Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie sie dziwie i to bardzo jak dobrowolnie mozna sie pchac do nisko platnej pracy bez perspektyw i mozliwosci rozwoju szczegolnie jak ktos cos umie i potrafi - nie no chyba ze masz plecy wtdey kariera murowana :E :E :E :E

 

Niektórzy stawiają hobby ponad ogromne zarobki. Nie każdy ma parcie na kasę i konsumpcjonizm. A w wojsku się przecież rozwija, zdobywa stopnie i doświadczenie.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czuję że się cofam niż rozwijam.

Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był bliżej domu to pewnie bym pracowal a tak do jednostki mam 100km i zjeżdżam tylko na weekend. To już wolę pojeździć tirem przez cały tydzień i zarobić te 5tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś rozczarowany że na samym dole hierarchii jest najgorzej. A jak to jest z osobami które mają służbę zasadniczą za sobą - też muszą przechodzić te wszystkie stopnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czar prysł,po miesiącu w końcu zobaczył że wojsko to dalej syf,niestety tak było ,jest i będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsi z kaprale niestety ale jest dużo starych żołnierzy co jeszcze pamiętają starą Zetke i wyzywaja się na nas. A poza tym podoficerowie też nie mają lekko. I każdego nerwica bierze jak idzie do dowódcy kompanii który ma 26 lat, jest świeżo po szkole a uja co się zna na robocie. Najnormalniejsi są chorazowie i sierzanci, reszta natomiast do dno i wodorosty... kaprale to najgorsze trepy jakie mogą być. Plutonowi tak średnio zależy kto... Zawiodłem się, napewno nie za te pieniądze i obowiązki i przede wszystkim przełożonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypracujesz emeryturę.

Zawodowego raczej na front nie poślą chyba, że ostatecznie.

Szacunek społeczeństwa [większość].

Wczesna emerytura i nie musisz się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypracujesz emeryturę.

Zawodowego raczej na front nie poślą chyba, że ostatecznie.

Szacunek społeczeństwa [większość].

Wczesna emerytura i nie musisz się martwić.

 

 

Emerytura po 25 latach a to czy dotrwam do niej nie jest powiedziane, tylko oficerowie jak przychodzą są z automatu w służbie stałej, z podoficerami jest tak że ci coś mają awans po 5 latach to tak ale ci którzy przychodzą z cywila bądź przenoszą się z policji lub wieziennictwa niestety są na kontrakcie. I tak naprawdę jak nie zdasz WF na conajmniej 4 to nie jesteś pewien czy zostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak większa emerytura od pełnej cywilnej.

Ja się boję swojej jak dożyje za cywilne składki.

Mam ich mało jak na razie.

Lepiej tak niż w cywilu.

Po jakimś czasie będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się wypowiedzą roczniki 70-początek 80.To dopiero byś widział wojsko, teraz Ci nie pasuje, to kiedyś byś sobie sam grób wykopał, i nawet byś się tą ziemią zasypał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się wypowiedzą roczniki 70-początek 80.To dopiero byś widział wojsko, teraz Ci nie pasuje, to kiedyś byś sobie sam grób wykopał, i nawet byś się tą ziemią zasypał...

 

i jeszcze pięknie podziękował "cyfra" razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy stawiają hobby ponad ogromne zarobki. Nie każdy ma parcie na kasę i konsumpcjonizm. A w wojsku się przecież rozwija, zdobywa stopnie i doświadczenie.

buahahaha bo zajadow ze smiechu dostane - pasje i hobby to ja realizuje za normalna kase a nie zapomoge od panstwa - rozwija sie w wojsku ????? w czym - chyba w waleniu w .....

przestan chlopie - dzieci i rodziny hobby wojskowym nie nakarmisz :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahahaha bo zajadow ze smiechu dostane - pasje i hobby to ja realizuje za normalna kase a nie zapomoge od panstwa - rozwija sie w wojsku ????? w czym - chyba w waleniu w .....

przestan chlopie - dzieci i rodziny hobby wojskowym nie nakarmisz :E :E :E

 

Nawet myjąc kible można się czegoś nauczyć ;) Trudno tak zaakceptować, że są ludzie, których kręcą takie klimaty? I wcale nie muszą mieć żony i dzieci. Raczej są młodzi i jeszcze singlami.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawodowego raczej na front nie poślą chyba, że ostatecznie.

Nie przemyślałeś tej wypowiedzi kompletnie Piotrze.

Jak zawodowego żołnierza nie wyślą na front, to kogo? Zawodowych spawaczy, czy operatorów snopowiązałek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przemyślałeś tej wypowiedzi kompletnie Piotrze.

Jak zawodowego żołnierza nie wyślą na front, to kogo? Zawodowych spawaczy, czy operatorów snopowiązałek?

