Skocz do zawartości
Lazama

Assassin’s Creed Valhalla

Rekomendowane odpowiedzi

Na YT są już polskie filmiki z "Immortals Fenyx Rising" i gra jest ciekawa: fajny, szybki i podobny do "Odyssey" system walki i ciekawa narracja z udziałem Zeusa i Prometeusza. Teraz pytanie; wersja pudełkowa jest o 50 zł tańsza od cyfry na PC ale nie mam już napędu optycznego, czy w pudełku będzie kod na pobranie gry z Uplay? Jak to było w Valhalli o ile Ktoś kupił pudełko?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, ODIN85 napisał:

Jest kod.

Dzięki 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego filmiku Blacka, wnioskuję, że nie pogram sobie na moim sprzęcie:szczerbaty: tzn będzie/jest średnio kiepsko. E tam, po testowałbym, ale nie będę teraz kupować, poczekam, karty nie wymienię bo koparki wykupują.
Niech połatają te glitche, cyrki i po nowym roku się pomyśli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Preset graficzny High, AA Low, DoF Low, Motion Blur Off i będziesz miał bardzo dobrze grywalne, uwierz mi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Odyssey mam Blur i DoF off, bo nie lubię bluru, a DoF też tworzy taki rozmyty obraz w tle. Na pewno coś bym ustawił, w Odyssey gram w 1440p tylko w dużych miastach mam 40+, poza nimi mam 60fps- gram na locku 60fps, gram na padzie. Przejdę to pomyślę o Valhalli, ale poczekam jeszcze na patche, niech łatają grę.

Tylko, że AA low to kompresja, to samo jest w Origin, Odyssey.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cienie i chmury wystarczy zjechać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz dać DoF i Motion Blur na off jak chcesz, jednak AA na Low w tej grze jest tak samo ważne jak Wolumetryczne chmury w Odyssey - to jest podstawa podstaw do obniżenia a skoro grasz w 1440p to będziesz miał minimalne mydło, które jest warte 15.6% wzrostu ogólnego fps moim zdaniem.

Teraz, ODIN85 napisał:

Cienie i chmury wystarczy zjechać.

Nie, zdecydowanie nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj miałem dwie zwiechy gry ( trzy od piątku ) i nie można jej ot tak zamknąć: wychodzę na pulpit i próbuję zamknąć okienko z grą, wracam do gry, ponowna próba i to samo i dopiero za trzecim razem wychodzi komunikat, że program przestał odpowiadać i czy chcę go zamknąć. Przed patchem takiej sytuacji nie było ani raz przez ponad 40 h gry.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, caleb59 napisał:

Możesz dać DoF i Motion Blur na off jak chcesz, jednak AA na Low w tej grze jest tak samo ważne jak Wolumetryczne chmury w Odyssey - to jest podstawa podstaw do obniżenia a skoro grasz w 1440p to będziesz miał minimalne mydło, które jest warte 15.6% wzrostu ogólnego fps moim zdaniem.

Nie, zdecydowanie nie wystarczy.

Akurat w Odyssey mam odpalony DSR, mam monitor 1080p 75hz, zapewne w Valhalli grałbym w fullhd, zobaczy się, na razie na spokojnie czytam ten temat i czasem coś w necie o grze, mam nadzieję, że będzie dużo lepsza od Odysseyi którą męczę na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy lepsza? Ja wiem? Na pewno na plus, że nie ma tego natłoku z Odyssey i masy szmelcu do podnoszenia jeśli chodzi o broń, ludzie się cieszyli, że nie ma skalowania postaci w Valhalli ale jest inne gówno, które moim zdaniem jest tak samo do dupy, czyli wysoki lvl niektórych regionów i pomagierów Zakonu, gdzie Ty potrafisz być dajmy na to na 12 lvl a spotykasz typa co ma 160lvl. :E Nadal są te głupkowate mini posterunki wroga ze skrzynkami do lootowania ale jest ich jakby mniej.

Klimaty na pewno inne niż w Odyssey - nie ma tylu widoczków, jest bardziej brudno, mokro, krzaczasto i leśnie. Nie ma co liczyć na piękne widoczki i lazurową wodę w słońcu z Odyssey - kwestia gustu. Pływanie statkiem też ograniczone do minimum przez wąskie przesmyki i głównie pod najazdy, które są nudne w czorta i zupełnie zbędne gdyby nie rozbudowa osady, która ma jakiś tam sens.

Pamiętaj, że mimo tych zmian na lepsze/gorsze w zależności od podejścia to jest tylko więcej tego samego co ciągnie się od czasów Origins - bez rewolucji moim zdaniem.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

JAKIE GPU DO AC: VALHALLA? | Test, porównianie wydajności 14 kart graficznych

1660Ti ciągle strong w 1080p, nie trzeba wszystkiego na ultra i nadal strong :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, caleb59 napisał:

Czy lepsza? Ja wiem? Na pewno na plus, że nie ma tego natłoku z Odyssey i masy szmelcu do podnoszenia jeśli chodzi o broń, ludzie się cieszyli, że nie ma skalowania postaci w Valhalli ale jest inne gówno, które moim zdaniem jest tak samo do dupy, czyli wysoki lvl niektórych regionów i pomagierów Zakonu, gdzie Ty potrafisz być dajmy na to na 12 lvl a spotykasz typa co ma 160lvl. :E Nadal są te głupkowate mini posterunki wroga ze skrzynkami do lootowania ale jest ich jakby mniej.

