Forum PCLab.pl: Star Wars Jedi: Fallen Order - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (52 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Star Wars Jedi: Fallen Order

#821 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Listopad 2019 - 18:17

Oj tam nie wszyscy tak dobrze znają filmy żeby pamiętać co się Obi-Wan Kenobimu nie udało :P

#822 Użytkownik jest niedostępny   JeRRy_F3D 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Listopad 2019 - 23:52

Mam chrapkę na ten tytuł.
Wszędzie ochy / achy...

a Tu (?) nie bardzo.

Co myślicie o tym podsumowaniu?

#823 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 00:23

Czy ja wiem czy ochy i achy? Ja generalnie widzę, że solidny tytuł ale nic ponad to.

#824 Użytkownik jest niedostępny   GS01 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 00:48

Ta recenzja z filmu wyżej to jakaś kpina. Najpierw gościu zarzuca szturmowcom tępe AI,że jest za łatwo w porównaniu do Soulsów, a później beczy, że miecz świetlny nie ma wszystkiego na hita :lol2: To jest gra, po prostu. Jakby miało być realistycznie (w kontekście uniwersum Gwiezdnych Wojen) to raczej nikt nie zdołałby zblokować ciosu mieczem świetlnym niczym innym niż miecz świetlny. A co do zachowania przeciwników jest ok - nawet jak zajdziesz z flanki, to masz okazję dostać wpitol. Za trudna nie mogłaby być, bo nie każdy grał w Dark Souls.

#825 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 05:26

Jak tu nawet normal jest trudny :E

#826 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 07:38

Jak masz jedną rękę, to każda gra będzie trudna. :E Normal nie jest warty uwagi, jeśli ktoś liczy na jakiekolwiek wyzwanie. Na hardzie tak naprawdę ciężko zginąć, po odrobinie wprawy. Silne atak przeciwników są wyraźnie podkreślone, mają najczęściej mocno ograniczony zasięg i pozostawiają sporo miejsca na unik. Upadek w przepaść to kara w postaci zaledwie kawałka życia. Punkty medytacji gęsto rozsiane, między nimi rzadko kiedy idzie się zablokować. Bossowie nie stanowią większego zagrożenia, czasem podczas walki z dwójką mini bossów w odwiedzonych już lokacjach jest trochę zamieszania, ale nic nie do przeskoczenia.

#827 Użytkownik jest niedostępny   Lypton 

• mainstreamowy hipster
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 09:00

Zobacz postJeRRy_F3D, o 22 Listopad 2019 - 23:52, napisał(a):

Wszędzie ochy / achy...

a Tu (?) nie bardzo.

Że Zagrajnikowi mechanika souls-lite nie pasuje do Star Warsów. Sam w komentarzach krótko podsumował swoją recenzją.

W skrócie, po prostu mi, osobiście mechanika Soulsów do uniwersum Gwiezdnych Wojen nie pasuje :)

#828 Użytkownik jest niedostępny   lis22 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 09:08

Problem polega na tym, że gramy Jedi, który, teoretycznie powinien być nie do pokonania dla zwykłych szturmowców Imperium.
Mając takiego bohatera, twórcy gry muszą go sztucznie osłabić, żeby rozgrywka miała jakiś sens. Podobnie wygląda sprawa z postaciami typu Superman, gdzie jest problem, jak sensownie pokazać moc bohatera, nie robiąc go niezniszczalnym i dlatego gra o Supku rodzi się w bólach.

#829 Użytkownik jest niedostępny   Jaycob 

• 2b or not 2b
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 09:15

3 bossów to ja pokonałem tak samo przez "niewidzialne ściany" dla nich, atakując i cofając się do ciaśniejszych miejsc, przez które nie mogli przejść. 1-2 hity i powrót itd. :D

Problem polega na tym, że gramy Jedi, który, teoretycznie powinien być nie do pokonania dla zwykłych szturmowców Imperium.

