Skocz do zawartości
Cone

Zbita szybka vs ubezpieczenie.

Rekomendowane odpowiedzi

2 lata temu ubezpieczyłem tablet w Compensie od zbicia wyświetlacza. Tak się zdarzyło że podczas gwałtownego hamowania na autostradzie tablet zabezpieczony w etui zsunął się z siedzenia i z impetem uderzył o deskę rozdzielczą. Zgłosiłem samo uszkodzenie ubezpieczycielowi i odstałem e-maila zwrotnego:

Witam,

 

Proszę o informację kiedy, gdzie i w jaki sposób doszło do uszkodzenia urządzenia.

 

Proszę również o dane kontaktowe do szkody.

 

 

 

Anna B***ak

Od razu wydało mi się to podejrzane i znalazłem w internecie artykuł "Kłam, by dostać należne ci odszkodowanie"

https://www.spidersweb.pl/2015/01/ubezpieczenie-smartfonu-w-warcie.html

 

Czy prawdziwy powód wystarczy, czy trzeba wymyślić jakąś bajeczkę? Teoretycznie mogłem lepiej zabezpieczyć i wyszło by że mogłem przewidzieć zdarzenie.

 

Pytanie zasadnicze jaki powód podać?

Edytowane przez Cone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nie pisałbym nic o tym, że Ty coś źle zrobiłeś(gwałtowne hamowanie, wyślizgnięcie, przypadkowe upuszczenie itp). W zależności od warunków ubezpieczenia, mogą wtedy łatwo odrzucić. Ja bym wpisał, że jakiś zwierzak domowy zrzucił taki tablet ze stołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nie pisałbym nic o tym, że Ty coś źle zrobiłeś(gwałtowne hamowanie, wyślizgnięcie, przypadkowe upuszczenie itp). W zależności od warunków ubezpieczenia, mogą wtedy łatwo odrzucić. Ja bym wpisał, że jakiś zwierzak domowy zrzucił taki tablet ze stołu.

Ciężka sprawa :hmm:

 

Sytuacje, w których zakłady ubezpieczeń odmówiły odszkodowania ze względu na nie wystąpienie zdarzenia zewnętrznego:

upadek telefonu – zrzuciła go małoletnia córka ubezpieczonego,

upadek telefonu – sprzęt wyślizgnął się z ręki ubezpieczonego,

uszkodzenie telefonu – sprzęt wypadł z kieszeni kurtki podczas wyjmowania z niej kluczy,

uszkodzenie telefonu – sprzęt wypadł z kieszeni podczas wysiadania z samochodu,

wypadnięcie telefonu z torebki – podczas potknięcia się ubezpieczonej na chodniku,

upadek laptopa – sprzęt upadł, ponieważ pies pociągnął przewód.

Źródło: Rzecznik Finansowy, listopad 2016

Edytowane przez Cone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz ze ktoś Cię popchną/trącił jak go trzymałeś w ręce i Ci wypadł. upod i nie działa :E

Najlepiej nic nie gadać ze to tobie Ci się stało bo wtedy ubezpieczyciel nie uzna. Miałem tak ze swoim telefonem :/

Edytowane przez Pan Ciastovy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz, że ktoś potrącił Cię na schodach po czym uciekł. Pewnie będą chcieli świadka.

 

Pozdrawiam Compensa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie. przechodziłem to z telefonem, który spadł mi z 4 piętra między schody i wylądował miedzy 1 a 2 piętrem. Dwukrotnie :E

 

Przede wszystkim to z tabletu korzysta się w domu a raczej nie w samochodzie. Dwa, szkoda nie wynikła z zaniedbania, nieuwagi, niewłaściwego korzystania. Dla przykładu, ja zgłosiłem zdarzenie, polegające na tym, iż moja małżonka wchodząc po schodach i rozmawiając przez telefon na szycie potknęła się/poślizgnęła (specjalnie dałem lub) i upadając wypuściła telefon z ręki. Upadek był do przodu, więc odruchowo podparła się rękoma. Uwzględnili.

 

Napisz coś sytuacyjnego, gdzie uszkodzenie nie wynikło z zaniedbania lub strony trzeciej (np. na przystanku ktoś wytrącił Ci z ręki, bo teoretycznie powinieneś zgłosić uszkodzenie mienia i mogą zażądać notatki z policji.

Sytuacja z domu, np... tablet leżał na kanapie po jednej stronie, Ty siadłeś na drugiej, siedzisko się delikatnie podniosło i tablet zsunął się na podłogę po chwil. I sie stukło. A leżał na kanapie no w regulaminie, gwarancji, zaleceniach producenta nie ma napisane, że nie może. A od kanapy sie nie porysuje itp.

 

Albo że miałeś uchylone okno, tabletu leżał na stole przy oknie i wiatr zawiał, zasłonka czy tam firanka trąciła wazon, który przewrócił się na ekran tabletu.

 

Coś w tym stylu. Nikt nie jest winny, nikt sie nie przyczynił, po prostu nieszczęśliwe zdarzenie losowe bez ingerencji czynnika ludzkiego.

 

I szkodę zgłasza się niezwłocznie po zdarzeniu, w domyśle do 3 dni. Najepiej powiedzieć, ze wczoraj po południu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tablet mam już w domu po naprawie. Tego dnia nic nie odpisałem i następnego dnia sami przesłali mi numer sprawy. Wysłałem pod wskazany adres z numerem i gotowe ? Polecam "Compensa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie w takim przypadku warto przeczytac warunki gwarancji czy jest zdarzeniem naglym itd. :) zeby przez zle powiedzenie jednego zdania nie zrypac sobie sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem kiedyś podobną sprawę. Tak jak tu niektórzy piszą, dobrze sprawdzić wszystkie punkty regulaminu, bo czasem mogą zadecydować, jakby to powiedział Tomasz Hajto, detale ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...