Forum PCLab.pl: Temat do usunięcia - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (8 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Temat do usunięcia Porady dla niezdecydowanych Oceń temat: -----

#121 Użytkownik jest niedostępny   iziDeV 

• twitch.tv/izidev
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 08 Sierpień 2019 - 17:38

Zobacz postjagular, o 08 Sierpień 2019 - 13:55, napisał(a):

Jestem po służbie wojskowej, zaciąg ochotniczy, służba w OAS Dolny Śląsk, 2bd. Wrocław, Sztab Generalny byłego ŚOW.
Miałem zaprosiny do Wojsk Obrony Terytorialnej ale jakoś tak w ogóle bez przyczyny odmówiłem :)

W razie wojny będę katował to mięso armatnie czyszczeniem butów szczoteczką, czy co tam :E
Aaaa koootyyyyyy, na kolanaaaaa!!!! :elefant: :mad2:

Nie wiem czy to co wymieniłeś robi z Ciebie żołnierza zawodowego, ale jeśli tak to i tak jest nie istotne, bo wiadomo o co mi chodziło, a to że akurat trafiłem na kogoś kto jest zawodowym to już przypadek :P
Zawsze tak było że na front leci mięsto, a zawodowi są oszczędzani do strategicznych i ważnych operacji.

Ten post był edytowany przez iziDeV dnia: 08 Sierpień 2019 - 17:39

#122 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 17:54

Nie.
Wojna już nie polega na starciu dwóch grup kolesi z przypadku, którzy wybiegają naprzeciw siebie z okopów.

Gigantyczna większość tzw. poborowych jest na etapie, na którym ich trzeba by było trzymać za rączkę, a nie że są w stanie cokolwiek zrobić pożytecznego.
W zasadzie to część wojskowych też jest na takim etapie :E
Rolą ewentualnych poborowych będzie czyszczenie maszyn do obierania ziemniaków, rozładunek tirów z zaopatrzeniem itp.

#123 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 21:01

Zobacz postiziDeV, o 08 Sierpień 2019 - 17:38, napisał(a):

Zawsze tak było że na front leci mięsto, a zawodowi są oszczędzani do strategicznych i ważnych operacji.

Jakby wybuchła wojna (a w najbliższych latach jej raczej nie będzie - czyt. technologia jeszcze bardziej poleci do przodu), to będzie bardziej cyberwojna i nawalanka na drony, rakiety i bezzzałogowce.

Ten post był edytowany przez Áltair dnia: 08 Sierpień 2019 - 21:02

#124 Użytkownik jest niedostępny   piotr147 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 21:07

Zabawki się szybko skończą i będzie konwencjonalnie bo wojna to też kradzież.

#125 Użytkownik jest niedostępny   iziDeV 

• twitch.tv/izidev
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 22:13

Zobacz postÁltair, o 08 Sierpień 2019 - 21:01, napisał(a):

Jakby wybuchła wojna (a w najbliższych latach jej raczej nie będzie - czyt. technologia jeszcze bardziej poleci do przodu), to będzie bardziej cyberwojna i nawalanka na drony, rakiety i bezzzałogowce.

Wojna trwa cały czas w nie jednym kraju ;) Jaki ich procent to zabawy w wojne technologiczną? Bo owszem ona ma miejsce, ale dzień w dzień ludzie giną właśnie w taki sam sposób jak kiedyś tylko na mniejsza skale bo to lokalne konflikty.

Aktualnie wg. info trwają na świecie przynajmniej 32 konflikty zbrojne/wojny.

https://pl.wikipedia...nflikty_zbrojne

Także wizje o tym że wojny jakie świat pamięta występować już nie będą, to tylko wizje ;) Z najbliższej okolicy naszej to wystarczy sobie zobaczyćco działo się dopiero co na wschodzie Ukrainy :P

Ten post był edytowany przez iziDeV dnia: 08 Sierpień 2019 - 22:20

#126 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Sierpień 2019 - 13:17

Chodziło mi o wojnę światową :) Nie będzie to już siedzenie w okopach.

#127 Użytkownik jest niedostępny   Szaju 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 14:16

.

Ten post był edytowany przez Szaju dnia: 05 Grudzień 2019 - 01:07

#128 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 14:45

A przez ostatni miesiąc cokolwiek próbowałeś załatwić z przełożonymi/dowódcą, czy tylko się zastanawiałeś jak tu zakombinować?
Można wnioskować o skrócenie okresu wypowiedzenia...

#129 Użytkownik jest niedostępny   Szaju 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 14:47

Ciężko się z nim rozmawia.
Rzekomo do 3 miesięcy może skrócić ale to i tak mnie nie ratuje.