Padawanem gramy, Jedi to się stajemy, ale pod koniec gry. ;)

Ten post był edytowany przez Jaycob dnia: 23 Listopad 2019 - 09:28

#830 Użytkownik jest niedostępny   lis22 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 10:42

Patrzę na komentarze pod tym filmikiem i wiele osób popiera krytykę i ocenę gry, twierdząc, że zasługuje ona na 4 / 10 a zbiera dobre recenzje i opinie graczy, bo ... to Star Wars ...
Gdyby każdy przeciwnik padał od jednego uderzenia mieczem, gra byłaby prosta i nudna.

#831 Użytkownik jest niedostępny   JeRRy_F3D 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 10:56

Zobacz postlis22, o 23 Listopad 2019 - 09:42, napisał(a):

Patrzę na komentarze pod tym filmikiem i wiele osób popiera krytykę i ocenę gry, twierdząc, że zasługuje ona na 4 / 10 a zbiera dobre recenzje i opinie graczy, bo ... to Star Wars ...
Gdyby każdy przeciwnik padał od jednego uderzenia mieczem, gra byłaby prosta i nudna.

Nie grałem, więc nie wiem, ale... patrząc na YT faktycznie ma się wrażenie "ulicznej bójki", nie walki Jedi z kaszaniarzami.
Może można by było to rozwiązać inaczej (?) Sama walka może być troszkę trudna, dużo bloków, krzyżowań miecza / broni, ale jak już uda się złożyć to jedno sensowne soczyste cięcie, to powinno to być pierwsze i ostatnie cięcie "śmieci". Albo zgon, albo spada kończyna i po nim cięcie fatality. A tak, faktycznie tnie tych szturmowców, jak by ich pałką okładał, a nie ciął mieczem. Powinno być to bardziej coś, jak pojedynki samurajskie. Tam też często była to walka tańca i jednego celnego smagnięcia (nawiasem Jedi i wiele samego SW, miecze, stylówa, to właśnie podwaliny samurajskie więc pójście w tym kierunku byłoby sensowne). Z bossem wymagającym = dużo tańca, kombinacji, uników (jak w filmie), ale z parówiarzami szturmowcami jedno ciach (i to od niechcenia!) i po chłopie, a tu naparzają się jak równe z równym. IMO dla mnie (nie grającego oglądacza) słabo.

Ten post był edytowany przez JeRRy_F3D dnia: 23 Listopad 2019 - 11:34

#832 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 11:23

Jest niezła nie rewelacyjna ale ma to coś co przyciąga nie tylko fanów SW.

#833 Użytkownik jest niedostępny   Jaycob 

• 2b or not 2b
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 11:39

Idąc jego logiką to np. w bijatykach mieszanych to Goku (z Dragonball) powinien ciąć wszystkich jednym pierdnięciem :E, a jednak na równi walczy się z każdym. Albo w God of War gdzie BÓG wojny mierzy się z jakimiś chłystkami i tez może oberwać/zginąć. :E

#834 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 12:04

Zobacz postazgan, o 23 Listopad 2019 - 11:23, napisał(a):

Jest niezła nie rewelacyjna ale ma to coś co przyciąga nie tylko fanów SW.

Raczej tylko dla fanów. Jest wiele smaczków a retrospekcje Order 66 są ciekawsze od fabuły.

#835 Użytkownik jest niedostępny   Phoenixsuple 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 12:05

Wszędzie ochy / achy...

a Tu (?) nie bardzo.

Mnie ten film w zupelnosci przekonal zeby nie tykac tej gry a troszke sie wachalem, zeby sprobowac. Ta walka z kilkoma przeciwnikami i becki bez bloku oraz przebieganie poziomow slabe no i to zero czucia mocy miecza gdzie to powinno byc cos wyjatkowego.

