Skocz do zawartości
Lohater

Elex 2

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal nie można założyć więcej niż jednego pierścienia na dłoń jakby nasz bohater płazem był lub ktoś mu obciął palce ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, @lek napisał:

Nadal nie można założyć więcej niż jednego pierścienia na dłoń jakby nasz bohater płazem był lub ktoś mu obciął palce ?

No to jest glupie, od 20 lat to samo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem takiego ubieranie postaci, może jeszcze załóżmy mu jednego buta, jedną nogawkę od spodni, jeden rękaw oraz jedno szkło w okularach ?, żeby tak łatwo nie miał 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, @lek napisał:

Nie rozumiem takiego ubieranie postaci, może jeszcze załóżmy mu jednego buta, jedną nogawkę od spodni, jeden rękaw oraz jedno szkło w okularach ?, żeby tak łatwo nie miał 8:E

Prawdopdobnie chodzi tutaj o balans, albo masz ringi które rzeczywiście Ci cos daja albo dostajesz mase gówienek które mało jaki wpływ mają na psotać. Do tego dochodzi cały koszt stworzenia dodatkowych itemów itd plus balansowaine tego w jakiś sposób. Im więcej zmiennych tym gorzej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry material z wrażeniami odnośnie nowosci w Elex2, mniej drewna w drewnie, lepsze animacje poprawiony jetpack itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elex 2 - poznaliśmy wymagania sprzętowe na PC | GRYOnline.pl (gry-online.pl)

Elex 2 – minimalne wymagania sprzętowe na PC

  • Procesor: Intel Core i5-7400 / AMD Ryzen 3 3100
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX 5600 XT / NVIDIA GeForce GTX 1060 z 6 GB pamięci VRAM
  • Pamięć: 12 GB RAM
  • DirectX: wersja 11
  • System operacyjny: Windows 10 w wersji 64-bit
  • Miejsce na dysku: 45 GB (HDD)

Elex 2 – zalecane wymagania sprzętowe na PC

  • Procesor: Intel Core i5-9500F / AMD Ryzen 7 2700
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX 5700 XT z 8 GB pamięci VRAM / NVIDIA GeForce RTX 2060 z 6 GB pamięci VRAM
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • DirectX: wersja 11
  • System operacyjny: Windows 10 w wersji 64-bit
  • Miejsce na dysku: 45 GB (SSD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie co tam się odwaliło, ktoś chyba nie zna się na kartach AMD, 5600XT z 1060 od nvidii :rotfl:
Dobra podśmiechujki ale na serio może nie będzie tragizmu, zjadę z kilkoma detalami i będzie git majonez. Ogra się jak cena spadnie, jeszcze jedynki nie ogarnąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Reddzik napisał:

Panie co tam się odwaliło, ktoś chyba nie zna się na kartach AMD, 5600XT z 1060 od nvidii :rotfl:
Dobra podśmiechujki ale na serio może nie będzie tragizmu, zjadę z kilkoma detalami i będzie git majonez. Ogra się jak cena spadnie, jeszcze jedynki nie ogarnąłem.

Zazwyczaj nowe gry to na Pascalach wypadają średnio, tutaj 5600XT na poziomie 1060 coś nowego :E 

Może nie mają w studiu kart czerwonych i strzelali na ślepo, aby coś było.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Reddzik napisał:

Panie co tam się odwaliło, ktoś chyba nie zna się na kartach AMD, 5600XT z 1060 od nvidii :rotfl:

Zestawienie tych kart razem to faktycznie lekka kpina

1

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qxekvmjp81a81.jpg

Nowy shoot jakby na usprawiedliwienie wymagań :E zwml9dcyep881.jpg

3ru2r29kdv581.jpg

nuw0mru4f5w71.jpg

fewsxfrpszr71.jpg

2cgnpf7ptfm71.jpg

Edytowane przez frog67
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj podoba mi się ta kosa 

CxLjRvs.jpg

będę machaauuu :E  

 

 

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jest sens robić podejście do Elex 2 jak do tej pory nie wymęczyłem pierwszej części? Znajomość fabuły będzie wymagana w 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, azgan napisał:

Zastanawiam się czy jest sens robić podejście do Elex 2 jak do tej pory nie wymęczyłem pierwszej części? Znajomość fabuły będzie wymagana w 2?

