Skocz do zawartości
Lazama

Assassin’s Creed Valhalla

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ketiw555 napisał:

Ostatnio ograłem takie tytuły jak Horizon Zero Dawn, Control i Detroit: Became Human to po odpaleniu Valhalli poczułem się jakbym się cofnął kilka lat wstecz, tamte gry przy tym to uczta dla oczu a tutaj raczej oczy mnie bolą od patrzenia na to wszystko :(

Bo ka wiem?

"Control" jest bardzo sterylny graficznie, "Horizon" robił wrażenie ale w 2017 roku a "Became Human" to gra na szynach. Z tewj trójki najbliżej do Valhalli jest Horizonowi, który też ma swoje problemy, jak okropna walka wręcz, głównie z ludźmi, to muszą poprawić lub całkiem zmienic w dwójce.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wrocilem do Valhalli, ostatni raz gralem w grudniu.

Jakos ciezko mi sie na nowo wciagnac po tej przerwie. Zostaly mi juz tylko 2-3 rejony do odbicia.

Te rajdy wnosza cos fabularnego czy tylko sama walka i zbroja do zdobycia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Reddzik napisał:

Mi się w miarę podoba, są lepsze i gorsze miejscówki, ale nigdy bym nie powiedział, że to coś zwane AC Valhalla ma być ładniejsze, lepsze od RDR2, nawet RDR2 na PS4 jest imo lepsze od AC na PC.

Ogólnie Valhalla mi się bardziej podoba jako całość od Odysseyi, ale daleko jej do super gry. Czekam na fixa odnośnie tych problemów z upgradem broni, trzymam cały czas surowce, a nie chcę wydawać na inne, bo nie mam nic ciekawszego.
Zastanawiam się jak to działa i wygląda na PS4 slim, czy nie lepiej by działało niż na PC, bo czasem jak działa to woła o pomstę do nieba!

Przeszedłem ja na PS4 pro,mam ponad 100 godz i po za 2 czy 3 drobnymi bugami nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Sheeneek napisał:

Ja wrocilem do Valhalli, ostatni raz gralem w grudniu.

Jakos ciezko mi sie na nowo wciagnac po tej przerwie. Zostaly mi juz tylko 2-3 rejony do odbicia.

Te rajdy wnosza cos fabularnego czy tylko sama walka i zbroja do zdobycia?

Walka na nowym terenie, i przedmioty do odkrycia, nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lis22 napisał:

Bo ka wiem?

"Control" jest bardzo sterylny graficznie, "Horizon" robił wrażenie ale w 2017 roku a "Became Human" to gra na szynach. Z tewj trójki najbliżej do Valhalli jest Horizonowi, który też ma swoje problemy, jak okropna walka wręcz, głównie z ludźmi, to muszą poprawić lub całkiem zmienic w dwójce.

Ale widoki, walka z maszynami to absolutny top graficzny. Jasne gra nie jest równa bo przerywniki filmowe to największe drewno jakie widziałem, ale tekstury są o wiele lepsze, animacje twarzy, cała mechanika gry wydaje się mieć ręce i nogi no ale wiadomo jednym się podoba to a drugiemu tamto, ja tylko wyraziłem swoją opinię w porównaniu do tamtych gier i uważam że valhalla mocno odstaje w 2021 roku od innych gier które wyszły wcześniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Sheeneek napisał:

Ja wrocilem do Valhalli, ostatni raz gralem w grudniu.

Jakos ciezko mi sie na nowo wciagnac po tej przerwie. Zostaly mi juz tylko 2-3 rejony do odbicia.

Te rajdy wnosza cos fabularnego czy tylko sama walka i zbroja do zdobycia?

Mam ten sam problem.

Przez pierwszy miesiąc nabiłem 60 godzin w miesiąc i dostałęm takiej odrazy, że kolejne 3 miechy 10 godzin przegrałem. Zostały 3 regiony chyba do ubicia i strasznie męczę. Aczkolwiek zainteresował mnie wątek w tym mieście ala Hobbiton :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej jest robić taką grę, jak AC, mając jeden silnik, który jest już znany pracownikom - ile studiów robi jedną odsłonę? Dziesięć czy więcej? Gdyby teraz przenieśli się na, np. Unreal Engine 5 to wszyscy musieliby uczyć się nowego silnika a prace nad nową odsłoną już zapewne trwają w najlepsze, więc nie liczyłbym na wielkie zmiany, choć sam miałem nadzieję na prawdziwego next gena. Z drugiej strony, taki "Unity" był next genem, więc może i na tym silniku da się jeszcze wycisnąć coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro nowy patch:

Xbox Series X|S: ~17.97 GB

Xbox One: ~12.81 GB

PlayStation 5: ~12.28 GB

PlayStation 4: ~12.6 GB

PC: ~15.85 GB

Mają dodać jakąś bliską kamerę, która jednak zmieni się na standardową podczas walki. Ciekawe, kiedy naprawią to, ze po ich patchach gra się wiesza lub zamyka i wywala do pulpitu? Przed patchami tego nie miałem, po kilku już nagminna sytuacja.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.reddit.com/r/assassinscreed/comments/m5nvs1/assassins_creed_valhalla_title_update_120/

uff w końcu naprawione!
Addressed an issue that downgraded Ubisoft Connect Rewards (i.e. Spartan bow, Moonlight Axe). 


A o optymalizacji tylko tyle:
Improved performance and stability. 
:szczerbaty:

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forach ludzie piszą, że gra na patchu 1.0.4 działa najlepiej. Nie zagłębiałem tematu odnośnie jak zrobić downgrade, ale po łatce co jest aktualnie, zauważyłem spadek fps.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak panowie - przy okazji 1.2.0 również radzę nastawić się na jakieś jajca, na pewno nie będzie wszystko dobrze. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Crew 900 napisał:

No bez jaj 16 GB >??!

Co to za problem? Wstaję , włączam updata, załatwiam pierwszorzędne sprawy ,i cyk updejcik jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie mają wolny net i 16 GB dla nich jest niestety problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, caleb59 napisał:

Tak, tak panowie - przy okazji 1.2.0 również radzę nastawić się na jakieś jajca, na pewno nie będzie wszystko dobrze. :E 

Tuż to jest pewne ? coś naprawią, coś popsują, standard . 

 

Valhala update ~16 gb.

CP update

comment_yUwEGzw5gdGXJx2Jc9s2AdftUsKohC7G

 

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mialem sie zbarac za dalsze ogrywanie wiec poczekm sobie dzis na paczyka :D  Ost raz grałem w grudniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem grać i patch jest? zanim go ściągnę na 40Mb/s to będzie pograne. Jednak jak tak gram ostatnio to stwierdzić mogę, że mimo wszystko to było dobrze wydane 199 ziko. Gram od premiery i końca nie widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Art385 napisał:

Dziś miałem grać i patch jest? zanim go ściągnę na 40Mb/s to będzie pograne. Jednak jak tak gram ostatnio to stwierdzić mogę, że mimo wszystko to było dobrze wydane 199 ziko. Gram od premiery i końca nie widać. 

Patch o 13 będzie. Ja akurat do roboty idę to jak wrócę to ze dwie godzinki pogram z wieczora. Również gram od premiery i 42% postępu i 55h , i jak wyżej końca nie widać ? skończę pewnie na premierę kolejnej części ?

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę już godzinę w grze, optymalizacja nic nie poprawiona, nadal kaplica, na razie chyba wszystko ok, jak za starych patchów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Reddzik napisał:

Ja siedzę już godzinę w grze, optymalizacja nic nie poprawiona, nadal kaplica, na razie chyba wszystko ok, jak za starych patchów.

Ja dopiero obadam po robocie. Ale dzisiaj trafiłem na misję gdzie muszę ubić trzech zwiadowców, i jak od dłuższego czasu nie miałem problemów, to dziś powrócił spadek fps z 50 na 20 i użycia procka z ~45% na 20% i kaplica, a stało się tak jak włączyła się animacja przebijania serca ukrytym ostrzem... Jakiś czas temu działo mi się to przez jeden czy dwa dni po każdej cutscence... i znikąd samo się naprawiło. Teraz cutscenki chodzą oki, ale ta animacja zabija mi fpsy :lol2:  Dobrze, że chyba dopiero drugi czy trzeci raz ją widzę heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tę animację będziesz widział tylko podczas zabijania kluczowych członków Zakonu oraz Zealotów - ich pomocników/rycerzy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

Ja dopiero obadam po robocie. Ale dzisiaj trafiłem na misję gdzie muszę ubić trzech zwiadowców, i jak od dłuższego czasu nie miałem problemów, to dziś powrócił spadek fps z 50 na 20 i użycia procka z ~45% na 20% i kaplica, a stało się tak jak włączyła się animacja przebijania serca ukrytym ostrzem... Jakiś czas temu działo mi się to przez jeden czy dwa dni po każdej cutscence... i znikąd samo się naprawiło. Teraz cutscenki chodzą oki, ale ta animacja zabija mi fpsy :lol2:  Dobrze, że chyba dopiero drugi czy trzeci raz ją widzę heheh

