Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ghost of Tsushima

 

Za grę odpowiada amerykańskie studio Sucker Punch Productions, znane graczom chociażby z serii inFamous oraz Sly Cooper. Ich najnowszy projekt przez trzy i pół roku był utrzymywany w tajemnicy. Pierwszy raz zaprezentowano go podczas Paris Games Week 2017.

 

Rok 1274. Na kontynencie azjatyckim praktycznie niepodzielnie rządzi imperium mongolskie. Jego władcy łakomym okiem spoglądają na bogactwa feudalnej Japonii. Chan Kubilaj decyduje się w końcu na dokonanie inwazji. Jej pierwszym celem jest położona dokładnie pośrodku Cieśniny Koreańskiej wyspa Cuszima. Podczas ataku wojska mongolskie dokonują masakry jednej z wiosek. Wśród ofiar znalazły się rodzina i przyjaciele głównego bohatera gry, samuraja, którego zdaniem jest obrona Kraju Kwitnącej Wiśni. Jemu samemu udaje się ujść z życiem. Od tego momentu głównym celem protagonisty jest pomszczenie swoich bliskich i powstrzymanie Mongołów. Aby tego dokonać, musi zapomnieć o samurajskich tradycjach i nauczyć się nowego sposobu walki – stylu Ducha.

 

 

Podobnie jak produkcje sygnowane marką inFamous, Ghost of Tsushima jest trzecioosobową grą akcji z otwartym światem, który można przemierzać zarówno pieszo, jak i konno. Twórcy duży nacisk położyli na system skradania. Siły wroga są przeważające, więc choć w tytule dostępny jest szeroki wachlarz broni – od katan po łuki – bezpośrednia konfrontacja z przeciwnikami nie zawsze jest najrozsądniejszym pomysłem. W skradaniu liczy się nie tylko spryt. Do dyspozycji gracza oddano mnóstwo gadżetów służących do odwracania uwagi oponentów – m.in. bomby dymne. W Ghost of Tsushima twórcy zrezygnowali z klasycznego systemu znaczników prowadzących gracza do celów misji. Zamiast tego tę funkcję pełnią elementy otoczenia – ślady lub charakterystyczne punkty nawigacyjne. Ma to zachęcić graczy do uważniejszej eksploracji świata gry.

 

 

Ghost of Tsushima rozgrywa się na tytułowej wyspie, która w całości jest otwarta do eksploracji. Otoczenie jest bardzo różnorodne – od bambusowych lasów, przez niewielkie wioski po buddyjskie świątynie. Twórcy zadbali o to, by wszystkie miejsca jak najwierniej odwzorowywały ich rzeczywisty wygląd. Dzięki takiemu rozwiązaniu świat gry nabrał dodatkowej głębi i stał się jednym z głównych bohaterów historii.

 

 

gnnJ0ll.jpg

pH03tFF.jpg

VDFjczL.jpg

vUH9ws3.jpg

ci8nANw.jpg

 

 

Nie zauważyłem tematu o tej grze, z racji, że wyczekuję oficjalnej daty premiery (mam nadzieję, że jednak będzie to 2019 rok) i ogólnie bardzo ciekawi mnie ta gra, niech to będzie oficjalny wątek, pozdrawiam.

 

ctrl c+v ;)gry-online.pl

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka wygląda naprawdę super, przypomina mi trochę klasyczne Assasins Creed. Ciekawi mnie jak będzie wyglądała reszta gameplayu, czy będzie to fabularna liniówka, czy coś bardziej rozbudowanego.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie fabularna liniówka, choć nigdy nic nie wiadomo. Tak w ogóle to marzył mi się taki azjatycki God of War gdy go ukończyłem. Ciekawa historia, dużo ładnych przerywników filmowych, bardzo satysfakcjonująca walka, delikatnie otwarty świat w tamtej epoce :lovin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie fabularna liniówka, choć nigdy nic nie wiadomo.

Nie mam nic przeciwko. Martwi mnie to, że to gra od Sucker Punch, a oni jak do tej pory żadną produkcją na kolana nie rzucili. Jeśli to będzie pierwsza, super. Na razie jednak nie ma się co nakręcać, bo samuraje i ładne widoczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie fabularna liniówka, choć nigdy nic nie wiadomo. Tak w ogóle to marzył mi się taki azjatycki God of War gdy go ukończyłem. Ciekawa historia, dużo ładnych przerywników filmowych, bardzo satysfakcjonująca walka, delikatnie otwarty świat w tamtej epoce :lovin:

O to to :thumbup:

 

Screeny rewelacja, zarówno grafika jak i strona artystyczna. Czekam bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko. Martwi mnie to, że to gra od Sucker Punch, a oni jak do tej pory żadną produkcją na kolana nie rzucili. Jeśli to będzie pierwsza, super. Na razie jednak nie ma się co nakręcać, bo samuraje i ładne widoczki.

