Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wienzien1

GTX 1660 czy 1660 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Karta z pewnością jest ciekawą ofertą, GTX 1660 są generalnie lepiej wycenione niż GTX 1660 Ti a przy okazji, ponoć bardzo dobrze się kręcą co doda nawet do 15% wydajności. Osobna kwestia to taka czy chcesz wydać jak najmniej i zostawić kilka stówek w kieszeni czy jesteś w stanie wydać te 1400 zł, bo w takim budżecie masz jeszcze taką, porządnie wykonaną kartę: https://proline.pl/msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-pci-e-p1337499

 

Ja sam kupuję albo tą co podlinkowałeś albo właśnie tego GTX 1660 Ti, bije się z myślami czy warto dopłacać te 300 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam taki sam dylemat. Ale wydaje mi się że lepiej chyba wybrać 1660 i ewentualnie podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gigabyte jest najwyzej taktowanym 1660 na rdzeniu

jedynie MSi ma jeszcze takiego 1860mhz ale cenowo wychodzi drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gigabyte jest najwyzej taktowanym 1660 na rdzeniu

jedynie MSi ma jeszcze takiego 1860mhz ale cenowo wychodzi drożej

Co nie ma najmniejszego znaczenia bo OC robisz sam, dwoma kliknięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

stoję przed identycznym wyborem miał być rx580 potem używany 1070 ale chyba stanie na nowym 1660 vs 1660 ti ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał 1660

https://tpucdn.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_1660_Twin_Fan/images/performance-per-dollar_1920-1080.png

dużo lepsza wydajność na $, a po OC tej TI nie ustępuję

https://tpucdn.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_1660_Twin_Fan/images/overclocked-performance.png

wiadomo ti też się kreci, niemniej jednak powyższy stosunek zostanie bez zmian.

Niemniej jednak szukał bym kart do 1100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

kolega z mojego wątku podrzucił link www.morele.net/msiweek/ Karta graficzna MSI GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC, 6GB GDDR6 (GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC) za 1229pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bu ha ha 1400 zeta jak za 1500 da rade dorwać dobrego Palita 2060.Czy wy się słyszycie.Albo 1660 bo da rade go miec za 979 albo 2060 i to też bez fantazji z jakością bo zrobi się 2k i to kolejny bezsens.

No właśnie, "Palita". Porównuj te same wersje a nie najlepszą z niższej półki z najgorszą z wyższej półki. Każdy ma swoje priorytety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, "Palita". Porównuj te same wersje a nie najlepszą z niższej półki z najgorszą z wyższej półki. Każdy ma swoje priorytety.

Palit za 1500 to najwyższa półka :E Przeprojektowali chłodzenie z 1070 czyli jedno z najlepszych chłodzeń tamtej generacji do 2060, więcej nie potrzebujesz. Jedyny minus to brak backplate.

Wydawanie więcej niż 1600 za 2060 mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba żartujesz, 2060 palit dual nawet nie stał w pobliżu jakiegokolwiek jetstreama w pascalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba żartujesz, 2060 palit dual nawet nie stał w pobliżu jakiegokolwiek jetstreama w pascalu

A kto mówi o dualu? Przecież ja mówię o Gaming OC, 1549 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GamingPro to w sumie przeprojektowany Dual z ilością heatpipe z JetStreama, oferuję większy power limit niż inne karty, a schładza 2060 do podobnych temp co konkurencja przy optymalnym RPM, jak dla mnie to wygrany tej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zawiedziony brakiem jetstreamow w tej generacji ktore jednak w pascalach były perełkami, już tyle czasu mineło a w 2060 sa albo takie w cenie prawie 2070 albo najtańsze w rodzaju duala, tony plastiku , bez backplate z minimalna iloscia wyjść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie przeszkadza, blackplate nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kraj to obyczaj i co kto lubi, dla mnie karta w cenie 1500-1800zl bez backplate albo o zgrozo z plastikowym jest nie do przyjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie przeszkadza, blackplate nic nie daje.

Daje jesli jest metalowy i ma termopady, w moim GB jest fajny miedziany i ladnie odprowadza cieplo, jajka mozna na nim smazyc :D

 

n1xd6aY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup backplate z termopadami w tej cenie :E Nie ma co narzekać, bo mimo wszystko daje Ci to ile? 2-4C mniej? Mam backplate na swojej 1060 i mi to rybka.

Nie można z drugiej strony odrzucać Palita za te 1500-1600 zł bo to obecnie najlepsza opcja, bo Strixy, Aoursy i MSI nie zejdą do tej ceny w szybkim czasie, bo w ich cenie można już dorzucić do 2070 Armora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta z pewnością jest ciekawą ofertą, GTX 1660 są generalnie lepiej wycenione niż GTX 1660 Ti a przy okazji, ponoć bardzo dobrze się kręcą co doda nawet do 15% wydajności. Osobna kwestia to taka czy chcesz wydać jak najmniej i zostawić kilka stówek w kieszeni czy jesteś w stanie wydać te 1400 zł, bo w takim budżecie masz jeszcze taką, porządnie wykonaną kartę: https://proline.pl/msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-pci-e-p1337499

 

Ja sam kupuję albo tą co podlinkowałeś albo właśnie tego GTX 1660 Ti, bije się z myślami czy warto dopłacać te 300 zł :)

 

Jak już wydawać 1400 na 1660... to lepiej dołożyć 100pln do jakiegoś RTX2060, który po prostu jest szybszy i bez kręcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając do dyspozycji 1400 zł wolałbym dozbierać troszkę do 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup backplate z termopadami w tej cenie :E Nie ma co narzekać, bo mimo wszystko daje Ci to ile? 2-4C mniej? Mam backplate na swojej 1060 i mi to rybka.

Nie można z drugiej strony odrzucać Palita za te 1500-1600 zł bo to obecnie najlepsza opcja, bo Strixy, Aoursy i MSI nie zejdą do tej ceny w szybkim czasie, bo w ich cenie można już dorzucić do 2070 Armora.

Ja nie neguje palita tylko odnosze sie do twojego zdania jakoby bckplate nic nie dawal co jest nieprawda z tym ze oczywiscie cena rekompensuje jego brak ;)

 

Mialem jeden dzien MSI karte ktora miala backplate ale bez termopadow wiec rownie dobrze mogloby go nie byc, karta byla 6-8st cieplejsza od obecnego GB. Wiec akurat w MSI ten backplate to robi tylko za stylistyke takze tez karta karcie nie rowna.

 

2060 MSI czy Aorus to 1800zl, MSI Armour 2070 to koszt 2350zl wiec nie wiem czy tak mozna dorzucac 550zl od tak, nie jest to 200zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

no dobra ostatecznie 1660ti nowa 1229pln 36msc gwarancji czy GIGABYTE GeForce GTX 1070 Ti WINDFORCE 8GB na 12msc gwarancji lub GTX1070TI 8GB ZOTAC Mini prawie 2 lata gwarancji? Cena identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...