Skocz do zawartości
Lohater

Elex 2

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, ProudGamer napisał:

O jakich znajdźkach mówisz? Chyba nie o tej puli śmieci które zbieramy i które do niczego się nie przydają :E 

Sa fajne rzeczy do znalezienia, np okularki z wiatraka. Zawsze tak bylo w grach od pirani ze zagladajac w zakamarki znajdujemy unikatowe bronie i jest tak samo tutaj.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sheeneek napisał:

Sa fajne rzeczy do znalezienia, np okularki z wiatraka. Zawsze tak bylo w grach od pirani ze zagladajac w zakamarki znajdujemy unikatowe bronie i jest tak samo tutaj.

Niektóre znajdzki są oczywistymi easter eggami chociażby "Kusza Daryla" dla sporej liczby graczy nawiązanie oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minutowy gameplay

 

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jedna rzecz w Elex II dalej obecna :E

było to w Gothicach/Risenach/Elexie i jest w sequelu

tu dalsza część ale włączyć od 6:16 i wiadomo będzie o co chodzi.

W grach PB zawsze jak postać była w powietrzu i opadała to miało się wrażenie grawitacji jak na księżycu i widać nic się nie zmienia, kundel skacze i tak to właśnie wygląda jak opada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 odcinkach mam wrazenie jakby troszke mniej drewna w drewnie?

Za to geby dalej paskudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sheeneek napisał:

Po 2 odcinkach mam wrazenie jakby troszke mniej drewna w drewnie?

Za to geby dalej paskudne.

Ja mam wrażenie jak patrzę na te rozgrywkę ze początek w ElexII nie jest tak trudny jak w jedynce, gra nas tak nie gnębi i nawet jak mamy przeciwnika z czachą to da się go rurą rozwalić i nawet przyjąć cios na klatę, albo gra na niższym poziomie.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On gra na normalu, widać na początku.

edit:
Dodam, że oglądałem tylko 1 odcinek, to co tam widziałem, to mi się podoba, jest mniej drewna, szybsza walka- w porównaniu do jedynki. Ogólnie wydaje się być spoko jak to Risen/Gothic.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolozje wygladaly prawie identycznie, za to same animacje juz plynniejsze. Jest ciut mniej drewna ale dalej dewno, to juz taki "ich styl" maskujacy braki w zdolnosciach animowania polaczen miedzy obiektami:D  To samo masz w przypadku wszystkich interakcji ze srodowiskiem czy przedmiotami, niestety sa  pod tym wzgledem w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ProudGamer napisał:

Wydaje mi się, że w Elexie 1 to lepiej wyglądało z hitboxami,a może już pamięć nie ta.

Dobrze że napisałeś wydaje mi się bo w jedynce to z kolizjami był problem i często potrafiły wchodzić z  pół metra od celu! czy to my lejemy czy inni leją nas! uderza ktoś koło nas w powietrze a obrywamy ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie - czyli podobne drewno jak w Elexie 1 - no ale przecież nie lasem Elex stoi :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj gameplay Elexa 2 z polskim dubbingiem jakby ktoś chciał zobaczyć:

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Element Wojny napisał:

A tutaj gameplay Elexa 2 z polskim dubbingiem jakby ktoś chciał zobaczyć:

Ale Kaja to wygląda paskudnie, nie mówię tu zaraz w jakimś kontekście seksistowskim ale po prostu wygląda sztucznie a w porównaniu do jedynki to tylko można powiedzieć kto ją tak urządził, co jej się stało z twarzą, wygląda trochę sztucznie jak z plasteliny. Zawsze mogą to jeszcze poprawić bo widać że coś tu się nie spaja za dobrze

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6q5DrzU.png

Na pewno zagram, może nie na premierę, ale w swoim czasie, jedynka nie ograna, więc na dwójkę przyjdzie odpowiednia pora i cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, frog67 napisał:

Ale Kaja to wygląda paskudnie, nie mówię tu zaraz w jakimś kontekście seksistowskim ale po prostu wygląda sztucznie a w porównaniu do jedynki to tylko można powiedzieć kto ją tak urządził, co jej się stało z twarzą, wygląda trochę sztucznie jak z plasteliny. Zawsze mogą to jeszcze poprawić bo widać że coś tu się nie spaja za dobrze

Zgadzam się, Kaja wygląda fatalnie podobnie zresztą jak wiele innych postaci. 

Tutaj tylko moderzy mogą pomóc. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elex 2 to prawie jak powtórka z Gothica 2. Prawie | GRYOnline.pl (gry-online.pl)

Kto już był zakochany w pierwszym Elexie, ten niechybnie zakocha się i w drugim, witając z otwartymi ramionami małe wielkie zmiany w wypróbowanej formule. Kto zaś się od Elexa odbił, według wszelkiego prawdopodobieństwa odbije się również od jego kontynuacji.
 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Element Wojny napisał:

Elex 2 to prawie jak powtórka z Gothica 2. Prawie | GRYOnline.pl (gry-online.pl)

Kto już był zakochany w pierwszym Elexie, ten niechybnie zakocha się i w drugim, witając z otwartymi ramionami małe wielkie zmiany w wypróbowanej formule. Kto zaś się od Elexa odbił, według wszelkiego prawdopodobieństwa odbije się również od jego kontynuacji.
 

Twarde, mocne, solidne drewno ?

Bedzie grane, Piranie sa sytematycznie, drewniane i z bugami ale klimat zawsze na najwyzszym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sheeneek napisał:

Twarde, mocne, solidne drewno 

Ale jedno to mnie rozbawiło jak przyczepili się do optymalizacji ze klatki spadały nawet do 40 przy 1080p/max ale jak podali konfiguracje to natychmiast winowajca się znalazł, no przy i5 9400 nie należy już oczekiwać cudów - powiedziałbym że i tak nieźle jak na betę i taki procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną daje sobie wstrzymanie z tą grą i to nie z powodu "twardego, mocnego i solidnego drewna" ale z powodu tego:

"Nie odmówię sobie też wyrażenia opinii o tym kawałku opowieści, który było mi dane poznać – historia jest, niestety, mało porywająca. Nie zamierzam owijać w bawełnę: Elex 2 to fabularna sztampa. Byłem otwarty na cokolwiek, czym „Piranie” mogłyby mnie zaskoczyć (i nie wykluczam, że dalsza część scenariusza przewiduje jakieś ekscytujące zwroty akcji), ale przez te niecałe 10 godzin spędzonych z grą brnąłem przez schemat wałkowany już zbyt wiele razy. (...) Co gorsza, tym razem wyświechtany schemat nawet nie jest przekonujący. Między pierwszym a drugim Elexem nie wydarzyło się nic, co tłumaczyłoby, dlaczego Jax znów jest tak słaby, że musi minąć wiele awansów na kolejne poziomy, nim przestanie uciekać przed byle raptorami. Postacie zresztą gubią się w zeznaniach i przekazują sprzeczne informacje na temat tego, co działo się z bohaterem przez kilka minionych lat. Spotkanie z Kają, dawną miłością Jaxa, przebiega tak, jakby ten spędził długi czas na wygnaniu, tymczasem Dex, syn protagonisty, zachowuje się, jak gdyby tatuś co rano wychodził do pracy i wracał po południu do domu."

Drewnianej jedynce można było wiele zarzucić poza jednym - fabuła była naprawdę niezła. Tutaj zaś z tego co widzę jest pod tym względem źle, o ile nie bardzo źle. Serio nie ma nic gorszego niż fatalnie napisany scenariusz który sam sobie zaprzecza w wielu momentach. Nosz k... mać serio nie mieli na tą grę pomysłu czy jak, przecież ładne parę lat ją robili... 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Element Wojny napisał:

Drewnianej jedynce można było wiele zarzucić poza jednym - fabuła była naprawdę niezła. Tutaj zaś z tego co widzę jest pod tym względem źle, o ile nie bardzo źle. Serio nie ma nic gorszego niż fatalnie napisany scenariusz który sam sobie zaprzecza w wielu momentach. Nosz k... mać serio nie mieli na tą grę pomysłu czy jak, przecież ładne parę lat ją robili... 

