Skocz do zawartości
Lohater

Elex 2

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, frog67 napisał:

Moim zdaniem powodów jest kilka

- blokada tytułu na rynek Rosyjski

- kiepska optymalizacja 

- słaba kampania marketingowa 

Dużo lepiej wyszło by gdyby opóznili tytuł na sezon ogórkowy  na ten lipiec/sierpień a te kilka miesięcy przeznaczyli na dopracowanie.

Dla samej sprzedaży pełna zgoda, ale dla mnie największym problemem tej gry jest jej wtórność i brak pomysłów. Elex 1 miał wiele różnych wad, ale do samego końca broniła go ciekawa fabuła. Tutaj zaś fabuła jest NAJGORSZYM elementem tej gry. Nie dość że twórcy kompletnie olali nasze wybory z Elexa 1 i zafundowali nam własne kanoniczne wybory (Kaja matką mojego dziecka taaaaaa), nie dość że kilka postaci z Elexa 1 wyparowało bez słowa (Duras, Arx, Ray), to jeszcze okazało się że pomysły twórców w tej grze skończyły się w aktach 1-2. Końcowe zaś akty 3-4 to był tak żenujący brak pomysłów na cokolwiek że szkoda gadać - brak konsekwencji fabularnych (latanie w zbroi Kleryka po miejscówce Albów ?), mnóstwo bezsensownego grindu (zabij 40 tego 30 tamtego i tak kilka razy), ten sam schemat fabularny wyłącz wszystkie komputery = wyłącz wszystkie konwentery, a finał to już jakiś totalnie niedorobiona, zabugowana i sflaczała kopia finału Elexa 1 - znowu w decydującym momencie pojawia się kolejne jeszcze większe zagrożenie na które znowu musimy się przygotować (serio ?)... 

Jak oni to robili 5 lat to ja pojęcia nie mam, bo ten scenariusz nawet jakimś mało utalentowany student nie dałby rady pisać dłużej niż 2 dni. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Element Wojny napisał:

Dla samej sprzedaży pełna zgoda, ale dla mnie największym problemem tej gry jest jej wtórność i brak pomysłów. Elex 1 miał wiele różnych wad, ale do samego końca broniła go ciekawa fabuła. Tutaj zaś fabuła jest NAJGORSZYM elementem tej gry. Nie dość że twórcy kompletnie olali nasze wybory z Elexa 1 i zafundowali nam własne kanoniczne wybory (Kaja matką mojego dziecka taaaaaa), nie dość że kilka postaci z Elexa 1 wyparowało bez słowa (Duras, Arx, Ray), to jeszcze okazało się że pomysły twórców w tej grze skończyły się w aktach 1-2. Końcowe zaś akty 3-4 to był tak żenujący brak pomysłów na cokolwiek że szkoda gadać - brak konsekwencji fabularnych (latanie w zbroi Kleryka po miejscówce Albów ?), mnóstwo bezsensownego grindu (zabij 40 tego 30 tamtego i tak kilka razy), ten sam schemat fabularny wyłącz wszystkie komputery = wyłącz wszystkie konwentery, a finał to już jakiś totalnie niedorobiona, zabugowana i sflaczała kopia finału Elexa 1 - znowu w decydującym momencie pojawia się kolejne jeszcze większe zagrożenie na które znowu musimy się przygotować (serio ?)... 

Jak oni to robili 5 lat to ja pojęcia nie mam, bo ten scenariusz nawet jakimś mało utalentowany student nie dałby rady pisać dłużej niż 2 dni. 

Fakt główny wątek musiał ktoś pisać na ciężkim kacu i nie mieli zbytnio pomysłu, a pierwsza połowa gry dużo lepsza niż druga/

Co do części postaci to podejrzewam brak Durasa i Raya że po prostu potencjalnie nie żyją po jedynce.

Całe szczęśćie jak dla mnie to grę uratowały zadania poboczne i wewnątrz frakcyjne, ale na trzecią część to już naprawdę będą musieli wymyśleć coś z sensem.