Również nie ma nic przeciwko, wręcz bardzo lubię, choć tutaj mogło to zabrzmieć inaczej ;) Osobiście nie miałem do czynienia z żadną ich grą, jak i ogólnie mówiąc studiami "konsolowymi" pozostaje tylko nadzieja. Tutaj trochę jak z Days Gone, też czekam, choć na pewno nie będę grał na premierę, ale z tego co wiem studio które to robi, nie miało na koncie nic ciekawego, a wszystkie ich gry ostatnio to PSP, PSV.

 

O to to :thumbup:

 

Screeny rewelacja, zarówno grafika jak i strona artystyczna. Czekam bardzo.

:D

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac w tym roku gorzej z exami jak w poprzednim ,a to chyba moj numer jeden pod wzgledem oczekiwania.

Klimat ,walka,ponoc sa otwarte tereny,zapowiada sie to swietnie,no i jak najdalej walka niech sie ma od gier typu Souls czy Sekiro bo takich gier nie znosze :kwasny:

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi to ekipa od inFamousa więc graficznie będzie TOP już teraz wygląda to jak gra na nową generacje (PS5?), gameplay też przyjemny (widowiskowe walki) i bardziej przystępny od Sekiro: Shadows Die Twice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjść wyjdzie bo czemu i nie ale nie zdziwię się jak będzie to gra z pogranicza między jedną a następną generacją. Wygląda super przynajmniej na tym gameplayu. Ciekawe czy to będzie open world czy coś w stylu God of War?

 

PS> Te wolumetryczne chmury wyglądają jak z Assassin's Creed Odyssey a na PC to mocno ubijaja fps’y :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjść wyjdzie bo czemu i nie ale nie zdziwię się jak będzie to gra z pogranicza między jedną a następną generacją. Wygląda super przynajmniej na tym gameplayu. Ciekawe czy to będzie open world czy coś w stylu God of War?

W grze ma być otwarty świat, tak jak choćby w serii inFamous. Miejscem akcji będzie tytułowa wyspa (Tsushima), którą będzie można swobodnie eksplorować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grze ma być otwarty świat, tak jak choćby w serii inFamous. Miejscem akcji będzie tytułowa wyspa (Tsushima), którą będzie można swobodnie eksplorować.

 

No i to jest już konkret informacja :thumbup:. Może być świetne nowe IP i znacznie ciekawsze od inFamousa :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Ghost of Tsushima ukaże się w 2020 roku czyli w tym samym co PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy ogram i tak już na PS5 podobnie jak The Last of Us: Part II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie? Wszystko co ciekawe jest przeniesione na 2020 rok czyli ten sam co ma zawitać PS5 a Death Stranding (czasowy EX?) ma być też na PC :E. Wychodzi na to, że poza Days Gone którego już pewnie dawno obleciałeś konsola będzie po prostu stać i zbierać kurz tracąc na wartości :thumbup:. Jakoś jak czekałeś na Destiny 2 w wersji na PC to tyłek Ci się nie palił żeby zagrać w lepszej jakości na mocniejszej platformie podczas gdy na konsoli gra była dostępna wcześniej.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee tam szykuję się świetne zakończenie generacji. Co kilka miesięcy nowy ex. Teraz Days Gone, za kilka miesięcy Death Stranding, zaraz po tym TLoU 2 i na zakończenie generacji Ghost of Tsushima. Cztery duże exy w ostatnim ~roku życia ps4 to całkiem ładny wynik. A po ostatnim exie na ps4 zostanie tylko czekanie na ps5 i na to jakie exy pokażą na nową generację.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystkie te gry będą dostępne na start PS5 z czego przynajmniej dwie w ulepszonej formie (grafika, rozdzielczość, płynność?). Za kilka miesięcy od premiery TLoU 2 i Ghost of Tsushima to będziesz miał już nową "plejke" z całą masą bajerów. Za parę miesięcy to i Death Stranding ograją wszyscy, bo gra trafi na PC (plotki mówią o 6 miesiącach do max 12). TLoU 2 i Ghost of Tsushima to gry przejściowe między starą generacją a nową te kilka miesięcy niczego już nie zmieni. Prawda jest taka, że Days Gone to był ostatni złoty strzał Sony na PS4. Jest dokładnie tak jak przewidywałem zresztą to nie pierwszy raz, kiedy tak robią, bo z PS3 było to samo ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystkie te gry będą dostępne na start PS5 z czego przynajmniej dwie w ulepszonej formie (grafika, rozdzielczość, płynność?). Za kilka miesięcy od premiery TLoU 2 i Ghost of Tsushima to będziesz miał już nową "plejke" z całą masą bajerów. Za parę miesięcy to i Death Stranding ograją wszyscy, bo gra trafi na PC (plotki mówią o 6 miesiącach do max 12). TLoU 2 i Ghost of Tsushima to gry przejściowe między starą generacją a nową te kilka miesięcy niczego już nie zmieni. Prawda jest taka, że Days Gone to był ostatni złoty strzał Sony na PS4. Jest dokładnie tak jak przewidywałem zresztą to nie pierwszy raz, kiedy tak robią, bo z PS3 było to samo ;).

