Forum PCLab.pl: Zbita szybka vs ubezpieczenie. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zbita szybka vs ubezpieczenie. Jaki powód by nie zrobili z ciebie jelenia? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Cone 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 08:49

2 lata temu ubezpieczyłem tablet w Compensie od zbicia wyświetlacza. Tak się zdarzyło że podczas gwałtownego hamowania na autostradzie tablet zabezpieczony w etui zsunął się z siedzenia i z impetem uderzył o deskę rozdzielczą. Zgłosiłem samo uszkodzenie ubezpieczycielowi i odstałem e-maila zwrotnego:

Witam,

Proszę o informację kiedy, gdzie i w jaki sposób doszło do uszkodzenia urządzenia.

Proszę również o dane kontaktowe do szkody.

Anna B***ak

Od razu wydało mi się to podejrzane i znalazłem w internecie artykuł "Kłam, by dostać należne ci odszkodowanie"
https://www.spidersw...u-w-warcie.html

Czy prawdziwy powód wystarczy, czy trzeba wymyślić jakąś bajeczkę? Teoretycznie mogłem lepiej zabezpieczyć i wyszło by że mogłem przewidzieć zdarzenie.

Pytanie zasadnicze jaki powód podać?

Ten post był edytowany przez Cone dnia: 09 Kwiecień 2019 - 08:49

#2 Użytkownik jest niedostępny   natazar 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 09:22

Na Twoim miejscu nie pisałbym nic o tym, że Ty coś źle zrobiłeś(gwałtowne hamowanie, wyślizgnięcie, przypadkowe upuszczenie itp). W zależności od warunków ubezpieczenia, mogą wtedy łatwo odrzucić. Ja bym wpisał, że jakiś zwierzak domowy zrzucił taki tablet ze stołu.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Cone 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 09:36

Zobacz postnatazar, o 09 Kwiecień 2019 - 10:22, napisał(a):

Na Twoim miejscu nie pisałbym nic o tym, że Ty coś źle zrobiłeś(gwałtowne hamowanie, wyślizgnięcie, przypadkowe upuszczenie itp). W zależności od warunków ubezpieczenia, mogą wtedy łatwo odrzucić. Ja bym wpisał, że jakiś zwierzak domowy zrzucił taki tablet ze stołu.

Ciężka sprawa :hmm:

Sytuacje, w których zakłady ubezpieczeń odmówiły odszkodowania ze względu na nie wystąpienie zdarzenia zewnętrznego:
upadek telefonu – zrzuciła go małoletnia córka ubezpieczonego,
upadek telefonu – sprzęt wyślizgnął się z ręki ubezpieczonego,
uszkodzenie telefonu – sprzęt wypadł z kieszeni kurtki podczas wyjmowania z niej kluczy,
uszkodzenie telefonu – sprzęt wypadł z kieszeni podczas wysiadania z samochodu,
wypadnięcie telefonu z torebki – podczas potknięcia się ubezpieczonej na chodniku,
upadek laptopa – sprzęt upadł, ponieważ pies pociągnął przewód.
Źródło: Rzecznik Finansowy, listopad 2016

Ten post był edytowany przez Cone dnia: 09 Kwiecień 2019 - 09:39

#4 Użytkownik jest niedostępny   Pan Ciastovy 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 09:41

Napisz ze ktoś Cię popchną/trącił jak go trzymałeś w ręce i Ci wypadł. upod i nie działa :E
Najlepiej nic nie gadać ze to tobie Ci się stało bo wtedy ubezpieczyciel nie uzna. Miałem tak ze swoim telefonem :/

Ten post był edytowany przez Pan Ciastovy dnia: 09 Kwiecień 2019 - 09:43

#5 Użytkownik jest niedostępny   zakk87 

• PipPipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 10:04

Napisz, że ktoś potrącił Cię na schodach po czym uciekł. Pewnie będą chcieli świadka.

Pozdrawiam Compensa :E

#6 Użytkownik jest dostępny   Petru23 

• 5`nizza
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 10:21

Na spokojnie. przechodziłem to z telefonem, który spadł mi z 4 piętra między schody i wylądował miedzy 1 a 2 piętrem. Dwukrotnie :E

Przede wszystkim to z tabletu korzysta się w domu a raczej nie w samochodzie. Dwa, szkoda nie wynikła z zaniedbania, nieuwagi, niewłaściwego korzystania. Dla przykładu, ja zgłosiłem zdarzenie, polegające na tym, iż moja małżonka wchodząc po schodach i rozmawiając przez telefon na szycie potknęła się/poślizgnęła (specjalnie dałem lub) i upadając wypuściła telefon z ręki. Upadek był do przodu, więc odruchowo podparła się rękoma. Uwzględnili.

Napisz coś sytuacyjnego, gdzie uszkodzenie nie wynikło z zaniedbania lub strony trzeciej (np. na przystanku ktoś wytrącił Ci z ręki, bo teoretycznie powinieneś zgłosić uszkodzenie mienia i mogą zażądać notatki z policji.
Sytuacja z domu, np... tablet leżał na kanapie po jednej stronie, Ty siadłeś na drugiej, siedzisko się delikatnie podniosło i tablet zsunął się na podłogę po chwil. I sie stukło. A leżał na kanapie no w regulaminie, gwarancji, zaleceniach producenta nie ma napisane, że nie może. A od kanapy sie nie porysuje itp.

Albo że miałeś uchylone okno, tabletu leżał na stole przy oknie i wiatr zawiał, zasłonka czy tam firanka trąciła wazon, który przewrócił się na ekran tabletu.

Coś w tym stylu. Nikt nie jest winny, nikt sie nie przyczynił, po prostu nieszczęśliwe zdarzenie losowe bez ingerencji czynnika ludzkiego.

I szkodę zgłasza się niezwłocznie po zdarzeniu, w domyśle do 3 dni. Najepiej powiedzieć, ze wczoraj po południu :E

#7 Użytkownik jest niedostępny   Cone 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Maj 2019 - 12:09

Tablet mam już w domu po naprawie. Tego dnia nic nie odpisałem i następnego dnia sami przesłali mi numer sprawy. Wysłałem pod wskazany adres z numerem i gotowe 😀 Polecam "Compensa"

#8 Użytkownik jest niedostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Maj 2019 - 21:43

ogolnie w takim przypadku warto przeczytac warunki gwarancji czy jest zdarzeniem naglym itd. :) zeby przez zle powiedzenie jednego zdania nie zrypac sobie sprawy

Strona 1 z 1