Skocz do zawartości
timbuktu

[Poradnik] Tani upgrade PC na X58, X79, X99 - LGA 2011/LGA2011-3/1366/1356

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam 2600k 4.5Ghz na z68 + 16GB 2133Mhz. Zastanawiam się bardzo powolutku nad przeskoczeniem na coś nowszego, ale bez szaleństw, bo czekam na DDR5. Mam tez drugą maszynę z 8700K (w niej akurat nigdy nie miałem dobrej karty graficznej i do dziś tak zostało, a plan na zakup póki co wziął w łeb, bo sytuacja jest jaka jest ;) ). No i napaliłem się delikatnie na X99, bo chyba X299 to za duże koszta i tez w sumie ślepa uliczka. Jak to jest z tymi "chińczykami". Może lepiej dać więcej i kupić używke od Asusa (wtedy jaką?), do tego normalnie DDR4 i jakiegoś Xeona second hand? Jak się na to zapatrujecie?

Edytowane przez kudlatypawelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś coś więcej rozwinąć, o co chodzi z tym chipsetem H110 - wkleiłeś linka, ale zapodany tam temat strasznie opasły jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podłączam się do wątku i mam 2 pytania:

Płyta SZMZ x99 v 1.0 - czy ktoś takową ma? Jest problem z jednym slotem PCI.E - x16 (ten bliżej CPU) nie działa, x4 działa. Składałem komputer chrześniakowi żony i tam siedzi GTX1060 więc w sumie to nie jest jakaś mega obcinka na wydajności, ale zastanawia mnie czy ktoś miał podobny problem?

Drugie pytanie - sam myślałem żeby sobie złożyć zestawik na X99 - jaką płytę z Chin polecacie pod 2678v3 lub ew. mocniejsze CPU? Na początek pewnie wrzucę 2620v3 ale później chciałbym komputer przerobić na stację roboczą do studia (pod audio). Chodzi mi głównie o model który ma dobrą sekcję zasilania, solidne podzespoły, wszystko działa jak należy - nie musi być jakiś mega wypas. Oczywiście obsługa DDR3/DDR4 byłaby miłym dodatkiem, gdyż z uwagi na tanie jak barszcz kości tego typu i instalację procesora z kontrolerem DDR3 mogę sobie do audio wrzucić nawet 64GB tanim kosztem.

Interesują mnie opinie użytkowników, szukam najlepszej płytki bang for the buck.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Caroozo napisał:

Płyta SZMZ x99 v 1.0 - czy ktoś takową ma? Jest problem z jednym slotem PCI.E - x16 (ten bliżej CPU) nie działa, x4 działa. Składałem komputer chrześniakowi żony i tam siedzi GTX1060 więc w sumie to nie jest jakaś mega obcinka na wydajności, ale zastanawia mnie czy ktoś miał podobny problem?

To ta płytka: https://xeon-e5450.ru/socket-2011-3/x99m-g2/?
Jakie tam CPU siedzi, moja hipoteza jest taka, że chińczyki źle podłączyli linie PCIe (zdarzało im się to w innych modelach) więc jak jest tam core i5/i7, który ma znacznie mniej linii PCIe niż Xeony to coś może nie działać. No albo dostałeś płytę z fabrycznie zepsutym PCIe x16 -wtedy bym pisał do sprzedawcy.
Ta płyta jest w ogóle na B85 a nie X99/C612, niestety robią takie udawane... upewnij się, że porty USB 3.0 działają jak powinne.

8 godzin temu, Caroozo napisał:

2678v3 lub ew. mocniejsze CPU?

X99-TF albo Jingsha-D8. Według myiconst (polecam ten kanał na yt) dwie najlepsze chińskie mobo X99. Niestety stosunkowo drogie, po ok 100USD.
X99-TF ma 4xDDR3 lub 4xDDR4, Jingsha albo 8xDDR4 albo 8xDDR3 (X99-8D3) zależnie od wersji. Obie to prawdziwe X99/C612 i mają vrm, który sobie poradzi z 2678v3 po TU.
Opcja super budżetowa to był X99Z v102, X99-D4 i X99-F8 ale wszystkie są pod DDR4, mATX i są w zasadzie niedostępne. Mamy teraz niestety oszukane ich wersje z chipsetami H81/B85 a tanie opcje z normalnymi chipsetami się skończyły. Nie kupuj płyty z H81/B85, mają problemy z USB 3.0, inne BIOSy oraz mniej SATA3 (maja z reguły SATA2 oraz SATA3).
Nie ma też za bardzo mocniejszego CPU od 2678v3, który byłby opłacalny.
Edit. A tylko ważna sprawa, nie sparujesz 2620v3 z DDR3, bo nie ma kontrolera DDR3.