No coś w tym jest, po prawdzie zaś wyłączyłem AA z wysokiego na dynamiczne do 45fps, bo nagle w naszej wiosce miałem grubo poniżej 40, a teraz miejscami i tak nie trzyma 45fps... :szczerbaty: Normalnie to mam te 50-60 poza aglomeracją xD
Chyba jednak jest coś zwalone, dlatego ja napisałem, że "nadal kaplica" a nie przyglądałem się dokładnie temu jak to wygląda, ale wioska pokazuje, że może być gorzej niż standard!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem godzinę, o dziwo, nie wywala. FPS jest chyba mniej, ok. 60, bliski widok jest ok, choć mógłby być jeszcze bliższy. Ciekawe, kiedy Ubi ogłosi datę premiery pierwszego rozszerzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @hubio Nie wiem kogo chcesz uczyć historii. Wspominasz jakieś banialuki na temat Korei północnej chociaż każdy wie że Chiny wspierają ją finansowo, ZSSR był samodzielny i oprócz małej pomocy z Chin to raczej więcej dawali - zaangażowanie w Korei, Wietnamie, Kubie, to kosztowało. Kolejny aspekt rozpadu to Afganistan, czyli wojna, ekonomia. Gospodarki zachodu odjechały Rosji dopiero po latach 70, za czasów Lenina i Stalina to akurat ZSSR nie odstawało aż tak bardzo gospodarczo, no ale skąd możesz o tym wiedzieć jeśli uczy cię 6 letnia bratanica.  Kolejny raz robisz śmietnik z wątku bo ktoś musi Ci wyjaśnić twoje przekłamania.  Nie interesujesz się wojna na Ukrainie, nie masz pojęcia o stratach, stanach magazynowych Rosji, o jej problemach i wchodzisz z butami z generałem Skrzypczakiem    
    • TV jest piękny, idealnie pasuje na moje biurko (160x80cm), 4k i wielkość ekranu robią robotę, powierzchnia robocza przy skalowaniu 100% na obu jest o niebo większa w porównaniu do 34 UW, podoba mi się jak czarny jest ekran przy wyłączonym tv w porównaniu do mojego qd oleda (brak polaryzatora na qd oledzie robi swoje), ekran ma lekki różowy zafarb (na białym tle of course), ale trzeba się mocno przyglądać, zeby widzieć i na co dzień nie przeszkadza (przynajmniej wiem, że mam panel wbe 😉), ale niestety jest to co miałem/mam również na moim C8 i co raczej przekreśli ten Tv dl amnie, czyli grey/near black banding. Jest to typowe dla woledów, ale chyba ciężko będzie mi to zaakceptować (widoczne w grach, gdy przeglądam Steam czy Epic Store - mają szare tło), bo w przeciwieństwie do mojego C8, którego mam w salonie i oglądam na nim youtube i filmy z 3 metrów, tutaj jednak siedzę niecały metr od TV i używam go jako monitora, więc banding będzie zawsze mi przeszkadzał i zawsze będę go widział. Dzisiaj się jeszcze pobawię, ale chyba zdecyduję się na zwrot @MSky7a jak Twój panel wygląda, jeśli chodzi o banding? internet mówi, że nikłe szanse, że banding zniknie z czasem (choć się to zdarza) i że LG o tym wie i dlatego ich oledy fabrycznie mają lekki black crush 😄  porady typu puść materiał HDR na kilka godzin w trybie vivid i nastepnie puść pixel refresh wydają się głupie jakieś porady?
    • https://pl.aliexpress.com/item/1005005100629790.html? co myślicie?
    • USA rozdzieli głosowanie nad pomocą dla Izraela i Ukrainy.  
    • Może tak być. I ma następny filmik którym nabija wyświetlenia. Oni musza mieć o czym kręcić a w sprzęcie komputerowym nie ma za dużo nowości. Jakieś problemy z szybkim startem też mogą być zwłaszcza na tych bardziej wypasionych płytach za kilka tysięcy bo słabo ogarnięty bios czy coś. Ktoś wyżej pisał, że ma teraz najszybszy start ale płyta nie ma miliona dodatkowych rzeczy typu porty stata, usb, dodatkowe karty dźwiękowe, sieciowe, rozbudowana sekcja. To wszystko albo wyłączasz bo nie używasz albo ładuje się podczas startu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...