Skocz do zawartości
Lohater

Elex 2

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Sheeneek napisał:

Ale tak, wszystko brzmi jakby nikt scen nie rezyserowal. Bo glosy same w sobie zle nie sa ale wlasnie non stop nie trafiaja w scene. Akcentuja calkiem inne emocje, do tego dochadza czesto jakies pokrecone wzdychania i inne odglosy ktore maja malo wspolnego z tym co sie dzieje. Jest slabo.

Dokładnie to samo jest w polskiej wersji. Było co najmniej kilkanaście momentów w których aktorzy zupełnie z niczego zaczęli akcentować jakieś bardzo mocne emocje, gniew, krzyk itd ale nijak się to miało do ukazywanych scen. Naprawdę nie rozumiem dlaczego PB tak olało kwestię nagrań - z tego co widziałem przy okazji nagrywania dialogów do Mass Effecta 3 to w studiu były dodatkowe dwie osoby - technik i reżyser nagrań i to w zupełności wystarczyło - aktor na bieżąco był informowany co z czym jest związane i jak wygląda scena do której nagrywa, także od razu wiedział co w danej scenie powinien pokazać. Budżet 8x razy większy od jedynki i nie starczyło kasy na dwóch extra kolesi ? Nawet jeśli nagrywali zdalnie (tak nagrywał dialogi chociażby Mark Meer czyli angielski Shepard na potrzeby jednego z DLC bo przebywał akurat w innym kraju), to naprawdę nikt nie mógł przesłać aktorowi dokładnych instrukcji wraz z opisem ? To nie jest rocket science, po prostu ktoś z PB miał na to totalnie wywalone. 

3 godziny temu, leven napisał:

Gdyby porównać wypowiedzi naszego bohatera i całą resztę z tej gry do np. wypowiedzi z Wieśka3, to jest przepaść.

To mało powiedziane. Dubbing Gauntera O'Dima w dodatku Serca z Kamienia w wykonaniu Dariusza Odiji to mistrzostwo świata. Każda scena oddana perfekcyjnie, barwa głosu idealnie dopasowana do postaci, nie trzeba było go nawet widzieć w danym momencie na ekranie - wystarczyło usłyszeć głos by od razu ciary przechodziły po plecach. Co ciekawe czytałem wywiad z panem Odiją odnośnie jego twórczości i zapytany właśnie o postać O'Dima przyznał że nawet specjalnie nie pamięta tej roli - a to pokazuje jak świetną robotę zrobił tu reżyser nagrań, że aktor głosowy nie mający żadnej specjalnej więzi z daną postacią zrobił tak fantastyczną robotę w swoich scenach dzięki odpowiedniemu poprowadzeniu podczas sesji nagraniowej. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie ELEX 3 i czy Piranha Bytes zrobi jakąś nową grę lub stworzy nową markę? Jak myślicie będą jeszcze robić jakieś gry czy po słabym ELEX 2 jest szansa no coś jeszcze od nich?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Ciekawe czy będzie ELEX 3 i czy Piranha Bytes zrobi jakąś nową grę lub stworzy nową markę? Jak myślicie będą jeszcze robić jakieś gry czy po słabym ELEX 2 jest szansa no coś jeszcze od nich?

Coś pewnie będzie, ale nie dałbym głowy czy będzie to Elex 3 po tak fatalnej sprzedaży dwójki. Jedynka na Steamie dobiła w peak do 22k graczy, natomiast dwójka ledwie do 8k. Oczywiście jest jeszcze GOG ale nie sądzę by tam było lepiej. Czy w ogóle jest sens robić trójkę, biorąc pod uwagę tak małe zainteresowanie dwójką i jakąś tam ilość osób które porzuciły tą grę w czasie jej przechodzenia ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Element Wojny napisał:

Coś pewnie będzie, ale nie dałbym głowy czy będzie to Elex 3 po tak fatalnej sprzedaży dwójki. Jedynka na Steamie dobiła w peak do 22k graczy, natomiast dwójka ledwie do 8k. Oczywiście jest jeszcze GOG ale nie sądzę by tam było lepiej. Czy w ogóle jest sens robić trójkę, biorąc pod uwagę tak małe zainteresowanie dwójką i jakąś tam ilość osób które porzuciły tą grę w czasie jej przechodzenia ?