Ten post był edytowany przez Phoenixsuple dnia: 23 Listopad 2019 - 12:07

#836 Użytkownik jest niedostępny   lis22 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 13:51

Moim zdaniem, recenzent robi błąd, porównując grę do filmu i ten konkretny tytuł do gier z serii "Dark Souls".
Gra to NIE FILM, film nie ma gameplaya, film skupia się na obrazie, na narracji, w grze chodzi o to, żeby grać, więc gameplay musi operować jakąś mechaniką. Recenzentowi po prostu nie podoba się to, że ten konkretny typ mechaniki dodano do gry z uniwersum Star Wars i na siłę porównuję obie gry, zapominając, że to jest inne uniwersum i że mechanika gry NIE MUSI być fabularnie wyjaśniana, to tylko mechanika, coś dla gracza, coś o czym bohater gry nie ma pojęcia.

#837 Użytkownik jest niedostępny   Bemx2k 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 14:28

Powiem tak , kumpel mnie dopuścił do gry ukończonej chyba w 80% na prawie wymaksowanej postaci , rewelacja
rozwałka za pomocą '' mocy '' jedi miód malina większość przeciwników pull/push w przepaść :)
Parę drobiazgów mogli by usprawnić , zbyt mało przedmiotów którymi można rzucić w przeciwnika całe mnóstwo skrzyń przyklejonych do podłogi :(
Jak stanieje do 120zł biorę w ciemno do kolekcji.

b.t.w

czy planują do tej gry jakieś DLC ??

#838 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 14:52

A czemu już teraz za 60zł nie weźmiesz?

#839 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 15:09

Fakt walka mogłaby być lepiej zrobiona

.

#840 Użytkownik jest niedostępny   Vulc 

• Nie.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 15:10

Jednemu nie pasuje, innemu pasuje, nic nowego. Mi odpowiada, choć ostatecznie czuję niedosyt po ukończeniu gry. Liczyłem na jakiś fabularny twist lub coś co rozrusza historię. Oprócz przyjemnej końcówki ta ostatnia wypada raczej przeciętnie. Gameplay względnie w porządku, narzekanie na to, że główny bohater nie kroi wszystkich na plasterki jest średnio sensowne (pamiętając że to gra), ale i zrozumiałe {pamiętając o Jedi Outcast/Academy). Soundtrack w pamięć mi za bardzo nie zapadł, dźwięk taki jak w większości produkcji SW.

Z recenzją Zagrajnika się częściowo zgadzam, częściowo nie. Autor ma dziwną manierę robienia z siebie na siłę dziwaka - dosłownie wszyscy chwalą, tylko on narzeka? Eee, nie. Słów krytyki nie brakuje, nawet jeśli całościowo Fallen Order to faktycznie udany tytuł. Zarzut, że mechanika nie pasuje do tego klimatu, bo czegoś gra nie tłumaczy (na przykład odradzania przeciwników i głównego bohatera), jest dość miałki. Soulsy też wszystkiego nie uzasadniały, tak jak nie robi tego większość gier. Trochę elastyczności by się w tym miejscu przydało. Pytanie jak to się ma do kanonu to już w ogóle śmiech na sali, od kiedy mechanika gry ma tutaj znaczenie? Kanoniczna jest historia i postaci, reszta nie ma na to znaczącego wpływu.

Podobnie w kwestii walk z bossami - dobrze zrealizowane i wymagające? Dwa razy nie. Przeciwnicy mają mało zróżnicowany, łatwy do przewidzenia zestaw ataków, samych walk jest za mało i nie dostarczają emocji jakich się spodziewałem po tym uniwersum. Kilka jest przerwanych w 3/4, co dodatkowo całość ułatwia.

Nie miałem specjalnie wysokich oczekiwań co do tej gry, więc nie jestem rozczarowany. Równocześnie nie mogę powiedzieć, że świetnie się bawiłem. Produkcja udana, choć dupy nie urywa. Miejscami mało efektowna, miejscami męcząca i wtórna. Takie uczciwe 7/10.

• (52 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • Ostania »