Chociażby taki 

W prologu gramy tę godzinkę - dwie Jaxem, postać rozwinięta, nagle się okazuje że Jax ginie! 

akcja przenosi sie kilkanaście lat do przodu, a my dowiadujemy sę że gramy potecjalnie nieślubnym synem Jaxa (z Zołzą) 

Nikt poza nami i Zołżą o tym nie wie - rozwiązał by się też problem postaci od zera

Pomysł taki na szybko a i tak wygląda lepiej niż główna fabuła w Elex2 która jest bez pomysłu na siebie, a końcówka to już tak przekombinowana że ludzie pojęcie przechodzi :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Element Wojny napisał:

Moim zdaniem głównym powodem jest komentarz na GOLU numer 22, jeżeli gra byłaby lepsza to sprzedaż i tak nie byłaby dużo wyższa bo Elex to gra dla dla niszowego odbiorcy, a gry Piranii nigdy nie sprzedawały się na zachodzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dozorca napisał:

Moim zdaniem głównym powodem jest komentarz na GOLU numer 22, jeżeli gra byłaby lepsza to sprzedaż i tak nie byłaby dużo wyższa bo Elex to gra dla dla niszowego odbiorcy, a gry Piranii nigdy nie sprzedawały się na zachodzie.

Możliwe. Wydaje mi się jednak że spory udział w kiepskiej sprzedaży oprócz w/w elementów miała też absurdalna data premiery - w ciągu 30 dni przed premierą Elexa 2 ukazały się min. Dying Light 2, Elden Ring, Horizon Forbidden West, CP2077 Next-gen, Total War: Warhammer,  Lost Ark, cała seria Kingdom Hearts HD itd. - wiele gier na naprawdę WIELE GODZIN . Nawet jeden znajomy streamer zapytany o Elexa 2 odpisał że nawet gdyby chciał to streamować (fanem wielkim nie jest) to po prostu nie ma na tą grę czasu (grał akurat DL2, w kolejce miał już Eldena i Horizona). 

Sądzę że gdyby Elex 2 wyszedł teraz - o wiele bardziej dopracowany i bez jakiejś wielkiej konkurencji bo bądźmy szczerzy - w tym miesiącu i kolejnym żadnych wielkich premier nie ma - sprzedaż byłaby lepsza. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Musiałem, no po prostu musiałem z ciekawości sciągnąłem i sprawdziłem  i jak mi kopara opadla ! no jest duzo lepiej, choć jeszcze nie perfekcyjnie w końcu to BETA :E  

Ale na pierwszy ogień poszły najcięższe miejsca 

Krater gdzie gra chodziła w granicach 30-35fps a na chama latając plecakiem dookoła krateru można było i skatować płynność do 16fps

HY2JbCb.jpg

Teraz mamy okolice 60fps, a latając plecakiem dookoła osady na chwile dosłownie spadło do 40 ale i tak nie to co 16 !

FORT  - były to zazwyczaj okolice 40-45 ze spadkami nawet do 30 paru, teraz praktycznie fika w przedziale 55-65 fps 

GHGLljG.jpg

Poza miastem na bezdrożach byly okolice 60fps teraz to tak przedzial 65-85fps 

Tylko jedna uwaga gdy odpalamy za pierwszym razem w DX.12 to pierwsze ładowanie trwa jakieś 3-4minuty

lxzPDce.jpg

9GcjWxv.jpg

Edytowane przez frog67
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i coś się popsulo z respawnem potworów albo to ja mam takie szczęście aby trafić na paczkę trzech Troli gdzie wcześniej to mi się nigdy nie zdarzyło, albo trafić na dwie paczki obok siebie 2x po 3 Bestiobije 

atOSjEh.jpg

Gdzie poprzednio jak grałem to bardzo rzadko na nie trafiałem i może ze dwie sztuki wybiłem na całe przejście.

Edytowane przez frog67
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skończę Kroniki Myrtany i zasiadam do Elex 2. Grałem w niego tylko chwilę, ale urzekło mnie to drewno ?

Edytowane przez .PaVLo.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrywa ktoś może te jakże klimatyczne drewno na PS5? Sporadyczne, drastyczne spadki FPS w trybie wydajnościowym to nic nadzwyczajnego? Pytam, bo nie wiem czy to coś z grą, czy moją konsolą (ma zaledwie kilka dni). Obstawiał bym raczej to drugie, ale wolę się upewnić. 

Edytowane przez DirtySouth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko czy gra działa w 60 fps na PlayStation 5? I czy elex 1 działa w 60 fps na PlayStation 5? 

I czy obie gry mają polskie napisy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy jak to działa na PS5. Jeszcze kilka miesięcy temu ludzie pisali po redditach, że jest tragedia wygląda na max w porywach 1080p i nie trzyma 60fps.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukadd napisał:

Sam jestem ciekawy jak to działa na PS5. Jeszcze kilka miesięcy temu ludzie pisali po redditach, że jest tragedia wygląda na max w porywach 1080p i nie trzyma 60fps.