#130 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 14:50

To że dzisiaj masz okazję na pracę na ciężarówce, nie znaczy, że za te kilka miesięcy nie będzie innej. W tej chwili, z tego co wiem, rynek kierowców jest bardzo chłonny.

#131 Użytkownik jest niedostępny   Szaju 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Listopad 2019 - 11:39

.

Ten post był edytowany przez Szaju dnia: 05 Grudzień 2019 - 12:44

#132 Użytkownik jest niedostępny   michasm 

• Pajac naczelny
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Listopad 2019 - 14:22

Nie rozumiem. Przecież jak weźmiesz kolejne 2 tygodnie to będziesz miał 28, a to mniej niż 33, więc w czym problem?
A jeśli chodzi o sam mechanizm to nie chodzi o 33 dni ciągiem, ale w ciągu roku kalendarzowego.
Ja w tym roku przekroczyłem 33 dni. 25 dni styczeń-luty i 9 dni w październiku.
W listopadzie dostałem tylko część wypłaty za październik. Wciąż czekam na wypłatę zasiłku chorobowego z zusu. Pewnie ich boli jak ktoś robi za więcej niż średnia krajowa.
Swoją drogą ZUS ma 30 dni na wypłatę zasiłku. To trochę chore, bo efekt jest taki, że dostajesz zasiłek miesiąc później niż wypłatę.
A chcą jeszcze ten czas zwiększyć do 90 dni, aby "załatać dziurę" :E Już tylko czekam na ten sukces finansowy, a potem armagedon jak wrócą do 30 dni :D

A tak swoją drogą to symulowanie niezdolności do pracy to paskudztwo. Wiem, że za 50zł można mieć zwolnienie lekarskie na miesiąc, ale za takie coś powinni do więzienia wsadzać i lekarza i "chorego".

Ten post był edytowany przez michasm dnia: 22 Listopad 2019 - 14:23

#133 Użytkownik jest niedostępny   Sad_MadMan 

• Master of left leg shoot
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Listopad 2019 - 20:31

Zobacz postSzaju, o 21 Listopad 2019 - 11:39, napisał(a):

Miałem rzucić wypowiedzenie ale stwierdziłem że zrobię to po nowym roku gdyż wtedy zapłacą i jeszcze za urlop.

To wpisz sobie w google frazę "wymiar urlopu w przypadku zmiany pracodawcy" lub podobne hasło to zrozumiesz, że to jest debilne rozumowanie. Najpierw musiałbyś wybrać cały urlop, złożyć dopiero wtedy wypowiedzenie ale to ma tylko sens jeżeli w następnej pracy będziesz na umowie zleceniu/o dzieło/samozatrudnieniu.

Po drugie - wku**iaja mnie wszyscy cwaniacy, którzy korzystają z L4 mimo, że nic im nie dolega.

#134 Użytkownik jest niedostępny   Radow 

• Sebix 35% / Troll 35% / 30% Normalności
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Listopad 2019 - 14:14

Zobacz postSad_MadMan, o 24 Listopad 2019 - 20:31, napisał(a):

To wpisz sobie w google frazę "wymiar urlopu w przypadku zmiany pracodawcy" lub podobne hasło to zrozumiesz, że to jest debilne rozumowanie. Najpierw musiałbyś wybrać cały urlop, złożyć dopiero wtedy wypowiedzenie ale to ma tylko sens jeżeli w następnej pracy będziesz na umowie zleceniu/o dzieło/samozatrudnieniu.

Po drugie - wku**iaja mnie wszyscy cwaniacy, którzy korzystają z L4 mimo, że nic im nie dolega.

Od tego niby jest zus, po 2 zazwyczaj robia to Ci ktorych w jakims stopni "d*ma" pracodawca. Jesli jest wszystko cacy to nawet sie zdarza sytuacja odwrotna praca po godzinach za free.

Fakt faktem, praca jest praca a L4 dla chorych.

#135 Użytkownik jest niedostępny   raiders 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Listopad 2019 - 15:42

Zobacz postSzaju, o 21 Listopad 2019 - 11:39, napisał(a):

Witam.

Trochę zaktualizuje post.
Do wojska nie zamierzam wrócić, obecnie jestem na L4 do końca roku. Miałem rzucić wypowiedzenie ale stwierdziłem że zrobię to po nowym roku gdyż wtedy zapłacą i jeszcze za urlop. Pytanie kieruje do was użytkownicy PClaba. Jeżeli jestem na L4 od 8 listopada do 22 listopada. I od poniedziałku wezmę L4 na kolejne 2 tygodnie to wyjedzie mi wtedy 28dni. A w prawie jest napisane że przez pierwsze 33dni płaci pracodawca a później ZUS.
To mogę sobie bezproblemowo teraz w poniedziałek wziąść kolejna L4? Miałem taki plan aby przyjechać sobie właśnie w ten pon do jednostki aby przerwać i od wtorku znowu pójść.