Jak dla mnie to mogą robić zupełnie nowe IP pytanie tylko czy po tak tragicznym przyjęciu ELEX 2 doczekamy się jeszcze jakiś nowych gier od PB bo kto im da kasę na nowe projekty :szczerbaty:? Coś mi mówi że ELEX 2 nawet się nie zwróci a co dopiero zarobi na kolejną część. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukonczylem, niestety koncowka jest taka jak powiedzieliscie, bezsensowny spam grup przeciwnikow do zabicia zawiniety w pseudo questy. Totalny bezsens.

Jestem zawiedziony ta gra, niestety PB stoczyla sie, wg mnie E2 jest gorsza od G1 mimo ze dzieli je 20lat. Czy oni poprostu sie wypalili i jedynie wyklepali to cos dla kasy? Ja rozumiem ze to male studio i tylko garstka ludzi to robila ale naprawde brakuje tu pomyslu na fabule, wszystko jest na kolanie napisane.

Co do Dexa dla mnie jest wszystko jasne, a reakcje NPC na to sa poprostu skopane. Raeakcja Kaji bezcenna, mylilem sie ze takiego brzydala tylko matka moze kochac :D , nie bardzo przejela sie "nowina".

 

  • Sad 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2022 o 14:09, azgan napisał:

Coś mi mówi że ELEX 2 nawet się nie zwróci a co dopiero zarobi na kolejną część. 

Heh nie bardzo wiem jak miałaby im się zwrócić gra która miała budżet 15mln euro gdy na Steamie w najlepszym momencie mieli 8194 graczy, a obecnie mają niecałe 2 tysiące. Nawet gdyby założyć że jakimś cudem sprzedali ze 30k kopii na każdej platformie (Steam, GOG, PS4, PS5, XOne, XSX/S) to dałoby max. 180k kopii razem (uprzedzam że absolutnie nie wierzę by tyle kopii sprzedali bo zainteresowanie tym tytułem jest prawie zerowe) - i nawet biorąc pod uwagę że wszyscy Ci gracze kupili na premierę w premierowej cenie 40 euro to dałoby im maksymalny zarobek 7,2 mln euro (a ile kasy trafi z tego do pośredników typu Steam ??). Z tego wychodzi że zwróciło im się może z 40% całego budżetu który mieli, gdzie tu w ogóle można myśleć o jakimś zarobku ? A nawet jeśli te przypuszczalne obliczenia nie są miarodajne i sprzedali tych kopii więcej to i tak nie ma mowy że ta gra im się zwróciła.

Elex 1 to była zupełnie inna historia - tam budżet wynosił 1,8mln euro i gra sprzedała się O NIEBO LEPIEJ niż Elex 2. Tam naprawdę zarobili ładnych parę milionów euro i było z czego ładować kasę w Elexa 2. Teraz jednak sytuacja jest zgoła odmienna. Dlatego też uważam że ewentualne ogłoszenie prac nad Elexem 3 będzie mega zaskoczeniem, bo ktoś będzie musiał beknąć za ogromne straty związane z Elexem 2 a ktoś inny będzie musiał wyłożyć DUŻO kasy na Elexa 3 który najprawdopodobniej też im się nie zwróci - z biznesowego punktu widzenia nie ma to najmniejszego sensu. 

Edytowane przez Element Wojny
  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem. 112h, ale grałem od premiery. ?

Generalnie, pomijając dziwne dialogi i przerywniki filmowe, nie było, aż tak źle. Finał był jasny, choć trochę chaotycznie przedstawiony. Można by o tym dużo pisać, ale fakt jest taki, że się do tego nie przyłożyli.

Co jak co, ale sam świat wciągnął i się sporo czasu tam straciło na polowaniach.

