Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam!

 

Planuję zmienić CPU, a co za tym idzie płytę główną. Prawdopodobnie spowoduje to niestety ;) utratę slotu PCI i brak możliwości podłączenia Essence ST.

Jakieś alternatywy (wewnętrzne lub zewnętrzne) dla karty asusa? Ostatnie lata jestem całkowicie poza tematem. Wiem o Aim sc808, ale już niedostępna.

Wymagania:

-napędzenie Beyery Dt880 Pro 250 Ohm

-wyjście RCA na aktywne monitory

-główne przeznaczenie muzyka, rzadko (ale jednak) gry.

 

Pozdrawiam.

 

ps. Wszystkie sugestie i pomysły(nierujnujące domowego budżetu) - mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepiej może się zgrywac Aune T1, używana można kupić poniżej tysiąca. W razie wypadku łatwo ją odsprzedać

Ma więcej mocy i da cieplejsza barwę twoim słuchawkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Eh no nic - widzę, że wyjdzie mnie to tyle samo co zmiana platformy ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. To jest jedna z opcji co rozważam. Rozważam nawet kupienie płyty ze starszym chipsetem i slotami PCI heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak nie znajdziesz takiej płyty by miała stare PCI to może sprzedaj ST i kup STX.

Możesz też napisać w innym dziale jaka płytę główną szukasz i ci coś spece doradzą pod tego Asusa co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie. Po prawie roku.

Jak zwykle zmiana platformy lekko się opóźniła... ;).

Szybkie pytanie (szczególnie do Aro1991, bo widziałem na necie recenzje) czy Fx-audio Dac-x6 od biedy (tymczasowo i budżetowo) zastąpi Xonar Essence ST?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz platformy na AM4 to mogę ci sprzedać STXII bo ja obecnie nie mogę jej używać bo jest nie kompatybilna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie AM4.

Tak czy owak dzięki za informację - nie miałem pojęcia, że są jakiekolwiek problemy z kompatybilnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fx Audio dac x6 to napewno nie jest poziom Xonara.

Wolał bym juz inna niedroga karte dzwiekowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! X7 pewnie też nie?

ps. To chyba zamiast upgrade CPU/Mobo kupię po prostu X1S, a co tam dobiję do tych 10 lat z 2500k :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie AM4.

Tak czy owak dzięki za informację - nie miałem pojęcia, że są jakiekolwiek problemy z kompatybilnością.

Są jak cholera generalnie na 1.0.0.4B zainstalowanie karty graniczy z cudem, bo podczas inicjalizacji karty podczas instalacji jest bsod. Jeśli ci się natomiast to uda to przy zmianie wyjścia masz 50% szansy, że będzie bsod. Często podczas ładowania windy bsod. Nawet jak nie zaliczysz BSOD to system nie należy do najstabilniejszych. Na razie leży STXII może na x670 będzie działał to będę znowu używać jak się jakiś zagorzały fan intela nie trafi. Niestety do 1k zł nie znalazłem nic lepszego. No a sensowny dac który ma jakieś tam wyjścia i funkcje to x7 od creative

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^

No to nieźle...

A miałem brać wersję STX, ale wszyscy mówili ST lepsza ;).

 

edit. Może Tempotec Serenade. Jakieś doświadczenia?

ps. Czy taki tempotec może służyć jako dobre źródło takiego np. Aune X1S, czy lepiej po USB?

Edytowane przez Sla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STX działa ale nie wykluczone są problemy, bo to asus. Na STXII użyli plx asmedii który gryzie się AM4 i wuj a mam jedyną płytę która pozwala w miare z STXII korzystać tylko teraz mam 2xnvme i mam wyłączony 5 slot pcie który to jest podpięty przez mostek asmedii i na którym karta działa bez jakiś makabrycznych akcji. Niedawno jeszcze używałem bo miałem zainstalowane drivery na starszych biosach ale driver team asusa to podludzie i faszyści i nowy driver który wisi na stronie to w rzeczywistości kilkuletni driver ale menele zmienili nazwę archiwum rar i napisali że wydali nowy stabilny driver xD Złapałem się na to i mi odinstalowało driver i kaplica potem sprawdziłem string i stary jak świat xD No i teraz musiałby się pobawić trochę aby kartę znowu odpalić a nie chce mi się bo potem po kilkunastu bsod trzeba naprawiać instalkę windy za pomocą komendy sfc :E

 

Zrobiłem sobie wycieczkę w świat integr na ALC1220 i mam to szczęście, że mój OEMOWY driver gra wybornie aktualnie nie mam problemu z napędem AKG 702 tak wiem mindfuck ale aktualnie gra to nie wiele gorzej niż na STXII gorsza holeografia i rozdzielczość na rzecz mocniejszego basu (zasługa ne5532 na integrze)

Generalnie to mnie zmiotło z planszy jak się okazało, że na jednym driverze integry w sumie nie da się słuchać brzmi tragicznie np. modowane z panelem Creative 360/720 i inne zbiorcze mody oemowych które w zależności od wersji stringa grają bardzo różnie od totalnej tragedii do całkiem zrównoważonego brzmienia. No i jest Asrock ze swoim Purity Sound gdzie czapki z głów. Od tego momentu już nikomu nie napiszę, że nie no integra na ALC1220 jest spoko i nie warto brać taniego dedyka na pcie, bo jest wzmacniacz dobre kondy a alc to całkiem niezły dac jeśli idzie o parametry, bo nie mam pojęcia jak drviery brzmią u danego oema.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem Essence i zamówiłem tego Tempoteca, może się sprawdzi jako przynajmniej tymczasowe rozwiązanie.

ps. jestem pozytywnie zaskoczony ALC892 - potrafi "jako tako napędzić" (w miarę dobra głośność) DT880 Pro - szkoda, że dźwięk jest płaski jak deska a niższe częstotliwości to już w ogóle nie istnieją heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zdaj relacje.

Zdam, ale karta niestety dojdzie pewnie dopiero po weekendzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki może i offtop, ale dodam od siebie, że mam msi b450 gaming plus max z alc892 i tą samą integre miałem na msi z77a g43 i powiem tyle jedna do drugiej nie ma startu. Ta nowa gra o niebo lepiej. Ostatnio też zamówiłem sobie fiio e10k olympus 2 i mówię na pewno będzie lepsze niż integra, pobrałem stery tylko ze strony msi, różnice marginalne między integrą a tym fiio. Więc teraz z tymi integrami rożnie bywa. Ale cloud core dają rade napędzić, głośność tu i tu taka sama. Wiem, że słuchawki niezbyt wybitne, ale bas jest, wysokie nie kują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zaskoczony w miarę pozytywnie(a to jest alc892 z 2011) - to mój pierwszy raz na integrze (w ciągu ostatniego ćwierćwiecza ;)) . Wysokie dźwięki są dobre(przycięło mi górę na 880 pro, gdzie essence mi wyostrzał), średnica jest ok, ale dół kuleje bardzo mocno(w każdym zakresie wyższym i niższym -w skrócie wszystko brzmi tak samo i się zlewa). Szerokość sceny i separacja wyższych zakresów jest ok, niższe dźwięki to ogólnie tragedia(nawet redmi note 8 pro lepiej kontroluje dolne zakresy w 250ohm dt 880pro). Do gamingowych słuchawek o niskiej impedancji pewnie byłoby w sam raz, ale to wszyscy chyba wiedzą. Tak czy siak mogę sobie posłuchać muzyki z Youtuba ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką płytę główną masz obecnie? Bo jak pisał art alc z alc nierówny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^

póki co jeszcze asrock p67 pro3.

Karta doszła (dzięki ci Inpoście). Ledwo wcisnąłem między grafikę a chłodzenie CPU - nie jest to chyba najlepsze miejsce, ale jedyne gdzie się dało.

