Skocz do zawartości
Lazama

Assassin’s Creed Valhalla

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy tak narzekają na Ubi, że robi tzw. "odgrzewane kotlety" ale po dwudziestu latach wróciłem do Anime "Pocket Monsters" ( Pokemon ), zagrałem w najnowszą grę ( "Pokemon Sword" ) i poczytałem o historii serii i tak właściwie, Game Freak od 25 lat robi tę samą grę, z tymi samymi mechanikami i zasadami, zmienia się tylko oprawa graficzna. Aż dziw, że mając taką markę nie pokusili się o inny gatunek, np. RPG lub o grę w stylu "Ni No Kuni", mają przecież bohaterów Anime, całe uniwersum, mogliby napisać fajną fabułę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lis22 napisał:

Wszyscy tak narzekają na Ubi, że robi tzw. "odgrzewane kotlety" ale po dwudziestu latach wróciłem do Anime "Pocket Monsters" ( Pokemon ), zagrałem w najnowszą grę ( "Pokemon Sword" ) i poczytałem o historii serii i tak właściwie, Game Freak od 25 lat robi tę samą grę, z tymi samymi mechanikami i zasadami, zmienia się tylko oprawa graficzna. Aż dziw, że mając taką markę nie pokusili się o inny gatunek, np. RPG lub o grę w stylu "Ni No Kuni", mają przecież bohaterów Anime, całe uniwersum, mogliby napisać fajną fabułę.

Po Pokach też jedzie bardzo dużo ludzi. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, crush napisał:

Po Pokach też jedzie bardzo dużo ludzi. 

Może ale to jest druga najlepiej sprzedająca się seria gier ( po Mario ) i to pomimo faktu, że to ciągle ta sama gra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale AC też się całkiem dobrze sprzedaje. 

Co pan zrobisz, nic pan nie zrobisz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też Valhalla frezuje często podczas walki i launcher wywala błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki problem, że po parunastu minutach grania gra zaczęła się strasznie przycinać. O dziwo pomogło wgranie najnowszych sterów od grafiki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem i staram się tą grę ukończyć.

Nadal mam problem z padem :P Może to jednak moja wina... nie wiem o co kaman.

60 godzin nabite i ze 4 regiony do zaliczenia... trochę męczarnia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem, na plus grafika na ps5 naprawde ladna, 60fps i dynamiczne 4k dobrze sie prawuje, grafika jest ostra a klatki stabilne (wyjatek Jorvik). Glowna postac bardzo dobra i latwa do polubienia, 9 wieczna Europa i Wikingowie bardzo mi podeszly. Swiat jest duzy i jak ktos jeszcze nie jest zmeczony sandboxami to naprawde jest co robic. Na minus duzo bugow, wiecej nie w poprzednich dwoch czesciach. Przesadzony czas wymagany do przejscia gry (mi glowna fabula zajela 66 godzin), przymusowe podbijanie mapy gdzie co chwile dostaje sie quest na pare godzin malo lub wcale nie powiazany z glowna osia fabularna. Lepszym rozwiazaniem byloby wrzucenie ich jako misje poboczne bo wtedy to by byly calkiem przyzwoite poboczne a tak to przewaznie nijaka glowna. Troche sie nie dziwie ze wiekszosc ludzi odpuszczalo i glowna fabule na playstation przeszlo 9% a podbila cala Anglie 8%. Przy tym wymuszeniu podbijania mapy i tak zdazaly sie momenty ze brakowalo levelow. Glowna fabula to tam bylo pomyslu na moze kilkanascie godzin zabawy. Ostatecznie mialem troche czasu i mi to az tak bardzo nie przeszkadzalo, gre oceniam na 8/10 i dla mie to najlepszy Assasins z tych 3 ostatnich.

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ODIN85 napisał:

Mi tylko Zakon został ale jakoś nie mam natchnienia.

Mi zostało sześciu i też juz mi się nie chciało biegać za wskazówkami to poszedłem na skróty i na YT sobie szukałem gdzie ich znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

66h gry za mną i wciąż czerpię przyjemność z gry. Wciągające wątki na każdym z obszarów i dobrze zrobiony system walki sprawiają że gra nie nuży. Uplay pokazuje dopiero 36% czyli wymaksowanie wszystkiego jeszcze sporo czasu zajmie. Ogólnie gra świetna jak większość sandboxów od ubi ale imo nie ma startu do genialnego Odyssey. Brakuje mi spartańskiego kopniaka :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam działa HDR w Valhalla?, bo u mnie porażka na  gigabyte g32qc, dużo lepiej to na Odyssey wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Snajper3 napisał:

66h gry za mną i wciąż czerpię przyjemność z gry. Wciągające wątki na każdym z obszarów i dobrze zrobiony system walki sprawiają że gra nie nuży. Uplay pokazuje dopiero 36% czyli wymaksowanie wszystkiego jeszcze sporo czasu zajmie. Ogólnie gra świetna jak większość sandboxów od ubi ale imo nie ma startu do genialnego Odyssey. Brakuje mi spartańskiego kopniaka :D

https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=2055&PART=439

Tu też jest ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, ODIN85 napisał:

Szału nie ma ale to przez kolorystykę Angli.

