Skocz do zawartości
Lazama

Assassin’s Creed Valhalla

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, caleb59 napisał:

Pojawił się nieoficjalny fix na słabe użycie CPU w Valhalli, ludzie na forum Ubisoftu piszą, że działa więc wrzucam dla chętnych na testy: https://community.pcgamingwiki.com/files/file/2221-assassins-creed-valhalla-cpu-utilization-fix/

Przydałoby się FIX żeby mocniej dociskane było GPU bo jest czerwony podgrom dla GTX/RTX.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram "oczami" i "wyczekiwaniem". Śledzę fora, czytam newsy, analizuję premiery - jaram się jak szczerbaty sucharem - później gra wychodzi, kupuję, ogram 3h i... na kupkę wstydu. Wszystko chciałbym ograć! Ogrywam 10%. Ot całe życie hobby nie wylatuje w kibel, przyzwyczajania pozostają, ale... bardziej "chcę", niż "gram" dzisiaj.

Inna sprawa, że teraz wszystko mnie zachwyca wizualnie!
Ostatnie 2, 3 wydania FC = super, horizon = super, 3 ostatnie AC = super!, Residenty ostatnie = super - a VIII orgazm dla oka! DaysGone = super, itd.
i... do niczego nie potrafię przysiąć by skutecznie skończyć. Czasami odpalam 3 gry jednego wieczora (!) pogram po godzinie - "nacieszę oko" i...

Tylko nieśmiertelny W3 klepany na okrętkę + RDR2 podobnie!
Ja po prostu bardziej te gry oglądam i się nimi jaram, jak gram.
Coś jak 90latek najarany na 18ki.
Pomarzy, popatrzy, pomlaska i... tyle ;)

 

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gra nie potrafi z karty korzystac. co z tego ze gpu load 99% jak zmniejszanie ustawien daje nieproporcjonalnie malo

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni coś posrali dokładnie ze zużyciem ogólnym podzespołów bo jeszcze do patcha 1.0.4 sama zmiana detali na Wysokie dawała spory przyrost wydajności, obecnie nie jest to tak odczuwalne z tego co pamiętam zanim wypieprzyłem grę z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Eltik napisał:

ta gra nie potrafi z karty korzystac. co z tego ze gpu load 99% jak zmniejszanie ustawien daje nieproporcjonalnie malo

no ja nie wiem , po przesiadce z 2080S na ciętych ustawieniach , do 6800xt z max settingiem , o ja p..... jak ta gra  lata (1 i 2 w 1440p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SylwesterI. napisał:

no ja nie wiem , po przesiadce z 2080S na ciętych ustawieniach , do 6800xt z max settingiem , o ja p..... jak ta gra  lata (1 i 2 w 1440p)

Problemy z wydajnością gpu są przy NVIDII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, caleb59 napisał:

Pojawił się nieoficjalny fix na słabe użycie CPU w Valhalli, ludzie na forum Ubisoftu piszą, że działa więc wrzucam dla chętnych na testy: https://community.pcgamingwiki.com/files/file/2221-assassins-creed-valhalla-cpu-utilization-fix/

Czytam info, ale... daje szukaj XInput9_1_0.dll i nigdzie tego nie ma w żadnym kat. ACV.
Hmm... żeby to to podmienić :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, caleb59 napisał:

Pojawił się nieoficjalny fix na słabe użycie CPU w Valhalli, ludzie na forum Ubisoftu piszą, że działa więc wrzucam dla chętnych na testy: https://community.pcgamingwiki.com/files/file/2221-assassins-creed-valhalla-cpu-utilization-fix/

Sprawdziłem co to jest... ? Pisałem o tym miesiąc temu mniej więcej... Pomysł zapożyczony z cs rin ru ? u mnie nie działało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Ja gram "oczami" i "wyczekiwaniem". Śledzę fora, czytam newsy, analizuję premiery - jaram się jak szczerbaty sucharem - później gra wychodzi, kupuję, ogram 3h i... na kupkę wstydu. Wszystko chciałbym ograć! Ogrywam 10%. Ot całe życie hobby nie wylatuje w kibel, przyzwyczajania pozostają, ale... bardziej "chcę", niż "gram" dzisiaj.

