Skocz do zawartości
Lazama

Assassin’s Creed Valhalla

Rekomendowane odpowiedzi

To musi być problem z UI Afterburnera, gdyż u mnie też działa on cały czas w tle ale nie pożera zasobów system.exe (nie mam doinstalowanego RTSS). Obstawiam, że to może być powiązane z RTSS bo to on jest odpowiedzialny za UI Afterburnera w grach.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciążenie procesu system.exe rośnie nawet wtedy gdy nie mam uruchomionej żadnej gry a jedynie MSI Afterburner. 

Sprawdziłem apki i żadna nie korzysta z RTSS więc to jakaś problem na lini system vs Afterburner. Ostatnia aktualizacja systemu tak namieszała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DjXbeat napisał:

Ostatnia aktualizacja systemu tak namieszała. 

To ja usun zamiast czekac na latke od MS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas MSI z RTSS i nic takiego nie zauważyłem, system exe ma 0.1MB, do tego jego użycie 0%, czasem pojawi się(mignie) 0.1%, tak jest teraz na pulpicie.
Sprawdziłem Windows Update, to widzę, że pojawiła się jakaś aktualizacja opcjonalna "2021-08 Podgląd aktualizacji skumulowanej dla systemu Windows 10 Version 21H1 w przypadku systemów opartych na architekturze x64 (KB5005101)", Aktualizacje mam automatyczne, więc mam zaktualizowany, poza tym jednym co teraz widzę.

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Phoenixsuple napisał:

To ja usun zamiast czekac na latke od MS ;)

To jest ta duża aktualizacja 21H1. Patrząc na to, że nie macie z tym problemów najpierw preinstaluję Afterburnera. Jeśli nie pomoże to na jakiś czas zostanę bez AF i tyle

Da się żyć bez OSD :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta gra działa lepiej niż Origins i Odyssey, w miastach i osadach mam mniejszy narzut na procka i nie ma takiego bottlenecka, pewnie sprawka DX12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji masz opcję by zrezygnować z RTSS, zainstaluj gołego Afterburnera na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DjXbeat napisał:

Da się żyć bez OSD :E 

Nie, nie da :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, DjXbeat napisał:

Da się żyć bez OSD :E 

Przecież oni grają w OSD, Valhalla to nakładka na OSD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bbandi napisał:

Mi ta gra działa lepiej niż Origins i Odyssey, w miastach i osadach mam mniejszy narzut na procka i nie ma takiego bottlenecka, pewnie sprawka DX12.

 

Gram w 4k i w porównaniu do Origins gra nie ma duzego rzutu na Cpu.Natomiast w Origins dalej mi tak skacze uzycie procka (ryzen 3600) ze momentami mam 85%-90%,a tego w 4k nie widzialem w zadnej grze ,a ograłem juz chyba wszystko AAA co bylo.Origins pod wzgledem CPU lubi zamulić nawet w 4k- gdzie ten narzut na cpu jest duzo mniejszy.

P.S A co do samej gry to jednak duzo lepsza niz Odyseja,i chyba jednak lepsza tez niz Origins.

Edytowane przez Kubaś_30
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie Valhalla jakos najbardziej wciagnela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, samsung70 napisał:

grasz od premiery w zeszłym roku i nadal nie ukończyłeś fabuły? :) grasz sobie po jednym zadaniu/ mini zadaniu  dziennie czy jak ? 

Dziennie? gram jak mam czas(choć go dużo mam) i ochotę czyli raz na tydzień się zdarzy, a może troszkę więcej. SKS tak uważam ?

 

2 godziny temu, ODIN85 napisał:

On tylko w Asasina gra?

Tylko i wyłącznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie znowu przerzucam "nowinki" na temat aktualizacji 1.3.1...

Cytat

Ok, got my first crash now since 1.3.1. Took 11 days this time. Still not 100% stable then.

Cytat

...another two crashes shortly after the first. This is so random after going 11 days without a crash.

Cytat

I started the game again with a fresh installation and got maybe 8 CTD`s. All complete random. Good job.

wsVbNb6.gifnew-year-jerry.gifrisitas-forocoches-uvasm.gif

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na taką ilość sprzedanych egzemplarzy osoby z takimi problemami to jakiś niewielki procent całości. Ja osobiście miałem może 2-3 crashe zaraz po premierze gry. A później już mi się to nie przytrafiało, nawet przy kilkugodzinnych sesjach. Co więcej, po patchach gra działa mi widocznie płynniej (utrzymuje lepszy średni framerate) niż wersja dostępna na premierę lub niedługo po.

