Skocz do zawartości
Lazama

Assassin’s Creed Valhalla

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nie mam, i mi normalnie odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe ubi pewnie miało być na odwrót i ten. exe z plusa jest standardowym, a standard dla wersji z plusem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również nie było problemów z odpalaniem gry jednak nie zmienia to faktu, że coś jest nasrane - pewnie w kwestii uplay connect i znowu losowe problemy. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, caleb59 napisał:

coś jest nasrane - pewnie w kwestii uplay connect i znowu losowe problemy. :E 

Dokładnie. Przy normalnym uruchamianiu odpala się okno Uplay Connect i cały czas mieli, gra pojawia się w menadżerze zadań ale się w ogóle nie uruchamia. Jak uruchamiam przez "Plus" z głównego folderu to również mieli Uplay Connect ale chwilę po czym uruchamia się gra.... It's Magic :E  

Po za problemem z uruchamianiem nie mogę na nic narzekać - mam już 15h na liczniku i zero problemów z rozgrywką ani crashami. Bardzo często podczas rozgrywki minimalizuje grę do pulpitu. Może to pomaga? :E 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała refleksja i mix spostrzeżeń ogólnych na temat "oprawy". Zaznaczam, że mówię WYŁĄCZNIE o oprawie graficznej (zupełnie olewając fabułę, gameplay, fun, itd.).

Ostatnio popykałem kilka godzin w AC:V i powiem Wam, że MOIM ZDANIEM, poprzeczka "graficzna" została przez UBI zawieszona potwornie wysoko i IMO AC:V jest obecnie najładniejszą i najprecyzyjniejszą grą na PC w lidze "gry kostiumowe / płaskie open world". Czyli wszelkie FC, AC, W3, RDR2, HZD. Mówię o wyłącznie grach "kostiumowych" i openworldowych :) i ich oprawie graficznej (CP jest poza tymi dywagacjami). Pojawiło się w AC:V sporo dobrze udawanej volumetryki i "zagęszczaczy" tła (a'la RDR2), światło pracuje genialnie, detal na poziomie modelu i tekstury powala. Szczególnie budowle, mury, kamienie - mistrzostwo! Po prostu staję i obracam kamerą nie mogąc się nadziwić precyzji tekstur.

Do tej pory wyznacznikiem plastyczności obrazu było dla mnie RDR2. Jeżeli chodzi o atmosferę i wypełniacze - nadal IMO niepokonane. To co zrobili R* z atmosferą w RDR2, to sztos i tego nie da się policzalnie i klasyfikowanie ocenić. Po prostu w RDR2 jest "gęsto" zawsze i wszędzie, a volumetrykę łyżką można by jeść. W AC:V aż tak dobrze nie jest. Ale... jednak... po długiej sesji w AC:V i odpaleniu RDR2 już widać, że na innych polach RDR2 nie jest już łatwo. Poziom detalu nie jest aż tak urzekający, jak w AC:V. 

Bardzo lubię też "plastykę" Horizona. Świetnie IMO wymodelowane postaci / twarze. Cała kreacja świata i pomysł (prehi + mech) = bosko! Ale jednak - zobaczcie na swoje screeny (są super) - efekt WOW osiągnięty jest głównie poprzez ciągłą niemal grę świateł (wschody, zachody, itd.). To maluje grę i czaruje gracza. Ale jakby teraz ze screenów zdjąć "słońce" i malowanie nim, to zostanie już... niewiele w tle. Efekt graficznego WOW poleci o 50% IMO. Modele maszyn nadal 101% orgazmu.

Tak więc. RDR2 - światło i volumetryka kosmos (ale reszta OPRAWY na tle AC:V już nieco kuleje).
HORIZON śliczny! - ale podobnie. Wiem AC:V ma zaledwie 2 miesiące vs gry już z pajęczynką na rynku, ale "pełni graficznej" ma chyba dziś najwięcej.

I tutaj zaczynam "zjadać własny ogon". Bardzo cieszy mnie, że mogę dziś grać w gry TAK bosko WYGLĄDAJĄCE! Mało tego - tak bardzo kocham oprawę graficzną, że nie potrafię dziś już siadać do tytułów "brzydkich" (zazdroszczę tym, którzy potrafią czerpać radość z gier 10 lat w dół) i dostaję orgazmu oglądając coraz to nowsze FC, AC i wymienione... ale... i tu dobijamy do brzegu tego wywodu... i prawdy "nie samą grafiką gra stoi". Po 20h w AC:V nie chce mi się w nią grać (a przed dorwaniem - jarałem się, jak smerf smerfetką). Po 20h w AC:V odpaliłem (ponownie po skończeniu 3 dni temu)... CP i skonfigurowałem damską V... i odpływam w grze. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało Ci do szczęścia potrzeba na to wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, caleb59 napisał:

Mało Ci do szczęścia potrzeba na to wychodzi.

Trudno o bardziej "nic_nie_mówiący" komentarz.