Edytowane przez domino97
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X99 wieczne żywe, mimo że trochę kombinowane przez Kitajców.

A wracając do pytania któryś z tych xeonów w ogóle osiąga przez turbo zegar 4ghz+ czy raczej nie ma na to szans na tych wynalazkach Huanzi/Machinist.
Wadą tych Xeonów to moim zdaniem za niski zegar, a nie oszukujmy się większość ludzi bierze te zestawy do gier.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Domino97, dzięki za info. Płyta była kupowana w PL z drugiej ręki, co do slotu to w sumie takie były moje podejrzenia że może być uszkodzony - w każdym razie na x4 też działa bez problemu więc jest ok. Tam siedzi 2620v3, więc ilość linii PCI.E się zgadza. Poprzedni właściciel podpinał pod x16 RX570 i RX580 - również nie działały. Tak samo kilka innych kart. W BIOS nie widzę opcji przełączenia slotów. Fakt że nie testowałem żadnej innej karty nie-graficznej na tym porcie, ale mimo wszystko może być uszkodzony. Kupiłem ją jednak okazyjnie, x4 działa, siedzi tam 1060-tka więc w zupełności wystarczy.

Ja wiem że 2620x3 nie ma kontrolera DDR3, ale pewnie na początek kupiłbym lepszą płytkę z obsługą DDR3/4 i 2620v3 a potem wymieniał na 2678v3. Też robiłem research i aktualnie nic powyżej się nie opłaca - ale to nie znaczy, że nie będzie się opłacało w przyszłości - może kiedyś potanieją ;-). Haswell jest spoko bo ma niewiele gorszy IPC od nowszych CPU, a obsługuje wszystkie instrukcje które są potrzebne - warto na nim budować stację roboczą do pracy (jeśli ktoś nie chce wydawać majątku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kosiarz66 napisał:

X99 wieczne żywe, mimo że trochę kombinowane przez Kitajców.

A wracając do pytania któryś z tych xeonów w ogóle osiąga przez turbo zegar 4ghz+ czy raczej nie ma na to szans na tych wynalazkach Huanzi/Machinist.
Wadą tych Xeonów to moim zdaniem za niski zegar, a nie oszukujmy się większość ludzi bierze te zestawy do gier.
 

Z tego co pamiętam, to najlepszy GHZ mial 2667 jak kiedyś patrzyłem. Ale on był już na tyle drogi, ze i tak się nie pylił. W sensie z procesorów z zablokowanym mnożnikiem. E5 1650 V3 tez moze miec spoko GHz, ale tez drogi jest.

Ja mam X79 + E5 1650 V2, on ma odblokowany i puściłem go na 4.1Ghz wszystkie rdzenie bez problemu. Tyle, że to Ivy Bridge, ale procek do do GTX 1070 ciagle spokojnie daje rade.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

". Podkręcanie procesorów na 2011-3 (X99).


Podkręcać można jedynie Xeony: 1650v3, 1660v3 i 1680v3 oraz i7 z literką "K" lub "X" na końcu, np. i7-5820k czy i7-5960X. Haczyk? Jeśli chodzi o chińskie płyty, to jedynie na wybranych damy radę wykręcić co się da z naszych procesorów. Przykładem są Huananzhi X99-TF i Huananzhi X99-F8 oraz Jingsha X99-D8, pod warunkiem że przeflashujemy do niej bios z Huananzhi X99-F8."

Cokolwiek autor miał na myśli pisząc wszystko co się da. Bo dla mnie oznacza to conajmniej możliwość manipulowania VCore, aby dało się ustawić wysoki zegar, i dobra sekcja, ale jak już, to właśnie przez manipulację mnożnikiem byłaby największą szansa na uzyskanie do tego zegara. Jak nie w BIOSie, to w XTU. Może nawet tam da się zmieniać napięcie. Tego nie jestem pewien, ale gdzieś się natknąłem na takie info, ale nie wiem na której platformie to było.

