Skocz do zawartości
azgan

World War Z - Apokalipsa na podstawie filmu z Bradem Pitt

Rekomendowane odpowiedzi

Tematyka zombie już się dawno wyczerpała i znudziła graczom.

 

Co? :o Zombie nigdy nie za wiele! Tylko nie w takiej formie multika. Tylko single. :) Nie mogę się doczekać na DL 2. :cool:

 

Dying Light (1 i 2), koszenie kolejnych fal zombie jest po prostu nudne, wolałbym mniej zombie ale większe nastawienie na szperanie za zasobami itp.

Dwójka jeszcze się nie pojawiła to po pierwsze! A po drugie - czego wymagasz od gry o zombie? W DL był crafting, sporo szperania, sporo siekania bronią biała, palną, parkur, eksploracja świata, elementy zręcznościowe, jazda buggim i taranowanie, tryb nocny, który znacząco urozmaicał rozgrywkę. Nie była to tylko "koszenie kolejnych fal zombie"!

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co? :o Zombie nigdy nie za wiele! Tylko nie w takiej formie multika. Tylko single. :) Nie mogę się doczekać na DL 2. :cool:

 

 

Dwójka jeszcze się nie pojawiła to po pierwsze! A po drugie - czego wymagasz od gry o zombie? W DL był crafting, sporo szperania, sporo siekania bronią biała, palną, parkur, eksploracja świata, elementy zręcznościowe, jazda buggim i taranowanie, tryb nocny, który znacząco urozmaicał rozgrywkę. Nie była to tylko "koszenie kolejnych fal zombie"!

 

Jak dla mnie nazbyt rozbudowany crafting byłby wadą, a nie zaletą, do tego limit napraw broni mocno mnie irytował. Wymuszał ciągłą żonglerkę bronią co wcale nie było takie fajne i powodowało, że części broni nie używałem bo trzymałem na "specjalną okazję" bo kto wie, może zaraz spotkam przeciwnika na którego bd potrzebował coś ekstra. Do tego nie obraziłbym się za możliwość jakiejś rozbudowy swoich baz, kryjówek etc.

 

No i odpowiadając na pytanie, czego wymagam? popatrz na State of Decay 2. Jakby go w jakiś ciekawy sposób rozwinęli i wydłużyli to bym spędził w nim nie ~40h tylko znacznie więcej. Nie potrzebuję, żeby moja postać była supermenem, który skacze wszędzie i po wszystkim i może spaść z niemal dowolnej wysokości pod warunkiem, że na dole są worki na śmieci. Może mieć mniejszy wachlarz superumiejętności i mocy specjalnych, gra nie musi być super szybka i dynamiczna, może być wolniejsza ale niech nadrabia to klimatem.

 

Bieganie i skakanie po wszystkim w okolicy zwyczajnie w D1 mnie znudziło.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymuszał ciągłą żonglerkę bronią co wcale nie było takie fajne i powodowało, że części broni nie używałem bo trzymałem na "specjalną okazję"

Gra o przetrwaniu, apokalipsa zombie, a ty chciałeś mieć jedną stałą broń?

 

Bez przesady z tym ciągłym żonglowaniem. Zmieniałeś tylko broń jak znalazłeś nową (co nie było tak często),albo się zepsuła, w początkowych etapach trochę szybciej, potem nie było tak łatwo zepsuć, bo większą miała wytrzymałość. Do tego z tego co pamiętam skille wzmacniające były.

Mi tam w zupełnie to nie przeszkadzało, każda zachowywała się inaczej, można było siekać szybko kataną, albo bardzo mocno z odrzutem siekiera strażacką. Dla mnie in plus. :)

 

Nie potrzebuję, żeby moja postać była supermenem, który skacze wszędzie i po wszystkim i może spaść z niemal dowolnej wysokości pod warunkiem, że na dole są worki na śmieci.

Przecież o to chodziło. Taki gameplay - parkurowo z siekaniem. Jaka by to wyglądało jak by się za każdym razem spadało i ginęło? Całe te bieganie, szybkie przemieszczanie nie miało by zbytnio sensu. Oczekujesz realiów w grze o Zombie. :E

 

Dla mnie klimat był. Przeszedłem w ponad 60h, a potem jeszcze raz trochę grałem na wyższym poziomie, który znacząco (wg. mnie) zmieniał rozgrywkę np. w nocy nie było widać w którą stronę patrzy ten biegacz zombie na minimapie i jeszcze więcej trzeba było zbierać...

 

No, ale dobra, najwidoczniej nie jesteś targetem. Rozumiem.

 

W zasadzie jesteś w mniejszości. :P

 

State of Decay 2 user score 4.6

DL user score 7.9

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam wrażenie że premiera przeszła bez większego echa ze względu na epic store. Sam miałem brać na premiere ale brak wersji steam zdecydował że wezmę wersje XoneX a za tydzień Days Gone więc cała uwage będzie skupiona na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam wrażenie że premiera przeszła bez większego echa ze względu na epic store.

Nie, po prostu gra jest mało interesująca. Nikt nie chciał, nikt nie czekał, nikt nie gra.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce kupić to mam konto na sprzedaż ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny fake? Czy tak zepsuta optymalizacja na nVidi?

p1rdeui66vs21.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na grę na którą nikt nie czekał i nikogo nie obchodziła to wyniki mówią zupełnie coś innego

 

World War Z z całkiem dobrą sprzedażą w Epic Games Store
https://pclab.pl/news80427.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba cena w czasach 200+ robi swoje bo gierka wypada tanio pośród innych i ludzie się decydują na ryzyko. W sumie zabijać setki zombie z miniguna każdy lubi.

Szkoda tylko, że gierka wypada średnio. Szybko się nudzi i nie ma żadnej głębi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, w gierce nie ma żadnej kampanii, fabuły, czegokolwiek? Ot taka kooperacja i tyle?

 

PS. Gierka nie jest na podstawie filmu. Azgan, spróbuj poczytać jakieś książki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Gierka nie jest na podstawie filmu. Azgan, spróbuj poczytać jakieś książki :P

Gra i film nie mają nic wspólnego z książką (ale ze sobą całkiem dużo, to samo uniwersum, zupełnie inne niż książkowe). Ot, ten sam tytuł i epidemia zombie. Tyle je łączy. Resztę adaptatorzy wyrzucili do kosza i zastąpili swoimi pomysłami.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale właśnie to książka, bestseller, zapoczątkowała adaptacje z innych dziedzin ;)

 

To jak to jest z głębią w gierce? Istnieje jakaś czy czysta nawalanka taktyczna co najwyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książkę wzięli tylko dla tytułu, bo bestseller. Reszta poszła do kosza. Adaptacja to to nie jest. Nazwali by film inaczej, to nawet bym nie pomyślał, że ma cokolwiek z nią wspólnego. Nawet autor książki powiedział w wywiadzie, że film poza tytułem nie ma nic wspólnego z jego dziełem. A gra jest zbieżna z wizją filmowców.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaka jest forma Single Playera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis promo a propo World War Z na Epic Games

kupujecie za cale 29,82 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szkoda kasy gierkę nudna - wytrzymałem 3 godziny i sprzedałem konto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis promo a propo World War Z na Epic Games

kupujecie za cale 29,82 zl

 

To nic tylko czekać na przyszły rok jak będzie na steam za 10-20 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem chwile.. strzela się przyjemnie, sterowanie jest ok :)

 

Optymalizacja chyba też, testowałem chwile kampanie offline i stabilne 140 klatek w rozdzielczości 3440x1440 wszystko na ultra..

 

Gra nie obsługuje 21:9 i są czarne pasy po bokach.

 

Więcej napisze jak pogram online :)

 

 

kZT0Gz1.jpg

 

Dali za darmo to chwilę pograłem i nawet jest to grywalne. Na czas pandemi idealna gra żeby odreagować stres ale dosyć szybko się nudzi więc tylko na krótkie posiadówki.

 

Już po 2mln na każdej platformie poszło.

 

Zaskakująco dobry wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra za darmo, wiec sie zainteresowalem. Jest bardzo przyjemnie jak sie gra z dobrymi kumplami. Samotnicy niech nawet tego nie tykaja, bo gra z botami to nie to samo. Jest minimalna czastka fabuly. Walka z mega falami zombie satysfakcjonująca. Tak jak Azgan napisal - idealna gra na odstresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko u mnie jest problem z wywalaniem w grze sieciowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Przełącznik BIOS-ów, jeden jest nastawiony na wydajność, a drugi na cichszą pracę. Przełączaj go tylko kiedy komputer jest wyłączony. 
    • Ja w 13 (przedostatni) - jest tak męcząco długi, że o północy wymiękłem, grałem jakieś 4h, myślałem, że będę już przy końcu, sprawdziłem na YT i... jestem dopiero trochę za połową xD To chyba jednak przypadłość prawie każdego jRPG'a, że te końcowe dungeony są usilnie przedłużane, jakby już cała gra nie była ogromna i trzeba było tam cokolwiek dokładać. Tak od 10 chaptera (odliczając 12, bo ten jest świetny) czuć, że chcą jeszcze przedłużyć tę grę, endgamowe side questy również nastawione pod wyciśnięcie kolejnych godzinek, bo wymagają np. konkretnego poziomu minigierki z Mooglami, albo gold ranking w Chocobo Race (tego nie robiłem w ogóle, a potem świetnie się bawiłem, także akurat to na plus xD), same questy to zazwyczaj "o nie jakiś straszny fiend do zabicia, pomusz", muszę jednak przyznać, że mimo tak prostego motywu - każdy taki quest w dalszym ciągu jest zupełnie inny, a nie po prostu idziesz, zabijasz - koniec questa xD W dalszym ciągu z bólem przyznaję, że trochę mnie ta końcówka męczy, jak cała gra miała bardzo dobry pacing, to później się to robi troszku rozlazłe.
    • @Art385 na plus że pewnie wyjdzie już razem z dwoma dodatkami The Rising Tide ma wyjść w maju tego roku na PS5
    • Panowie pytanko jak patrzyłem na ta karte, to tam na górze jest taki mini suwak "quit cos tam" i "performance" do czego to służy, orientuje sie ktoś moze szukałem na necie nie ma nic na ten temat.
    • LG TV mają port sieciowy, wifi i obsługują wake-on-lan. Jest taki program LGTV Companion, gdzie przez GUI konfigurujesz bez problemu automatyczne włączanie i wyłączanie TV przy włączaniu/wybudzaniu i wyłączaniu/usypianiu peceta. Do tego LGTV Companion ma możliwość komunikowania się z TV z poziomu lini poleceń. Ja dzięki ww. funkcjonalnościom w ogóle nie używam pilota i ewentualne zmiany jasności, kolorów, kontrastu itp. obsługuję skrótami klawiaturowymi - bardzo wygodne rozwiązanie. Skrypty wrzucałem tu i w innym wątku, mogę je powtórzyć jak będą komuś potrzebne.    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...