Skocz do zawartości
timbuktu

[Poradnik] Tani upgrade PC na X58, X79, X99 - LGA 2011/LGA2011-3/1366/1356

Rekomendowane odpowiedzi

Edycja z 17.11.2020
 

 

Michał Sadkowski na grupie PC by TQ opublikował poradnik zakupowy o płytach i CPU x79 i x99.

Ponieważ zna przyszłe produkty na huanan.pl, wnioskuję, że jest powiązany ze sklepem, ale generalnie informacje wyglądają na legitne.
Dodatkowo jeśli chcecie więcej modeli procesorów x79, to zajrzyjcie do kompletnego zestawienia:

forum.pclab.pl/topic/1279096-tani-upgrade-10-letniej-platformy-na-lga-201113661356/?do=findComment&comment=15473543

 

Cześć! Na grupę napływają codziennie dziesiątki pytań o platformy X79 i X99 oraz powiązane z nimi Xeony. Stwierdziłem że wykonam streszczone kompendium MOJEJ wiedzy na ten temat, bo wiele osób mnie o to prosiło ?
Spis treści: 
1. Pamięci RAM na obu platformach 
2. Procedura Turbo Unlock
3. Podkręcanie procesorów na 2011-3 (X99).
4. Podkręcanie procesorów na 2011.
5. i7 zamiast Xeona?
6. Polecane modele płyt głównych na X79.
7. Polecane modele płyt głównych na X99.
8. Polecane Xeony na X79.
9. Polecane procesory na X99.
10. Polecane chłodzenia.
11. Polecane karty graficzne.
1. Różnica w pamięci RAM między X79 a X99.
Platforma X79 umożliwia korzystanie tylko i wyłącznie z RAMu DDR3. W przypadku Xeonów można używać pamięci serwerowej (ECC), lub tej klasycznej spotykanej w zwykłych komputerach (nonECC), a z i7 tylko nonECC. Na większości chińskich płyt da się podkręcać RAM - większość ECC bez problemu idzie na 1600 a nawet 1866mhz, więc nie ma sensu dopłacać do niczego szybszego niż te 1333mhz.
Platforma X99 to w zdecydowanej większości tylko DDR4. Tu również można korzystać z Xeonami zarówno z ECC jak i nonECC, ale ceny pamięci serwerowych są bardzo zbliżone do zwykłych, więc raczej nie ma sensu ich wybierać. i7 = tylko pamięci nieserwerowe.
Wyjątkiem na X99 są procesory Xeon E5 2673v3 i Xeon E5 2678v3 (oraz 2676V3/2696V3/2629V3/2649V3/2669V3, jednak nie są tak opłacalne). Obsługują one zarówno DDR3 (ECC i nonECC) jak i DDR4 (ECC i nonECC), ale nie jednocześnie i tylko na niektórych płytach. Przykładem może być Huananzhi X99-TF z 4 slotami DDR3 i 4 slotami DDR4. Jeśli posadzimy na niej np. Xeon E5 2620v3, to skorzystamy tylko i wyłącznie ze slotów DDR4. W przypadku użycia 2678v3, możemy wybrać czy chcemy użyć DDR3 czy DDR4, ale pamięci nie można mieszać!

E5-2630L v3 z TU w większości nowych gier jest ciut szybszy od popularnego E5-2620 v3 z TU, a kosztuje tyle samo, przy czym w innych zastosowaniach 8/16 się wyraźniej wykaże.

