Skocz do zawartości
Lazama

Assassin’s Creed Valhalla

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam gtx i gram bez vsync  z odblokowanym fps. crashy nie mam tzn kiedys tam sie zdarzaly ale przez niestabilne oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też gram bez vsync w każdej grze, ale z limitem w przedziale mojego FreeSync, w tej grze żeby grać z 70+ albo powyżej odświeżania monitora tj 75hz to chyba bym musiał grać na niskich detalach z 70% rozdzielczości, bo aktualnie te 60fps i tak z rzadka osiąga, a w wioskach potrafi być 40+. Dla grafy i tak te 60fps to już jest górny limit, gra nie jest zoptymalizowana, bo nie wygrzewa grafy- nie dociska jej na maxa.

To samo obciążenie procka jest beznadziejne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że na razie skończyłem przygodę z Valhallą. Z całej trójcy ta część była wg. najbardziej zbugowana i upierdliwa - główne zarzuty to losowe wywalanie do pulpitu bez ostrzeżenia. Dwa, często dzikie ustawianie się kamery podczas "dobijania" zwierzyny, bardzo nisko przy ziemi, że aż za mapę wychodziło. Trzy, od groma i trochę chyba zbugowanych "wydarzeń", np. z  dziewczynką i łowieniem ryb, gdzie to niby jej brat się schował. Łapę rybę za rybą, dziewczynka mówi, że to nie ta, w pewnym momencie ryb brakło w stawie. Ciul, olewam idę dalej. Wracam za kilka dni, ryby są ale dziewczynka już nie reaguje. Czy spotkanie z zakonnicą, która coś tam sobie śpiewa. Eivor zagaduje do niej i w zasadzie dla mnie koniec zadania. Nic się nie dzieje, co najwyżej za mną biega do okoła albo jak idę dalej. Resztę zadania obejrzałem na youtube. I jeszcze kilka zadań tak "zawieszonych" by się znalazło.

Dwa, księga z umiejętnością w Lundenie - nie można się dostać, regał który blokuje dziurę w podłodze nie do ruszenia. Jak czytałem w sieci, problem część ludzi miała, niektórzy kombinowali jak inaczej tam się dostać. Mnie się nie udało a co jakiś czas wracałem, czy jakiś patch nie naprawił tego.

Doceniam, że wrzucili tyle różnych aktywności pobocznych ale na pewnym etapie zaczęły mnie wk*wiać. A może niektóre też były zbugowane. Wbija człowiek z godzinę pograć a pół się pi*li z próbą odpowiedniego ustawienia aby wzorek z kręgów ułożyć. Wchodzę na youtube - nie no, dobrze się ustawiam tylko czemu mi nie chce tego zatwierdzić :hmm: I znowu zebrało się z dwa-trzy takie kręgi, że na pewnym etapie zacząłem je pomijać. To samo kopce kamieni. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caleb59Ta wiem o tym. Dlatego granie bez vsync tu i tak nic nie pomoże, bo nie przybędą te fpsy, i to było taką odpowiedzią na post Eltik'a.
Ja sobie pogrywam od czasu do czasu, więc jeszcze gry nie przeszedłem, gram na padzie, przyzwyczaiłem się do takiego stanu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam monitor 240 hz ale ogolnie w panelu fps zacapowany na 200 (zeby nie wychodzil poza zakres gsync compatible i tez niektore silniki nie wspieraja ilosci 200+) no dlatego nawet mocne karty osiagaja dziwnie slabe wyniki w tej grze. obnizenie ustawien tez niewiele pomaga bo raptem kilka fps mozna zyskac gdzie w odyssey miedzy ultra a b.wysokimi jest ze 20-25 fps roznicy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zjechać cienie na średnie a reszta na najwyższe. Daje to spory kop wydajności ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak, to co nie widać w ustawieniach to mam na wysokie i OFF na samym dole. Gram z AA low i taki fps w tym miejscu z takimi detalami.

Widać, że jedynie 62% limitu mocy co daje 83W na karcie, te 98% to użycie GPU.
KtKsQg1.jpg

PWTOuEn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cos obnizac to chmury....ogolnie powyzej wysokich jakosc grafiki no jakby stoi w miejscu fps spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - kwestia ustawień graficznych nie ma tu nic do rzeczy. Oczywiście z racji posiadanego monitora ustawiam wszędzie 144Hz, v-sync off bo korzystam z g-sync compatible. Sam grałem z AA na low - obecnie adaptatywne 60fps, grałem na ustawieniach wysokich - obecnie na miksie proponowanym przez Hardware Unboxed.

Wczoraj czytałem na forum Ubisoftu jak dwie osoby cieszyły się przedwcześnie, że po 3-4h grania miały nareszcie stabilną grę dzięki sterownikom Nvidii w najnowszej wersji 461.72, a dziś pojawiły się znowu kolejne raporty o crashach no ale chłopcy próbowali to sprawdzić no i sprawdzili. :E 

W tej całej historii najbardziej póki co pasuje mi teoria @DjXbeat tylko szkoda, że nie chce się on podzielić tym odkryciem z Nvidią lub w ostateczności z Ubisoftem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz Ty coś tam do nich skrobnąć w tym temacie jeśli masz czas i ochotę ;)

Raczej Cię nie pozwie... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie kończę grę, jestem po upojnej nocy z vilim, co za gra co za czasy ,  gdzie chyba 2 razy mogłem uprawiać seks z kobietą (randvi i jakaś chyba inna jeszcze) czy też był jakiś wątek romantyczny i chyba 4 czy 5 razy lecąc po głównej fabułę z facetami , paru chciało mi eivora przelecieć, bohatera mojego chcą mi wydupcyc... cos tu nie halo... Gra LGBT?  Twórcy chyba na głowę upadli...

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, WPW napisał:

Prawie kończę grę, jestem po upojnej nocy z vilim, co za gra co za czasy ,  gdzie chyba 2 razy mogłem uprawiać seks z kobietą (randvi i jakaś chyba inna jeszcze) czy też był jakiś wątek romantyczny i chyba 4 czy 5 razy lecąc po głównej fabułę z facetami , paru chciało mi eivora przelecieć, bohatera mojego chcą mi wydupcyc... cos tu nie halo... Gra LGBT?  Twórcy chyba na głowę upadli...

Bo w Valhalli mozesz w trakcie gry kazdym momencie plec przeciez zmieniac, i nawet jest ta opcja ze dynamicznie skacze po miedzy nimi.

Nie wiem czemu taki dziwny zabieg, prawie jakby plec Eivora nie do konca byla znana? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, caleb59 napisał:

W tej całej historii najbardziej póki co pasuje mi teoria @DjXbeat tylko szkoda, że nie chce się on podzielić tym odkryciem z Nvidią lub w ostateczności z Ubisoftem.

Oni tego nie naprawią ponieważ zarządzanie energią działa prawidłowo. Najprostszym rozwiązaniem jest ustawienie zarządzania energia na pełną wydajność i to rozwiązuje w 100% problem crashy! Nie zdziwię się jak w którejś wersji sterownika w profilu gry AC:Valhalla nVidia domyślnie ustawi pełną wydajność ;) 

Istnieje jeszcze jeden sposób. Jeżeli chcecie korzystać z optymalnej mocy w zarządzaniu energią tak by karta zbijała sobie taktowanie i napięcie poniżej 75% obciążenia to podbijcie napięcie na krzywej o 0.02v. Wtedy wszystkie stany energetyczne będą miały gwarantowaną stabilność nawet przy tak słabej optymalizacji dla nV jaka jest w AC:Valhalla ;) 

U mnie to również w 100% pomaga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lamparcicho

Obadałem tą kamerę co niby jest jak z GOW. Taka ujówa że masakra ,przynajmniej dla mnie . Nigdy w goda nie grałem,ale jak tam jest taka kamera to już wiem że nie zagram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AndrzejTrg napisał:

@lamparcicho

Obadałem tą kamerę co niby jest jak z GOW. Taka ujówa że masakra ,przynajmniej dla mnie . Nigdy w goda nie grałem,ale jak tam jest taka kamera to już wiem że nie zagram?

Ja tak samo. 3 min pobiegałem i wróciłem do większego FOV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pastol napisał:

Ja tak samo. 3 min pobiegałem i wróciłem do większego FOV. 