Możesz cwaniakczu iść na L4 jak ci się podoba i chce ,ale jak już jesteś taki sprytny to jeszcze poczytaj co ci grozi .

-Zwolnienie dyscyplinarne
-zwrot wszystkich środków pobranych na L4

Co do twojego sprytnego planu jak wrócisz po nowym roku i rzucisz wypowiedzenie to za zaległy urlop wcale ci nie zapłacą tylko wyślą cie na ten urlop w okresie wypowiedzenia i odmówić tego urlopu nie możesz :)

Ten post był edytowany przez raiders dnia: 25 Listopad 2019 - 20:04

#136 Użytkownik jest niedostępny   Sad_MadMan 

• PipPipPipPipPip

Napisany 25 Listopad 2019 - 18:14

Zobacz postRadow, o 25 Listopad 2019 - 14:14, napisał(a):

po 2 zazwyczaj robia to Ci ktorych w jakims stopni "d*ma" pracodawca.

Ci co chodzą na lewe zwolnienia i tak zawsze uważają swojego pracodawcę za największego złodzieja. Z jednej strony ludzie narzekają na polityków ale jakoś im k***wa nie przeszkadza być na L4 i jednocześnie pracować w innym miejscu.

#137 Użytkownik jest niedostępny   duch11 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Listopad 2019 - 09:04

Z trepa nigdy nie zrobisz człowieka... Taka prawda, a tych co się zaciągają na ochotnika to już w ogóle nie ogarniam ;)

Ci co chodzą na lewe zwolnienia i tak zawsze uważają swojego pracodawcę za największego złodzieja. Z jednej strony ludzie narzekają na polityków ale jakoś im k***wa nie przeszkadza być na L4 i jednocześnie pracować w innym miejscu.

Tu jest Polska i tu się...;) U nas zawsze cwaniactwo było traktowane prawie jak religia ;) Najprostszy przykład z życia to jazda na gapę czy ściąganie w szkole...

#138 Użytkownik jest niedostępny   michasm 

• Pajac naczelny
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2019 - 10:12

Zobacz postduch11, o 26 Listopad 2019 - 09:04, napisał(a):

Z trepa nigdy nie zrobisz człowieka... Taka prawda, a tych co się zaciągają na ochotnika to już w ogóle nie ogarniam ;)

Tu jest Polska i tu się...;) U nas zawsze cwaniactwo było traktowane prawie jak religia ;) Najprostszy przykład z życia to jazda na gapę czy ściąganie w szkole...

To już się przecież dawno zmieniło. Mamy rynek pracownika, a nie komunę, gdzie każdy ma po równo. Pensja jest uzależniona od umiejętności, a nie od ocen na dyplomie.
Niczym szczególnym jest sytuacja, gdzie jedna osoba zarabia 2 razy więcej od drugiej pomimo, że są na tym samym stanowisku.
Cwaniactwo dotyczy już tylko osób w wieku okołoemerytalnym i stanowiska z pensją minimalną, bo tym ludziom nie zależy na tym, aby zarabiać więcej. Oni wolą 8h pierdzieć w stołek niż się rozwijać.

Ten post był edytowany przez michasm dnia: 26 Listopad 2019 - 10:13

#139 Użytkownik jest niedostępny   Sad_MadMan 

• PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2019 - 11:23

Zobacz postramzesPL, o 26 Listopad 2019 - 09:12, napisał(a):

nie do konca i nie napinaj sie tak - kolega moze rzucic papierami i do konca trwania okresu wypowiedzenia siedziec na l4 wowczas zapalca mu za urlop :lol2: mozna mozna :E

Tylko, że on myśli że jak 1 stycznia nabędzie 26dni urolupu to mu za nie zapłacą... Tak to nie działa bo 26 dni to przysługuje pracownikowi w roku kalendarzowym. Czyli jeżeli złoży wypowiedzenie to np. wypłacą mu ekwiwalent za urlop z poprzedniego roku + proporcjonalnie do tego ile przepracuje w następnym. Chyba, że weźmie cały od razu tylko wtedy:
a) pracodawca i tak mu go nie udzieli w tym terminie (bo to pracodawca wg prawa wyznacza)
b) pracodawca mu go udzieli ale u następnego nie będzie mu przysługiwały żadne dni wolne z tytułu umowy o pracę.

#140 Użytkownik jest niedostępny   Szaju 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Listopad 2019 - 10:40

.

Ten post był edytowany przez Szaju dnia: 05 Grudzień 2019 - 13:07

• (8 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 5
  • 6