Dla mnie bez sensu czekać rok czy dwa aby ograć grę z poprzedniej generacji jak już na całym necie będą latały spoilery z zakończeń, rozgrywki, a youtube będzie zalany filmikami z np. mega oczekiwanego TLoU 2 itd. Z ps3 to było kapkę inaczej bo pod koniec jej generacji to 720p ogarniane w porywach, mega kuło w oczy. Prosiak ogarnia exy w ~1440p+ więc spokojnie można grać bez obawy o oczy, a te ostatnie exy w końcu są tworzone na ps4 i wycisną ostatnie soki z tej generacji. To po prostu trzeba zobaczyć. A ps5 zostawić pod nowe exy tworzone na tą konsole. Ewentualnie remastery exów z ps4 na powtórne ogranie, które kiedyś tam się pojawią na ps5.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tego aspektu to nawet nie ma co poruszać/rozwijać i nie wiem dla czego kolejny raz jest poruszany. Każdego prywatna sprawa.

Dla mnie strata ~600pln na konsoli za przyjemność grania przez 3-4 lata :E to grosze. Koszt dwóch gier w cyfrze na ps4 :E A gry, każdego indywidualna sprawa co odsprzedaje, a co zbiera. Ja nie wyobrażam sobie odsprzedania mojej cyfrowej kolekcji za grosze, którą zbierałem przez kilka lat. Nie po to te gry kupowałem i kolekcjonowałem.

 

 

W sumie to trochę szkoda, że Sony nie ma na E3 bo na pewno by coś by sypnęli więcej o Ghost of Tsushima i innych grach, a tak trzeba czekać nie wiadomo do kiedy :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghost będzie ostatnim.

 

Ghost będzie ostatnim tak samo jak TLoU 2 i oba tytuły będziesz miał na starcie PS5 w tym samym roku gdzie widzisz problem? Ile gier z zaległych EX'ów obleciałeś po zakupie PS4 jak już wszyscy je dawno ograli wliczając w to nawet Remastery z PS3 np. TLoU?

 

Dla mnie bez sensu czekać rok czy dwa aby ograć grę z poprzedniej generacji

 

Ale jaki rok czy dwa? Oba tytuły są zapowiedziane na ten sam rok co PS5. Przenieśli premierę TLoU 2 i Ghost of Tsushima na 2020 to skąd te wieści o roku czekania? Kompatybilność już dawno potwierdzona w dodatku maja działać lepiej.

 

Ale ja sprzedałem Ps4 za 2.5k zrobiłem interes życia a Wasze tostery będą tylko tracić na wartości.

 

I sam byś sprzedał gdyś mógł co sam przyznałeś

 

Ale tak bym zrobił gdyby była moja po rocznym obcowaniu.

 

więc?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie te tytuły są tworzone z myślą o PS4, kiedy wyjdzie ps5 i te gry w kompatybilności wstecznej to dalej jedna wielka niewiadoma. Wyjdzie PS5 to będziemy grać na PS5, ale na razie mamy PS4 i czekamy na na być może najlepszy rok dla exów w historii tej generacji :D

 