Inna sprawa, że teraz wszystko mnie zachwyca wizualnie!
Ostatnie 2, 3 wydania FC = super, horizon = super, 3 ostatnie AC = super!, Residenty ostatnie = super - a VIII orgazm dla oka! DaysGone = super, itd.
i... do niczego nie potrafię przysiąć by skutecznie skończyć. Czasami odpalam 3 gry jednego wieczora (!) pogram po godzinie - "nacieszę oko" i...

Tylko nieśmiertelny W3 klepany na okrętkę + RDR2 podobnie!
Ja po prostu bardziej te gry oglądam i się nimi jaram, jak gram.
Coś jak 90latek najarany na 18ki.
Pomarzy, popatrzy, pomlaska i... tyle ;)

 

Ogólnie to co chciałem to już zobaczyłem, grafa nie robi na mnie wrażenia. Poznałem już wszystkie mechanizmy, udoskonalene dalej od pierwszego pojawienia się i już od dawien dawna nie ma nic nowego tzn doom jest dla mnie doomem z przed lat, teraźniejszy to tylko grafika, nic nowego i tak wszystkie gry postrzegam uj tam 4k , ultra, tv 100 cali...  A że AC uwielbiam to ta gra mi została...  Grafika nie czyni gry dobrą ? a jak tak działa to tylko myślę tak, jak wypijesz kilka to nawet pasztet zmienia się w łabędzia ?

20 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Czytam info, ale... daje szukaj XInput9_1_0.dll i nigdzie tego nie ma w żadnym kat. ACV.
Hmm... żeby to to podmienić :hmm:

 

12 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Sprawdziłem co to jest... ? Pisałem o tym miesiąc temu mniej więcej... Pomysł zapożyczony z cs rin ru ? u mnie nie działało ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Czytam info, ale... daje szukaj XInput9_1_0.dll i nigdzie tego nie ma w żadnym kat. ACV.
Hmm... żeby to to podmienić :hmm:

Niczego nie podmieniasz, po prostu wklejasz do katalogu z grą i tyle.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, caleb59 napisał:

Niczego nie podmieniasz, po prostu wklejasz do katalogu z grą i tyle.

Popatrz na datę posta , od tego czasu 2-3 updaty się pojawiły i tych plików nie ma, a były. Reszta poniżej.

  • SubmittedMay 31

 

Pisałem o tym systemie, i wtedy był ten plik i bodajże jeszcze jeden jak nie dwa. I je podmieniało bo sam sprawdzałem. Teraz ich nie ma. Widzę , że jest edit z 5 czerwca... Bez komentarza. Jak Ci @JeRRy_F3D pomoże daj znać. DO tego autor tego tematu to jeden ze znanych userow z rin ru( najbardziej dostępne forum hakerskie jakby ktoś nie wiedział)

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojego posta, przecież działa i można pobrać normalnie:

STM52tR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Jak Ci @JeRRy_F3D pomoże daj znać. 

Najpierw sobie sprawdzę, czy ja tego w ogóle potrzebuję na 6/12 (?) 
;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, JeRRy_F3D napisał:

Najpierw sobie sprawdzę, czy ja tego w ogóle potrzebuję na 6/12 (?) 
;)

 

Ale tak Ci CPU lata na 40-50% o ile nie niżej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy ale większość ma dziwne jazdy ze zużyciem CPU:

bd0cfa2a-b315-45de-ab24-b62a70c59cc1.jpg

173b6362-af44-4b7a-b79d-d239d918f206.jpg

eda4be17-c41a-48ae-8519-4173fdab9a43.jpg

987592aa-e330-49e8-a2dd-4c7192649da1.png

bad600c7-950e-4338-8379-40a7219c142c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam przed nami

 

 

Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Ale tak Ci CPU lata na 40-50% o ile nie niżej? 

Nadal... 45-49% CPU :(

Co prawda i tak jest mocne 80fps i nie obserwuję "potrzeby" dopakowania CPU, bo i tak jest masło, ale... fakt faktem, cep idzie na 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użycie GPU ale takie realne się liczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem po tym patchu, i jak dalej crap, tak nadal crap, stanąłem przed domkiem druidki w DLC, między AA low a High było dosłownie 4fps - 48 vs 52 w 1080p. Wróciłem do podstawki, a tam cóż to samo, zero różnicy, nadal fpsy 40+ a wystarczy odwrócić kamerę by było ~60fps.