Klimaty na pewno inne niż w Odyssey - nie ma tylu widoczków, jest bardziej brudno, mokro, krzaczasto i leśnie. Nie ma co liczyć na piękne widoczki i lazurową wodę w słońcu z Odyssey - kwestia gustu. Pływanie statkiem też ograniczone do minimum przez wąskie przesmyki i głównie pod najazdy, które są nudne w czorta i zupełnie zbędne gdyby nie rozbudowa osady, która ma jakiś tam sens.

Pamiętaj, że mimo tych zmian na lepsze/gorsze w zależności od podejścia to jest tylko więcej tego samego co ciągnie się od czasów Origins - bez rewolucji moim zdaniem.

Wystarczy zawierać sojusze w regionach, które są odpowiednie dla naszego poziomu i jest git, ja już mam 112 poziom siły i jestem w piątym regionie, choć klasztory do złupienia są już na bardzo wysokim lewelu, nawet na 300 ...

Moim zdaniem, widoczki są znacznie lepsze niż w Origins i w Odyssey - może inaczej, inne. Nie ma może tak monumentalnych miast jak Alexandria czy Ateny, wielkich świątyń, piramid, itp. ale jest sporo zamków, zamczysk, warowni, Rzymskich ruin itp. Moim zdaniem, jest tu znacznie bardziej klimatycznie + fajne jest to, że zazwyczaj punk widokowy to także mała łamigłówka z ukrytym skarbem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś z tym testem jest nie tak. Na moim sprzecie chodzi na wysokich i bardzo wysoklich przy 60 kl/s w Anglii full HD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, lis22 napisał:

Wczoraj miałem dwie zwiechy gry ( trzy od piątku ) i nie można jej ot tak zamknąć: wychodzę na pulpit i próbuję zamknąć okienko z grą, wracam do gry, ponowna próba i to samo i dopiero za trzecim razem wychodzi komunikat, że program przestał odpowiadać i czy chcę go zamknąć. Przed patchem takiej sytuacji nie było ani raz przez ponad 40 h gry.

Ja przez 70h miałem 1 wywalenie, po patchu dzisiaj aż 3 😡. Wygląda cały czas tak samo gra się zawiesza dźwięk nadal jest słyszalny.,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, tomekpcl napisał:

Ja przez 70h miałem 1 wywalenie, po patchu dzisiaj aż 3 😡. Wygląda cały czas tak samo gra się zawiesza dźwięk nadal jest słyszalny.,

U mnie jest to samo, gra się zawiesza, dźwięk pozostaje i za trzecim razem można zamknąć grę z pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dziś znowu pograłem dłużej i u mnie nadal nic złego się nie dzieje, oczywiście zakładam, że tymczasowo... :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja pogrywam dłużej od samej premiery do dziś ponad 60h na liczniku i nic złego się nie dzieje :E 

No, może oprócz tych dwóch konfliktów pada bezprzewodowego z klientem ubisoft gdzie musiałem reinstalować sterownik do pada, no, ale to inna bajka i nie bezpośrednia wina danej gry.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj ciurałem ze 6h non stop zero zwieszek gdzie obraz stoi a dzwięk idzie dalej. No ale żeby nie było zbyt różowo to jak wyżłopałem miksturę u czarownicy w osadzie to zesrała się gra i klasycznie wyślij raport. Oprócz tego działa. Dalej nie wiem czy ta zwiecha gry jest po prostu winą gry bo po podniesieniu napięcia na GPU problem znikną ale jak już wyżej napisałem wzięła i się małpa scrushowała xD

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To na RX 5700 1080p 60 fps High pogra się z zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@caleb59 Ty się nie śmiej wygląda na to, że bez potrzeby ładuje w GPU kilkadziesiąt mv więcej niż mu potrzeba, bo ta zwieszka obrazu z lecącym dźwiękiem to już z tego co ogarnąłem po lurkowaniu neta na 98% wina gry a nie GPU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja nie kręcę niczego więc nie mam tego typu problemów - polecam i pozdrawiam! :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekaj tylko produkt od Ubisfotu cię zweryfikuje :E Mnie zweryfikował. Najlepsze było jak patrze o kurde artefaktami karta sypie puściłem na stock. Patrzę o kurde dalej :/ zajechałem GPU podchodzę a to glitch animusa :lol2: Fck you ubisoft

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn. może inaczej - miałem już zawieszkę z lecącym dalej dźwiękiem ale w moim wypadku w przeciwieństwie do Ciebie ja jestem w stanie w 100% potwierdzić, że to wina samej gry bo niczego nie kręcę i u mnie tego typu niepewności nie mają racji bytu.

Zresztą jak sam zauważyłeś można znaleźć masę zgłoszeń czy to na reddicie czy na forum ubisoftu dotyczące tego problemu, kilka osób i tutaj na forum już tego doświadczyło.

Póki co po patchu 1.0.4 nie miałem do tej pory ani jednego problemu ale wiem, że to tylko kwestia czasu aż coś się zesra na malinowo. :E Po pół roku patchowania możemy pogadać dopiero czy ta gra jest już stabilna czy nie i taka jest prawda...

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wam też statek zawsze ustawia się w odwrotną stronę co chcieliście płynąć po wezwaniu?🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi