Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od GoT nie mogłem się oderwać. Zaczęły mnie nudzić dopiero zadania poboczne przy końcu gry.

Z kolei DG mnie znudził już blisko początku. Może to kwestia przesytu zombi, trudno powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bleidd napisał:

Jak byście ocenili grę względem Ghost of Tsuhima? Zastanawiam się czy warto kupić, ale nie jestem fanem sandboxów wolę raczej liniową i zwartą historię co nie znaczy że gameplay jest nieistotny. w GoT bawie się nieźle ale bez szału, zdecydowanie bardziej wolę TLoU, GoW czy U4.

Nie odniosę sie do GoT  bo  czeka na ogranie ale w DG zrobiłem calaka w święta .Bardzo przyjemna i  sympatyczna gierka ,rozwalanie hord   super .Fabularnie całkiem ciekawe i  wciąga ,misje poboczne przyjemne nic na siłę jak to bywa w wielu grach .

Mnie natomiast U4  nudzi bardzo szybko ,pogram z 30 min i zasypiam  ,nie mogę tej gry skończyć  nie ma mowy nawet o próbie robienia  osiągnięć ...

GoW  też przeszedłem fabułę i gra w odstawkę ...nie porwało mnie to  choć   graficznie całkiem ok

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ja się wciągnąłem, fajny klimacik. Powoli sobie pykam, ale jeszcze mnie nie znudziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎21‎.‎01‎.‎2021 o 09:53, bleidd napisał:

Jak byście ocenili grę względem Ghost of Tsuhima? Zastanawiam się czy warto kupić, ale nie jestem fanem sandboxów wolę raczej liniową i zwartą historię co nie znaczy że gameplay jest nieistotny. w GoT bawie się nieźle ale bez szału, zdecydowanie bardziej wolę TLoU, GoW czy U4.

Obie gry są bardzo dobre (jeśli ktoś jest fanem sandboxów), GoT porównałbym do AC: Valhalla (w sumie to na odwrót, bo ta druga wyszła później ;) ) w pozytywnym sensie, tylko że jest krótsza i ma mniejszy świat. Days Gone osobiście spodobało mi się jeszcze bardziej, dla mnie to jeden z najlepszych exów na PS4, w które grałem, ale to dlatego, że trafił po prostu w moje gusta - sama gra nie jest odkrywcza, bardziej odtwórcza w wielu aspektach, ale robi to naprawdę dobrze (razi trochę wykonanie niektórych elementów jak np. ekrany loadingów przechodzące w dialog, który przechodzi w kolejny przerywnik filmowy poprzedzony nastepnym loadingiem etc., ale z racji tego, że robiło to mało doświadczone i stosunkowo niewielkie studio, byłem w stanie przymknąć oko na takie rzeczy - zaskoczyli mnie pozytywnie, choć opinie o Days Gone są różne - recenzenci dość chłodno przyjęli ten tytuł w porównaniu do inynch gier ekskluzywnych Sony, ale gracze już byli bardziej wyrozumiali). Jak grałem na początku na zwykłym PS4, to po premierze gra chodziła średnio (zdarzały się częste przycinki animacji podczas jazdy na motorze), po przejściu na PS4 Pro z SSD (i po kolejnych patchach) nie uświadczyłem już podobnych problemów. Na PS5 dodatkowo gra chodzi już w 60 klatkach. Jeśli lubisz fabułę w grach, to obstawiam, że ta przedstawiona w Days Gone powinna Ci się bardziej spodobać (jest stosunkowo prosta, ale angażująca, przynajmniej przez pierwszą połowę - 3/5 gry, potem może się trochę dłużyć; historia w GoT też jest prosta, ale w trochę innym aspekcie - specyficzny patos i dość prosta ekspozycja).

Jeśli nie jesteś fanem gier z otwartym światem, to niestety istnieje szansa, że gra mniej więcej w połowie Ci się znudzi (jest dość długa). Z racji tego, że Days Gone aktualnie można kupić za ~ 80-90 zł na wyprzedażach, ja bym dał tej grze szansę - dużo nie stracisz. ;)

Edytowane przez POL_eXplosiV
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem szansę, pograłem trochę i mnie nie przekonało nawet 60k/s do dalszej zabawy. Gra jest dostępna w ramach kolekcji PS+ więc nie trzeba jej kupować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie na godzinkę dzisiaj Days Gone na PS5 i na początku dziwnie mi się grało w 60 klatkach, na konsolach byłem jednak przyzwyczajony do locka zazwyczaj na 30 fpsach i miało to w dziwnym sensie jakiś swój urok, a teraz szykuje się dla konsolowców PCMR experience. ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na grę z otwartym światem to bardzo „sterylna” rozgrywka. Mało urozmaicenia  poza kilkoma misjami to czuje się jakbym grał w pierwszego Assassina. Misje obozowe na jedno kopyto w stylu wytrop tamtego, zabij, przywieź trofeum, czyszczenie gniazd i obozów Wieczystych czy Łupieżców, misje dla O’briana typu załóż tracker i podsłuchaj rozmowę... zdarzenia losowe na jakie napotkałem do tej pory to ludzie ukrywający się przed zombiakami a autach czy zasadzki. Nie wiem na jakim etapie gry jestem(zrobiłem właśnie misje ze Skizzo w kopalni), ale jakoś nie czuje by moja opinia o tej grze miałaby się jakoś diametralnie zmienić. A właśnie bo byłbym zapomniał, strasznie irytuję narracja całej historii i te „waśnie” I sztuczne spory bohaterów np ze Skizzo, który w jednej chwili cię broni (wiadomo po jakiej misji), by chwile później nazywac cię zdrajcą etc. Potencjał jest, tyle ze nie został do końca wykorzystany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2021 o 08:53, bleidd napisał:

Jak byście ocenili grę względem Ghost of Tsuhima? Zastanawiam się czy warto kupić, ale nie jestem fanem sandboxów wolę raczej liniową i zwartą historię co nie znaczy że gameplay jest nieistotny. w GoT bawie się nieźle ale bez szału, zdecydowanie bardziej wolę TLoU, GoW czy U4.

Bierz w PS Plus i bedziesz mial kilka innych fajnych gier. Sam DG moim zdaniem to sandbox ale taki skupiony na fabule (cos ala mafia ale nie az tak bardzo), prowadzi cie ladnie po sciezce fabularnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji dostępu do ps collection postanowiłem dać grze kolejna szanse. Za pierwszym razem odbiłem się po 2-3h, ale gralem na bazowym ps4 niedługo po premierze i wtedy gra była w fatalnym stanie technicznym, dropy do 10 fps, bugi czy zacinający dzwiek byly na porządku dziennym i skutecznie zniechęciły mnie do dalszej zabawy.

Natomiast teraz ... gram juz z 5-6h i bardzo się wczulem, na ps5 gra działa swietnie, wygląda nieźle, do tego ten klimat beznadziei bijący z ekranu mocno mnie kupuje. Na pewno widac ograniczony budżet, chociażby AI działa jak chce, ale szybko się o tym zapomina, gdy przy nocnej przejażdżce na motocyklu nagle muzyka poważnieje, a zza horyzontu wyłania się stado swirusow. I tak tułam się po tym świecie, szukam zasobów czy rozwalam gniazda już od kilku godzin, a fabule ledwo ruszyłem do przodu:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2021 o 20:22, marcinho07 napisał:

Z racji dostępu do ps collection postanowiłem dać grze kolejna szanse. Za pierwszym razem odbiłem się po 2-3h, ale gralem na bazowym ps4 niedługo po premierze i wtedy gra była w fatalnym stanie technicznym, dropy do 10 fps, bugi czy zacinający dzwiek byly na porządku dziennym i skutecznie zniechęciły mnie do dalszej zabawy.

Natomiast teraz ... gram juz z 5-6h i bardzo się wczulem, na ps5 gra działa swietnie, wygląda nieźle, do tego ten klimat beznadziei bijący z ekranu mocno mnie kupuje. Na pewno widac ograniczony budżet, chociażby AI działa jak chce, ale szybko się o tym zapomina, gdy przy nocnej przejażdżce na motocyklu nagle muzyka poważnieje, a zza horyzontu wyłania się stado swirusow. I tak tułam się po tym świecie, szukam zasobów czy rozwalam gniazda już od kilku godzin, a fabule ledwo ruszyłem do przodu:p

Tez się wczułem na całego. A dwa kawałki z soundtracku mam do teraz na liście Spotify zapisane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciezka jest swietna, tez na pewno bede do niej wracal:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponac nie ma zgody na 2 czesc. Jak dla mnie gra byla lepsza niz Tsushima i o wiele lepsza niz Horizon do tego sprzedala sie calkiem dobrze. Durna decyzja jesli prawda.

https://www.pushsquare.com/news/2021/04/days_gone_2_not_given_the_greenlight_sony_bend_working_on_something_new

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SNC napisał:

Durna decyzja jesli prawda.