Trzeba się przyzwyczaić do crapu, bo następny nie będzie lepszy, a będzie jeszcze większym g. niż obecna gra.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kwestia DX 12 tak mi sie wydaje

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jednej sprawy - czemu ci debile z Ubisoftu nie pofatygowali się by dodać api Vulkan zamiast tego śmierdzącego rozwodnioną kupą DirectX 12?

Przecież na tym samym silniku lata Ghost Recon Breakpoint i tam Vulkan zrobił naprawdę różnicę na plus, do tego gierka jest stabilna i nie ma problemów z wykorzystaniem mocy podzespołów PC.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dx 11 w asasynach dojezdzal cpu ale jak sie mialo mocny sprzet to gra dzialala fajnie a tu....

breakpoint tez jest na anvilu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Breakpoint też jest na Anvilu co mnie tym bardziej 2x tak dziwi, że brakuje w Valhalli api Vulkan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

legion co prawda jest na disrupt ale tam jest wybor 11 i 12, ktos chce RT i DL;SS wybiera 12, jak nie to 11

legion ma tez ten sam problem co valhalla

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku laku to też jest dobre rozwiązanie taki wybór między DX 11 a 12.

Martwi mnie też fakt, że Valhallę Ubisoft tworzył w trakcie sraczki wirusowej, praca zdalna z domu, do tego burdele związane z wewnętrzną polityką Ubisoftu, jakieś molestowania pracowników, zwolnienia i inne cuda co też na pewno wpłynęło negatywnie i odbiło się na Valhalli.

Dla mnie ta część jest gorsza technicznie nawet od Unity, które swego czasu okrzyknięto największą wtopą gier komputerowych ever pod względem błędów i problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na palcach 1 reki w porywach bym policzyl gry gdzie dx 12 daje korzysci w porownaniu do dx 11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Windows będziesz miał zawsze ciemno w HDR W grach będzie okej. 
    • Matko boska jak ja miałbym coś takiego na moim 34DW to by mnie krew zalała 😶 bo nie małe pieniądze wydałem na tewn monitor ale warto było zero problemów 
    • Ile czujników masz na płycie głównej ? FanControl wykrywa wszystko, co płyta udostępni nawet te czujniki, które nie są wyprowadzone jako gniazda FAN na płycie głównej. Nie sugeruj się nazwami FAN, bo FanControl je może zamienić. Trzeba samemu określić które gniazdo FAN na płycie odpowiada danemu odczytowi w FC. Nie znam Gigabyta, ale nie widzę sensu, żeby Gigabyt nie współpracował z FC.
    • Jednak ten chat jest głupi  Ty o asteroidach, a on o sterydach  
    • Jest już niewiarygodnie pięknie i wspaniale, ale będzie jeszcze cudowniej i ideologicznie wspanialej, to jeszcze nie koniec: pięciokrotnie (!) przesuwano wprowadzenie pełnej kontroli importowanej żywności. Cztery lata po (!) brexicie, dopiero od następnego wtorku, będą obecne kontrole fizyczne, ale zapowiada się, że będą wprowadzane stopniowo (hehehe), żeby dać biznesom czas na dostosowanie się. Ponieważ UE się nie pitoliła, kontrole żywności sprowadzanej z UK do UE zaczęły się od razu. Co ubiło 80-90% wolumenu eksportu w przypadku niektórych biznesów (pisząc z pamięci przykłady: jakieś chyba tam sery, produkty z grzybów). Do tej celebry sukcesu można dołożyć przykładowo jeszcze sprawę Irlandii Północnej, w której przez lata próbowano wprowadzić nowy wynalazek: Kontrolę Celną Schrodingera - czyli taką kontrolę, która jednocześnie istnieje i jej nie ma. UK "mainland" chciał kontroli, UK "ireland" reagował paniką na samą myśl o kontrolach. W związku z tym rząd tam się obraził na rząd "główny" i odmówił pracy. Foszek przez lata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...