Tych co zawsze, mięso armatnie, czyli mnie, Ciebie i pozostałych z kategorią A i nie znających nawet budowy karabinu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po służbie wojskowej, zaciąg ochotniczy, służba w OAS Dolny Śląsk, 2bd. Wrocław, Sztab Generalny byłego ŚOW.

Miałem zaprosiny do Wojsk Obrony Terytorialnej ale jakoś tak w ogóle bez przyczyny odmówiłem :)

 

W razie wojny będę katował to mięso armatnie czyszczeniem butów szczoteczką, czy co tam :E

Aaaa koootyyyyyy, na kolanaaaaa!!!! :elefant::mad2:

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po służbie wojskowej, zaciąg ochotniczy, służba w OAS Dolny Śląsk, 2bd. Wrocław, Sztab Generalny byłego ŚOW.

Miałem zaprosiny do Wojsk Obrony Terytorialnej ale jakoś tak w ogóle bez przyczyny odmówiłem :)

 

W razie wojny będę katował to mięso armatnie czyszczeniem butów szczoteczką, czy co tam :E

Aaaa koootyyyyyy, na kolanaaaaa!!!! :elefant::mad2:

w czasie wojny pierwszy padnierz bo co madrzejsi pouciekaja gdzie dalej - zawsze sie znajdzie jakiach wyspa na koncu swiata - ja tam ginac za kaczynskiego nie zamierzam :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był żarcik. Śmiem twierdzić że wiem więcej w temacie "co zrobić żeby przeżyć w razie konfliktu zbrojnego" od standardowego człowieka ;)

Jednym z podstawowych aspektów jest właśnie trzymanie się z dala od czegokolwiek, co się nawet jedynie tylko kojarzy z wojskiem. Czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był żarcik. Śmiem twierdzić że wiem więcej w temacie "co zrobić żeby przeżyć w razie konfliktu zbrojnego" od standardowego człowieka ;)

Jednym z podstawowych aspektów jest właśnie trzymanie się z dala od czegokolwiek, co się nawet jedynie tylko kojarzy z wojskiem. Czegokolwiek.

GŁOS ROZSADKU :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po służbie wojskowej, zaciąg ochotniczy, służba w OAS Dolny Śląsk, 2bd. Wrocław, Sztab Generalny byłego ŚOW.

Miałem zaprosiny do Wojsk Obrony Terytorialnej ale jakoś tak w ogóle bez przyczyny odmówiłem :)

 

W razie wojny będę katował to mięso armatnie czyszczeniem butów szczoteczką, czy co tam :E

Aaaa koootyyyyyy, na kolanaaaaa!!!! :elefant::mad2:

Nie wiem czy to co wymieniłeś robi z Ciebie żołnierza zawodowego, ale jeśli tak to i tak jest nie istotne, bo wiadomo o co mi chodziło, a to że akurat trafiłem na kogoś kto jest zawodowym to już przypadek :P

Zawsze tak było że na front leci mięsto, a zawodowi są oszczędzani do strategicznych i ważnych operacji.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Wojna już nie polega na starciu dwóch grup kolesi z przypadku, którzy wybiegają naprzeciw siebie z okopów.

 

Gigantyczna większość tzw. poborowych jest na etapie, na którym ich trzeba by było trzymać za rączkę, a nie że są w stanie cokolwiek zrobić pożytecznego.

W zasadzie to część wojskowych też jest na takim etapie :E

Rolą ewentualnych poborowych będzie czyszczenie maszyn do obierania ziemniaków, rozładunek tirów z zaopatrzeniem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak było że na front leci mięsto, a zawodowi są oszczędzani do strategicznych i ważnych operacji.

 

Jakby wybuchła wojna (a w najbliższych latach jej raczej nie będzie - czyt. technologia jeszcze bardziej poleci do przodu), to będzie bardziej cyberwojna i nawalanka na drony, rakiety i bezzzałogowce.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawki się szybko skończą i będzie konwencjonalnie bo wojna to też kradzież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby wybuchła wojna (a w najbliższych latach jej raczej nie będzie - czyt. technologia jeszcze bardziej poleci do przodu), to będzie bardziej cyberwojna i nawalanka na drony, rakiety i bezzzałogowce.

Wojna trwa cały czas w nie jednym kraju ;) Jaki ich procent to zabawy w wojne technologiczną? Bo owszem ona ma miejsce, ale dzień w dzień ludzie giną właśnie w taki sam sposób jak kiedyś tylko na mniejsza skale bo to lokalne konflikty.

 

Aktualnie wg. info trwają na świecie przynajmniej 32 konflikty zbrojne/wojny.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Szablon:Obecne_konflikty_zbrojne

 

Także wizje o tym że wojny jakie świat pamięta występować już nie będą, to tylko wizje ;) Z najbliższej okolicy naszej to wystarczy sobie zobaczyćco działo się dopiero co na wschodzie Ukrainy :P

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o wojnę światową :) Nie będzie to już siedzenie w okopach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...