Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Harnax

Smartfon do 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jako, że trzeba zmienić już poczciwy samsung a5 2016 przyglądam się exflagowcom, obecnym średniakom.

Liczy się przede wszystkim aparat ( lubię wywołać w powiększeniu sobie)

- LG V30

- Asus Zenfone 5Z

- Huawei P20

Bądź poczekać z 2-3 miesiące za:

- Honor 20 Pro

- Xiaomi mi9 SE bądź obniżką mi9

 

P20 z tego co się orientuję ma przewagę nocą.

Za to v30 oraz 5z aparat szerokokątny, który robi dobre zdjęcia ( w szczególności v30, gdyż ma bardzo dużo ustawień manualnych)

 

Chętnie posłucham waszego zdania na temat smartfonów do zdjęć.

 

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie u11? Ma najlepszy aparat główny jeśli chodzi o cenę do 1500zł. Piszesz przecież o jak najlepszym aparacie :hmm:

 

Szeroki kąt w lg v30 po powiększeniu nie będzie tak ładny, jak z głównego aparatu. Pobierz sobie jakieś sample, niech ktoś Ci podeśle to sprawdzisz, czy Ci pasuje. Jesli tak - V30.

Jeśli szeroki kąt nie jest dla Ciebie istotny, wtedy Zenfone 5z lub u11.

P20 IMO najsłabszy w wymienionych tu. Przewaga nocą owszem, ale będziesz robił zdjęcia tylko w nocy? ;) Poza tym na wymienione telefony wgrasz port apki do zdjęć z pixela, która też ma tryb nocny. I wtedy robi się bardzo ciekawie. Na tyle, że P20 całkowicie bym pominął.

 

Ustawilbym to tak

 

U11/V30 > zenfone 5z > p20

 

A czy czekać... IMO nie ma sensu. Bo za kilka miesięcy stwierdzić będzie można, ze może by jeszcze ze 2 mieisące poczekać. I tak w kółko. Najlepiej kupić coś topowego po promocji teraz. Wtedy nawet jeśli nie bedziesz zadowolony, to za np. pół roku sprzedasz z niedużą stratą albo żadną i kupisz może coś, co aktualnie jest poza zasięgiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 kwietnia jest polska premiera Mi9 SE i chyba na Twoim miejscu bym poczekał jaka będzie jego oficjalna cena. Bo jeśli 1400-1500 to będzie naprawdę dobrą propozycją. Aparat nie odbiega mocno od tego z Mi9, nawet w zdjęciach nocnych. A z Twojej listy z dostępnych na tą chwilę zdecydowanie LG V30. 5Z ma słaby szeroki kąt, a P20 zdjęcia za dnia ma mocno nierówne i wcale nie jakieś wybitne.

Edit: Opcjonalnie szukać Mi8, czasem za tyle można dostać. Fotograficznie też bardzo dobry, jedynie brak mu szerokiego kąta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1600zł masz Mi Mix 2S w komputroniku , aparat jest solidny za tą kasę , radzi sobie lepiej jak w Zenfone 5Z chyba że będziesz się bawił z gcam to będzie pewnie remis .

 

Lg V30 ma bardzo fajny aparat , ma go mój kolega fotograf i mówi że po update robi znacznie lepsze foty , dał mi kilka przykładowych : https://photos.app.g...R8GkMp6gxguY4u8 , aż trudno było mi uwierzyć że to V30. Do tego masz świetny szeroki kąt który moim zdaniem jest lepszy jak teleobiektywy .

 

P20 raczej bym omijał , może w recenzjach niektórzy chwalili ale w dzień jest średni , AI przesadza na fotkach i często się myli , bez AI jest jakoś tak dziwnie , czasem problemy z szczegółowością , jest bardzo nierówny. Dobrze czuje się w kiepskim świetle , wtedy nagle robi dobre fotki .

 

Zenfone 5Z zrobi podobne do Mi Mix 2S fotki , chociaż stock apke lepsza ma Xioami . Szeroki kąt jest beznadziejny i lepiej nie zawracać nim sobie głowy , daje fotki bardzo słabej jakości. Poza tym bardzo fajny telefon który poza dobrym aparatem głównym ma fajny ekran , audio i jest bardzo szybki. Gdybym miał jednak ja wybierać wziąłbym Mi Mix 2S.

 

HTC U11 robi ładne zdjęcia i ma bardzo dobre audio ale jest już na rynku ponad 2 lata i jego wygląd mocno już odbiega od standardu . Z racji wieku obawiałbym się o ewentualne kolejne aktualizacje. ]

 

Osobiście wybierałbym pomiędzy LG V30 a Mi Mix 2S lub poczekał na Mi 9 SE który zapowiada się również ciekawie, chociaż wydaje mi sie że jak ktoś kupił LG V30 za 1400zł to nie będzie żałował wyboru, świetny ekran , dobra bateria , dobre aparaty , dobre audio , IP68 czego chcieć więcej.