 

Tak na krótko, bo niechcący skasowałem co napisałem wcześniej :P :

Odniosę się trochę do recenzji z neta i porównam póki pamięć świeża z Essence ST. Bajery z zakładki Advance, faktycznie nie działają po zmianie próbkowania na inne niż 44.1kHz - mi nie przeszkadza.

Dużo mocy po wybraniu high impendance. Góra (na pewno mniej wyostrzona niż na Essence) i średnica grają ekstra. Jak pisał audio-fanatyk, bas faktycznie jest "utwardzony" w brzmieniu. Moje Dt 880 Pro chyba to jednak lubią - przynajmniej mam go więcej niż na Essence (wcześniej się musiałem lekko bawić EQ). Recenzja Kropkaaudio wspomina o wąskiej scenie - dla mnie identyczna jak na Essence. Separacja dźwięków też w porządku. Hmm co tam jeszcze :hmm: ... Ogólnie za 379 złociszy jestem póki co zadowolony zobaczymy co będzie później i jak podłącze pod RCA.

Edytowane przez Sla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STX działa ale nie wykluczone są problemy, bo to asus. Na STXII użyli plx asmedii który gryzie się AM4 i wuj a mam jedyną płytę która pozwala w miare z STXII korzystać tylko teraz mam 2xnvme i mam wyłączony 5 slot pcie który to jest podpięty przez mostek asmedii i na którym karta działa bez jakiś makabrycznych akcji. Niedawno jeszcze używałem bo miałem zainstalowane drivery na starszych biosach ale driver team asusa to podludzie i faszyści i nowy driver który wisi na stronie to w rzeczywistości kilkuletni driver ale menele zmienili nazwę archiwum rar i napisali że wydali nowy stabilny driver xD Złapałem się na to i mi odinstalowało driver i kaplica potem sprawdziłem string i stary jak świat xD No i teraz musiałby się pobawić trochę aby kartę znowu odpalić a nie chce mi się bo potem po kilkunastu bsod trzeba naprawiać instalkę windy za pomocą komendy sfc :E

 

na driverach od UniXonar też nie chce działać ten STX II?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na unixonarach nawet nie ma szans załadować windy. Tutaj jak zainstalujesz to wpadasz w bootloop z bsod i tylko wyjęcie karty i dogłębne czyszczenie dodatkowym softem lub reinstall windy pomaga.

Na stockowych jak już by ci się udało zainstalować to jak ustabilizujesz PC jak pod badania nasa to w sumie karta nie sprawia większych problemów jak nie próbujesz szybko po sobie przełączać wyjść, a bsod podczas ładowania windy robi sporadycznie. Jeśli wszystko nie śmiga optymalnie na sztywno to bywa różnie, karta jest nawet wrażliwa na zrzucanie taktowań na performance clocku na stock ustawieniach CPU. Gdy nic nie rzeźbisz przy OC to w sumie da się korzystać (o ile poświęcisz trochę czasu na aktualne zainstalowanie drivera) ale jak rzeźbisz to rzutuje to na większość testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po RCA też gra nieźle. Tu pytanie, bo na Essence było inaczej -czy to normalne, że jak się przełączy na wyjście słuchawkowe to RCA dalej działa? Na odwrót oczywiście sytuacja nie występuje.

edit. Odpaliłem też sobie na próbę Forza Horizon 4 - dźwięk jest bardzo dobry, ale tu jest mały problem.

Jakby jakieś zakłócenia (cykanie mniej więcej jakby ktoś ruszał uszkodzony kabel audio), myślałem że może zakłócenia ze względu braku osłonki i położenia karty w obudowie - zaznaczam, że podczas odsłuchu muzyki nawet z obciążonym CPU i GPU nie ma najdrobniejszych zakłóceń.

Odpalałem już wcześniej tę grę i tego nie było. Problem znika jak zmienię z High Impendance na Low. Po kliknięciu znowu na High problem już nie występuję :hmm: . Może wyłączenie integry miało wpływ na to zachowanie. No cóż nic nie jest idealne.

edit2. to chyba jednak problem w grze z tego co czytam w necie.

Edytowane przez Sla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...