Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Oho zaczynają się porady, założysz sobie karton z wentylatorem na VRM i ukrycisz nawet 16 rdzyniuFF na budżetowej sekcji :E

 

amd zawsze było dla majsterkowiczów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

amd zawsze było dla majsterkowiczów :E

Coraz wiecej tych majsterkowiczow hehe. Nie rozumiem ludzi z intelami k w sygnaturach co jada po AMD co chwile. I to widzę że K-intelowców ten temat rozpala bardziej niż normalnych ludzi. Czyżby chodziło o ból **** (nogi) że zaraz ich PRO procki zbledną przy ryżu za 900zl? Coraz wiecej atakow jest z ich strony i to właśnie w tym temacie o AMD. Wiele ludzi, w tym i ja, zdecydowalo sie na przesiadke na AMD i jakos nikt nie placze, tanie plyty nie wybuchhaja z r7 1700.... Jakos to czarnowidzenie nie ma potwierdzenia w rzeczywistosci. Spytajcie sie ludzi co sprzedali drogo intele a kupili tano r5 2600 lub r7 1700 czy sa zadowoleni. Oczywiscie ze sa. I to chyba najbardziej boli. Ze plyta z cepem ponizej 1k za calosc moze dac satysfakcje dobrego zakupu

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd zawsze było dla majsterkowiczów :E

jak by dali + 500 MHz OC to i nawet było by trochę entuzjastów, ale ja się nie martwię , czołgista zmienia Barwy i jak tu pisze to przyjmuje zakłady 1:10 ze Ryze zaczną Padać :E a płyty nie wiem czy wytrzymają tępo czołgisty 8:E

 

 

 

 

Na necie jest porównanie po poprawce shedulera po updacie 1903 dla Windowsa I5 9600kf 5GHz vs Ryzen 2600x 4,2ghz no i różnica duża nie jest w wydajności między tymi prockami.

Intel 1200zł

AMD 800zł

 

W teście ciekawostką jest użycie CPU Widać że na Ryzenie jest czasem 40% użycia gdzie na Intelu jest 70% to są właśnie te nieużywane wątki.

 

 

 

na ryżu wykorzystanie GPU słabe, FT prawie liniowy na intelu mimo iż mniej jednostek wykonawczych takie porównanie zapchaj dziurę

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczna bo mi AMD nigdy nie padało, ani cepy ani płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawka jest wysoka, no i chętnie zagram z tobą partyjkę w jakiegoś wygrzewa-cza :E ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:E Ryzen nie ma z czego paść bo uważam że podkręcanie tych cepów jest bez sensu. Peak boost pokazuje mi 3,9GHz @ 1.275V z pudełka a przy wygrzewaczu jest ~3750MHz na wszystkich rdzeniach na D15SE. Co tu jest do ugrania, męczenie 4.0 na 1.4V? Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieciekawie, 100% do ceny. Crosshair VII Formuła pewnie będzie kosztował 500eur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E Ryzen nie ma z czego paść bo uważam że podkręcanie tych cepów jest bez sensu. Peak boost pokazuje mi 3,9GHz @ 1.275V z pudełka a przy wygrzewaczu jest ~3750MHz na wszystkich rdzeniach na D15SE. Co tu jest do ugrania, męczenie 4.0 na 1.4V?

 

Dokręcisz śrubę na RAM'ie i SOC zawyje aż miło, patrząc na to jakie nastawy potrafiłeś przywalić dla 9900k, ot już się boje o tego 3900X :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już było. Płyty będą drogie bo są wyposażone w aktywne chłodzenie najnowszej generacji Fan Stop/Start Odrzutowiec 5k rpm.

 

Przykładowo ta MEG posiada 4 nacięcia na radiatorze grubości 10mm bez którego radiator mógłby mieć 50 razy większa powierzchnię oddawania ciepła.

 

Ciekawe czy chociaż dostanie ALC1120 czy jednak 8xx dalej. Cena jak za ALC1120 z EsSabre.

