Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

skunRace czyli co PS5 też kupujesz? Pytam bo byłeś w mocnej opozycji za PC a widzę że teraz odkrywasz na nowo konsole ;)

 

Chłop przejrzał na oczy :) i nie ma się co mu dziwić :>

 

 

---

Lukadd --> ukończyłeś Wampyra? Dość ciekawa gra. Własnie jestem na początku w szpitalu. Jak oceniasz fabułę oraz misje? Mnie troszke draźni ten interfejs oraz powtarzalne dialogi.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Vampyr i ogólnie bardzo mi się podobał(za jednym ciosem w kilka wieczorów przeszedłem) gra ma swoje bolączki, ale tej grze trzeba dać kilka h, aby się wkręcić. Co do dialogów, postaci i śledztw to jest różny poziom, ale z czasem będziesz wiedział co warto pomijać i co z jaką postacią jest interesujące i warto poznać aby wczuć się w klimat.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Skończyłem Vampyr i ogólnie bardzo mi się podobał(za jednym ciosem w kilka wieczorów przeszedłem) gra ma swoje bolączki, ale tej grze trzeba dać kilka h, aby się wkręcić. Co do dialogów, postaci i śledztw to jest różny poziom, ale z czasem będziesz wiedział co warto pomijać i co z jaką postacią jest interesujące i warto poznać aby wczuć się w klimat.

 

Dobra a jak misje? Czy zabijales ludzi dla krwi? Bo zastanawiam sie w grze mozesz uzyskiwać EXP za krew lub z misji? Ciekawe czy jest sposób by ludziom dać spokój ? Nie chce wszystkich zabić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nikogo zabijać z napotkanych postaci, aby przejść grę, zabijanie również wpływa na zakończenia. Ja zabijałem po prostu tych co moim zdaniem byli przesadnie źli i stwierdziłem, że warto ich wyeliminować dla większego dobra ogólnego :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie musisz nikogo zabijać z napotkanych postaci, aby przejść grę, zabijanie również wpływa na zakończenia. Ja zabijałem po prostu tych co moim zdaniem byli przesadnie źli i stwierdziłem, że warto ich wyeliminować dla większego dobra ogólnego :E

 

Oki a jak uzyskac krew do uzywania umiejetnosci oprocz zabijania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skunRace czyli co PS5 też kupujesz? Pytam bo byłeś w mocnej opozycji za PC a widzę że teraz odkrywasz na nowo konsole ;)

Kupuję na pewno, doszedłem do wniosku, że na ten moment nie kupuję nawet jakiejś wypasionej karty ani PC, bo miałem też grać na PC przy 65", ale mam sporo gier do ogrania na konsoli i tylko by się marnowała. PC tylko do internetu, teamspeaków i discordów, gdzie nawet to na telefonie ostatnio odpalam :E

 

Tak, że na ten moment przynajmniej do premiery nowych Ryzenów, a może nawet do premiery nowej generacji konsol PS4 jest u mnie główną platformą do gier. W ogóle powiem Ci, że nawet zanim kupiłem PS4, więcej czasu na PC spędzałem na forum niż na graniu, jakiś wybredny się zrobiłem jeśli chodzi o gry, zamiast nadrabiać "growe" zaległości, to częściej mnie ciągnęło żeby wracać do starszych tytułów.

 

Teraz fun z gry powrócił ze zdwojoną siłą, widzę ile się traciło i ile świetnych gier mnie omijało, grafika też jest extra, zwłaszcza w produkcjach AAA. Jeszcze rok temu nie do pomyślenia, ja na padzie, w 30 klatkach, dzisiaj przy niektórych grach zbieram szczękę z podłogi przy 65" z przyzwoitym HDRem i dziwię się ile wykrzesali z tej konsoli, zwłaszcza przy tych rasowych exach, choć nawet RDR2 który nie ma startu do XBOXa jest piękny ;)

 

PS. Wyślij zaproszenie, albo nick z PSN tutaj albo na priv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki a jak uzyskac krew do uzywania umiejetnosci oprocz zabijania?

Wszystko się wyjaśnia wraz z postępami w grze. Ogólnie aby mieć wypasioną mocno ulepszoną postać nie obejdzie się bez zabijania, aby zdobyć więcej krwi należy odkryć w śledztwie jak najwięcej wskazówek i trzeba zadbać o zdrowie ofiary aby wycisnąć z niego jak najwięcej.