PS5 jeszcze nie miało zapowiedzi tylko się spekuluje, że być może wyjdzie pod koniec 2020 roku.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadoma od ilości newsów portale się uginają trąbią o tej kompatybilności już od dawna a ostanie informacje mówią o tym, że gry z automatu mają być optymalizowane z poziomu PS5 bez udziału dev'ów. Od dawna też mówi się o tym, że Ghost of Tsushima jest tworzony już z myślą o obu konsolach starych i nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% że TloU 2 czy ten Ghost wyląduje na ps5, przecież nie wypuszczą nowej konsoli bez gier jadąc na samych multiplatformach, dla mnie to oczywiste że ze 2-3 gry z tego co niby ma być na ps4 jeszcze to i tak wleci na ps5 i to dość szybko

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak w samym założeniu kompatybilności wstecznej mają działać prosto z płytki czy tam z naszego konta. Ale to będzie dopiero jak wyjdzie ps5. Na razie czekamy na te gry na PS4, na które zostały zapowiedziane i wyjdą w pierwszej kolejności. Również w pierszej kolejności będziemy je ogrywać na PS4. Więc nie wiem po co wybiegać w przyszłość jak już na PS5 drugi raz będziemy przechodzić te tytuły.

 

Jak wyjdzie PS5 to wtedy będziemy rozmawiać o TLoU 2 na ps5 czy innych grach w kompatybilności wstecznej jak działają i co się zmieniło.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sam dokładnie pisałeś o miesiącach czekania

 

Teraz Days Gone, za kilka miesięcy

 

a kilka miesięcy to dzieli właśnie pojawienie się tych gier też na PS5.

 

Mnie tam walą stare gry gdyby była możliwość odsprzedawania ich na PC to chętnie bym się ich wyzbył. Interesują mnie tylko nowości rzadko wracam do staroci.

 

Czekam na nowe wieści i filmiki z Ghost of Tsushima.

 

99% że TloU 2 czy ten Ghost wyląduje na ps5, przecież nie wypuszczą nowej konsoli bez gier jadąc na samych multiplatformach, dla mnie to oczywiste że ze 2-3 gry z tego co niby ma być na ps4 jeszcze to i tak wleci na ps5 i to dość szybko

 

Dokładnie :thumbup:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niech odpali Port Royal, Time Spy to sobie mozna darowac juz do testow Ady
    • Konfa tonie, a to wszystko przez Wiplera .  
    • Ja skończyłem po 120h. Wyczyściłem prawie wszystko - wszystkie zadania poboczne, intele, jakieś 95% VR i nawet Fort Condor. Zostały także karty i brutalne wyzwania z reliktem. Ale już tego nie będę robił. Te wyzwania są dość hardcorowe dla mnie. Poza tym po przejściu fabuły zazwyczaj i tak kończę z grą i nie chce mi się robić reszty.  Świetny gameplay z masą różnorodnej zawartości (niektóre minigierki tak bardzo dobrze zrobione, że mógłby być oddzielną grą na jakąś mniejszą platformę. Jak Fort Condor, wyścig Choco czy karty),  fantastyczną walką, ale biednie opowiedziana historią. Dla mnie nadal nie jest do końca jasne, o co tutaj chodzi.   Wszystko tutaj jest pogmatwane.    Szczególnie nie podobało mi się zakończenie.  Pewnie dowiem się więcej w part 3. Końcowe etapy także nieco zapychają i nie potrzebnie wydłużają na siłę. Nie cierpię jak w grach gracz jest zmuszany do powolnego przemieszczania się, z nie potrzebnymi QTE. Finałowa walka bardzo trudna na normalnym poziomie dla mnie, z 10x podchodziłem.   Irytowałem się dodatkowo, bo za każdym razem musiałem oglądać tą samą cutscenkę, bez możliwości pominięcia.   Dla mnie 9/10, ja bawiłem się bardzo dobrze.  Czekam na akt 3... za 4 lata.
    • W dziale Xboxa padło pytanie o wymianę analogów w padzie i @zakk87 zaproponował podmiankę na nie standardowe, wykorzystujące efekt HALLa. Zauważyłem, że są też wersje do Dualsense: https://konsolowo.pl/pl/czesci-naprawcze-ps5/2719-analog-joystick-galka-magnetyczny-halla-v2-kontroler-dualsense-ps5-5903981915811.html Wymienił już ktoś analogi w swoich padach na te konkretne? Działa to jak należy? Mam w szafie 2 pady Dualsense które są po wymianie analogów, ale nie wiedziałem wtedy, jak je skalibrować i myślę teraz, czy by nie kupić takich jak wyżej i je podmienić. Podzieli się ktoś doświadczeniami? Może inna marka, która jest lepsza? Jakieś porady, jak to kalibrować potem?
    • Pod 4090 nie da rady, bo jeszcze skłonna sobie zapalić fajka od złącza ;)
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...