Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Testy odświeżonych ryzenów powinny pojawić się o godzinie 15 00 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzen dużo w grach nie da. Juz ktos ma jakieś potwierdzone info co z fclk? Ryzeny w grach ratuje dociśnięty do ziemi ram, korzyści z oc rdzenia są marginalne. Jeśli fclk pojdzie ez na 2000mhz , do tego wrzucic jakieś patki 44c19 , na 4000cl15 i byłoby calkiem si. Ale i tak ceny są nie korzystne na tle konkurencji. W programach Zenek rozjedzie intela, ale w grach, jeszcze będzie calkiem sporo brakować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem nic ale pewnie będzie tak samo jak teraz na 6/12 jak jest 1900 to się cieszymy. Jak jest 1866 na wyższych sku to się cieszymy, a jak jest 1900 stabilnie to otwieramy szampana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, novi napisał:

Rdzen dużo w grach nie da. 

Napisał ten który losował rok czasu dla dodatkowych 100mhz ?:terefere::terefere:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla losowania kupilem jedna sztukę, 2010sus . Pierwszego zmienilem bo mi psuł nerwy , przeskok byl calkiem udany 4.1ghz 1.35v + fclk1766mhz -> 4.35ghz 1.35v + fclk 1866mhz :). Kolejny to była zbyt pochopna decyzja o sprzedaży tego 1932sus, trafilem 2001sut 4.4ghz 1.28v , 4.475ghz 1.36v fclk1900mhz , potem mialem 2010sus -> 4.4ghz 1.23v render 4k robil , ale fclk1866mhz max :(. A tak nie kupowałem poza tym 2010 nic do losowania,  kolejne cpu po nim dla siebie to 8700k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra :D siedziałem regularnie tu od tego czasu i ty miałeś tyle tych egzemplarzy że zrobiłeś nawet handel nimi na forum xD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla losowania kupilem jedna sztukę, 2010sus . Pierwszego zmienilem bo mi psuł nerwy , przeskok byl calkiem udany 4.1ghz 1.35v + fclk1766mhz -> 4.35ghz 1.35v + fclk 1866mhz :). Kolejny to była zbyt pochopna decyzja o sprzedaży tego 1932sus, trafilem 2001sut 4.4ghz 1.28v , 4.475ghz 1.36v fclk1900mhz , potem mialem 2010sus -> 4.4ghz 1.23v render 4k robil , ale fclk1866mhz max :(. A tak nie kupowałem poza tym 2010 nic do losowania,  kolejne cpu po nim dla siebie to 8700k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Corsair LPX to jest z reguły najgorsze gówno jakie da się znaleźć w magazynie producenta, jak masz z tyłu ver.4.31 to oznacza to kostki Samsunga, ale nie oznacza dobrych kostek Samsunga.  :E

W dodatku w ramach jednego modelu możesz mieć różne wersje i trafić dowolne w zasadzie kości.

Ale za długo te moduły wybierasz, do Photoshopa to i tak bez znaczenia, a w grach to tak naprawdę jest 2-3 klatki ekstra przy założeniu stabilnego oc pamięci z 3000 na 3600  ;)

Gra nie warta świeczki moim zdaniem.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Mar_S napisał:

Corsair LPX to jest z reguły najgorsze gówno jakie da się znaleźć w magazynie producenta, jak masz z tyłu ver.4.31 to oznacza to kostki Samsunga, ale nie oznacza dobrych kostek Samsunga.  :E

W dodatku w ramach jednego modelu możesz mieć różne wersje i trafić dowolne w zasadzie kości.

Ale za długo te moduły wybierasz, do Photoshopa to i tak bez znaczenia, a w grach to tak naprawdę jest 2-3 klatki ekstra przy założeniu stabilnego oc pamięci z 3000 na 3600  ;)

Gra nie warta świeczki moim zdaniem.

Nie szkaluj mam czerwone lpx na afrach na których miałem nawet nie zrobić xmp a zrobiłem 3400 c14-17-17 bez GD i to na dość agresywnych subach i to jeszcze było na 1600x ale generalnie tak generalnie lpx to kibel i loteria xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie przepadam za firmą Corsair, zapytałem z ciekawości, bo 2x32GB nie ma wyboru z bdie są jakieś wycofane modele Gskilla ale nie osiągalne u nas, cena jeszcze stara i pod wybrane płyty wiec nie będą działać. 

