Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

.

Edytowane przez Szaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przez ostatni miesiąc cokolwiek próbowałeś załatwić z przełożonymi/dowódcą, czy tylko się zastanawiałeś jak tu zakombinować?

Można wnioskować o skrócenie okresu wypowiedzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się z nim rozmawia.

Rzekomo do 3 miesięcy może skrócić ale to i tak mnie nie ratuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że dzisiaj masz okazję na pracę na ciężarówce, nie znaczy, że za te kilka miesięcy nie będzie innej. W tej chwili, z tego co wiem, rynek kierowców jest bardzo chłonny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Szaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Przecież jak weźmiesz kolejne 2 tygodnie to będziesz miał 28, a to mniej niż 33, więc w czym problem?

A jeśli chodzi o sam mechanizm to nie chodzi o 33 dni ciągiem, ale w ciągu roku kalendarzowego.

Ja w tym roku przekroczyłem 33 dni. 25 dni styczeń-luty i 9 dni w październiku.

W listopadzie dostałem tylko część wypłaty za październik. Wciąż czekam na wypłatę zasiłku chorobowego z zusu. Pewnie ich boli jak ktoś robi za więcej niż średnia krajowa.

Swoją drogą ZUS ma 30 dni na wypłatę zasiłku. To trochę chore, bo efekt jest taki, że dostajesz zasiłek miesiąc później niż wypłatę.

A chcą jeszcze ten czas zwiększyć do 90 dni, aby "załatać dziurę" :E Już tylko czekam na ten sukces finansowy, a potem armagedon jak wrócą do 30 dni :D

 

A tak swoją drogą to symulowanie niezdolności do pracy to paskudztwo. Wiem, że za 50zł można mieć zwolnienie lekarskie na miesiąc, ale za takie coś powinni do więzienia wsadzać i lekarza i "chorego".

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem rzucić wypowiedzenie ale stwierdziłem że zrobię to po nowym roku gdyż wtedy zapłacą i jeszcze za urlop.

To wpisz sobie w google frazę "wymiar urlopu w przypadku zmiany pracodawcy" lub podobne hasło to zrozumiesz, że to jest debilne rozumowanie. Najpierw musiałbyś wybrać cały urlop, złożyć dopiero wtedy wypowiedzenie ale to ma tylko sens jeżeli w następnej pracy będziesz na umowie zleceniu/o dzieło/samozatrudnieniu.

 

Po drugie - wku**iaja mnie wszyscy cwaniacy, którzy korzystają z L4 mimo, że nic im nie dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wpisz sobie w google frazę "wymiar urlopu w przypadku zmiany pracodawcy" lub podobne hasło to zrozumiesz, że to jest debilne rozumowanie. Najpierw musiałbyś wybrać cały urlop, złożyć dopiero wtedy wypowiedzenie ale to ma tylko sens jeżeli w następnej pracy będziesz na umowie zleceniu/o dzieło/samozatrudnieniu.

 

Po drugie - wku**iaja mnie wszyscy cwaniacy, którzy korzystają z L4 mimo, że nic im nie dolega.

Od tego niby jest zus, po 2 zazwyczaj robia to Ci ktorych w jakims stopni "d*ma" pracodawca. Jesli jest wszystko cacy to nawet sie zdarza sytuacja odwrotna praca po godzinach za free.

 

Fakt faktem, praca jest praca a L4 dla chorych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Trochę zaktualizuje post.

Do wojska nie zamierzam wrócić, obecnie jestem na L4 do końca roku. Miałem rzucić wypowiedzenie ale stwierdziłem że zrobię to po nowym roku gdyż wtedy zapłacą i jeszcze za urlop. Pytanie kieruje do was użytkownicy PClaba. Jeżeli jestem na L4 od 8 listopada do 22 listopada. I od poniedziałku wezmę L4 na kolejne 2 tygodnie to wyjedzie mi wtedy 28dni. A w prawie jest napisane że przez pierwsze 33dni płaci pracodawca a później ZUS.

To mogę sobie bezproblemowo teraz w poniedziałek wziąść kolejna L4? Miałem taki plan aby przyjechać sobie właśnie w ten pon do jednostki aby przerwać i od wtorku znowu pójść.

 

 

Możesz cwaniakczu iść na L4 jak ci się podoba i chce ,ale jak już jesteś taki sprytny to jeszcze poczytaj co ci grozi .

