Skocz do zawartości
Lazama

Assassin’s Creed Valhalla

Rekomendowane odpowiedzi

Super, to miłej rozrywki życzę ;) Gierka bardzo przyjemna imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Fenrir_14 napisał:

Super, to miłej rozrywki życzę ;) Gierka bardzo przyjemna imho.

Ja tu już za stary jestem, moje dzieciaki mordują ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .PaVLo. napisał:

Sprawdziłem u siebie (w 4K) i można powiedzieć, że różnica jest widoczna na plus.

Jest różnica, ale ogólnie jest tak jak się spodziewałem. AC: Valhalla jest jednym z tytułów, które bardzo źle wyglądają w 1080p (podobnie miałem w Horizon: Zero Dawn). W 4k z włączonym TAA wygląda to lepiej niż w 1080p bez TAA. Na szczęście już za niedługo przesiadam się na 1440p. Czas pożegnać się z mniejszym rozmiarem plamki (0.275 mm) i z mniejszą ilością pikseli na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, GS01 napisał:

Jest różnica (...)

Zwłaszcza widać ją na ostatnich dwóch zdjęciach, całkiem inny klimat w grze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywala komuś do pulpitu? Chyba gra jest bardzo wrażliwa na niestabilność OC. Inne gry jak skała, a tutaj crash. Po próbie domyślnych ustawień dla gpu wygląda, że jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest zrypana po prostu. Ubi nie uczy się na błędach, liczy się kasa, ilość, nie jakość, a szkoda. Wizualnie, nawet na ultra detalach ten świat wygląda jakby miał do bólu uproszczone modele, zaniżoną rozdzielczość z tym TAA. Roślinność woła o pomstę do nieba. Czy z TAA, czy bez, wszystko takie jakieś klockowate się zdaje. Jedynie architektura jest bardzo dobra. Albo wyrosłem z AC, albo faktycznie robią syf. Ten ich silnik tak działa, że gry wyglądają dobrze tylko na filmach Youtube z kompresją. Obstawiam fatalną optymalizację i cięcia przez to. Ograłem RDR2, gram ciągle w Death Stranding, Ghost Reacon: Brakpoint (też od Ubisoftu) - w każdym z tych światów szczegółowość modeli i środowiska jest na wysokim poziomie z zachowaniem dobrej płynności rozgrywki. A Valhalla na RTX3070 robi 80 fps na ultra w 1080p, wyglądając przy tym jak relikt przeszłości.

Edytowane przez GS01
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty chyba nie grałeś w Remaster GTA Trilogy :E

Na laptopie gra chodzi u mnie naprawdę bardzo dobrze na maksymalnych ustawieniach. Co do grafiki jedyną bolączką dla mnie jak i poprzednich części jest okropny LOD (Level of Detail) parę metrów oddalimy się i tekstury już ulegają pogorszeniu. 

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik ma ewidentnie jakieś wewnętrzne skalowanie wg wydajności - gram bez TAA, w ustawieniach "jakość adaptowalna wyłączona, poza miastami modele ostre, a wchodzę na podbój jakiegoś klasztoru i w trakcie patrzę, a wszystko rozmyte łącznie z Eivorem - jak gdyby gra zaniżyła sobie rozdzielczość. Co najmniej dziwne to jest. Zrąbany silnik i tyle. Chciałem pokazać ten efekt, to przy próbie zrobienia screenshota (F12) gra wysypała do pulpitu - następna super sprawa.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, GS01 napisał:

Ta gra jest zrypana po prostu. Ubi nie uczy się na błędach, liczy się kasa, ilość, nie jakość, a szkoda. Wizualnie, nawet na ultra detalach ten świat wygląda jakby miał do bólu uproszczone modele, zaniżoną rozdzielczość z tym TAA. Roślinność woła o pomstę do nieba. Czy z TAA, czy bez, wszystko takie jakieś klockowate się zdaje. Jedynie architektura jest bardzo dobra. Albo wyrosłem z AC, albo faktycznie robią syf. Ten ich silnik tak działa, że gry wyglądają dobrze tylko na filmach Youtube z kompresją. Obstawiam fatalną optymalizację i cięcia przez to. Ograłem RDR2, gram ciągle w Death Stranding, Ghost Reacon: Brakpoint (też od Ubisoftu) - w każdym z tych światów szczegółowość modeli i środowiska jest na wysokim poziomie z zachowaniem dobrej płynności rozgrywki. A Valhalla na RTX3070 robi 80 fps na ultra w 1080p, wyglądając przy tym jak relikt przeszłości.