Epilog serii został przeniesiony na kolejną część (wątpię, że było więcej części w planach, choć może mogły być, ale dwójka zapewne plany przeorała), ale tez nie wiadomo, czy się uda trójkę zrobić. E2 się nie zwróci przez lata, o ile się w ogóle zwróci, czyli nie zarobi. A, że w branży tylko dutki się liczą, to wiadomo jak będzie. ?

947KfIq.jpgfEWTUK0.jpg

 

P.S. niecałe 21% graczy ukończyło grę? ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Kulfoniarz napisał:

P.S. niecałe 21% graczy ukończyło grę? ?

Gracze to bardzo dziwne istoty. Tak sobie patrzę na wyniki takiego Nier Replicanta - pierwsze zakończenie widziało jedynie 41% graczy, zaś finałowe zakończenie E - całe 2,2%. To aż dziwne że w tematach jej poświęconych tylu ludzi ma tyle do powiedzenia na jej temat, skoro 97,8% z nich nigdy jej nie ukończyło :D  Tak samo wielce chwalone w recenzjach i przez graczy Tales Of Arise ukończyło jedynie 36% graczy, a ta gra ma przecież tylko jedno zakończenie. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna Polska recka tym razem od PCWorld jest w niej mowa o 1 i 2 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że po tej fabularnej papce w ostatniej odsłonie na Elexa 3 specjalnie nie czekam. A Wy ? 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Element Wojny napisał:

Przyznam że po tej fabularnej papce w ostatniej odsłonie na Elexa 3 specjalnie nie czekam. A Wy ? 

Też nie czekam. 1 była jeszcze zjadliwa ale w 2 widać że skończyły się już pomysły. Niech lepiej zrobią nowe IP bo będzie jak z RISEN gdzie dobra była tylko 1 część a każda kolejna to były już popłuczny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, azgan napisał:

Też nie czekam. 1 była jeszcze zjadliwa ale w 2 widać że skończyły się już pomysły. Niech lepiej zrobią nowe IP bo będzie jak z RISEN gdzie dobra była tylko 1 część a każda kolejna to były już popłuczny.

Nie no 2 nie był zły, mi się podobał, można nawet powiedzieć że Piranie skończyły się na Risenie 2 takie 3.6 na 5.

3.6.thumb.jpg.8fbd028b549a8a5cbd09025f7bfe6035.jpg

 

Risen 3 to już dziadostwo, Elex też męczył i nudził, nie było tego klimatu przygody jak w Risenie 1 i tej klimatycznej muzyki takiej tajemniczej. W Elexa II bardzo chciałbym zagrać i samemu ocenić, ale mam nie mam szczęścia w kartach :(

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2022 o 13:08, Element Wojny napisał:

Heh nie bardzo wiem jak miałaby im się zwrócić gra która miała budżet 15mln euro

któryś raz to czytam i nie wiem skąd takie informacje, wg mnie to zdecydowanie kwota z księżyca, budżet to było może 5mln

przecież marketingu zero, gry są niemalże podobne (w sensie 1 i 2 elex), nie ma żadnych zmian, które uzasadniałyby takie pieniądze, w większości mieli już gotowca, 15mln to nie ma sensu 

Edytowane przez harygiewont
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli jedynki nie ukończyłem to jest to jakoś mocno fabularnie powiązane z dwójka 

Czy mogę spokojnie siadać i jest to osobna historia? 
Polatali też już to konkretnie?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Userkamil napisał:

Czy jeżeli jedynki nie ukończyłem to jest to jakoś mocno fabularnie powiązane z dwójka 

To jest bezpośrednia kontynuacja. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, ProudGamer napisał:

Coś poprawili?

Podobno, na pc testują dx 12 i jest lepiej jeśli, chodzi o wydajność.

 

Edytowane przez Red_October
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 5.05.2022 o 22:05, Red_October napisał:

Podobno, na pc testują dx 12 i jest lepiej jeśli, chodzi o wydajność.