Ostatnio u Sony tylko takie :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja rzeczywiście dziwna i osobiście trochę nie chce mi się w to wierzyć. Days Gone przyjęło się dobrze, Bend Studio długo pracowało, aby stworzyć swoją nową markę od zera. Gra ma też przecież sporo fanów i kwestia ewentualnej kontynuacji na PS5 to była raczej formalność. Pytanie na ile te informacje są prawdziwe, bo jak dla mnie takie podejście Sony zaprzecza trochę logice :E

Edytowane przez Kszyrztow
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa, ta gra była świetna. To, że recenzenci-debile oceniali po ograniu 10h, nie odblokowaniu różnych mechanik i żaleniu się, że je "wycięli" pokazuje tylko jakim rakiem jest ta gałąź branży. 

Edytowane przez TmK
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, SNC napisał:

Ponac nie ma zgody na 2 czesc. Jak dla mnie gra byla lepsza niz Tsushima i o wiele lepsza niz Horizon do tego sprzedala sie calkiem dobrze. Durna decyzja jesli prawda.

https://www.pushsquare.com/news/2021/04/days_gone_2_not_given_the_greenlight_sony_bend_working_on_something_new

Chyba jednak nie sprzedała się tak dobrze skoro Sony się nie chwali wynikami sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Sony to ostatnio chyba większość gier (exów) nie sprzedaję się dość dobrze. Cały czas coś kombinują.

DG zostało stworzone przez nieduże studio i moim zdaniem mimo wszystko na prawdę odwalili kawał dobrej roboty. Wypadało by im dać szansę na drugą część, gdzie już nabrali doświadczenia i dwójka mogła by być tylko lepsza i bardziej dopracowana.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam DG nie podeszło, wiec w sumie mi nie żal. Oczywiście o ile to w ogóle prawda.

Jeśli to prawda i robią teraz coś nowego to mam nadzieje ze nie będzie to kolejna 3rd person action-adventure/open-world game, bo takich to Sony ma aż nadto. Może jakiś horror, fps... cokolwiek innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2021 o 22:24, Camil666 napisał:

Mi tam DG nie podeszło, wiec w sumie mi nie żal. Oczywiście o ile to w ogóle prawda.

Jeśli to prawda i robią teraz coś nowego to mam nadzieje ze nie będzie to kolejna 3rd person action-adventure/open-world game, bo takich to Sony ma aż nadto. Może jakiś horror, fps... cokolwiek innego.

robią remaster last of us :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, bazyl74 napisał:

robią remaster last of us :)

Z przecieków wynika, że ten remaster robiło Visual Arts Service Group, a teraz robotę przejęło Naughty Dog. Bend pracuje nad swoim nowym projektem i nie wiadomo co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się odbilem od tej gry przez 30 fps, wypaliło mi oczy i stwierdziłem że poczekam aż wyjdzie na pc no i proszę pewnie za kilka msc zagram ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem gre. Cieszę się, że dałem jej druga szanse po tym, jak mnie odrzuciła na bazowym ps4 w okolicach premiery. Świetna historia, ciekawi bohaterowie i mocny twist w secret endingu. Do tego misje są dość zróżnicowane i nie nużą aż do koncowych napisów. Tsushime ocenilbym wyżej, ale przy takim horizonie bend studio imho nie ma się czego wstydzić. Trzymam kciuki za to, byśmy jednak zobaczyli kontynuację. Mam parę pomysłów na to, jak mogłyby się potoczyć dalsze losy Deakona, fajnie byłoby zobaczyć jakies duże miasto i hordy liczące po kilka tysięcy osobników, to byłby dobry sprawdzian mocy ps5:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2021 o 18:06, ODIN85 napisał:

To po co Ci konsola w takim razie? jako przycisk do papieru czy jak?

Tu większość exów jest w 30.

A skąd pomysł ze mam konsole? Na te 7 lat pożyczyłem od kumpla dwa razy żeby ograć the last of us 1 i 2,Uncharted serię a resztę po czasie ogralem na pc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2021 o 22:24, Camil666 napisał:

Mi tam DG nie podeszło, wiec w sumie mi nie żal.

Mi podobnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...