Ja gram w 1440p i poza filmikami przerywnikowymi nie narzekam na oprawę graficzną, nie jest to poziom Unity ale jest na prawdę ładnie i klimatycznie.

Silnik na pewno jest do zmiany ale czy do tego dojdzie? Ponoć Infinity ma być na tym samym silniku, więc nie wiem, czy szybko doczekamy się zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ładnie wyjaśnione jak silnik, niejawnie zaniża rozdzielczość gry, to o czym pisałem wyżej. Przy czym Anti-aliasing ustawiony na High nie wygląda wcale na rozdzielczość natywną. Dlatego modyfikując plik exe nie uzyskuje się pełnej jakości przez to, że wcześniej AA trzeba ustawić na "Low". Czyli jeśli dobrze wnioskuję, wyłączając TAA gramy na 85% rozdzielczości natywnej, ale bez rozmyć. Z TAA gramy na 100% rozdzielczości z rozmyciami. To i to nie daje efektu i ja to widzę wyraźnie w grze. 

 

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.gry-online.pl/newsroom/ac-valhalla-dostanie-40-godzinne-dlc-wg-toma-hendersona/zb20ed0

Cytat

Jak podaje dziennikarz oraz insider Tom Henderson (którego przecieki zazwyczaj się potwierdzają), produkcję Ubisoftu czekają dwa nowe DLC; jedno z nich ma ukazać się jeszcze w tym miesiącu, najprawdopodobniej podczas rozdania The Game Awards (gala nastąpi w nocy z 9 na 10 grudnia).
 

AC: Valhalla dostanie 40-godzinne DLC wg Toma Hendersona - ilustracja #1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to w grudniu, ma pojawić się też łatka 1.4.1, więc pewnie razem z tym dodatkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co? jeszcze dlc na 40 godzin grania?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Eltik napisał:

co? jeszcze dlc na 40 godzin grania?

Ja jeszcze czyszczę mapę... A Asgard i oby dwa DLC do zrobienia :D.  Od premiery :D Kolejny rok grania haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Ja jeszcze czyszczę mapę... A Asgard i oby dwa DLC do zrobienia :D.  Od premiery :D Kolejny rok grania haha

Za Jotunheim i te ich cuda "pojawia się i znika" to ktoś kto to projektował powinien dostać wieczną sraczkę 

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, frog67 napisał:

Za Joutheim i te ich cuda "pojawia się i znika" to ktoś kto to projektował powinien dostać wieczną sraczkę 

Możesz rozwinąć? Ponieważ nie czaję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, AndrzejTrg napisał:

Możesz rozwinąć? Ponieważ nie czaję?

Takie cuda iluzoryczne że widzisz wejscie wchodzisz odwracasz a tam skąd wchodziłeś już ściana, robisz inna rzecz patrzysz pojawiają się drzwi, w ogóle mapa mało czytelna i wkurzająca jak ktoś chce wyczyścić na 100% (a mam takiego kolegę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, frog67 napisał:

Takie cuda iluzoryczne że widzisz wejscie wchodzisz odwracasz a tam skąd wchodziłeś już ściana, robisz inna rzecz patrzysz pojawiają się drzwi, w ogóle mapa mało czytelna i wkurzająca jak ktoś chce wyczyścić na 100% (a mam takiego kolegę)

Tzn chodzi o Agard jak dobrze rozumię? Coś tam porobiłem już prędzej kiedyś, ale irytowało mnie strasznie rozmieszczenie tych teleportów czy jak tam to się zwie. I jak mówisz właśnie mapa mało czytelna. ALe ja się pomęczę , chyba dość długi wątek to nie jest... Oczywiście mam zamiar na 100% zrobić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, AndrzejTrg napisał:

Tzn chodzi o Agard jak dobrze rozumię? Coś tam porobiłem już prędzej kiedyś, ale irytowało mnie strasznie rozmieszczenie tych teleportów czy jak tam to się zwie. I jak mówisz właśnie mapa mało czytelna. ALe ja się pomęczę , chyba dość długi wątek to nie jest... Oczywiście mam zamiar na 100% zrobić :P

Nie chodzi o Jotunheim do którego trafiamy po Asgardzie i w zasadzie toczą się dalsze wątki z Asgardu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, frog67 napisał:

Nie chodzi o Jotunheim do którego trafiamy po Asgardzie i w zasadzie toczą się dalsze wątki z Asgardu.