Ujowo to wygląda strasznie . Ja nawet sobie oddaliłem na 1.1 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sciropescire jest wydarzenie gdzie trzeba gościa zanieść na górę i położyć na strumieniu. Zaniosłem go, gościu dziękuje ale zadania nie zalicza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee oprócz tego gościa jest jeszcze ślepiec i generalnie ślepca musisz doprowadzić na góre też żeby mogli razem współpracować :D Wydaje mi się że to jest ten quest, nie mam 100% pewności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuszony opiniami graczy którzy liznęli Valhallę sam się zdecydowałem i... na razie to ta gra wygląda mocno przeciętnie jak na dzisiejsze standardy i chodzi przy tym tragicznie. Dobrze wspominam Odyssey i spodziewałem się że Valhalla będzie wyglądać o wiele lepiej ale tak nie jest, chociaż Odyssey ma już 2,5 roku na karku. 

Ktoś tutaj napisał że Valhalla wygląda lepiej niż RDR2. Zostaje mi tylko napisać HA ! 

Assassin-s-Creed-Valhalla-14-03-2021-18-

Assassin-s-Creed-Valhalla-14-03-2021-18-

To coś zdecydowanie nie wygląda jak next-gen, widać że gra robiona typowo pod konsole poprzedniej generacji jak i tej zeby tylko wyciągnąć 60 fps. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 60fps to też zdecydowanie nie wszędzie bez ścinania detali. Jak to Ubisoft - napluł graczom w ryje i  wypuszczono jak ja to mawiam grę "w wersji alpha" i aktualnie jest łatana na bieżąco każdego miesiąca - zaraz 15 marca więc pora na kolejną aktualizację tak na marginesie.

Anvil Engine z wersji na wersję robi się co raz bardziej cięższy dla sprzętów a wizualnie mało czym się wyróżnia jak słusznie zauważyłeś. Może z okazji ogłoszenia następnej części za kilka miesięcy doczekamy się chociaż api Vulkan jako kolejnego "twórczego" rozwinięcia tego starego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, caleb59 napisał:

Anvil Engine z wersji na wersję robi się co raz bardziej cięższy dla sprzętów a wizualnie mało czym się wyróżnia jak słusznie zauważyłeś. Może z okazji ogłoszenia następnej części za kilka miesięcy doczekamy się chociaż api Vulkan jako kolejnego "twórczego" rozwinięcia tego starego silnika.

Cieszę się że ktoś się ze mną zgadza. Dla mnie ten silnik już jest archaiczny a Ubisoft jak to Ubisoft tylko upiększa go ale jak to ktoś kiedyś powiedział z gówna piany nie ubijesz. Powinni wprowadzić nowy silnik na nową generację bo to nie wygląda... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając leniów z Ubisoftu dokleją kolejną cyferkę do Anvila i będziesz miał swój next genowy silnik, nie oczekuj po nich zbyt wiele. :E Nastawieni są na klepanie sandboxów hurtowo jak od sztancy z różnymi wariacjami zmian. Fakt, że robią to dosyć solidnie i jest na czym oko zawiesić ale nawet jeśli w ekipie jest jakiś ekstra zapał do zmian czy modyfikacji istniejących schematów to jest on skutecznie deptany przez but w postaci zarządu Ubisoftu nastawionego na zyski, jak to w korpo.

Teoretycznie "nigdy nie mów nigdy" ale przecież znamy realia jakimi rządzi się półświatek gier nastawiony obecnie na szybki zysk wyrobiony na znanych markach, wypuszczanie early accessów jako pełne wersje i łatanie cały rok maskowane jako "wsparcie i rozwój, gra jako usługa" itp. brednie wyssane jak pierd z dupy.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się w miarę podoba, są lepsze i gorsze miejscówki, ale nigdy bym nie powiedział, że to coś zwane AC Valhalla ma być ładniejsze, lepsze od RDR2, nawet RDR2 na PS4 jest imo lepsze od AC na PC.

Ogólnie Valhalla mi się bardziej podoba jako całość od Odysseyi, ale daleko jej do super gry. Czekam na fixa odnośnie tych problemów z upgradem broni, trzymam cały czas surowce, a nie chcę wydawać na inne, bo nie mam nic ciekawszego.
Zastanawiam się jak to działa i wygląda na PS4 slim, czy nie lepiej by działało niż na PC, bo czasem jak działa to woła o pomstę do nieba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ograłem takie tytuły jak Horizon Zero Dawn, Control i Detroit: Became Human to po odpaleniu Valhalli poczułem się jakbym się cofnął kilka lat wstecz, tamte gry przy tym to uczta dla oczu a tutaj raczej oczy mnie bolą od patrzenia na to wszystko :(

Edytowane przez ketiw555
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...