 

-Zwolnienie dyscyplinarne

-zwrot wszystkich środków pobranych na L4

 

Co do twojego sprytnego planu jak wrócisz po nowym roku i rzucisz wypowiedzenie to za zaległy urlop wcale ci nie zapłacą tylko wyślą cie na ten urlop w okresie wypowiedzenia i odmówić tego urlopu nie możesz :)

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2 zazwyczaj robia to Ci ktorych w jakims stopni "d*ma" pracodawca.

Ci co chodzą na lewe zwolnienia i tak zawsze uważają swojego pracodawcę za największego złodzieja. Z jednej strony ludzie narzekają na polityków ale jakoś im k***wa nie przeszkadza być na L4 i jednocześnie pracować w innym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trepa nigdy nie zrobisz człowieka... Taka prawda, a tych co się zaciągają na ochotnika to już w ogóle nie ogarniam ;)

 

Ci co chodzą na lewe zwolnienia i tak zawsze uważają swojego pracodawcę za największego złodzieja. Z jednej strony ludzie narzekają na polityków ale jakoś im k***wa nie przeszkadza być na L4 i jednocześnie pracować w innym miejscu.

Tu jest Polska i tu się...;) U nas zawsze cwaniactwo było traktowane prawie jak religia ;) Najprostszy przykład z życia to jazda na gapę czy ściąganie w szkole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trepa nigdy nie zrobisz człowieka... Taka prawda, a tych co się zaciągają na ochotnika to już w ogóle nie ogarniam ;)

 

 

Tu jest Polska i tu się...;) U nas zawsze cwaniactwo było traktowane prawie jak religia ;) Najprostszy przykład z życia to jazda na gapę czy ściąganie w szkole...

To już się przecież dawno zmieniło. Mamy rynek pracownika, a nie komunę, gdzie każdy ma po równo. Pensja jest uzależniona od umiejętności, a nie od ocen na dyplomie.

Niczym szczególnym jest sytuacja, gdzie jedna osoba zarabia 2 razy więcej od drugiej pomimo, że są na tym samym stanowisku.

Cwaniactwo dotyczy już tylko osób w wieku okołoemerytalnym i stanowiska z pensją minimalną, bo tym ludziom nie zależy na tym, aby zarabiać więcej. Oni wolą 8h pierdzieć w stołek niż się rozwijać.

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do konca i nie napinaj sie tak - kolega moze rzucic papierami i do konca trwania okresu wypowiedzenia siedziec na l4 wowczas zapalca mu za urlop :lol2: mozna mozna :E

Tylko, że on myśli że jak 1 stycznia nabędzie 26dni urolupu to mu za nie zapłacą... Tak to nie działa bo 26 dni to przysługuje pracownikowi w roku kalendarzowym. Czyli jeżeli złoży wypowiedzenie to np. wypłacą mu ekwiwalent za urlop z poprzedniego roku + proporcjonalnie do tego ile przepracuje w następnym. Chyba, że weźmie cały od razu tylko wtedy:

a) pracodawca i tak mu go nie udzieli w tym terminie (bo to pracodawca wg prawa wyznacza)

b) pracodawca mu go udzieli ale u następnego nie będzie mu przysługiwały żadne dni wolne z tytułu umowy o pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Szaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracodawca może się wysłać na urlop w dowolnym momencie. Nie musi to być termin, który Ci pasuje. Ty jedynie możesz złożyć wniosek o urlop w dogodnym dla Ciebie terminie.

Pamiętaj, że nawet jak uznają, że dla nich lepiej będzie zapłacić ekwiwalent to nie będzie to pełen wymiar, a 1/12*ilość przepracowanych miesięcy w danym roku zaokrąglone do góry. Tak jak urlop nabywa się na początku zatrudnienia.

Pamiętaj też, że tyle urlopu ile Ci przyzna obecny pracodawca tyle odejmie Ci następny.

A sam fakt, że pracujesz jako kierowca na czarno w trakcie L4 pozostawię bez komentarza. Jeszcze w wojsku kij wie czemu jest 100% chorobowego.

 

 

Mam nadzieję, że dojdą do tego w najmniej dogodnym dla Ciebie momencie i ZUS każe Ci zwrócić zasiłek co do grosza wraz z odsetkami, bo kradniesz to co ja dokładam do tego burdelu. Już 3 miesiące. Za takie akcje można trafić do więzienia, bo to wyłudzenia. Karma nie zapomina.