A może część winy  jest w kiepskim przekładzie na PL i w oryginale będzie lepiej bo też czytałem że przekład na polski jest fatalny i często potrafi się mijać nieco z stanem faktycznym.

Zresztą oglądnąłem sobie kawałek gameplaya z naszej wersji i od razu wpada w ucho że lokalizacja kompletnie leży przynajmniej akcentowanie i wyrażanie się w tracie dialogów no taki patos ciągle leci że Jax wydaje się totalnie odklejony.

O ile w jedynce ta sztuczność i wygłaszanie bez emocji Jaxa miała swoje uzasadnienie fabularne, tak jak i u części albów, tak w dwójce mamy już całkiem "innego" głównego bohatera i jego dialogi powinny się delikatnie różnić, a on sam brzmi jak prawie jak Saturas bo patos wręcz wyłazi wszystkimi mozliwymi akcentami.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, frog67 napisał:

A może część winy  jest w kiepskim przekładzie na PL i w oryginale będzie lepiej bo też czytałem że przekład na polski jest fatalny i często potrafi się mijać nieco z stanem faktycznym.

Zresztą oglądnąłem sobie kawałek gameplaya z naszej wersji i od razu wpada w ucho że lokalizacja kompletnie leży przynajmniej akcentowanie i wyrażanie się w tracie dialogów no taki patos ciągle leci że Jax wydaje się totalnie odklejony.

Fatalny polski dubbing... właśnie dałeś mi kolejny powód bym sobie na razie wykreślił tą grę z kalendarza. Oczywiście dubbing do Elexa 1 jakiś wybitny nie był, ale skoro tutaj mówimy już o przekłamaniach językowych na poziomie rzutującym na zrozumienie fabuły to JA PIERD... (!!!) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni robia ja po niemiecku i tlumacza czy inglisz startowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu przygladam sie informacjom o grze i szczerze mowiac mam duze swiatło i to mocno czerwone bo kazdy news czy gameplay nie napawa optymizmem.

A to postacie z dupy,a to animacje ,walka a teraz slysze o miałkiej fabule.Naprawde az tak to wyglada?

Elex 1 sam w sobie mial pomysł,dobre dialogi,a tutaj wszytsko w Elex 2 daje po dupie?no az nie wierze.Albo sa jakies problemy w samej Piranhii wewnatrz albo cos ,co powoli staje sie standardem w tej coraz śmieszniejszej branży ,bo dziwnie to wszytsko wyglada,rozumiem jakby brak fabuly byl grze Ubi ale tutaj ,Pirnaha pokazcie ze macie jakies ambicjie,no chyba ze pomysl z wyspą ,frakcjami sie powoli wypala no bo ilez można.

Edytowane przez Kubaś_30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Element Wojny napisał:

Fatalny polski dubbing... właśnie dałeś mi kolejny powód bym sobie na razie wykreślił tą grę z kalendarza. Oczywiście dubbing do Elexa 1 jakiś wybitny nie był, ale skoro tutaj mówimy już o przekłamaniach językowych na poziomie rzutującym na zrozumienie fabuły to JA PIERD... (!!!) 

Ja tam jeszcze nie przekreślam bo fabuła jeszcze może się rozkręcić, w jedynce po 10h też można było niewiele powiedzieć o głównym wątku dopiero później nabrał rozpędu.

Dla mnie równie istotny jest rozwój postaci, a ten zapowiada się na nawet lepszy niż w jedynce, gdzie tam już było dobrze (lepiej niż w CP2077 i to jest fakt! ) 

Poza tym ciekawe jakie zakończenie jedynki i decyzje twórcy obiorą za kanon, bo to jaką frakcje wybraliśmy to wielkiego znaczenia mieć nie będzie, przynajmniej na to się zanosi

 

tutaj Eurogamer i ich wrażenia, jednak odczucia miałem dobre  (po tych gameplayach na YT) że początek w dwójce nie jest tak trudny jak w jedynce, ba w jedynce na starcie już z daleka wszystko do nas strzelało, tutaj aż takiego "brutality" na dzień dobry nie widać

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny materiał o Elexie 2

Ps. Ale Zołza wygląda co jej się stało, jeszcze gorzej niż Kaja :E 

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...