Aha to widzę że jeszcze sporo mnie czeka. Uj tam jakoś przetrawię ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinują z restrukturyzacją plików pod przyszłe dodatki i trzeba będzie pobierać grę na nowo, powodzenia i krzyżyk na drogę dla tych śmieci z Ubisoftu, a tfu.

  • Haha 1
  • Confused 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, caleb59 napisał:

Kombinują z restrukturyzacją plików pod przyszłe dodatki i trzeba będzie pobierać grę na nowo, powodzenia i krzyżyk na drogę dla tych śmieci z Ubisoftu, a tfu.

Chcą zmniejszyć rozmiar gry, która teraz zajmuje 99Gb na 77Gb... Więc nie wiem czy chcą to zrobić ze względu na konsole, ale uj dla mnie akurat dobry zabieg... Co zepsują to zepsują, bo czego innego się spodziewać ?.

Ja wiem, że jakiś 10% graczy ma takiego neta , że to ściągać będzie uj wie ile dni...

 

Szczerze jeszcze zapytam chce Ci się w 90% tematach wytykać błędy twórców, i walczyć z wiatrakami? Nie no z jednej strony Cie rozumiem, ale , drugiej sam oprócz jakiegoś pierwszego festiwalu nie uświadczyłem crasha, to samo tyczy się RDR2, a sobie sam bajzel z mózgu robisz, wytykasz co chwila co za ebane studio... Ale tak to teraz wygląda i będzie wyglądać, i dalej się się dziwię że takiego crapa z bugami, glitchami itp itd jak CP nie hejtujesz jak AC czy FC czy tam inne gry. Proponuję dać sobie na wstrzymanie, bo partycznie tylko Ty wytykasz swoje przygody powielając problemy z innych for... Sory ale od czytania Twoich postów już się chce zwymiotować. Na 95% tutejszych graczy , to te 5% ma jakieś dziwne problemy... Więc jak kolejny raz mogę prosić, zejdź z tarczą i sobie normalnie na całym świecie odpuść, bo narzekaniem i opisywaniem problemów kupę zdziałasz, a tak przynajmniej nerwów sobie nie zniszczysz bardziej ?

Teraz, AndrzejTrg napisał:

Chcą zmniejszyć rozmiar gry, która teraz zajmuje 99Gb na 77Gb... Więc nie wiem czy chcą to zrobić ze względu na konsole, ale uj dla mnie akurat dobry zabieg... Co zepsują to zepsują, bo czego innego się spodziewać ?.

Ja wiem, że jakiś 10% graczy ma takiego neta , że to ściągać będzie uj wie ile dni...

 

Szczerze jeszcze zapytam chce Ci się w 90% tematach w których się udzielasz, wytykać błędy twórców, i walczyć z wiatrakami? Nie no z jednej strony Cie rozumiem, ale , drugiej sam oprócz jakiegoś pierwszego festiwalu nie uświadczyłem crasha, to samo tyczy się RDR2, a sobie sam bajzel z mózgu robisz, wytykasz co chwila co za ebane studio... Ale tak to teraz wygląda i będzie wyglądać, i dalej się się dziwię że takiego crapa z bugami, glitchami itp itd jak CP nie hejtujesz jak AC czy FC czy tam inne gry. Proponuję dać sobie na wstrzymanie, bo partycznie tylko Ty wytykasz swoje przygody powielając problemy z innych for... Sory ale od czytania Twoich postów już się chce zwymiotować. Na 95% tutejszych graczy , to te 5% ma jakieś dziwne problemy... Więc jak kolejny raz mogę prosić, zejdź z tarczą i sobie normalnie na całym świecie odpuść, bo narzekaniem i opisywaniem problemów kupę zdziałasz, a tak przynajmniej nerwów sobie nie zniszczysz bardziej ?

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, caleb59 napisał:

powodzenia i krzyżyk na drogę dla tych śmieci z Ubisoftu, a tfu.

Czytam Twoje komentarze o optymalizacji i błędach w temacie o AC.Valhalla by zaraz po premierze Far Cry 6 czytać to samo tylko, że w drugim temacie. Nasuwa mi się tylko jedno pytanie. Po co kupujesz produkty Ubisoft skoro tak na nie narzekasz? 

Podsumowując to albo jesteś masochista albo z natury maruda i niepotrzebnie zrzędzisz. :E 

 

 

  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...