 

A jak nie chcesz zabijać to idziesz inną drogą trochę trudniejszą, bo nie ulepszysz postaci na maxa, a doświadczenie zdobywasz w sporo mniejszych ilościach, przez rozwiązywanie śledztw, postęp w misjach w głównej fabule, leczenie ludzi, zabijanie zwykłych przeciwników i z tego co pamiętam też różne decyzje podjęte w trakcie gry wpływają na ilość doświadczenia.

 

Jak coś pokręciłem to nie bić bo kilka miesięcy temu w to grałem, ale jakoś takoś to wyglądało z tego co pamiętam.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

skunRace a nie grasz w gry strategiczne lub jakieś indyki ? Bo do tego wymagany jest jednak PC :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pisałem, że rezygnuje z PC, jest i będzie ;) A w indyki i strategie gram bardzo, bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jest Heavenly Sword i Demon's Souls. Pierwsza to taka sobie pokazówka mocy PS3, drugą każdy fan Dark Souls zna.

To była chyba jedna z pierwszych gierek na PS3, chyba nawet promowali nią tą konsolę, albo była w bundlach. Przeszedłem, bardzo krótka z tego co pamiętam, ale mi się bardzo podobała. :) Co do drugiej to nie jestem fanem Dark Souls i tez nie grałem w żadną część - ciągle po komentarzach, opiniach miałem wrażenie, że to zbyt "hardcorowa" gra dla mnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Hm kojarzycie jakieś gry na ps4 podobne do Elex? Oczywiście wiesiek odpada, wampyr i Andromeda bo w nie gralem :)

 

Chyba zastanawiam się nad powrotem do Skyrim.. Dali jakieś specjalne wydanie z dodatkami i może sie skusze.. Probówałem te Online ale pewnie ciągle ten sam rodzaj misji + wymaga i tak plusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepszy ten remaster Skyrima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Risen 1 nie ma ps4 chyba tylko Risen 3? Ale on był bardzo przecietny :(

 

No nic kupiłem sobie Yakuze 0 bo jest tania. Lubie klimaty Azjatyckie wiec moze i gra mi się spodoba. A nigdy nie grałem :). Oczywiście najpierw pogram jeszcze w Wampyra ..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yakuza to nuda

Dla Ciebie nuda, dla mnie seria Yakuza to jedne z lepszych jrpgów w jakie grałem.

Różne są ludzkie gusta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Obejrzałem lets play z Yakuzy i wygląda smakowicie. Uwielbiam klimaty azjatyckie i dam jej szanse.. Najwyżej zrezygnuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest chyba tylko po angielsku więc nie wiem czy dasz radę, bo sporo textów jest do zrozumienia, aby ogarnąć fabułę i klimat. A sama gra raczej dla specyficznej grupy graczy, ja osobiście nie mogę się zabrać za yakuzy, jakoś na dłuższą metę nie kręcą mnie te gry(a robiłem kilka podejść, oczywiście nieudanych :E) jedynie z tego typu gier trochę się wkręciłem w Sleeping Dogs: DE

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yakuza to nuda

Potwierdzam.

 

Historia spoko, masa nawet ciekawych minigierek, ale sam gameplay... taki tam średniawy beat'em up. A ten otwarty świt taki maciupki.

 

(...) jedynie z tego typu gier trochę się wkręciłem w Sleeping Dogs: DE

To nie do końca ten typ gier.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ta gra jest chyba tylko po angielsku więc nie wiem czy dasz radę, bo sporo textów jest do zrozumienia, aby ogarnąć fabułę i klimat. A sama gra raczej dla specyficznej grupy graczy, ja osobiście nie mogę się zabrać za yakuzy, jakoś na dłuższą metę nie kręcą mnie te gry(a robiłem kilka podejść, oczywiście nieudanych :E) jedynie z tego typu gier trochę się wkręciłem w Sleeping Dogs: DE

 

No spróbuje.. Sleeping Dogs ma ponoć podobne klimaty. A uwielbiam te grę i bardzo mile wspominam. Yakuza to tak jak Dark Souls czy Gothic. Nie jest to produkcja dla każdego. No ale jak nie zagram to się nie przekonam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up Nie da się inaczej tego określić w to trzeba zagrać i się przekonać na własnej skórze, albo się spodoba, albo odrzuci :E Na youtube nawet nie ma co patrzeć, po prostu trzeba spróbować tego typu rozgrywki.

 

To nie do końca ten typ gier.

 

No, nie do końca to to samo, ale i yakuza i sleeping dogs jest zaliczany do tzw. segmentu japońskich GTA :E

 

Sleeping dogs uszedł u mnie chyba tylko dla tego, że chciałem spróbować i zobaczyć jak to jest w japońskim GTA, dopiero po nim próbowałem yakuz i niestety gameplay tylko dla określonej grupy graczy. Ja nie potrafię się zmusić aby to ograć.

 

 

Ogólnie japońskie gry są nietypowe. Jakiś rok temu, albo i dalej(już nie pamiętam :E) kupiłem Persone 5, bardzo ciekawa gra, bardzo dobra gra inaczej jej nie określę, przez pierwsze ~20h jarałem się jak dziecko i gra mnie pochłonęła, a później jakość czar prysł i do dzisiaj nie ukończyłem i jakoś nie mogę się znowu zebrać aby zacząć grać dalej.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie do końca to to samo, ale i yakuza i sleeping dogs jest zaliczany do tzw. segmentu japońskich GTA :E

Sleeping Dogs to chińskie GTA, stworzone przez Kanadyjczyków. :E

 

A Yakuza od GTA stoi daleko, gangsterka, otwarty (mały) świat, minigierki i tyle tego wspólnego. Więcej frajdy sprawiło mi granie w rzutki i bilard niż klepanie mord w losowych potyczkach.

 

No spróbuje.. Sleeping Dogs ma ponoć podobne klimaty.

No tak nie do końca. Tu współczesny Hong Kong, tam Japonia lat '80. Tutaj w miarę poważne kino akcji, tam momentami absurdalne kino akcji, z wieloma japońskimi głupotkami, zwłaszcza w misjach pobocznych.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągłe klepanie masek może trochę znudzić, bo ile można rozwalać rower na czyjejś głowie :E.

Duża ilość tekstu i czasem już przegięta ilość tych walk też może zniechęcić.

 

Za to fabuła, muzyka, dubbing i postacie to dla mnie mistrzostwo i tak jak dla Baqa, to dla mnie jedna z najlepszych gier. Nie przeszedłem jeszcze wszystkich co prawda, więc wiele przede mną do odkrycia, ale i tak wiem że się nie zawiodę.

Jak kogoś wciągnie fabuła i Kiryu, to będzie tylko prosił o więcej. W innym przypadku raczej się nie spodoba.

 

Pięknie się ćwiczy przy takim soundtracku

[yt]

[/yt]

 

sory, nie bangla coś mi wklejanie yt

 

może wina zapchanych ciastek

Edytowane przez Gonzo3211

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Własnie pograłem troszkę w yakuze zero.. No klimat! Jest klimat! :) Sama gra wydaje się fajna! Fakt leci arcadowymi bajerami typu walki :) ale już przy pierwszej walce poczułem się jakbym grał na automacie w chodzone bijatyki! ;).

 

Szkoda, że nie ma naszego języka .. No ale w sumie wiekszość kumam.. Chociaż trafiają sie nieznane mi słówka (cieszy to, że jest możliwość skorzystania z translatora bo każdy dialog zatwierdzamy przyciskiem:)) .. Brakuje też możliwości wchodzenia np do sklepów gdzie aż się prosi by tam poeksplorować. Po prostu Wirtualne mury .. No ale mimo to jest OK.. Ocenie dopiero jak pogram dłużej..

 

W ogóle jeszcze widze w moim PS+ Darksiders 2. Jakoś nigdy w to nie grałem. Fajne to? Widze ze tam też zbierami loot, rozwijamy postać.. MOże mi sie spodoba. ale chyba musiałbym zacząć od jedynki.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pograj tak z 5-10h i napisz wrażenia :E być może będziesz tym szczęśliwcem któremu podpasuje klimat tej gry. Ja już raczej nie mam ochoty się tego czepiać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Tak zrobię :). Tylko, że teraz pomęczę Wampyra i jak skonczę to raczej mam chrapkę na Hitmana 2. A Yakuza nie ucieknie :) Ważne ze kupione w promocji.. No na szczęście mam w czym wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...