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kradnie i jeszcze się chwali publicznie, IP forum zapisuje jak ktoś będzie chciał to gdzieś zgłosi i będzie lipa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast mu gratulować że wyrwie się z tego syfu to mu grozicie :thumbdown:

Czego mamy mu gratulować ? Januszostwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież i tak pracuje gdzie indziej. Było złożyć wypowiedzenie jak normalny człowiek. W wojsku też można za porozumieniem stron. A jak nie idzie się dogadać to trzeba zacisnąć zęby i albo liczyć się z konsekwencjami, albo wytrzymać pełen okres wypowiedzenia - jak każdy normalny człowiek.

Oszustwo i wyłudzenie tylko świadczy o tym jakim jest człowiekiem. Nigdy nic nie osiągnie i będzie się całe życie oglądać za siebie.

Swojego czasu bardzo mnie cieszyło, że 90% masowo emigrujących Polaków była tego sortu.

Edytowane przez michasm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ma się tam męczyć i jeszcze w łeb palnąć?

To nie można normalnie zakończyć współpracy ? Mi się wydawało zawsze, że osoby pracujące to ludzie dojrzali ale jak się okazuje, niektórzy mentalnie zostali w przedszkolu. Wiele firm właśnie przez takie zachowania wprowadziło system "pensja podstawowa+premia". Problem jest taki, że tracą oprócz symulantów także osoby naprawdę chore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie powód, aby kraść.

Tak jak pisałem. Idąc do wojska czy do zwykłego pracodawcy decydujemy się na jakąś odpowiedzialność względem jego. Można odejść bez okresu wypowiedzenia i przyjąć konsekwencje, zarówno karne jak i finansowe.

Okres wypowiedzenia to żadna tajemnica. Wiedział na co się pisze. A tu nawet nie próbował się dogadać. A miał szansę normalnie rozwiązać stosunek za porozumieniem stron.

To nie wszystko. On planuje dopiero w piątym miesiącu lewego zwolnienia lekarskiego złożyć wypowiedzenie, żeby pociągnąć prawie rok na zasiłku chorobowym, gdzie przez ten cały czas pracuje gdzie indziej na czarno.

Dlaczego od razu nie złożył wypowiedzenia?

Dla ZUS sam zasilek dla niego to około 70 tysięcy złotych przez ten okres. 70 tysięcy, które my tam wlozylismy I których zabraknie na nasze emerytury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tu okres wypowiedzenia to 3 albo 6 miesięcy a nie parę dni.

Temat odejścia z wojska pojawił się w sierpniu. Zakładając najgorszy wariant 6 miesięcy, to na koniec lutego byłby już spokój. Przy sensownych przełożonych właśnie kończyłby pracę, a przy na prawdę sensownych już dawno by się z tym wojskiem rozstał.

Teraz ciągle odkłada złożenie papierów i przedłuża sobie termin rozwiązania umowy, bo może wyrwie trochę grosza za ekwiwalent urlopu...

Jeżeli złożyłby papiery dzisiaj, to w najgorszym przypadku od czerwca będzie wolny, w poniedziałek - od lipca, po nowym roku - od sierpnia... Tak to wygląda, bo okres wypowiedzenia liczy się od następnego miesiąca od złożenia wypowiedzenia, a nie dnia rzucenia papierami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='29 Listopad 2019 - 12:07' timestamp='1575025654' post='15713239']

Teraz ciągle odkłada złożenie papierów i przedłuża sobie termin rozwiązania umowy, bo może wyrwie trochę grosza za ekwiwalent urlopu...

 

Ale oni jeszcze dostają mundurówkę czy jak to się tam zwało i 13 pensję więc pewnie po pełnym roku mu się należeć będzie. Do tego mają więcej urlopu, bo za 24h służbę dostają, jest też chyba esktra jakiś przelicznik jak trafisz na święta (tutaj nie jestem pewien). Nie wiem jak to będzie wyglądać jak siedzi na L4 ale ładnie leci w uja.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o usuniecie tematu.

Nikomu nie polecam wojska.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie usuwajcie proszę, bo wtedy ZUS nie otworzy linku, który im wysłałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie usuwajcie proszę, bo wtedy ZUS nie otworzy linku, który im wysłałem :E

 

How dare you! :E

 

 

 

Gościu jest dobry, pisze publicznie że wyłudza świadczenia z ZUS (a teraz się biorą za to), do tego jego dane osobowe zna sporo osób z tego forum.

 

Zero jakiekolwiek przyzwoitości.

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...