Co do H110 i chińskich adapterowanych 8 gen laptopowych - poszukaj tam odpowiedniej sekcji, jest wszystko opisane. Modyfikujesz odpowiednio BIOS płyty programatorem i wrzucasz CPU wg. wytycznych dot. chłodzenia. Czasem chińczyk przysyła działający BIOS, czasem niedziałający i trzeba samemu robić. W razie problemów pisz tam w temacie.

Generalnie więcej płyt, nie tylko H110 się nadaje. Z H310 bodaj tylko z jedną z rewizji chipsetu, ale nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kosiarz66 napisał:

A wracając do pytania któryś z tych xeonów w ogóle osiąga przez turbo zegar 4ghz+ czy raczej nie ma na to szans na tych wynalazkach Huanzi/Machinist.

16xx v3 są odblokowane i na X99 TF i Jingsha D8 można zrobić OC. Na X99 TF OC jest chyba nawet bez kombinowania domyślnie w stockowym BIOS. 26xx v3 są zablokowane (mają nawet zablokowany pobór prądu do określonej wartości), jedyne OC to odblokowanie turbo i żaden raczej nie ma tak wysokiego zegara jak piszesz.

A tu OC 1660v3, żre to niestety sakramenckie ilości prądu...

https://youtu.be/RIVKU85AC6Q

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2020 o 15:41, deton24 napisał:

Za 265 zł jest takie cudo

http://pl.aliexpress.com/item/4001208018177.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.787c27d3t1F7vg&algo_pvid=81151ad7-8636-4b3d-b08f-e9f9d0003ff0&algo_expid=81151ad7-8636-4b3d-b08f-e9f9d0003ff0-0&btsid=2100bde116067625192444409eb7cf&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Jest to mobilny Coffee Lake adapterowany na płyty LGA 1151. 6/12 3.3 all core po podbiciu mnożnika w XTU. Można to posadzić z programatorem po edycji BIOSu (dają sprzedawcy) nawet na H110 które chodzą czasem używane po 50 zł. Obawiam się, że w grach to będzie szybsze od tych Haswelli na X99. Od 4770 do 8700K macie 21% wzrostu IPC.

 

Znalazłem pare screenshotow z Cpu-Z Benchmark w komentach na Ali i ten 8th Gen puszczony na 3.3GHZ wypada bardzo podobnie do mojego 2nd Gen Ivy 1650 V2 @ 4.1Ghz.

8th gen 3.3ghz:

Single - 400-420pkt

Multi - 2925pkt

2nd gen 4.1ghz

Single - 400pkt

Multi - 3050pkt

Tyle, że ten 8th gen laptopowy to może 50W w porywach bierze, a Ivy pewnie ze 130W łyknie. Ale ogólnie za ta cene na prawde spoko opcja, sam bym się zastanowil jak bym juz tego X79 nie miał.

Edytowane przez DziubekR1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie RAMy działają z płytami x99? Serwerowe to wiadomo, ale np. cruciale ddr4 2 x 8 GB 3000 MHz CL15  podejdą? Mam wątpliwości czy składać zestaw na X79 i Xeonie 1650 v2 czy na x99 i Xeonie 2640 v3...

Edytowane przez SilverX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2021 o 10:55, SilverX napisał:

Serwerowe to wiadomo, ale np. cruciale ddr4 2 x 8 GB 3000 MHz CL15  podejdą?

Ogólnie podejdą, ale po pierwsze kup najtańsze jakie znajdziesz a po drugie jak masz płytę z 4 slotami i obsługującą quad channel to kup 4x4GB, by nadrobić niższe taktowanie dzięki quad channel (2640v3 ma kontroler 1866Mhz). No albo 4x8GB jak potrzebujesz dużo RAM.

Miyconst właśnie zrobił porównanie X99 i X79:
https://www.youtube.com/watch?v=6DBACd3J2xI&ab_channel=Miyconst
I moim zdaniem jest to ostateczny dowód na to, że X79 się nie opłaca względem X99 o ile znajdziemy sensowną płytkę na X99. E5 2690 przegrywa w grach z 2620v3 i 2630L v3. W ogóle cena 1650 v2 o którym piszesz nie jest super zachęcająca. Jest co prawda odblokowany i możesz go podkręcić ale wbrew pozorom nie będzie dużo lepszy od 2620 v3, który ma 3,2Ghz po TU przez różnice w architekturze i wynikającą z tego różnicę w IPC, instrukcjach (2/3 gen nie ma AVX2). A do tego będzie pobierał znacznie więcej prądu.
Najbardziej opłacalne Xeony to 2620v3, 2630L v3 a następnie 2678 v3, którego możesz sparować z bardzo tanim DDR3 ECC ale wymaga lepszej płyty, która będzie mieć też sloty na DDR3 (np. Huanazhi TF za ok 100 USD).

 

Edytowane przez domino97
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym kupić sobie chłodzenie procesora do płyty z socketem LGA 1356 tylko na stronach chłodzeń nie ma jego nigdzie wymienionego w kompatybilności. Nie jest przypadkiem tak, że chłodzenia LGA 1366 są też kompatybilne z LGA 1356?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładny model płyty, a najlepiej link do strony gdzie ją kupiłeś, i przy okazji zobaczymy co tam jest napisane w kwestii chłodzenia, bo zazwyczaj coś tam jest o tym.

Chińskie płyty potrafią mieć zmodyfikowane podstawki, że inne chłodzenia wchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2021 o 11:55, domino97 napisał:

Ogólnie podejdą, ale po pierwsze kup najtańsze jakie znajdziesz a po drugie jak masz płytę z 4 slotami i obsługującą quad channel to kup 4x4GB, by nadrobić niższe taktowanie dzięki quad channel (2640v3 ma kontroler 1866Mhz). No albo 4x8GB jak potrzebujesz dużo RAM.

Miyconst właśnie zrobił porównanie X99 i X79:
https://www.youtube.com/watch?v=6DBACd3J2xI&ab_channel=Miyconst
I moim zdaniem jest to ostateczny dowód na to, że X79 się nie opłaca względem X99 o ile znajdziemy sensowną płytkę na X99. E5 2690 przegrywa w grach z 2620v3 i 2630L v3. W ogóle cena 1650 v2 o którym piszesz nie jest super zachęcająca. Jest co prawda odblokowany i możesz go podkręcić ale wbrew pozorom nie będzie dużo lepszy od 2620 v3, który ma 3,2Ghz po TU przez różnice w architekturze i wynikającą z tego różnicę w IPC, instrukcjach (2/3 gen nie ma AVX2). A do tego będzie pobierał znacznie więcej prądu.
Najbardziej opłacalne Xeony to 2620v3, 2630L v3 a następnie 2678 v3, którego możesz sparować z bardzo tanim DDR3 ECC ale wymaga lepszej płyty, która będzie mieć też sloty na DDR3 (np. Huanazhi TF za ok 100 USD).

 

Sam się zastanawiam co by kupić do starszych gier głównie Total War Shogun2- Attila gdzie liczy się wydajność jednowątkowa.
Dość tanio można złożyć zestaw :

xeon 1620 (odblokowane oc do około 4,1-4,2GHz) koszt około 90zł

płyta x79 Machinist Turbo( quad channel, możliwość wgrania biosu na zmianę taktowania ramu na 2133) 245zł

ram ddr3 ecc kości 8gb są po 40zł, 4gb mniej opłacalne bo około 30zł.

Zestaw wychodzi 500zł za wersję z 32gb ramu ( na bank tyle nie wykorzystam) lub 460zł z 16gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2021 o 10:55, domino97 napisał:

Ogólnie podejdą, ale po pierwsze kup najtańsze jakie znajdziesz a po drugie jak masz płytę z 4 slotami i obsługującą quad channel to kup 4x4GB, by nadrobić niższe taktowanie dzięki quad channel (2640v3 ma kontroler 1866Mhz). No albo 4x8GB jak potrzebujesz dużo RAM.

