Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ciastolina35 napisał:

To który sort lepszy F4-3600C16D-32GTZR czy F4-4000C19D-32GTZR? :)

Pewnie to samo tylko z różnymi zegarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mar_S napisał:

Pewnie to samo tylko z różnymi zegarami.

To tak, ale gnębi mnie jedno czy kupując 4000 którą podałem wyżej zamiast 3600 to większy zegar da lepsze oc ? skoro jest tam CL19.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomcug napisał:

Ja mam wrażenie, że w tych LPX kostki B-Die to tylko wpis w SPD, bo one w ogóle się nie zachowują jak B-Die, co w sumie najlepiej po tRFC widać, które musi być równie luźne jak na CJR/Rev. E, no i oczywiście tRCD tak samo 8:E W każdym razie według Thaiphoona są BCPB ;)

Skoro nie ogarniają nisko tRCD to na pewno są to BCRC. To nie będzie pierwszy przypadek kiedy w eepromie jest BCBP, a w rzeczywistości siedzą BCRC. Przy tańszych pamięciach jest losowość i w zależności od szczęścia można trafić na coś lepszego lub gorszego. W starszych LPX-ach na pewno będą siedzieć BCBP kiedy jeszcze nie wkładali ochłapów w postaci BCRC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ryzenie i tak oc pamięci kończy się na 3733-3800, więc jedyne co da się zrobić to zjechać z zegarem do poziomu gdzie kontroler jeszcze wydoli i skręcić timingi.

W przypadku 3600 to samo tylko w drugą stronę.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kończy się na R3 ale na R4 może być inaczej, że ma się przesunąć 1:1 ? Czyli z wyższy zegarem można zjechać taktowaniem na lepszym zaciśnięciu timingów.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sideband napisał:

Skoro nie ogarniają nisko tRCD to na pewno są to BCRC. To nie będzie pierwszy przypadek kiedy w eepromie jest BCBP, a w rzeczywistości siedzą BCRC. Przy tańszych pamięciach jest losowość i w zależności od szczęścia można trafić na coś lepszego lub gorszego. W starszych LPX-ach na pewno będą siedzieć BCBP kiedy jeszcze nie wkładali ochłapów w postaci BCRC.

Ważne, że w SPD dzielnie siedzi BCPB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie to b-die, a producent oszczędza czas na przeprogramowaniu eepromu :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli reasumując takie samo OC uzyskamy na jednych i na drugich ? :)

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nikt nie zagwarantuje bo przecież nawet w lepszych modułach jest pewna losowość i jedne mogą być lepsze niż inne, nawet sprzedawane jako ten sam model.

Ale na pewno wyniki będą zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ciastolina35 napisał:

Czyli reasumując takie samo OC uzyskamy na jednych i na drugich ? :)

Nie bardzo poza tym nawet BCRC są gorsze i lepsze. Znajdziesz je nawet w Kingstonach 4000Mhz CL19-21-21. Prócz BCBP i BCRC są też inne b-die, ale można je spotkać tylko w oemach od Samsunga.

BCBP ogarniają najostrzejsze timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem, chodziło mi o to czy lepsze osiągi uzyskamy cofając się taktowaniem podczas OC czyli np jeśli na R3 mamy max 1:1 3733 to lepiej zejść z fabrycznego 4000 co dan nam niższe timingi niż zrobić OC z 3600 na 3733, ale to chyba nie ma znaczenia tak jak napisałeś "będą podobne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ciastolina35 napisał:

Czyli reasumując takie samo OC uzyskamy na jednych i na drugich ? :)

Może b-die z RGB od patriota ? https://www.krsystem.pl/patriot_viper_rgb_ddr4_16gb_dual_kit_2x8gb_4133mhz_cl19_czarny-item-61159.html?44028&utm_source=ceneo&utm_medium=referral sporo tańsze i dobre do OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sideband napisał:

Nie bardzo poza tym nawet BCRC są gorsze i lepsze. Znajdziesz je nawet w Kingstonach 4000Mhz CL19-21-21. Prócz BCBP i BCRC są też inne b-die, ale można je spotkać tylko w oemach od Samsunga.

BCBP ogarniają najostrzejsze timingi.

Głupiemu to się zawsze uda

Vipery 4000mhz cl19

QEluiOa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ciastolina35 napisał:

To rozumiem, chodziło mi o to czy lepsze osiągi uzyskamy cofając się taktowaniem podczas OC czyli np jeśli na R3 mamy max 1:1 3733 to lepiej zejść z fabrycznego 4000 co dan nam niższe timingi niż zrobić OC z 3600 na 3733, ale to chyba nie ma znaczenia tak jak napisałeś "będą podobne"

Na ryzenie przecież sens ma tylko puszczenie synchronicznie pamięci. Na BCBP wyciśniesz ostrzejsze timingi = wyższa wydajność.

Lepsze BCRC i tak znajdziesz w modułach, które kosztują tyle co patrioty 4400 CL19 jaki tu sens kupna czegokolwiek na BCRC. Nie brałbym pod uwagę kupna pamięci na BCRC jeżeli wydajność jest istotna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wallec

Wysoko masz te kości u mnie na 4400 są milimetr nad tymi pierwszymi kondensatorami przy złączu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walec ma wysoko kości bo to starsza rewizja PCB. Te co mają nisko kości to nowsza A2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale ryzeny tanieją. Na amazonie była promka ryzen 3600 wychodził 600zł z groszami. Teraz ktoś na allegro wystawił 50 3700X za 1200zł szt.

Ciekawe czy niedługo będzie można kupić nówkę 3600 poniżej 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzis premiera modeli XT, czekam na recki 3600Xt robiacych 4.65Ghz ?

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wszystkie 3600XT będą robić podobny zegar czy może znowu będzie rozrzut 200MHz jak na premierę zen3000 ?

No i IF... bez IF 4000+ nie będzie podejścia do intela. A i7-10700F (1450zl) pewnie będzie w cenie za bardzo zbliżonej do tego XT, aby nawet był sens o nim rozmyślać.

https://proline.pl/procesor-intel-core-i7-10700f-comet-lake-2-9-ghz-s-1200-box-p6714927

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Minciu napisał:

Walec ma wysoko kości bo to starsza rewizja PCB. Te co mają nisko kości to nowsza A2.

Ale kości bcpb ?

29 minut temu, Minciu napisał:

Ciekawe czy wszystkie 3600XT będą robić podobny zegar czy może znowu będzie rozrzut 200MHz jak na premierę zen3000 ?

No i IF... bez IF 4000+

Wątpie żeby był rozrzut aż 200mhz bo to są wybrane selekty pewnie będzie ale nie duży 50/100mhz tak mi sie wydaje bo "muj wójek" tak mówił :D

Co do if to wiadomo że tego nie poprawią w XT tylko zapewne w zen3 może zobaczymy IF 2000 z ramem 4000

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już to ktoś wklejał na forum:

https://ithardware.pl/aktualnosci/pojawily_sie_specyfikacje_i_ceny_procesorow_amd_ryzen_4000_renoir_pro-12708.html

 

+/-1100zl na razie za renoira. IF2000+/RAM4000+ daje nadzieję, pytanie ile będzie w plecy za mniejszą pamięć podręczną i czy ostatecznie wyjdzie to na plus czy minus względem IF1900/RAM3800.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis startuje promocja Asasyn do procesorw chyba od 3700X w gore, takze jak ktos bedzie chcial sie pozbyc kodziku to zapraszam na priv :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz mi się to zdarzyło, chyba jeszcze na sockecie 939, proca i tak mi wtedy na poczcie ukradli więc mam nadzieję że był zepsuty.  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...