Długo się zastanawiam bo nie którzy robili OC na 4x8GB lub nawet są artykuły na konkurencyjnej stronie i nie było problemów, a inni mówią, że nie mam na co liczyć przy zapełnionych 4 slotach co w zupełności rozumiem bo do 2 kanały.

Pozostaję tylko 2x16GB, co z dużym czasem może być mało.

 

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś wyrwać na BCBP po taniości to musisz szukać modułów wyprodukowanych w 2016 i 2017.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo 4x8 jest bardziej zjadliwe dla kontrolera niż 4x16, dlatego ja bym wziął coś w rodzaju 4x16 3000-3200 Mhz bo to jest w zakresie pracy kontrolera Zen 2, a jak się uda podkręcić to już będzie czysty zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cienko, fclk takie same jak w 3600... Procek dla typowego fanboya :E . Jak wcześniej wspomniałem, w ryzenie od pewnego momentu w grach są "puste megaherce", nie wnoszące wydajności. 

 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat fclk to była jakaś bzdura, niemożliwe żeby wzrosło.  ;)

Ha, mój 3900X jest znacznie wydajniejszy na stock niż ten cały 3900 XT.  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Slabe skalowanie zegara:

Widac kres tej archi w kwesti zegarow.

A4o1BjR.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, novi napisał:

Cienko, fclk takie same jak w 3600... Procek dla typowego fanboya :E . Jak wcześniej wspomniałem, w ryzenie od pewnego momentu w grach są "puste megaherce", nie wnoszące wydajności. 

 

Zaskoczyło mnie że 10400f tak odstaje w cs go :brow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Ryzen 3700x, na sztywno 4350 MHz przy 1.3, robi 4.5 Mhz przy 1.425.

Warto bić  się o te 150MHz kosztem napięcia? I jak w ogóle podkręcają się 3700x? Chyba tu już nie bardzo jest z czego podkręcać, jeśli dobrze rozumiem filozofię AMD.

Do tego , jako wieloletni użytkownik Intela, mam pytanie dot. skoków taktowania i napięcia - rozumiem, że "tak ma być? ;) Plus obroty wentyla na Fortisie - regulacja w biosie? Po przesiadce z 6700k czuję różnice w obróbce foto, ale Intel był procesorem typu "włóż do gniazda i zapomnij", a produkty AMD wymagają nieco więcej uwagi (podobnie mam z RX 5600xt - b. wydajna karta, ale obroty wentyla wymagają indywidualnej regulacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, pociągnij w opór pamięci i będzie wypas 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Art385 napisał:

Nie, pociągnij w opór pamięci i będzie wypas 

Patriot Viper 3200 CL 16.

Podciągnąłem je na 3400 CL 17, przy 1.37 Czy coś jeszcze można z nich wycisnąć? Są chyba na Hynixach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 minut temu, ka(L)i napisał:

Mam pytanie:

Ryzen 3700x, na sztywno 4350 MHz przy 1.3, robi 4.5 Mhz przy 1.425.

Warto bić  się o te 150MHz kosztem napięcia? I jak w ogóle podkręcają się 3700x? Chyba tu już nie bardzo jest z czego podkręcać, jeśli dobrze rozumiem filozofię AMD.

Do tego , jako wieloletni użytkownik Intela, mam pytanie dot. skoków taktowania i napięcia - rozumiem, że "tak ma być? ;) Plus obroty wentyla na Fortisie - regulacja w biosie? Po przesiadce z 6700k czuję różnice w obróbce foto, ale Intel był procesorem typu "włóż do gniazda i zapomnij", a produkty AMD wymagają nieco więcej uwagi (podobnie mam z RX 5600xt - b. wydajna karta, ale obroty wentyla wymagają indywidualnej regulacji).

Warto zrobić OC per ccx bo moj się zatrzymał na 4250 przy 1.3v :E a drugi ccx zrobił 4375mhz bez podbijania napięcia, wydajność znacząco poszła w górę w benchmarkach np bo single core bierze z tego szybszego ccx. https://browser.geekbench.com/v5/cpu/2504943

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

3800XT na 4.6 all core, 3900Xt już tak dobrze nie wypada jeśli idzie o wzrost z dopracowania procesu.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...