Miyconst właśnie zrobił porównanie X99 i X79:
https://www.youtube.com/watch?v=6DBACd3J2xI&ab_channel=Miyconst
I moim zdaniem jest to ostateczny dowód na to, że X79 się nie opłaca względem X99 o ile znajdziemy sensowną płytkę na X99. E5 2690 przegrywa w grach z 2620v3 i 2630L v3. W ogóle cena 1650 v2 o którym piszesz nie jest super zachęcająca. Jest co prawda odblokowany i możesz go podkręcić ale wbrew pozorom nie będzie dużo lepszy od 2620 v3, który ma 3,2Ghz po TU przez różnice w architekturze i wynikającą z tego różnicę w IPC, instrukcjach (2/3 gen nie ma AVX2). A do tego będzie pobierał znacznie więcej prądu.
Najbardziej opłacalne Xeony to 2620v3, 2630L v3 a następnie 2678 v3, którego możesz sparować z bardzo tanim DDR3 ECC ale wymaga lepszej płyty, która będzie mieć też sloty na DDR3 (np. Huanazhi TF za ok 100 USD).

 

Chińskie płyty na X99 wymagają RAMu non ECC z 16 bankami, RAMy z 8 nie zadziałają (błąd 67 (b7) lub 35 (53)). Z ECC nie ma takich problemów. W każdym razie kupię 4 x 4 GB lub 2 x 8GB ECC.
BTW zmieniał ktoś już bios w Atermiter X99? Który jest najlepszy? ZX_99EV3_V1.21 \ 1.31 (PlexHD X99): характеристики, обзор, bios и разгон, покупка и цены (xeon-e5450.ru)

Edytowane przez SilverX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zatem powiedzieć, że niektóre cywilne pamięci nie będą działać na X99?

Ale rozumiem, że oba typy ECC, zarówno registered/buffered jak i unregistered/unbuffered ECC będą chodzić zarówno na X99 jak i X79 (tak raczej zawsze było)?

Czy to ograniczenie o którym mówisz, tyczy się też X79?

Jak mają się do tego nowe płyty x99 z chipsetem B85 gdzie nie działa Turbo Unlock? Też tam jest to ograniczenie?

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, deton24 napisał:

Chcesz zatem powiedzieć, że niektóre cywilne pamięci nie będą działać na X99?

Ale rozumiem, że oba typy ECC, zarówno registered/buffered jak i unregistered/unbuffered ECC będą chodzić zarówno na X99 jak i X79 (tak raczej zawsze było)?

Czy to ograniczenie o którym mówisz, tyczy się też X79?

Jak mają się do tego nowe płyty x99 z chipsetem B85 gdzie nie działa Turbo Unlock? Też tam jest to ograniczenie?

Mowa była tylko o X99.
Как подобрать обычную DDR4 для Китайских материнских плат на Х99 (xeonlive.ru)

ZX_99EV3_V1.21 \ 1.31 (PlexHD X99): характеристики, обзор, bios и разгон, покупка и цены (xeon-e5450.ru)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2021 o 21:46, deton24 napisał:

Jak mają się do tego nowe płyty x99 z chipsetem B85 gdzie nie działa Turbo Unlock? Też tam jest to ograniczenie?

Na B85 o ile mi wiadomo działa Turbo Unlock. Są za to problemy z USB no i chyba nie ma 4 kanałów RAM. No i jest z reguły mniej portów SATA 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Zjarała mi się dwa tygodnie temu r9-280X i chodzę struty bo musze wywalić kase na grafike,ale na moim starym który aktualnie użytkuje nie ma sensu wrzucać potężnej grafy ze względu na bottleneck.
Aktualnie mam -5-4690K na płycie asrock h97 killer + 4x4 Crucial Ballistics tactical DDR3

Przyszedł mi do głowy pomysł na kupienie od azjatów procesora E5-2673V3 (teraz 280zł) i płyty głównej która obsłuży moje 4x4Gb w quad chanel.

Tutaj chyba jedynie dwie opcje

HUANANZHI X99 TF - 420zł (robi drop przy granicznym TDP)

Jingsha X99-8D3 - 383zł (nie ma problemu dropu)

Jest sens robić taką konfigurację E5-2673V3+X99 zamiast mojej 4690+h97 ? Przyszłościowo oczywiście, bo wkładanie 1660S do 6890K chyba nie ma sensu

 

Edytowane przez Zwyczajny
literówka w nazwie procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej i taniej w Twoim wypadku zostać na tym co masz i wziąć np. Xeona E3 1285L V4 (zablokowany Broadwell i7 5775c, który ma wydajność ~i7 7700)?

Nie jestem przekonany, czy rzeczywiście 4/8 są już tak na granicy, że koniecznie trzeba się przesiadać na niżej taktowane i starsze 8/16 (12/24 pewnie jeszcze niżej taktowane). Ja wiem, legendarne spadki w Crysis 3, ale ile jest takich gier, a jeszcze w ile z nich będziesz grał i jak długo. Nadal pojedynczy wątek w grach ma się nieźle. Fajnie to widać np. porównując np. i7 920 i i5 2500/3570 w takim Origins czy Red Dead Redemption.

Tylko sprzedać to potem, to nie wiem czy takie rzeczy się łatwo odsprzedadzą. Ew. eBay. I do tego jak tam z obecnymi cenami.

Co do dropów blisko TDP, to w BIOSie się powinno nadal dać wyłączyć ograniczenie w postaci power limitu. Przynajmniej tak było na X79. Tylko nawiew na sekcję, żeby niczego nie usmażyć przy takim potforze.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Zwyczajny napisał:

Podłączę się do tematu. Zjarała mi się dwa tygodnie temu r9-280X i chodzę struty bo musze wywalić kase na grafike,ale na moim starym który aktualnie użytkuje nie ma sensu wrzucać potężnej grafy ze względu na bottleneck.
Aktualnie mam -5-4690K na płycie asrock h97 killer + 4x4 Crucial Ballistics tactical DDR3

Przyszedł mi do głowy pomysł na kupienie od azjatów procesora E5-2783V3 (teraz 280zł) i płyty głównej która obsłuży moje 4x4Gb w quad chanel.

Tutaj chyba jedynie dwie opcje

HUANANZHI X99 TF - 420zł (robi drop przy granicznym TDP)

Jingsha X99-8D3 - 383zł (nie ma problemu dropu)

Jest sens robić taką konfigurację E5-2673V3+X99 zamiast mojej 4690+h97 ? Przyszłościowo oczywiście, bo wkładanie 1660S do 6890K chyba nie ma sensu

 

Jak zrobisz ładną aukcje, to wcale się nie zdziwię jeśli wyjdziesz na zero, albo nawet pare złotych na tej zamianie zarobisz :) Moim zdaniem warto. Nie wiem po ile chodzą DDR4, ale jest jeszcze opcja płyty z DDR3 ECC + proc e5 2678 v3, ale znowu ten proc jest droższy, wiec może na jedno wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, deton24 napisał:

Nie jestem przekonany, czy rzeczywiście 4/8 są już tak na granicy

i5-4690K niestety jest 4/4 i tu jest trochę muka.

Tu bardzo interesująca opcja

W dniu 20.01.2021 o 09:38, DziubekR1 napisał:

Ja mam X79 + E5 1650 V2, on ma odblokowany i puściłem go na 4.1Ghz wszystkie rdzenie bez problemu. Tyle, że to Ivy Bridge, ale procek do do GTX 1070 ciagle spokojnie daje rade.

33 minuty temu, DziubekR1 napisał:

Jak zrobisz ładną aukcje, to wcale się nie zdziwię jeśli wyjdziesz na zero, albo nawet pare złotych na tej zamianie zarobisz :) Moim zdaniem warto. Nie wiem po ile chodzą DDR4, ale jest jeszcze opcja płyty z DDR3 ECC + proc e5 2678 v3, ale znowu ten proc jest droższy, wiec może na jedno wyjść.

E5-2678 V3 3200Mhz Boost 120W TDP - 95$ 
E5-2673 V3 3100Mhz Boost 105W TDP - 75$

W Testach 10% Na plus 2678 i oba mają biblioteki DDR3 // nie przepłacam ;) ale w podobnej kasie można teraz złozyc setup na podobnych podzespolach jak masz Ty, Do proca i płyty dodam mojego Radeona r9 do naprawy, może to kogoś zachęci i sobie naprawi. Zastanawiam sie czy warto trzymać ten ram,czy już nie kupic kompletu pod ddr4.



To moje pamięci Non-ECC nie polecą ?

Edytowane przez Zwyczajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...