Będzie wymagana,  i to już praktycznie od samego startu.

Ponieważ ElexII zaczyna się dokładnie w tym momencie w którym się kończy jedynka, mamy ukazane pewne wydarzenia w cinematicu, i następnie skok o kilka lat do przodu i rozpoczynamy grę.

Znając pierwowzór wyłapiemy wszystkie zmiany jakie zaszły na Magallanie jak i zmianę u wszystkich frakcji, już nie mówiąc o interakcjach pomiędzy NPC a Jaxem

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio coś można nabyć w przedsprzedaży.

No ja niestety jestem pewnym odbiorcą tych drewnianych gier od Piranha Bytes.

Jestem koneserem dębowej mechaniki i okurzonej grafiki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z każdej kłody idzie coś wyciosać, nawet coś bardzo dobrego, by można... Ale PB od ponad 20 lat używa tej samej tępej siekierki i dlatego Elexy są/będą jakie będą/są. Na szczęście do fabuły i tworzenia tego specyficznego klimatu nie używają siekierek, więc gry kupować trzeba. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elex 2 z pierwszą „wstępną” recenzją! Szykujcie się na bardzo długą produkcję (ppe.pl)

Niemiecka redakcja Gamestar wcześniej otrzymała dostęp do Elex 2 i choć nie mogła przedstawić ostatecznej opinii, to jednak dziennikarze spędzili w świecie gry naprawdę sporo czasu, więc mogą pochwalić się konkretną opinią. Elex 2 ukończymy po około 60 godzinach i tytuł oferuje dwa bardzo zróżnicowane doświadczenia – przez pierwszą połowę opowieści lepiej unikać przeciwników, a w drugiej możemy liczyć na bardziej otwarte starcia. Tak naprawdę „główna opowieść” odbywa się właśnie po pierwszych 30 godzinach.

W niemal finalnej wersji kodu dziennikarze napotkali na „bardzo drobne problemy z zadaniami lub technicznymi elementami”, które powinny zostać naprawione do czasu premiery. Gamestar przewiduje, że tytuł otrzyma ocenę na poziomie 80-82%.

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Element Wojny napisał:

Elex 2 ukończymy po około 60 godzinach i tytuł oferuje dwa bardzo zróżnicowane doświadczenia – przez pierwszą połowę opowieści lepiej unikać przeciwników, a w drugiej możemy liczyć na bardziej otwarte starcia. Tak naprawdę „główna opowieść” odbywa się właśnie po pierwszych 30 godzinach.

W sumie to taki "piraniowy standard" w pierwszej połowie to my zbieramy oklep dosłownie od wszystkiego, w drugiej połowie to my zaczynamy spuszczać łomot, ale system progresu PB bardzo mi się podoba. 

To jest coś z czym CDPR zawsze miał spory problem i chyba względnie najlepiej było w W2, gdzie początek był dość trudny, a wielu płakało że było zbyt trudno, u piranii to normalka.

Poza tym to baardzo satyfakcjonujące, kiedy zakładasz jakiś lepszy pancerz, mieczyk czy inny przedmiot i zauważasz od razu jak wielką różnicę  nowy ekwipunek robi i jesteś zadowolony.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Element Wojny napisał:

Elex 2 z pierwszą „wstępną” recenzją! Szykujcie się na bardzo długą produkcję (ppe.pl)

Niemiecka redakcja Gamestar wcześniej otrzymała dostęp do Elex 2 i choć nie mogła przedstawić ostatecznej opinii, to jednak dziennikarze spędzili w świecie gry naprawdę sporo czasu, więc mogą pochwalić się konkretną opinią. Elex 2 ukończymy po około 60 godzinach i tytuł oferuje dwa bardzo zróżnicowane doświadczenia – przez pierwszą połowę opowieści lepiej unikać przeciwników, a w drugiej możemy liczyć na bardziej otwarte starcia. Tak naprawdę „główna opowieść” odbywa się właśnie po pierwszych 30 godzinach.

