Skocz do zawartości
Draco0

View 71 SLI Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po skompletowaniu wszystkich części nadszedł czas na budowę finalnej wersji potworka :D

Planowałem złożyć sobie komputer z custom LC, który by jeszcze dawał radę w nowych grach z obsługą SLI, ale nie kosztował przy tym majątku..

Pierwsza wersja w RG4T była całkiem niezła 2x GTX 780 6GB i i7 4820K. Zestaw bardzo fajnie sobie radził w grach obsługujących SLI - wydajność zbliżona do GTX 1070, a procek po OC na 4.5GHz bardzo dobrze się z tym zgrywał.

 

(jakość zdjęć pralka, ale trudno :E)

UdfdHKE.jpg

 

Początkowo plan nie był aż tak ambitny, ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i po dłuższym czasie udało mi się kupić 3 grafikę do kompletu i do tego blok. Niestety przy 3 grafikach 4820K był by już trochę za słaby, więc polowałem na i7 4960X.. i tak się zaczęło..

Musiałem wybrać obudowę, która by pomieściła wszystko i padło na Thermaltake View 71.

 

Specyfikacja:

Asus Rampage IV Extreme

Intel Core i7-4960X Extreme Edition

G.Skill TridentX 4x4GB 2400MHz CL10

3x Asus GTX 780 6GB Strix OC

Be quiet Dark Power Pro 11 1200W

Thermaltake View 71

Phanteks Glacier R160 + Laing DDC

Swiftech Apogee XL2

3 chłodnice, kilka złączek i wentyli

 

p2H6mex.jpg

 

mCk6g1j.jpg

 

k8x1jep.jpg

 

TDK52IJ.jpg

 

UMS9hD3.jpg

 

ZjTd82w.jpg

 

xfA6Z42.jpg

 

dbdNDsM.jpg

 

Teraz trzeba to poskładać :P

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że jeszcze kiedyś zobaczę 3 Way SLI. Mało kto traz tego używa, a już na pewno nie starsze karty pokroju gtx 780 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skręcaniem wszystkiego będziesz miał trochę zabawy - kubek melisy i jazda :P. Fajnie byłoby zobaczyć jeszcze blok na chipsecie i sekcji - EK miało bardzo fajny bloczek, ostatnio nawet wisiał na allegro jak dobrze pamiętam :).

 

Generalnie zestaw w mocno hardcorowym stylu - mało kto bawi się obecnie w 3-way SLI, a szkoda, bo wygląda to zacnie, chociaż użyteczność niewielka.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to moglbym wziac z dopłątą tego r4e za r4be z monoblokiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym przygotowany na Twoim miejscu na to, że skoku w wydajności raczje wielkiego nie uświadczysz dokładając 3 kartę :P Nie wolałeś np przesiąść się nawet na gtx 1060 SLI? Albo gtx 1070 SLI? Używki chodzą po 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym przygotowany na Twoim miejscu na to, że skoku w wydajności raczje wielkiego nie uświadczysz dokładając 3 kartę :P Nie wolałeś np przesiąść się nawet na gtx 1060 SLI? Albo gtx 1070 SLI? Używki chodzą po 1000 zł.

 

GTX 1060 nie obsługuje SLI - taka drobna uwaga na marginesie :). Poza tym argument trafny. Sam mam SLI z GTX 1080 i więcej z tym problemów niż pożytku. Sam nigdy więcej w SLI się nie pakuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeswtem przekonany ze 3 karta po prostu dla zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym przygotowany na Twoim miejscu na to, że skoku w wydajności raczje wielkiego nie uświadczysz dokładając 3 kartę :P Nie wolałeś np przesiąść się nawet na gtx 1060 SLI? Albo gtx 1070 SLI? Używki chodzą po 1000 zł.

w 3dmarkach skok jest nawet na 4x 1080 sli mimo ze 3-4way nie jest obslugiwane niby od seri 10xx

 

natomiast w grach zalezy, pierwszy dirt rally skalował sie super w SLI - na 2x 970 mialem wyniki podobne do jednej 1070 (2x 970 1200-1300zł wtedy jedna 1070 2000zł)

 

teraz 970 stanialy na 900-1000 za dwie gdzie 1070 kosztuje polowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały ten komputer składam for fun jako drugi, więc nie oczekuje nie wiadomo czego :P Chociaż setup z 2 grafikami dosyć mocno ogrywałem i szczerze w takich grach jak BF 1 czy V żadnych problemów nie miałem :) Po OC zysk 15-20%, a teraz ze świecą szukać takich przyrostów po OC kart.

Myślałem o monobloku, ale póki nie będę już kombinował bo i tak będzie lux ;)

Jeszcze tylko szukam jakiegoś fajnego mostka ew. jakąś nakładkę na standardowy.. i tu pojawia się pytanie wie ktoś czy dało by radę wlutować się w któreś piny mostka żeby zasilić 1-2 ledy ? 5,7 czy 12V i fajną nakładkę bym spróbował zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad połączeniem grafik w LC też długo rozmyślałem, ale po poprzednim terminalu nie zdecydowałem się jednak na takie połączenie 3 kart..