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podoba Valhalla, ale tereny Anglii, a nie początek, śnieg odpada. W 4k i ultra musi wyglądać dużo lepiej. Do tego nie mam jakiś problemów z grą, normalnie odpala, nie crashuje, gram w pełnym ekranie zaptaszkowanym "wyłącz optymalizacje pełnoekranowe".

edit:
Miałem dodać, że na pewno wygląda lepiej niż AC Oyssey, plus sam gameplay wydaje się lepszy, gra mi się dużo przyjemniej.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JeRRy_F3D

Mam podobne odczucia odnośnie oprawy graficznej z tym, że w Valhalli zdarzają się lokacje dość "biedne" gdzie nawet świetne oświetlenie ich nie ratuje. 

PS. Czy Wam tak samo jak mi Ivarr do złudzenia przypomina Olgierda Von Everec z Wiedźmina 3 ? :D 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, DjXbeat napisał:

@JeRRy_F3D

Mam podobne odczucia odnośnie oprawy graficznej z tym, że w Valhalli zdarzają się lokacje dość "biedne" gdzie nawet świetne oświetlenie ich nie ratuje. 

PS. Czy Wam tak samo jak mi Ivarr do złudzenia przypomina Olgierda Von Everec z Wiedźmina 3 ? :D 

Nico podobny jest, jednak OvE był z klasą, raczej wyważony i stateczny, a Ivarr to psychol i zwyrodnialec. I o ile podobieństwo do OvE zbytnio mnie nie dręczy, to mocno irytuje mnie brak jakiegokolwiek podobieństwa do Ivara (bez kości) z Wikingów. Ani wizualnie, ani postaciowo, ani fizycznie (bez kości). Wiem, że tu w grę wchodziłyby pewnie prawa autorskie i podejrzenie o "plagiat i łatwiznę", ale IMO lepiej by (mi) się grało postaciami bardziej do Wikingów zbliżonymi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ODIN85 napisał:

No ładniejsze ale hdr był w Odyssey lepszy.

Nie był 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @caleb59.

Ja ponad 30h, żadnych crashy czy czegoś podobnego, całe 0. Ja siedzę na starej i7 4770 i gtx 970 ?, mix mid-low, z nastawieniem na mid przy teksturach itp, i gra w natywnych propracjach ekranu i ozdzielczości 2560x1440. Skalowanie na 70%, jednak daje znać o sobie te słynne 3,5gb? 5 fps block i w miastach trzyma, gra wygląda dla mnie spoko.

5 godzin temu, ODIN85 napisał:

Niby dla tych co mają grę w abo,ale ja nie mam.

Uczysz się angielskiego? ?

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ODIN85 napisał:

A po co mam się uczyć?

Chodzi mi o to że z eng jesteś na bakier, a zrozumiałeś co jest napisane z Linku od Caleba, w związku z pytanie plus co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Jaki masz ekran? 

Lg 55C9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś resetować czy zaczynać od nowa te wydarzenia w grze?? Bo już mam chyba z trzy rozpoczęte i w zasadzie nie wiem czy jakoś się zawiesiły czy zbugowały bo nie da się ich kontynuować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

[Assassin’s Creed Valhalla]: The game may randomly crash after extended gameplay [200679654]

https://videocardz.com/driver/nvidia-geforce-game-ready-461-40-whql

Stare...

Pytanie tylko czy od czasu hotfixa, w którym była ta sama poprawka coś się rzeczywiście zmieniło bo wtedy mimo tego gra dalej się sypała na pulpit - są nawet tutaj na forum potwierdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19% fabuły, ponad 22 godziny rozgrywki i żadnych błędów. Nadal wyczekuje tych crashy ze strony nV :E 

Czyżby jednak to wina platformy? :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DjXbeat napisał:

19% fabuły, ponad 22 godziny rozgrywki i żadnych błędów. Nadal wyczekuje tych crashy ze strony nV :E 

Czyżby jednak to wina platformy? :E 

Prawie 30% i coś około 35h i również, ani jednego błędu, choć czekaj dziś pierwszy, przy naciśnięciu opcji wyjdź do pulpitu?. Jednym kraszuje, innym nie, a czemu? Tego się nigdy nie dowiemy. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem, że lepiej mi się grało w oddyssey. Pod pewnymi względami jak klimat grafika słonecznej Grecji wolę oddyssey. Aczkolwiek teraz grając w acv będąc koło poziomu 100, wioska level prawie 5, 3 czy 4 sojusze muszę przyznać, że rozgrywka jest o wiele bardziej dynamiczna, nie skupiam się na grindzie bo nie muszę aż tak bardzo gra się lepiej. Tylko jakoś tak klimaty słonecznej Grecji bardziej mi pasowały, niż te wyblakłe Anglii. Gram na Xbox series x nie na pc więc problemów brak - wiadomo no ok 2 razy mi się gra zawiesiła a przyznam, że wcześniej przez 2 lata grajac na one x żadna gra mi się nie zawiesiła, ale to naprawdę szczegół. W trybie performance z dynamic res , 60 FPS gra działa bardzo dobrze , płynnie jeżeli są nawet jakieś spadki poniżej 60 FPS nie wpływają na rozgrywkę. Co do grafiki dla mnie jest ok ale widać, że to cross gen w porównaniu do AC 0 jakiegoś wielkiego progresu nie widzę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...