W niemal finalnej wersji kodu dziennikarze napotkali na „bardzo drobne problemy z zadaniami lub technicznymi elementami”, które powinny zostać naprawione do czasu premiery. Gamestar przewiduje, że tytuł otrzyma ocenę na poziomie 80-82%.

Mam z tyłu głowy cały czas ELEX 2 przez sentyment do serii Gothic w którą się kiedyś zagrywałem. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Mam z tyłu głowy cały czas ELEX 2 przez sentyment do serii Gothic w którą się kiedyś zagrywałem. 

Spoko ale pamiętaj że tutaj musem jest ogranie wcześniej Elexa 1. Wraca zbyt wiele postaci, wątków i grup z którymi miałeś do czynienia a także mamy tutaj do czynienia z ciągłością fabularną - bez znajomości jedynki ani rusz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Element Wojny napisał:

Spoko ale pamiętaj że tutaj musem jest ogranie wcześniej Elexa 1. Wraca zbyt wiele postaci, wątków i grup z którymi miałeś do czynienia a także mamy tutaj do czynienia z ciągłością fabularną - bez znajomości jedynki ani rusz. 

Może po ograniu Horizon Forbidden West zrobię ponowne podejście do pierwszej części.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, azgan napisał:

Może po ograniu Horizon Forbidden West zrobię ponowne podejście do pierwszej części.

Ja kupiłem nie dawano Elexa i nie mogę się przełamać.Pograłem 2 h i jakoś nie mogę strawić tego drewna i menu rodem z gry mobilnej.Może dlatego że nie grałem nigdy w żadnego Gothica i nie mam sentymenty do tego typu gier...

@azganPo takim nowym Horizonie to jeszcze może być ci ciężej się przekonać ?

Edytowane przez afrikan
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry pirani sa specyficzne ale bardzo satysfakcjonujace dzieki swietnej eksploracji i rozwojowi bohatera. Dla mnie niestety klimat Elexa jest o wiele slabszy od Gothicow, ten setting jakos srednio mi lezy.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

Może po ograniu Horizon Forbidden West zrobię ponowne podejście do pierwszej części.

Sprawa jest tutaj dość prosta - jak nie przejdziesz jedynki to nie bierz się za dwójkę bo to się zwyczajnie mija z celem - tutaj mamy do czynienia z dość bezpośrednią kontynuacją wydarzeń i wątków z jedynki a z tego co widziałem już na starcie trafiasz na postacie z jedynki z którymi łączyły Cię "różne" stosunki w zależności od dokonanych wyborów. Możliwe że jest jakaś symulacja wyborów z jedynki, ewentualnie jakieś przypomnienie ale wiadomo że to nie to samo. Kiedyś dawno temu ogrywając ME zacząłem od dwójki i bardzo przyjemnie mi się grało, ale dopiero jak potem ograłem jedynkę zrozumiałem jak nierozsądne to było i ile przeoczyłem. 

Ja żadnego Gothica nigdy nie grałem, sentymentu do Piranii nie mam za grosz, a w Elexa 1 bawiłem się naprawdę nieźle - także wszystko zależy od człowieka. To zdecydowanie nie jest gra każdego, a już napewno nie dla fanów graficznych wodotrysków i przyjemnych/intuicyjnych mechanik. Zdecyduj sam. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście na pewno zagram. Z tym że o ile w pierwszą cześć kupiłem i mam na steamie to tym razem wybieram na gog-u i bendzie spox.

Generalnie czekam na premierę będzie grane drewno nie drewno ale ciekawe.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście  gameplay z bety ?

 

Jedynkę przechodziłem parę razy i czekam na dwójkę :)

Edytowane przez leven
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...