanbojami, że dają się tak oszukiwać i płacić za coś co nie jest tym co jest reklamowane?

... no comment.

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po to kurcze wydajesz swoje ciężko zarobione pieniądze na procka, który jest reklamowany na "taki i taki boost clock speed" (+ inne parametry od producenta) żeby "taki i taki boost clock speed" MIEĆ, a nie żeby później siedzieć i się pierdzielić bo "nie mam takiego boost clock speed jak producent podaje" albo "oh temperatury mam bardzo wysokie, może jednak osłabię sobie procesor, żeby jeszcze przeżył miesiąc dłużej"...

Serio ludzie tak są fanbojami, że dają się tak oszukiwać i płacić za coś co nie jest tym co jest reklamowane?

... no comment.

Po to wydaję na ten procek pieniądze, że mam wyje..ne na to,czy będzie mu brakować 50MHz (lub częściej 25 MHz) do boosta. Ale za wydane pieniądze mam wydajność procesora konkurencji, droższego o 400 zł. To raczej Ty czegoś nie rozumiesz i próbujesz na siłę dowartościować coś, za co przepłaciłeś najzwyczajniej ;)

Edytowane przez BFA of Suspect

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak chipset masz najnowszy na stronie AMD. MSI rzadko uaktualnia listę sterowników na stronie płyt. Ja mam z 1 lipca sterowniki chipsetu. To już starocie

Tak myślałem :thumbup:

Bios wygraj taki jaki j at najnowszy na stronie. To co masz w płycie sprzed 2 miesięcy to bardziej Alpha a nie Beta.

Po tym moim z czerwca, są tylko dwa, jeden z 2 lipca 7C37vA2 "normalny" i 7C37vA38 z 26 sierpnia Beta. Powiedz mi Minciu jak z tym napięciem, ile mu ustawić ? Bo się boje żeby go szlag nie trafił z tymi skokami przy boście pod 1,48-1,5V :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak pisze X to ma być X. No ale kupujcie dalej od nich. Tak samo obiecywali, że stare płyty będą smigać z nowymi prockami hahahh. Tomahawk b450 chyba przez 2 miechy gówno działał z nowymi gówno procesorami. Hahah. Kupujcie dalej :))))))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak pisze X to ma być X. No ale kupujcie dalej od nich. Tak samo obiecywali, że stare płyty będą smigać z nowymi prockami hahahh. Tomahawk b450 chyba przez 2 miechy gówno działał z nowymi gówno procesorami. Hahah. Kupujcie dalej :))))))

A jaki Ty masz procek? Pochwal się :)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi