Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

approx

Nowy dysk ADATA 256GB NVme i BAD SEKTORY

Rekomendowane odpowiedzi

witam kupilem nowy dysk pod NVme ADATA SX8200 256GB po nie calych 100 Godzinach chciałem zrobić kopie zapasowa całego dysku ale Windows blokował tą operacje na sam koniec pojawiała sie informacja ze niepowodzenie.

 

Postanowiłem przeskanować dysk i moim oczom pojawił się oto taki obrazek.

 

 

czy można polegać na tym programie czy faktycznie jest to zjebane

dodam ze mam od 2013 roku Kingstona V300 na ty szybszych pamięciach i śmiga bezproblemowo miał służyć do przyspieszenie Hdd przez StoreMi .

 

Ostatecznie zrobiłem kopie partycji tej ADATy przez program Mini Tool Partition i przeniosłem na moj stary V300. i spróbowałem zrobić ponownie kopie zapasowa ale juz ze starego dysku v300 pod windowsem i poszlo bez problemu ze starego dysku.

 

co dziwne skanując wielokrotnie ten dysk ADATA te błędy pojawiają się w rożnych ilościach i innych miejscach.

Pozostaje reklamacja wg was?

post-8627-15545765907744_thumb.png

post-8627-15545766224795_thumb.png

post-8627-15545768124892_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co powie na temat tego dysku crystaldiskmark, zobacz też czy adata ma jakiś własny soft diagnostyczny i go użyj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupilem nowy dysk pod NVme ADATA SX8200 256GB po nie calych 100 Godzinach chciałem zrobić kopie zapasowa całego dysku ale Windows blokował tą operacje na sam koniec pojawiała sie informacja ze niepowodzenie.

 

Postanowiłem przeskanować dysk i moim oczom pojawił się oto taki obrazek.

 

 

czy można polegać na tym programie czy faktycznie jest to zjebane

dodam ze mam od 2013 roku Kingstona V300 na ty szybszych pamięciach i śmiga bezproblemowo miał służyć do przyspieszenie Hdd przez StoreMi .

 

Ostatecznie zrobiłem kopie partycji tej ADATy przez program Mini Tool Partition i przeniosłem na moj stary V300. i spróbowałem zrobić ponownie kopie zapasowa ale juz ze starego dysku v300 pod windowsem i poszlo bez problemu ze starego dysku.

 

co dziwne skanując wielokrotnie ten dysk ADATA te błędy pojawiają się w rożnych ilościach i innych miejscach.

Pozostaje reklamacja wg was?

To jest nowy SSD? To jest niemożliwe, że nowy ma tak dużo zniszczonych komórek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nowy SSD? To jest niemożliwe, że nowy ma tak dużo zniszczonych komórek

 

nowka sztuka kupiony w Proline

 

Sprawdź co powie na temat tego dysku crystaldiskmark, zobacz też czy adata ma jakiś własny soft diagnostyczny i go użyj.

 

Użyłem ADATA SSD toolbox ale ten program niczego nie diagnozuje pisze ze ok i to wszystko

post-8627-15545776512078_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co odkryłem ze dysk pod czas skanowania HD Tune osiąga 70 stopni

 

Czy to możne być powodem błędów?

post-8627-15545815397781_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgląd zdarzeń. Masz tam błędy dysku typu "zły sektor"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgląd zdarzeń. Masz tam błędy dysku typu "zły sektor"?

 

W którym programie to sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgląd zdarzeń windows. W wyszukiwarce wpisz podgląd zdarzeń. Na moje dysk na 100% na gwarancję. Zdarzyły mi się 2 takie przypadki na innych ssd. W obu co kilka miesięcy pojawiały się uszkodzone sektory, które były zastępowane nowymi. Z pozoru jest ok, dopóki nie zostaną uszkodzone sektory z danymi itd.

Można sprawdzić pliki systemowe sfc/scannow i na przyklad zrobić kopię macrium reflect, który wywali błąd, jeżeli jakieś dane są na uszkodzonych sektorach itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgląd zdarzeń windows. W wyszukiwarce wpisz podgląd zdarzeń. Na moje dysk na 100% na gwarancję. Zdarzyły mi się 2 takie przypadki na innych ssd. W obu co kilka miesięcy pojawiały się uszkodzone sektory, które były zastępowane nowymi. Z pozoru jest ok, dopóki nie zostaną uszkodzone sektory z danymi itd.

Można sprawdzić pliki systemowe sfc/scannow i na przyklad zrobić kopię macrium reflect, który wywali błąd, jeżeli jakieś dane są na uszkodzonych sektorach itd.

W urządzeniu \Device\Harddisk0\DR0 wystąpił zły blok.

 

jedynie cos takiego znalazłem

post-8627-15545845723523_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób secure erase. Jeżeli problem wciąż będzie występować, to serwis (albo zwrot 14 dni z adnotacją, że dostałeś wadliwy egzemplarz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób secure erase. Jeżeli problem wciąż będzie występować, to serwis (albo zwrot 14 dni z adnotacją, że dostałeś wadliwy egzemplarz)

 

Jakimś konkretnym programem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czymkolwiek co pozwoli, ale na chwilę obecną nie pamiętam programu pod win, który uniwersalnie potraktowałby każdy dysk NVMe secure erase'em.

Zwykle soft producenta na to pozwala, ale nie zgłębiałem możliwości narzędzia adaty.

 

UEFI na nowszych płytach potrafią mieć wbudowane narzędzie do secure erase.

Także narzędzia z pakietu nvme-cli pod linuxem łatwo na to pozwalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czymkolwiek co pozwoli, ale na chwilę obecną nie pamiętam programu pod win, który uniwersalnie potraktowałby każdy dysk NVMe secure erase'em.

Zwykle soft producenta na to pozwala, ale nie zgłębiałem możliwości narzędzia adaty.

 

UEFI na nowszych płytach potrafią mieć wbudowane narzędzie do secure erase.

Także narzędzia z pakietu nvme-cli pod linuxem łatwo na to pozwalają.

Mam płytę MsiX470 i ma ta funkcje o której piszesz.Skasowałem dysk i przed przeniesieniem partycji przesknowalem dysk parokrotnie nic sie nie pojawiło. Następnie przenioslem wszystkie partycje przez Mini Tool Partition z mojego starego dysku V300 na którym mam tylko partycje systemowe przy pierwszym skanowaniu HD Tune pokazuje już 1 uszkodzony obszar.

 

Gdy uruchomiłem system z tego dysku to otrzymałem taki efekt

post-8627-15546257409335_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pokazać speedmap ze skanu tej adaty?

 

moge tylko mi napisz dokladnie co mam ci pokazac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skończysz test to po prostu kliknij przycisk speed map i zrób screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a wiec tak problem rozwiązałem wymieniając dysk na ten sam model temp . pracy nowego dysku to max 56 stopni i zero błędów wiec tam faktycznie było coś skopane tym dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...