 

Aha zapomniałem za 1400zł jest Motorola G7 plus , również ma bardzo dobry aparat ale przegra pod względem wydajności :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena/jakość bardzo dobrze wypada Honor Play.

 

raczej nie pod względem aparatu . Honor play nie ma zbyt dobrego do tego bardzo ciemny obiektyw.

 

EDIT : chociaz jak patrze na recenzje to fotki z Honor play podobają mi się bardziej jak z P20 ... . Tylko że patrzać na Honor Play lepiej wziąc Huawei Nova 3 który często jest zapominany , to praktycznie to samo z znacznie lepszym aparatem , minus to brak NFC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim telefonie nigdy nie użyłem NFC.

Ty nie, ale to nie dla Ciebie wybieramy telefon, a dla autora wątku, który co prawda nie pisał nic na ten temat, ale wszystkie proponowane przez niego telefony NFC mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1600zł masz Mi Mix 2S w komputroniku , aparat jest solidny za tą kasę , radzi sobie lepiej jak w Zenfone 5Z chyba że będziesz się bawił z gcam to będzie pewnie remis .

 

Lg V30 ma bardzo fajny aparat , ma go mój kolega fotograf i mówi że po update robi znacznie lepsze foty , dał mi kilka przykładowych : https://photos.app.g...R8GkMp6gxguY4u8 , aż trudno było mi uwierzyć że to V30. Do tego masz świetny szeroki kąt który moim zdaniem jest lepszy jak teleobiektywy .

 

P20 raczej bym omijał , może w recenzjach niektórzy chwalili ale w dzień jest średni , AI przesadza na fotkach i często się myli , bez AI jest jakoś tak dziwnie , czasem problemy z szczegółowością , jest bardzo nierówny. Dobrze czuje się w kiepskim świetle , wtedy nagle robi dobre fotki .

 

Zenfone 5Z zrobi podobne do Mi Mix 2S fotki , chociaż stock apke lepsza ma Xioami . Szeroki kąt jest beznadziejny i lepiej nie zawracać nim sobie głowy , daje fotki bardzo słabej jakości. Poza tym bardzo fajny telefon który poza dobrym aparatem głównym ma fajny ekran , audio i jest bardzo szybki. Gdybym miał jednak ja wybierać wziąłbym Mi Mix 2S.

 

HTC U11 robi ładne zdjęcia i ma bardzo dobre audio ale jest już na rynku ponad 2 lata i jego wygląd mocno już odbiega od standardu . Z racji wieku obawiałbym się o ewentualne kolejne aktualizacje. ]

 

Osobiście wybierałbym pomiędzy LG V30 a Mi Mix 2S lub poczekał na Mi 9 SE który zapowiada się również ciekawie, chociaż wydaje mi sie że jak ktoś kupił LG V30 za 1400zł to nie będzie żałował wyboru, świetny ekran , dobra bateria , dobre aparaty , dobre audio , IP68 czego chcieć więcej.

 

Aha zapomniałem za 1400zł jest Motorola G7 plus , również ma bardzo dobry aparat ale przegra pod względem wydajności :P

 

 

Htc u11 nie, bo stary ale v30 już ok ;)

W czerwcu pie.

W sumie, jak się nie ma arg przeciw to każdy jest dobry. Nawet ten wiek, który w przypadku innego telefonu już wadą nie jest :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Htc u11 nie, bo stary ale v30 już ok ;)

W czerwcu pie.

W sumie, jak się nie ma arg przeciw to każdy jest dobry. Nawet ten wiek, który w przypadku innego telefonu już wadą nie jest :E

 

nawet nie wiedziałem że LG V30 już jest tyle na rynku :E Chodziło mi tez bardziej o wygląd , V30 jednak wygląda nadal bardzo dobrze . Kwestia autora co już wybierze , wybór jest duży i cięzki bo w zasadzie każdy telefon ma coś ciekawego do zaoferowania.

 

Cały czas myśle o tym P20 , w teorii powinien być najlepszy jednak skopali to AI , może jakby sie przyłożył ktoś i pobawił w pro to pewnie można wyciągnąc fajne fotki , optykę ma kozacką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat NFC jest to rzecz jaka osobiście nie jest mi potrzebna. Pewnie dlatego nic nie wspomniałem o owym dodatku.

Co do V30 przemawia do mnie w szczególności tryb profesjonalny w którym można naprawdę wiele zmienić.

Na razie skłaniam się ku temu modelowi.

Zobaczymy co najbliższe tygodnie przyniosą.

G7 mogę mieć w tych samych pieniądzach co V30 (mowa o nowych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...