 

0JmPnsg.jpg

 

i wybrałem jedyne słuszne

 

PkMF0ov.jpg

 

Dla mnie lux :D

 

Jeszcze zadbanie o wentylację :E

 

3c9QGtD.jpg

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały ten komputer składam for fun jako drugi, więc nie oczekuje nie wiadomo czego :P Chociaż setup z 2 grafikami dosyć mocno ogrywałem i szczerze w takich grach jak BF 1 czy V żadnych problemów nie miałem :) Po OC zysk 15-20%, a teraz ze świecą szukać takich przyrostów po OC kart.

Myślałem o monobloku, ale póki nie będę już kombinował bo i tak będzie lux ;)

Jeszcze tylko szukam jakiegoś fajnego mostka ew. jakąś nakładkę na standardowy.. i tu pojawia się pytanie wie ktoś czy dało by radę wlutować się w któreś piny mostka żeby zasilić 1-2 ledy ? 5,7 czy 12V i fajną nakładkę bym spróbował zrobić.

 

ale po co chcesz z mostka cos wylutowywac?

nie lepiej pociągnac zasilanie z pinów usb?

 

ewentualnie prosciej juz z karty (z gniazda na wentylator czy cos)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem dodatkowych kabli, ale to już będzie można w każdej chwili coś wykombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu..

Zobaczymy czy taki filterek jest coś wart :Up_to_s:

 

zn0JqiK.jpg

 

Zmiana pasty i thermopadów na płycie + modyfikacja górnej tacki dla odpowietrznika

 

f2aZOWK.jpg

 

ihkOJHw.jpg

 

Wszystko na styk będzie :)

 

LXmUgf2.jpg

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opłaca się w ogóle robić kanapkę z wentyli na chłodnicy? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wersja beta 1 całkiem udana :) Wszystko na styk :E

 

6TBCHhd.jpg

 

Szczeliny przy szybach duże, więc ma gdzie zasysać, ale chcę odwrócić wentylatory z przodu i tyłu dla porównania.

 

I bardzo fajna rzecz z odpowietrznikiem na górnej chłodnicy, a wcześniej łatwe i szybkie napełnianie.

 

nLXbMF9.jpg

 

 

ps. Nie zamierzam zmieniać na rurki, co najwyżej czarne węże lub złączki/extendery :P

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny sprzęcik i dobrze, że na wężach, a nie rurkach - coś innego w czasie zalewu PETG. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakbybyło na rurkach to niczym by sie nie rozniło, bo wezy tam jest 20cm chyba (przynajmniej widocznego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się to prezentuje :thumbup:

 

Jak wyglądają temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny loop wyszedł,czekam na testy wydajności

i więcej info o kranikach pod GPU i nad przepływomierzem...rozwiń temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety przy takich grzałkach mimo wszystko chłodno nie jest, ale stabilnie :P Pobór zestawu ze ściany przy 3DM dobijał do 1002W :E grafy @1228/7000 ok 55-60* a procek 65-70* @4.6GHz zależy jakie upały :P

Tak jak przewidywałem w BF 1 i V gniecie 1080 i 8700k o ok 10%, ale wiadomo min FPS trochę niżej spada, ale nie ma przycięć.

 

3DM - https://www.3dmark.com/3dm/36091694?fbclid=IwAR2W3KdeNZ-uKP_m_UmZwC5XJkH3wvt_mfOStchVu8_PI_wSBCCyIb6kW3s

 

A te zawory do łatwego czyszczenie filtra i dostępu do pompy i reza bez spuszczania całego płynu z układu.

 

Kranik do spuszczania wyprowadzony z tyłu

B32ooVF.jpg

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawione zdjęcia bo nawet nie zauważyłem, że się wysypały..

Szykuję kolejny loop w drugim komputerze, więc ten trochę czekał, ale też będzie modyfikowany.

 

Ostatnie chwile komputera w takiej konfiguracji, będzie zmiana pompy, reza i chłodnic.

 

v5XKZb8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł w końcu czas na zmiany.. rozmontowanie wszystkiego nie było szybkie i proste, ale po kilku godzinach i obolałych palcach jakoś się udało. 

Zmiany będą głównie w samym chłodzeniu, zamiast 240 na front wleci 360 + bok też 360 x-flow co wymusiło delikatne dostosowanie obudowy, żeby chłodnice były po zewnętrznej stronie szkieletu.

Zmiana pompy z DDC w końcu na coś sensownego do tego konfigu czyli dual D5, ale jeszcze nie wiem jaki rez do tego zamontować, do przymiarek jeszcze.

Dołożenie kolejnych 4 kostek ramu co by tak pusto nie było :E 

5JIQPPK.jpg

PSuXWZ2.jpg

 

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka chłodnic i wszystko elegancko się spina. Obudowa praktycznie maksymalnie wypełniona chłodnicami (dół i tył to już była by przesada :E ) + mój problem z nadmiarem złączek/extenderów ?

9htmRZh.jpg

 

Na dole i tak zrobi się ciasno bo chcę upchać tam znów 2x140mm + to maleństwo ?

 

faEgOek.jpg

dEWEoLC.jpg

 

Pierwsze oplatanie za mną, ale oploty kiepskie i wyszło jak wyszło.. dobrze, że ciemno w budzie będzie to prześwitów nie będzie widać :D 

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłodzeniu miało się skończyć.. no tak tak :E coś tam się czai z tyłu..

g9pDtFE.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...