https://www.youtube.com/watch?v=1RTcW7rtKLs


2. Procedura Turbo Unlock - czym jest i z czym to się je.
Turbo Unlock w skrócie polega na podwyższeniu taktowania wszystkich rdzeni Xeona. Podane taktowanie procesora za zwyczaj odnosi się do jednego rdzenia, reszta jest taktowana nieco niżej. Po naszej operacji wszystkie pracują z tym samym zegarem. Turbo Unlock to tylko i wyłącznie platforma X99, ale nie na wszystkich płytach głównych. Polecane na samym końcu umożliwiają to bez większych problemów. Na X79 nie ma takiej możliwości. Poradnik TU jest na kanale TQ ?
3. Podkręcanie procesorów na 2011-3 (X99).
Podkręcać można jedynie Xeony: 1650v3, 1660v3 i 1680v3 oraz i7 z literką "K" lub "X" na końcu, np. i7-5820k czy i7-5960X. Haczyk? Jeśli chodzi o chińskie płyty, to jedynie na wybranych damy radę wykręcić co się da z naszych procesorów. Przykładem są Huananzhi X99-TF i Huananzhi X99-F8 oraz Jingsha X99-D8, pod warunkiem że przeflashujemy do niej bios z Huananzhi X99-F8.
4. Podkręcanie procesorów na 2011.
Możemy podkręcać: E5-1620, E5-1650, E5-1660, E5-1620v2, E5-1650v2, E5-1660v2, E5-1680v2 oraz odblokowane i7.
5. i7 zamiast Xeona?
Zarówno X79 (2011) jak i X99 (2011-3) to nie tylko Xeony, ale również i7. Niestety, korzystając z Intel Core i7 nie skorzystamy z pamięci serwerowej (ECC). Przykładowe i7 na X79 to: i7-3820, i7-4820k, a na X99 były wymieniane wyżej (5960X i 5820K).
6. Polecane modele płyt głównych na X79.
Osobiście miałem w rękach Huananzhi X79-6M (z Xeonem E5 2640) i Jingshę X79 V1.0 (z Xeonem E5 2680). Uważam, że jak na ich cenę, wykonanie i funkcjonalności są fenomenalne. Najtańszą płytą pod X79 którą można rozpatrywać jest Atermiter X79G. Działać działa, ma socket 2011 oraz jedno miejsce na dowolny dysk NVME czy kartę pod M2. Uwaga! Nie na wszystkich płytach z Chin odpalimy dyski M2 pod Sata! NVME M2 na wszystkich, Sata M2 niekoniecznie. Alternatywnie, ciekawą propozycją jest Machinist X79 ITX, ze względu na swój rozmiar. Potem różnice w cenie są coraz mniejsze i moim zdaniem warto dopłacić do czegoś lepszego, jak np. wyżej wymieniony Huananzhi lub Jingsha X79 V1.0 / X79P. Drożej ciekawszym wyborem będzie raczej platforma X99.
7. Polecane modele płyt głównych na X99.
Przedstawiam listę modeli godnych polecenia, wykonanych przynajmniej "Ok" i umożliwiających Turbo Unlock.
- Jingsha X99-D4,
- Huananzhi X99-8M (koniecznie bez F!)
- Machinist X99Z,
- Jingsha X99-D8 (najtańsza płyta umożliwiająca OC procesorów, pod warunkiem przeflashowania biosu z X99-F8, szczególnie opłacalna przy zakupie z huanan.pl),
- Huananzhi X99-TF (głównie pod procesory 2673v3 i 2678v3, ze względu na możliwość użycia DDR3)
- Hunananzhi X99-F8,
** Huananzhi X99-T8 ale tylko do 2673/2678v3 lub innych procesorów o których pisałem wyżej, ze względu na 8 slotów TYLKO DDR3!
Płyt Dual CPU nie wypisuje, gdyż ich wybór jest bardzo uzależniony od zastosowania i lepiej opisać swoje wymagania na grupie we własnym poście.
8. Polecane Xeony na X79.
- Xeon E5 2640 (najlepszy z najtańszych),
- Xeon E5 2630v2,
- Xeon E5 2680 (gry+coś więcej),
- Xeon E5 2689/2690 (bardzo wysoka wydajność),
- do upgrade: Xeon E5 2667v2 (goni i9-9900 w niektórych tytułach).
 9. Polecane procesory na X99:
- Xeon E5 2620v3,
- i7-5820k + OC,
- Xeon E5 2673v3/2678v3 (głównie praca+gry),
Okazjonalnie również różne i7, np. 5960X czy nawet i7-6900K, ale to już zależy od ceny w jakich je kupicie, a w przyszłości prawodopodobnie spadną ceny Xeonów V4 i zyskamy kolejne ciekawe propozycje na rozbudowę.
10. Polecane chłodzenia.
Do chińskich płyt zazwyczaj dołączany jest adapter do chłodzeń na zapinki kompatybilnych z AM3, więc tańsze Xeony można schłodzić jeszcze tańszymi coolerami, np. używanym Spartanem 3 (Spartan 4 jest już na śrubki i nie jest kompatybilny!), nowym Raijintekiem Juno-X czy Jonsbo CR1200. Ciekawą propozycją jest Zalman CNPS80F, bo przy cenie 12,50zł na allegro potrafi schłodzić E5 2620v3 po Turbo Unlocku. Jeśli chodzi o procesory mocniejsze, 8-rdzeniowe czy te do OC, proponuję zaopatrzyć się w coolery kompatybilne z podstawką 2011 bez żadnych adapterów i przejściówek. Najtańszym z nich jest Fera 3, potem przeskakujemy na Fortisa 3, a jeśli planujemy ekstremalne OC lub lubimy absolutną ciszę, to AIO pokroju Arctic Liquid Freezer II sprawdzi się idealnie. Bardzo duże coolery powietrzne lepiej omijać ?
11. Polecane karty graficzne.
Ciężko określić które modele są godne uwagi, a które nie. Wszystko zależy od tego jaki procesor wybierzemy. 2620v3 po Turbo Unlocku bez problemu powinien rozpędzić RTXa 2060, a porządnie wykręcona i7-5820k nawet RTXa 2070. Myślę, że przy obecnych cenach używanych RTXów warto w nie celować, nawet jeśli miałyby być lekko ograniczane przez słabsze procesory, bo są tak tanie, że łatwo dokonać upgrade'u. 
Tyle z kwestii czysto technicznych. Od siebie dodam jeszcze, że wiele testów Xeonów znajdziecie oczywiście u TQ (począwszy od 2640 skończywszy na 1650v3 {czyli i7-5820k} oraz 2678v3), a jeszcze dokładniejsze testy płyt głównych u Myiconsta na YouTube. Niektórzy pytają też, czy warto zamawiać chińskie płyty w Polsce, z allegro czy huanan. Allegro - bardzo ostrożnie, ostatnio na filmie Michał ostrzegał przed ofertami polegającymi że płacicie sprzedawcy, a ten zamawia na wasz adres towar z aliexpress. Uważajcie i omijajcie tego typu oferty. Z kolei huanan.pl mogę polecić z całego serca. Świetny support, szybka wysyłka, gwarancja i korzystne ceny wielu produktów, przykładowo Jingsha D8 po 450zł była bardziej opłacalna niż na Aliexpress. Tyle ode mnie, jeśli ktoś chce się o coś dopytać, to śmiało. Postaram się odpowiedzieć, doedukować lub oznaczyć kogoś mądrzejszego

FAQ z komentarzy

- Machinist X79 ITX ma rozmiar ITX plus size 17x19cm! 2cm więcej niż standardowe itx nie do każdej obudowy ITX wejdzie, lub przy niektórych nie zamontuje się dwuslotowej karty graficznej

P: Lepiej machinist x99Z czy x99-k9 biała?
O: x99z

na X99Z odblokujesz Turbo, na K9 niekoniecznie. No i też Machinist ma 4 sloty na RAM. Jeśli planujesz upgrade procesora, to teoretycznie Jingsha-D4 ma lepszą sekcje zasilania, ale tylko dwa banki pamięci.

O: ja zakupiłem K9 (omyłkowo, miał być X99Z) czekam na dostawę. w specyfikacji K9 pojawiają się informacje o X99Z. Z informacji od chinczyka dowiedziałęm się ze od 28 pażdziernika będzie nowa wersja i da rade z turbo unlock

P: Dlaczego nie polecasz płyt głównych huananzhi X99 8M-F ?? Co jest z nimi nie tak???
O: tak naprawdę B85 zamiast X99. Działać działa, ale po co brać gdy są lepsze.

Na B85 bios posiada blokadę regionu. Póki Ruskie nie złamią - nie ma możliwości podkręcania przez turbo unlock

Miconst na kanale YT mówił o gorszej stabilności niższej funkcjonalności ogólnej i memtest coś wywalał.

Płyty z chipsetem B85 obsługujące procesory LGA2011-3 mają problem ze stabilnością, głównie przy testach pamięci oraz przy monitorowaniu temperatur. Natomiast mam też dobre wieści - w porozumieniu z Miyconst'em i inżynierami z firmy JINGSHA opracowujemy wspólnie poprawki dzięki, którym już w następnej dostawie do Polski do huanan.pl przyjadą płytki na B85 pozbawione powyższych wad. Ich głównym atutem będzie całkiem niska cena i docelowo prawdopodobnie całkowicie zastąpią model X99-D4. Zdradzę Wam, że etap prac jest już na tyle zaawansowany, że jednoznacznie zostały zidentyfikowane przyczyny tych niestabilności. Wdrożenie poprawki to kwestia paru dni. Na razie natomiast nie chcę jednoznacznie określać terminu tej kolejnej dostawy, gdyż są problemy z tranzytem. Natomiast robię co mogę, by przyjechała jeszcze przed świętami.

Polecam kanał miyconst o chińskich płytach.

O: Nie polecam tych najtanszych płyt atermiter. Padają równie szybko co komary podczas suszy. Mają niestabilne kontrolery usb3 i sata3, dodatkowo ,90% płyt atermiter jest wykonana z 6 warst gdzie wszystkie huanan i jingshe z 10. Te atermitery radzę traktować jako tanią zabawkę, komputer awaryjny ale nie polecam do ciągłej pracy

O: jak z huanan.pl kupujesz to napisz na ich fb to ci turbo odblokują

P: E5-2660V3 jest do znalezienia za 260 złotych, 10 rdzeni, do 3,3 GHz
O: 40zł więcej za 12/24 obsługujące DDR3

P: A co powiesz o modelu Machnist X99 K-9? omyłkowo zamowiłem K9 zamiast machnist x99z
O: obawiam się, że nie ma do niej jeszcze biosu z odblokowanym Turbo, ale ma być lub można go samodzielnie zmodyfikować.

- co do X99 - 2699v4 to 22/44 z 3.6ghz

P: Płyta MACHINIST X99-V102 + E5 2620 v3
na tej płycie można kręcić procka oczywiście jak zmienię np na 1660? Bo ten 2620v3 to tylko turbo unlock ?
O: obawiam się, że nie, bo nawet jeśli zrobiliby odblokowany BIOS to sekcja zasilania z Xeonem E5 1650v3 w stocku dobiła u ukraińskiego youtubera do 80°.  lepiej wybrać chociażby D8 Jingsny

Koniec Edycji


Witam,

Jakich kart graficznych oplaca sie dodac do ponizszego zestawu by odpalaly sie tytuly z okolic lat 2013-2016. Gdzies czytalem ze maks. dla tego procesora to gtx960, nie znam sie na tym kompletnie wiec zwracam sie do Was z pytaniem. Jesli doradzicie bym zmienil RAM na wieksze kostki i laczne koszty beda w granicach 500zl to takze bym zmienil RAMY. Kupna uzywanej karty graficznej jak najbardziej biore pod uwage.

 

- CPU

AMD Phenom II X4 955

Deneb 45nm Technology

- RAM

4.00GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-12-12-30)

- Motherboard

ASRock M3A770DE (CPUSocket)

 

Obecnie uzytkuje karte:

1024MB ATI AMD Radeon HD 5700

 

Dziekuje z gory za kazda sugestie

Edytowane przez timbuktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz pograć to sprzedaj cpu i płytę, kupisz i5 2400 z mobo za około 300zł, dokupisz 4gb ramu za ~70 i jakiś gtx 950/960 w zależności na co trafisz. Ja bym to tak widział w budżecie 500zł + sprzedaż phenoma. A jak nie to dokupienie 4gb ramów i 950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, najmniej roboty to dołożyć 4GB RAM i jakiś gtx950/1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz SSD, to raczej bez dołożenia RAMu będzie ciężko.

W ogóle nawet z SSD może być czasem problem by 4GB starczyło.

 

Generalnie Phenoma warto wymienić z uwagi na to, że niektóre gry wymagają SSE4.1 z uwagi na Denuvo, i prostu się ich nie odpali.

 

W następnej kolejności warto mieć dziś już kartę z min. 4GB VRAM, żeby się za szybko nie zestarzała, i nie spadła na wartości.

