Skocz do zawartości
Fruzz8

Star Wars Jedi: Fallen Order

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, voltq napisał:

Wersja podstawowa pudelkowa tez dostała updejt ?

Tak

7e3a18f11dd9952bc7c6dab0d2ff78d8

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem gierka jest bardzo dobra warta ogrania ale stanowczo za krótka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

Zależy na jakim stopniu trudności się gra. Jak na singla bez otwartego świata czas gry ujdzie.

Na mistrz jedi grałem , bo wielki mistrz byl zbyt frustrujacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dali w tym miesiacu gierke za free w abonamencie amazon prime :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ogrywam, jeszcze raz dziękuję @Element Wojny za klucz. Gierka jest fajna i elementy souls like dodają jej innego uroku (lubię souls like). Wszystko działa jak masło na detalach epickich i nawet nie pierdnie. Jestem na etapie kiedy zaczął się typowy backtracking ale wiedziałem o tym już wcześniej bo od razu było widać miejsca, które będą wymagały powrotu kiedy posiądzie się odpowiednie umiejętności Jedi by się do nich dostać. Póki co gra robi bardzo dobre wrażenie, naturalnie gram na poziomie trudności Mistrz Jedi bo dwa wcześniejsze to jakiś ponury żart.

Edytowane przez caleb59
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caleb59 napisał:

Właśnie ogrywam, jeszcze raz dziękuję @Element Wojny za klucz. Gierka jest fajna i elementy souls like dodają jej innego uroku (lubię souls like). Wszystko działa jak masło na detalach epickich i nawet nie pierdnie. Jestem na etapie kiedy zaczął się typowy backtracking ale wiedziałem o tym już wcześniej bo od razu było widać miejsca, które będą wymagały powrotu kiedy posiądzie się odpowiednie umiejętności Jedi by się do nich dostać. Póki co gra robi bardzo dobre wrażenie, naturalnie gram na poziomie trudności Mistrz Jedi bo dwa wcześniejsze to jakiś ponury żart.

Właśnie nigdy nie grałem w to. I mam pytanie jarałem się kiedyś starsznie Jedi Academy i tą serią. Ten cały force unleshed czy jak to tam nie podszedł mi w ogóle,a jaram się SW. Ale czytam i czytam , i coraz większa ochota na tą gierkę mi przychodzi, ale podobają mi się gry typu soulslike(na filmikach), choć grając w DS uj mnie strzelał niesamowicie i olałem temat, za dużo urw było. I zapytam tak to jest taki lekki soulslike czy wymagający jak seria DS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem, ale nie pamiętam na jakim poziomie, zapewne normal. Problemy miałem pod koniec gry, ciężki był końcowy boss. Sama gra bardzo fajna, nie jestem mistrzem w Soulslike, ale lubię w nie pogrywać i było w porządku, oczywiście nie odbyło się bez powtarzania, czasem kilkukrotnie, ale nie rzucałem mięsem, jedynie ostatni boss jest z lekka przegięty- jak dla mnie, ale każdy ma inny "skill".

Mechanika jedna z fajniejszych, jest spory backtracking, jak to już zostało napisane, ale nie powinno to zaważyć na odbiorze. Gierka jest prawie za darmo, więc nawet jak nie podejdzie nie powinno być żalu.
Spróbuj.
@AndrzejTrg Tutaj są poziomy trudności, więc zawsze można skorygować "problem z przeciwnikiem"

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy poziom trudności sugeruje spacerek po parku (coś jak tryb opowieści) i chyba nawet się nie ginie (tak to zrozumiałem), drugi to tzw. easy, trzeci hard (mistrz jedi - zalecany moim zdaniem), czwarty to już tylko dla psycholi. :E Nie ma problemu - w dodatku poziom trudności zawsze można zmienić z menu podczas grania.

Jak tak sobie latam po lokacjach to szczególnie starożytne grobowce pachną Tomb Raiderami, nawet zagadki logiczne są ciekawe i fajnie zrobione. Gra wymaga tzw. jak ja to nazywam "pamięci trwałej rozszerzonej" :E czyli zapamiętywania gdzie co jest i gdzie co było (zamknięte drzwi, ściana do rozwalenia mocą itp.) bez tego można błądzić po lokacjach w kółko - jest niby mapa ale dla mnie osobiście jest ona totalnie nieczytelna i do tego wielopoziomowa w trybie hologramu.

Są skróty jak w Dark Souls, które ułatwiają skracanie drogi, można wymijać przeciwników itp. - ogólnie widać, że ludzie z Respawn, którzy zrobili tę grę mocno inspirowali się serią Star Wars (czuć klimat), Dark Souls w związku na mechaniki walki oraz Tomb Raider ze względu na eksplorację jak również backtracking, który w nowych Tomb Raiderach był obecny (np. bez zdobycia łuku z liną nie szło przejść dalej i trzeba było się cofać). Sama mechanika walki bywa wymagająca ale moim zdaniem jest to chyba najlepsza implementacja walki mieczem świetlnym, starsze Star Warsy chyba nie były takie fajne pod tym względem. Można z biegiem fabuły rozwijać postać o nowe umiejętności w walce mieczem, poprawiające przetrwanie czy moc. Lokacje nie są duże i póki co mnie nie nużą, a backtracking zawsze wiąże się z odblokowywaniem nowych i ciekawych ścieżek dzięki zdobywanym z biegiem fabuły umiejętnościom więc raczej nigdy nie ma nudy - jest zdecydowanie mniej upierdliwie niż np. w Vampyrze.

Mechaniki w grze to również silne naleciałości z platformówek - dużo skakania, wspinaczki, biegania po ścianach, wymagające skoki i timingi przy użyciu mocy spowolnienia czy przyciągania/force push.

Gra mi się podoba i jest wciągającym miłym zaskoczeniem, nie jestem mega fanem Star Wars ale lubię to uniwersum - wszelakie detale, tekstury, design, muzyka, roślinność czy przeciwnicy są wiernie odwzorowani. Gra prezentuje się ostro jak żyleta i działa super płynnie, obecnie bez problemów - pamiętam w sumie jej testy z guru3d, gdzie również testerzy zachwycali się jej optymalizacją.

Edytowane przez caleb59
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caleb59 przekonałeś mnie, kupię i sobie będę powolutku grał, dzięki za tak konkretne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo 49zł za amazon prime na rok plus inne gry za free, plus w przyszłości dojdą kolejne, a o bibliotece filmów nie wspomnę.?
Na bazarku na łowcach jest jeszcze taniej niż na cdkeys. Ludzie sprzedają klucz z amazona.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Element Wojny napisał:

Na Kinguinie po 1,92zł:
https://gg.deals/game/star-wars-jedi-fallen-order/

Lub za darmo jak ktoś się łapie na 30-dniowego triala Amazon Prime.
Albo jak wyżej Reddzik napisał.

Edytowane przez Paw79
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Reddzik napisał:

Albo 49zł za amazon prime na rok plus inne gry za free, plus w przyszłości dojdą kolejne, a o bibliotece filmów nie wspomnę.?
Na bazarku na łowcach jest jeszcze taniej niż na cdkeys. Ludzie sprzedają klucz z amazona.

Sprzedają ? A to gnoje. Ja dałem za darmo @caleb59

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Sprzedają ? A to gnoje. Ja dałem za darmo @caleb59

cdkeys skąd będzie mieć w takiej cenie? Tak samo klucz z Amazona. Tak jak poprzednie gry z amazona tak i Fallen Order w tej cenie przez miesiąc będzie wisiał, bo ważność klucza, aktywacji jest miesiąc jak się nie mylę. A tyle tego, to stąd taka cena.

Zrobiłeś dobry uczynek, sam bym dał gdybym nie miał gry na koncie, mimo, ze ją ograłem na EA Play.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest świetna, im dalej "w las" tym ciekawiej, nie wiem skąd zarzuty w niektórych recenzjach, że fabuła jest słaba - jest ciekawa, zawiera kilka plot twistów i śledzi się ją z ciekawością. Po prostu twórcy wzięli co najlepsze z takich gier jak Dark Souls, Tomb Raider i zmiksowali to w uniwersum Star Wars - wyszło moim zdaniem fajnie, nie ukończyłem jeszcze gry ale śmiało jak dla mnie 8/10. 2 punkty niżej za backtracking (nie każdemu to pasuje) i kilka innych drobnostek.

Jeśli rzeczywiście ogłoszą drugą część w maju tego roku (takie plotki widziałem w necie) to z chęcią piszę się na jej ogranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fallen Order to przyjemna gierka, pomijając nużący backtracking. Ja bym powiedział, że to taki Dark Souls w trybie Casual Mode (albo raczej fabularnym). Wciągający świat, mechanika walki git. A wersja PC też dostała next-genowy update? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, GS01 napisał:

Fallen Order to przyjemna gierka, pomijając nużący backtracking. Ja bym powiedział, że to taki Dark Souls w trybie Casual Mode (albo raczej fabularnym). Wciągający świat, mechanika walki git. A wersja PC też dostała next-genowy update? 

Nie, nie wydaje mi się. Wszystko co daje ta aktualizacja jest na PC od premiery gry

Edytowane przez JohnyWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, caleb59 napisał:

4.21.2.0

To masz steam czy origin? Ponieważ mnie bardziej origin interesował, chyba że obie wersje mają ten sam numerek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz z Amazon Prime więc domyślna dla gry platforma Origin, innego wyboru nie było i w sumie bardzo dobrze - najgorsze co może być to gra wymagająca dwóch launcherów włączonych w tle.

---------------------

Zrobiłem całą grę, zajęła jakieś 23h i podtrzymuję swoją ocenę 8/10 - technicznie również wszystko bez zarzutu. ?

Edytowane przez caleb59
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wkoncu trochę więcej pograłem, a u mnie to oznacza że przeszedł prolog ? ale gierka spoko i na leciwym sprzęcie śmiga bardzo fajnie. Ogólnie początek bardzo fajny fabularnie (SW fan?) graficznie bardzo ładnie, sterownie mimo że rzadko używam pada to nawet ogarniam, ogólnie gierka na duży + . Brakuje trochę, przy cięciu mieczem, rozczłonkowania ciał, ale się przeżyje ?

Dzięki jeszcze raz @caleb59 za kluczyk, napewno się nie zmarnuje ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety ta gra nie przejdzie i nie moge sie zmusic, nie trawie gier gdzie odradzaja sie przeciwnicy, owszem mozna napisac ze mozna ich pominac i nie zabijac drugi raz ale ciezko przejsc obojetnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się nie odradzali to by znowu pisali ze gra jest nudna bo nikogo na mapach nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra fajna, ale troche za trudne przemieszczanie, zbyt zawile mapy i za duzo zagadek. Myslalem, ze bedzie bardziej nastawiona na akcje, choc tej tez jest duzo.  To taki Tomb Raider w swiecie Star Wars. Ale gram z przyjemonoscia, zrobilem juz Zeffo i lece na Kashyyyk.

Troszke szkoda, ze jednak gra bardziej nie przypomina Jedi Knight 2 i 3, gdzie machanie mieczem bylo duzo fajniejsze. Ale gra bardzo dobra i tak, i swietna optymalizacja.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...