 

Chciałem ściągać ale obecnie trochę szkoda mi transferu jak zobaczylem na necie porównanie... to tak średnio, niech lepiej popracują bo framerate dalej skacze jak szalony a wydajność może wzrosła o 5fps więc szalu nie ma :E  

 

Ostatnio odpaliłem sobie na chwilę, a pokatuje wydajnościowo Elexa2 bo plecak bez limitu to sprawdzę, poleciałem do krateru :E  

Zacząłem latać jak szalony po centrum krateru a tam spadki nawet do 16fps :rotfl: dobra styknie.

Edytowane przez frog67
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na razie pasnąłem z grą po spotkaniu się z paroma latającymi dronami.

Ten drewniany bohater nie potrafi ani spierdzielać, ani strzelać jak należy.

50 zgonów i wyjście z gry.

Muszą coś poprawić w sterowaniu postacią i stylem walki, bo tego nie da się przełknąć.

A o dopracowaniu graficznie gry już w ogóle nie wspominam, bo skóra cierpnie.

Serious Sam First Encounter lepiej wygląda 8:E

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, leven napisał:

Ja się na razie pasnąłem z grą po spotkaniu się z paroma latającymi dronami.

Ten drewniany bohater nie potrafi ani spierdzielać, ani strzelać jak należy.

50 zgonów i wyjście z gry.

Muszą coś poprawić w sterowaniu postacią i stylem walki, bo tego nie da się przełknąć.

Cienias z ciebie :E bo Elex2 zauważalnie łatwiejszy niż jedynka, a samo poruszanie się Jaxem to takie "mniej drewna w drewnie" 

Może wartswa techniczna przeszkadza w walce.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie gram w gry typu Borderlands, Serious Sam, Painkillery, itp.

Wiedźmin3 jest ewenementem, bo jest dynamiczny w walce i nawet szybko sie porusza w czasie chodzenia czy biegania.

Za to Elex to tragedia.

Jak pisałem, atak kilku dronów na Jaxa i koniec z bohaterem, bo drony wlatują za nim wszędzie, a ten drewniany pajac nie potrafi ustrzelić nic powyżej 10 metrów od niego.

No i za nim wyceluję i wystrzelę, to drony już mnie mają.

Tak się nie da grać... pass.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, leven napisał:

Przeważnie gram w gry typu Borderlands, Serious Sam, Painkillery, itp.

Wiedźmin3 jest ewenementem, bo jest dynamiczny w walce i nawet szybko sie porusza w czasie chodzenia czy biegania.

Za to Elex to tragedia.

Jak pisałem, atak kilku dronów na Jaxa i koniec z bohaterem, bo drony wlatują za nim wszędzie, a ten drewniany pajac nie potrafi ustrzelić nic powyżej 10 metrów od niego.

No i za nim wyceluję i wystrzelę, to drony już mnie mają.

Tak się nie da grać... pass.

Ty masz taki styl pisania i tak się podniecasz jak byś miał 7 lat, nie pisałbym tego gdyby nie to, że konto na forum masz 12 lat więc coś z tobą nie tak.

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, leven napisał:

Jak pisałem, atak kilku dronów na Jaxa i koniec z bohaterem, bo drony wlatują za nim wszędzie, a ten drewniany pajac nie potrafi ustrzelić nic powyżej 10 metrów od niego.

No i za nim wyceluję i wystrzelę, to drony już mnie mają.

Tak się nie da grać... pass.

Na drony to albo idziesz z towrzyszem jak postać jeszcze początkowa, albo rozwijasz jetpack i bierzesz walkę w powietrzu jetpackiem i nagle wszystko co w powietrzu lata i przeszkadza robi się banalne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Element Wojny napisał:

Moim zdaniem powodów jest kilka

- blokada tytułu na rynek Rosyjski

- kiepska optymalizacja 

- słaba kampania marketingowa 

Dużo lepiej wyszło by gdyby opóznili tytuł na sezon ogórkowy  na ten lipiec/sierpień a te kilka miesięcy przeznaczyli na dopracowanie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...