 

 

 

Kiedy ma wyjść refresh Zen2 ? Podejrzewam, że sensowne oferty na ryżego będą dopiero w okolicy premiery kotletów. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokręcisz śrubę na RAM'ie i SOC zawyje aż miło, patrząc na to jakie nastawy potrafiłeś przywalić dla 9900k, ot już się boje o tego 3900X :E

Ile mam pisać że nie używałem takich napięć na 9900k. Trolujesz czy czytasz jak ci odpowiada?

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beda u Ciebie jakieś testy wcześniej jak 7 lipca?

Na razie nic nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halyna mam zawał.... cpu+mobo, przecież to cena całkiem dobrego paseratti-kombiaka

 

Jak tak dalej pójdzie to B550 będą o wiele droższe niż niższe modele X470, a jeżeli tak się naprawdę stanie to ci którzy kupili R1700 za 499zł i osadzili je na tanich płytach poprzedniej generacji to wygrali życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie było I tak wygrali życie kupując go za takie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mam pisać że nie używałem takich napięć na 9900k. Trolujesz czy czytasz jak ci odpowiada?

daj się trochę podroczyć :E , sprawdzałeś czy wo-gole da na się ryzu załadować profil XMP z twoich 4600 kości :hmm:

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba kupować procki Intela, bo będą tańszym "underdogiem". :E

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że ptaszki ćwierkają jeszcze o płytach X590 na AM4 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helena, mam zawał. Ja się boje ile X590 może kosztować... to jest bezsens. Ja rozumiem pod TR4 ale AM4?! :P

 

Przeczuwam gwałtowny wzrost cen używanych Crosshairów i Taichi X470, jak i innych dobrych płyt pod X470.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie ile faktów się zrodziło z jednej niewinnej informacji, jednego napisu znalezionego w biosie...

Zbiorowa medytacja działa - materializuje wiedzę!

W tym tempie poznamy pełną specyfikację i cenę w ciągu tygodnia.

 

 

 

Gdzie znajdę ofcjalne informacje o wsparciu mojej mobo b250 i kumpla z270

Informacje o wsparciu płyt są na... stronach producentów płyt. Można tam też znaleźć tabele z listą obsługiwanych procesorów, sterowniki, bios...

Jeżeli macie problem ze znalezieniem tych stron to podajcie modele, zalinkuję.

 

O samym chipsecie też można znaleźć informacje. Można wejść na stronę -> B250 <-, kliknąć "compatible products" po lewej i już wiadomo jakie procesory wspiera chipset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba kupować procki Intela, bo będą tańszym "underdogiem". :E

Dokładnie, teraz trzeba wspierać słabszego, bo zaraz AMD zniszczy konkurencję. :E Żydki z Izraela już liczą stracone pieniądze.

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza Horizon 4 w 3440x1440 Ultra ciśnie R5 2600 prawie do maksimum. RAMem jeszcze sie nie bawilem, na 2133 C15 czuc ze doczytuje kawalki mapy. 

Ogolnie nie widze roznicy w FPS pokazywanym przez gre miedzy r5 a 9900k tylko na r5 czuc szarpiniecia i czasami wczytywanie konkretnego menu trwa troche dluzej.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na ile to będzie wycenione:

 

66287_03_asus-tuf-x570-plus-pro-ace-boards-spotted.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila moment..

Za x570 trzeba będzie płacić jak za zboże i 590 w drodze jeszcze?? Coś mi tu śmierdzi..

Tak mi przyszło do głowy teraz... Może celowo powiedzieli że będzie drogo po to żeby sprzedać jak najwięcej obecnych płyt jeszcze przed premierą? Bo to by było logiczne z biznesowego punktu widzenia. A w rzeczywistości ceny 570 być może będą normalne (czyt. ciut droższe niż 470 teraz) ale za to dopiero 590 będą drogie - śmiałbym się jakby przy takim obrocie spraw po premierze na wytłumaczenie powiedzieli że to była pomyłka i podane wcześniej ceny dotyczyły 590 ?

Nie no może trochę za bardzo się rozmarzyłem ale jakby nie patrzeć to miałoby to sens - tzn. pomiędzy 570 a 470 może być duża różnica i mało kto by im kupił wtedy starą płytę przy niewiele droższej nowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...