Bez HDR wygląda bardzo ładnie ta Anglia, z HDR blada + rozmydelna.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Griszah napisał:

Bez HDR wygląda bardzo ładnie ta Anglia, z HDR blada + rozmydelna.

Nie wiem na czym grasz, ale w ogóle się z tym nie zgodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Tomek1623 napisał:

Nie wiem na czym grasz, ale w ogóle się z tym nie zgodzę.

na PC, monitor Gigabyte g32qc - na AC Odyssey HDR działa o niebo lepiej. 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Griszah napisał:

Jak wam działa HDR w Valhalla?, bo u mnie porażka na  gigabyte g32qc, dużo lepiej to na Odyssey wygląda. 

Do HDR potrzeba naprawdę dobrej matrycy. Podepnij jak masz  możliwość PC do OLED lub jakiegoś TV z prawdziwego zdarzenia wtedy zobaczysz różnicę. HDR to nie tylko pik jasności ale jak dla mnie szeroka paleta barw. Ja przed obecnym monitorem męczyłem się na philips momentum który podobno miał 1000 nitów. Co z tego skoro sama matryca była 8 bitowa. Generalnie marnie to wyglądało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pc to może, mi mało kiedy HDR działał tak jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 60h gry i już zbliżam się do końca. Gra ogromna, ale po pewnym czasie nużąca jak dla mnie. Od kilkunastu godzin nie czuję "motywacji" do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eagle napisał:

Do HDR potrzeba naprawdę dobrej matrycy. Podepnij jak masz  możliwość PC do OLED lub jakiegoś TV z prawdziwego zdarzenia wtedy zobaczysz różnicę. HDR to nie tylko pik jasności ale jak dla mnie szeroka paleta barw. Ja przed obecnym monitorem męczyłem się na philips momentum który podobno miał 1000 nitów. Co z tego skoro sama matryca była 8 bitowa. Generalnie marnie to wyglądało. 

Zdaje sobie sprawę, że g32qc (wyświetla 10bit w 120Hz) to nie OLED (niestety nie mam takiego) , ale kontrast to on ma rewelacyjny, HDR w takim Odyssey czy RDR2 wygląda całkiem nieźle, a w Valhalla to jedna wielka kupa. 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Griszah napisał:

Zdaje sobie sprawę, że g32qc (wyświetla 10bit w 120Hz) to nie OLED (niestety nie mam takiego) , ale kontrast to on ma rewelacyjny, HDR w takim Odyssey czy RDR2 wygląda całkiem nieźle, a w Valhalla to jedna wielka kupa. 

Gram na oledzie , nigdy nie byłem jakimś fanem hdru, ale w valhalli efekt HDR to jedna z 2 gier w których doceniłem ten bajer, promienie wschodzącego zachodzącego słońca przebijające się drzewa w mgle w valhalli - szczęka mi opadła.

Edytowane przez WPW
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dzb napisał:

Prawie 60h gry i już zbliżam się do końca. Gra ogromna, ale po pewnym czasie nużąca jak dla mnie. Od kilkunastu godzin nie czuję "motywacji" do grania.

:o

Mam 34 godziny gry i 36 % postępu. 

Lubię gry z serii assassin więc nie przeszkadza mi ogrom gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Griszah napisał:

Zdaje sobie sprawę, że g32qc (wyświetla 10bit w 120Hz) to nie OLED (niestety nie mam takiego) , ale kontrast to on ma rewelacyjny, HDR w takim Odyssey czy RDR2 wygląda całkiem nieźle, a w Valhalla to jedna wielka kupa. 

U mnie tez tak wlasnie sie HDR w Valhalli wyswietlal na TV, pomoglo dopiero jak ustawilem TV w tryb konsoli zamiast PC. Oczywiscie w innych grach tego problemu nie mialem i w trybie PC HDR dzialal poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś powiedzieć jak wygląda Valhalla na zwykłym PS4 w porównaniu do w miarę mocnego PC, duża przepaść? Mam na PS4 ultimate editon ale nie wiem czy nie sprzedać i kupic na PC zwykłej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2021 o 19:03, SNC napisał:

Przeszedlem, na plus grafika na ps5 naprawde ladna, 60fps i dynamiczne 4k dobrze sie prawuje, grafika jest ostra a klatki stabilne (wyjatek Jorvik).

Te 4k w trybie 60fps jest bardzo rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...