Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BerbeC

Zasilacz do zestawu DELL z HD 6770

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu wpadł mi w ręce DELL Optiplex 390 z i3 2100. 4gb ramu na pokładzie. Wiadomo, nie jest to szczyt techniki ale chciałem go zmodernizować poprzez dołożenie dodatkowej karty graficznej. Zakupiłem używanego Sapphire HD 6770 sugerując się TDP 66W (wyczytane gdzieś w przypadkowej specyfikacji). Jak się okazało karta ma TDP na poziomie ponad 100W. W komputerze jest zasilacz o mocy max 265W (ori DELL). Moje pytanie brzmi - czy uciągnie ten zestaw? Słyszałem że zasilacze DELLa mają dobre opinie.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prądowo powinien wytrzymać (i3 + HD6770 to gdzieś 160-165W max pobierze), ale nie ma on (patrząc na model L265AM-00) chyba wtyczek molex żeby przelotkę na PCI-E podłączyć, zgadza się?

Jaki to konkretnie model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to midi tower, modelu konkretnego nie powiem w tej chwili. Fakt, ma on tylko porty sata aczkolwiek przelutować wtyczkę to nie problem. Martwiłem się jedynie o to czy prądowo da radę. Do tego dojdą 2 dyski hdd oraz napęd. Dzięki za feedback :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prądowo spokojnie da radę, ale musisz wtyczkę 6 pin dolutować bezpośrednio do zasilacza - otworzyć i wpiąć się w +12 A, bo ma wyżej ustawione ocp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurna, to nie wystarczy jak z sata zrobię molex i zastosuję przejsciówkę? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za pomoc. Mogę prosić na przyszłość o poradę jak to wyliczać? Bo teoretycznie wg wzoru na prąd mamy 105W/12V co daje nam 8,75A poboru w szczycie - proszę o korektę jeżeli się mylę. Czyli w teorii jeżeli podepnę pod jedną linię sata tylko kartę graficzną bez dysku to by wystarczyło? Nie mądrzę się żeby nie było, chcę tylko zrozumieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij najpierw od podstawy, czyli od zasilacza...

 

yc7tr-label-800_6db7dxsjoo.jpg

 

 

+12v a - 17a (wtyczka 4pin do cpu)

+12v b - 9a (reszta wtyczek) - jeśli wepniesz kartę tutaj, to po dodaniu reszty sprzętu (dyski/napędy) możesz mieć resety przy pełnym obciążeniu + kwestia okablowania wiązki sata - pojedynczy przewód 20awg to marny pomysł na zasilanie karty i dysków jednocześnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij najpierw od podstawy, czyli od zasilacza...

 

+12v a - 17a (wtyczka 4pin do cpu)

+12v b - 9a (reszta wtyczek)

Bartosz, jak przepisujesz to zachowuj poprawne jednostki:

+12V a - 17A (wtyczka 4pin do cpu)
+12V b - 9A (reszta wtyczek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem tak jak kolega wyżej napisał i działa. Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...