Nie wiem, może to ja mam takie szczęście ale osobiście nie miewam takich problemów by gra się regularnie wywalała itp. Może ja coś robię źle, może źle gram? Nie mam pojęcia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też potrafiłem mieć długie sesje i to kilkunastodniowe bez problemów.

Jedyne co może skutecznie pomóc tej grze to dodanie api Vulkan - nie dosyć, że znikną problemy z crashami to jeszcze poprawi się ogólna wydajność gry - to samo przerabiał już Ubisoft w przypadku Ghost Recon Breakpoint, to jest ten sam silnik graficzny (Anvil) żeby było śmieszniej.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obie gry i w żadnej nie miałem crashy poza tymi tuż po premierze o których wspominałem wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku tygodnia sesja godzinna codziennie rano, 0 problemów. Od premiery na jednej ręce bym crashe mógł policzyć. Ubi to ubi tego nie zrozumiesz:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy jakieś cuda z wydajnością się porobiły? Ten sam config, te same ustawienia detali a mam +20FPS. Que? ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Em...nie wiem, chyba nie? To w ogóle na 1660S jest dostępne? Sterowników tez nie aktualizowałem więc wątpię żeby było to to :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem tekst, że "przybyły fpsy", patrzę u siebie i nie widzę, widocznie nie dotarły do mnie- zapomniałem otworzyć drzwi?. W osadzie nadal między 38-45, miejscami 60 jak kamerę zwrócę na coś mniej zasobożernego.
Polazłem na polanę nic się nie dzieje 60fps, wbiegłem w mały lasek ok 40-45fps, tutaj nic nie poprawili, jedynie nowe GPU da jakąś poprawę :rotfl:
1080p natywne, wszystko High poza dwoma ostatnimi opcjami OFF, plus szczegółowość na b. wysokie. Nadal GPU użycie 60% a proc miejscami nawet pod 50%- tutaj chyba coś się zmieniło, ale dawno grałem, więc mogę nie kojarzyć/pamiętać.

Jak dla mnie nadal optymalizacja kaszanka, zresztą w ustawieniach miałem limit 41fps bo i tak te 60fps jest okazjonalnie, a większość oscyluje się między 38-45, więc, żeby tak nie skakało to lepiej ograniczyć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo robi obniżenie textur terenu na medium, szczegółowość też na medium, a i jeszcze jak odpalam gre to klikam zamknij UBI connect (ale nie zamykam tylko zostawiam okienko czy na pewno zamknąć) wtedy nie działa cały connect w grze ? bo jak odpale z full connectem w tle to wtedy gorzej działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2070 Super i granie na Medium, rzeczywiście "szczyt marzeń" przy takiej karcie, powinieneś sam siebie spoliczkować bo mi to by było ręki szkoda na takiego. :E 

Edytowane przez caleb59
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dzisiejsze sterowniki do grafy. Popatrzyłem co tam sugeruje nvidia experience, jakie ustawienia dla Valhalii i pozwoliłem jej tak ustawić.
Zmieniło mi z szczegółowości świata z b.wys na średnie, gęstość szczegółowości z wysokie na b.wys, i chmury na średnie z wysokich, i głębia ostrości ustawiło mi na wysokie, ale to zmieniłem na OFF.
Teraz w głównej osadzie jest minimum 45fps w tym samym miejscu gdzie miałem 38, a tak to ganianie po osadzie daje z 50+, do tego ten sam lasek 50+, nawet kilka razy 60fps/okolice 60.
Teleportowałem się do jakiejś mieściny poganiałem po niej, to w jednym miejscu  migały tekstury podłoża, ale nie zauważyłem spadków jako takich, cały czas w granicach 50-60, nawet dosyć często 57-60.

Ale widać różnicę w jakości tekstur świata gry na średnich... i zapomniałbym ustawiłem w nvidii- Filtr Gry od Geforce Experience, wyostrzanie na 50/17, bo w normalnym panelu jest automatycznie na "Wył", a bez tego to mydło. Na pewno jest poprawa, tylko dosyć wyraźnie widać jak jakość tej gry spadła... Może kiedyś w końcu tą grę przejdę, a mam od grudnia xD Nigdy więcej nie kupię Assassina :szczerbaty: może do świąt przejdę.. na razie się nie zanosi na chęci powrotu do gry, szczególnie, że teraz to wygląda jak rodem z PS3.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...