 

Najtaniej chodzą RX 470/570. Najlepiej na gwarancji, i byle nie Expedition i ASUS Mining.

 

RAM dla komfortowej rozgrywki uważam min. 6GB przy pagefile na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najpierw zdecyduje sie na wiecej RAMu i lepsza karte graficzna ze wzgledu na to, ze oczekiwane gry przeze mnie to glownie strategie. Taki np RTS Age of Empires 4 jeszcze zadowoli sie AMD Phenom II X4 850, a gry turowe/ekonomiczne to jeszcze sa mniej wymagajace.

Ale nie wykluczam ze w przyszlosci bede chcial zagrac w cos bardziej na czasie i popularnosci wiec rozwazam sugestie Detona24 by nabyc przyszlosciowa karte graficzna. Wiec kolejne pytanie, RX470 z 4gb czy w wersji 8gb?

 

Druga sprawa. Obecnie mam zasilacz 500W, czy po dolozeniu (RAM 4gb) i wlozeniu lepszej karty graficznej (RX470 4 lub 8gb albo gtx950/960) bedzie trzeba zmienic zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

jezeli to dokladnie ten to wystarczy, moze podac do 400w na 12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli to dokladnie ten to wystarczy, moze podac do 400w na 12v

przepraszam ale nie rozumiem, wyguglowalem ze chodzi o jakas redukcje napiecia, mam kupic takowy i zamontowac?

 

Wracajac do karty graficznej.

Chyba nie odwaze sie na zakup karte graficzna z koparek wiec te nowsze karty odpadaja. Pytanie pierwsze: czy upatrzona przeze mnie model RX 470 mogl sluzyc do kopania kryptowalut?

Drugie pytanie na szybko, chce usprawnic dzialania gier z lat 2013 (typu Shogun2 Total War) na swoim sprzecie wiec czy jest sens wlozenie tylko dodatkowego 2x2gb RAMU bez zmiany karty graf. (hajs na zmiane karte bede mial dopiero za jakis miesiac)

Idac dalej w tym kierunku, czy jest sens wlozenie w obecny zestaw jeszcze wiecej tego RAMU czyli 2x4gb? Z tego co pamietam strategie z tamtych lat chodzily u mnie plynnie tylko w srednich detalach. A chcialbym teraz grac z troche ladniejsza grafika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz miał na fakturze, czy paragonie, że była pojedyncza karta kupiona, a nie kilka na raz, to jest większa szansa że nie była w koparce

Zwłaszcza jak ktoś tak dodatkowo twierdzi.

Zasadniczo jak masz gwarancję, to dodatkowy plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale gry strategiczne i turowe siedzą na procku, więc wymiana karty niekoniecznie da oczekiwany wzrost wydajności.

 

https://tpucdn.com/reviews/Intel/Core_i5_9600K/images/civilization-vi-1920-1080.png

 

Porównaj sobie pentiuma do mocnych i5. Nie wiem gdzie uplasować Twojego Phenoma w tym zestawieniu, ale raczej w końcówce stawki. Według userbenchmark w syntetykach 2200G jest wydajniejszy o blisko 80%.

Edytowane przez v3n90m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W części nawet niekoniecznie najnowszych, masz zupełną rację.

Z Civilisation V chyba dobry przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrobie tak, najblizsze 500zl wydam na nowy procek i plyte glowna a dopiero w przyszlosci za kolejne srodki kupie jakas karte nowsza. wiec pytanie, z budzetem 500zl brac polecane przez wszystkich i5-2400 + mobo czy warto/mozna zaszalec i wziac lepszy procek? a moze skupic sie bardziej na plyte glowna z duzymi mozliwosciami modernizacji, czyli i5-2400 + przyszlosciowe mobo?

 

i co powiecie na taka oferte, ile byc dac maksymalnie na licytacje?

https://allegro.pl/oferta/asrock-b75-pro3-7974983311

Edytowane przez timbuktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/s-1366-msi-x58-platinum-ms-7522-211344-7964483663

https://allegro.pl/oferta/intel-xeon-e5649-slbz8-f-vat-7714080093

 

Bez 8 wątków dzisiaj bezsensu pchać się w cokolwiek.

Tu masz 12, i jeszcze OC. Wydajnością gonisz w ten sposób Ryzen 5 1600.

 

Zapinka pod nieboxowe chłodzenie jeśli już masz jakieś:

https://www.aliexpress.com/item/-/32847611043.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.49052e0e2Q4TGp

 

W PL takich nie widziałem.

 

Kart 3GB unikaj. To ślepy zaułek. Chyba że to będzie wylicytowana po taniości HD 7950/70/R9 280/X, ale może szybciej paść.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byłbym Tobą to:

- dokupiłbym drugą kostkę 4GB RAM (oczywiście jeżeli masz system 64bit)

- kupił dysk SSD (250GB to koszt nieprzekraczający 200zł)

- kupił kartę graficzną (tutaj wyszedłem z obiegu więc konkretnego modelu nie podam - ale ogólnie celowałbym w kartę za 300-400zł na rynku używek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wolalbym nie trudzic sie ze zmiana procka i plyte glowna ale bardzo chcialbym zagrac w najnowszego Total War 3 Kingdoms ktory wychodzi za miesiac i ma miec DENUVO. I teraz jestem w kropce. Dokupienie RAM, GPU i SSD na pewno podnioslby ogolny komfort grania w nienajnowszych strategiach i starczyloby na ta nowa gre ale DENUVO...

Wie ktos moze czy udalo sie/uda sie rozwiazac ten problem?

 

Chyba wylozyliscie na stole naprawde wszystkie mozliwe opcje. Dzieki Wam jeszcze raz. Napewno skorzystam z wielu wskazowek w procesie modernizacji peceta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

a nie mozesz sobie zapodac nowego athlona 200ge- 200 zl

https://www.x-kom.pl/p/380190-procesor-amd-athlon-amd-athlon-200ge-32ghz.html

do tego plytki pod am4 zaczynaja sie od 200 zl

https://www.x-kom.pl/p/457001-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-ga-a320m-h.html

i ram 8gb niecale 200zl

https://www.x-kom.pl/p/230148-pamiec-ram-ddr4-crucial-8gb-2400mhz-ballistix-sport-lt-gray-cl16-2x4gb.html

 

podalem linki z xkomu ale jak poszukasz w innych sklepach to spokojnie znajdziesz taniej

 

i za 600 masz prawie calego kompa

 

na razie z integra a potem sobie dokupisz gtx 1050 lub rx470/570 i bedziesz mogl pograc w co chcesz

 

tu masz test

 

ewentualnie mozna isc w tego pentiuma ale ok 100 drozej caly zestaw

https://www.x-kom.pl/p/343473-procesor-intel-pentium-intel-g4560-350ghz-3mb-box.html

 

tylko ze athlon ma lepsza integre i na poczatek bez karty bedzie sie spisywal lepiej

Edytowane przez pinokioadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo na s,1155 z 12-mcy gwary za 125zł https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-lga1155-h61-intel-g2020-dvi-vga-7981698730 , i5 za 80zł https://allegro.pl/oferta/intel-core-i5-2310-2-90ghz-sr02k-7935941742 ,4GB ram za 55zł https://allegro.pl/oferta/4gb-1333mhz-ddr3-hynix-2rx8-pc3-10600u-9-10-b0-fv-7971774798 . A po sprzedaży swoich starych gratów RX 470 lub RX 570 np. https://allegro.pl/oferta/sapphire-pulse-rx-570-itx-4gb-gwarancja-7918256944 . Nie kupuj tylko Asusa [ problemy ] Za całość zapłacisz 680zł z przesyłkami, za swóje mobo CPU i GPU te 200zł wyrwiesz.

Edytowane przez Daryzda67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie 3 pytania do propozycji Daryzda67, mam obudowe Tower, czy ta plyta glowna z gwarancja w formacie mATX mi wejdzie?

Po drugie, mam juz RAMy 2x2GB 1300mhz, wiec chyba nie bede musial jakies inne kupowac.

Po trzecie, czy jest jakas plyta glowna ATX z socket 1155 i zeby 4 slot RAM byly, bede potrzebowal do total wara przynajmniej 6gb. Jestem w sklepie na zakupach wiec nie troche niewygodnie mi wyszukiwac dobre oferty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli full tower, big tower? Co to za obudowa?

Generalnie z M-ATX nie powinno być problemów, bo tam wchodzą z reguły E-ATX.

 

Płyty M-ATX z 4 slotami chyba nie spotkasz.

 

Kwestii Denuvo i braku SSE 4.1 na Phenomie nie przeskoczysz.

 

Na 1155 od 300 zł z KW masz i7 2600. Do nowego Total War może się przydać. Acz cenowo wtedy wychodzi podobnie co 1366, które jest lepsze.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to da Ci jakieś rozeznanie to na mojej konfiguracji spokojnie i komfortowo pograsz w większość gier do roku 2016.

Posiadam gorszy procesor od twojego i jedną kość 8GB 1333mhz :D We Wiedźmin 3 na 900p i średnich(tylko zasięg widoczności otoczenia mam na wysoki i coś jeszcze) w krainie Toussount mam około 35-42 fps. W Novigradzie nie tnie i śmiga wszystko miodzio nawet w najbardziej tłocznych miejscach. Także może celuj w moją kartę i 2x4GB i to najlepiej 1600mhz jeśli twoja płyta i procesor obsługują? Wyciśniesz znacznie więcej fps niż ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeliczylem dokladniej propozycje Daryzda67 za 695zl wraz z karta graficzna, tam rzeczywiscie jest lacznie 8gb ramu wiec by smigalo Total War. Jesli m-atx wejdzie mi do towera to super. A obudowe mam chyba full tower, typowe do PC domowego, zadnego serwera.

Jedyne co mnie nurtuje to czy nie powinien wziac od razu lepszego procka i plyte glowna za cale ten budzet czyli 500zl (a nie zaproponowane 300zl) i karte graficzna wzialbym za po premierze gry za miesiac. Chodzi o to by sprzet byl w miare przyszlosciowy a nie tylko do grania w najblizszego TotalWara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to da Ci jakieś rozeznanie to na mojej konfiguracji spokojnie i komfortowo pograsz w większość gier do roku 2016.

Posiadam gorszy procesor od twojego i jedną kość 8GB 1333mhz :D We Wiedźmin 3 na 900p i średnich(tylko zasięg widoczności otoczenia mam na wysoki i coś jeszcze) w krainie Toussount mam około 35-42 fps. W Novigradzie nie tnie i śmiga wszystko miodzio nawet w najbardziej tłocznych miejscach. Także może celuj w moją kartę i 2x4GB i to najlepiej 1600mhz jeśli twoja płyta i procesor obsługują? Wyciśniesz znacznie więcej fps niż ja.

 

Twoj procek chyba widnieje na liscie prockow bez tego SSE 4.1 co jest do Denuvo potrzebne.

https://support.ubi.com/en-US/faqs/000034615

 

edit: do kwestii Detona24. czy dobrze zrozumialem ze Xeon z mobo 1366 jest cenowo podobne z i7-2600 z mobo 1155 i ten pierwszy zestaw bedzie lepszy w moim przypadku? Z tego co wiem to Xeony raczej sluza do serwerow a i czy nowy TotalWar bedzie bardziej potrzebowal wielu rdzeni/watkow? Gdzie moglbym o tym wiecej przeczytac?

Edytowane przez timbuktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj procek chyba widnieje na liscie prockow bez tego SSE 4.1 co jest do Denuvo potrzebne.

https://support.ubi.com/en-US/faqs/000034615

 

edit: do kwestii Detona24. czy dobrze zrozumialem ze Xeon z mobo 1366 jest cenowo podobne z i7-2600 z mobo 1155 i ten pierwszy zestaw bedzie lepszy w moim przypadku? Z tego co wiem to Xeony raczej sluza do serwerow a i czy nowy TotalWar bedzie bardziej potrzebowal wielu rdzeni/watkow? Gdzie moglbym o tym wiecej przeczytac?

ja tylko mówiłem o karcie graficznej i ramie jak coś. Na początek lepiej faktycznie wymień na jakiś nowszy procesor bo jak chcesz grać na SSE 4.1 to sobie z nową kartą nie pograsz niestety. Potem sobie zbieraj powoli na nową kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...