Znalazłem tylko niepotwierdzone filmiki na YT , elex 1 działa w 1800p przy 60 fps , elex 2 2160p przy 60 fps , ale potrzebuje kogoś kto to zweryfikuje empirycznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na reddicie czytałem, ale to posty z przed kilku miesięcy jak grali. Teraz nie mam pojęcia czy coś poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

Ja na reddicie czytałem, ale to posty z przed kilku miesięcy jak grali. Teraz nie mam pojęcia czy coś poprawili.

Pamiętam że u siebie na PC to była kaszana w miastach to okolice 40-45fps z dropami nawet do kilkunastu klatek, ale w wersji testowej DX.12 jest dużo dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, frog67 napisał:

Pamiętam że u siebie na PC to była kaszana w miastach to okolice 40-45fps z dropami nawet do kilkunastu klatek, ale w wersji testowej DX.12 jest dużo dużo lepiej.

Mi chodzi tylko o wersję na PlayStation 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, voltq napisał:

Mi chodzi tylko o wersję na PlayStation 

Jak ja szukałem informacji to albo uderzałem na twitcha na streama i starałem się dostać informację o grze, albo szukałem w google, co może nie być łatwe, lub youtube, gdzie pytałem się o działanie gry, opinie o stronie technicznej gry, bo niestety ale nie zawsze znajdziemy info po patchach do gry, bo na premierę z tego co pamiętam i nawet napisał lukadd, gra była spaprana, ale szczegółów nie pamiętam, ale było tutaj przytaczane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, frog67 napisał:

Pamiętam że u siebie na PC to była kaszana w miastach to okolice 40-45fps z dropami nawet do kilkunastu klatek, ale w wersji testowej DX.12 jest dużo dużo lepiej.

Na PC teraz też nie mam pojęcia. Co prawdę gierę kupiłem kilka miesięcy temu bo trafiło się dobre promo, ale odpaliłem tylko na kilkadziesiąt minut, więc w zasadzie prawie nic nie widziałem, w tej startowej lokacji na 3080 w 4k dało się grać. No, ale nigdzie dalej nie zaszedłem :E Szczerze to nie wiem czy to w ogóle ogram, może kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 na PlayStation kosztuje 20-30 zł, ale musi mieć stabilne 60 fps i nie niżej niż 1440p , ale nie mogę znaleźć potwierdzonych informacji

Edytowane przez voltq
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://www.eurogamer.pl/elex-3-nie-powstanie-legendarne-piranha-bytes-moze-zostac-zamkniete

https://www.golem.de/news/aus-fuer-elex-3-piranha-bytes-koennte-vor-der-schliessung-stehen-2401-181260.html

Elex 3  - nie  powstanie, a i sama Piranha Bytes może zostać niedługo zamknięta

To się nażyli pod banderą THQ :E 

Najpierw THQ (Embracer group)  robiło zakupy na potęgę setki baniek wydane, a teraz jak budżet się nie spina to zamykają studia 

Edytowane przez frog67
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było prawie pewne, zresztą po Elexie 2 mało kto czekał na kolejną część. To studio w ogóle się nie rozwijało, nie poprawiało, nie słuchało graczy, miało w pompie błędy i problemy, na patche trzeba było czekać niemal rok. Szkoda, bo niektóre pomysły mieli naprawdę fajne, ale jak stoisz w miejscu i nie masz chęci zrobienia kroku do przodu, to przepadasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Elexa 2 nie ograłem. Co prawda kupiłem sporo po premierze za jakieś grosze i zerknąłem, ale nie ograłem i pewnie nigdy nie ogram :E

Po prostu za dużo gier do ogrania na liście i zdecydowanie lepszych gier, masa rpg/jrpg z lepszym i ciekawszym klimatem, fabułą, lepszymi mechanikami gry itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

pewnie nigdy nie ogram

Nie ma po co, to jest prawie to samo co w jedynce, a zakończenie jest TAKIE SAMO, tylko w innym settingu, zmień imiona i wyjdzie na to samo, znowu czekasz na KOLEJNE zagrożenie które ZNOWU nadchodzi. 

Do tego mnóstwo błędów, glitchy, fatalna optymalizacja, i finał tak zabugowany i momentami nielogiczny, że nie wiesz czy ### żyje czy nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2 godzinki przetestowałem po zakupie i odpuściłem bo szkoda mi było na to czasu. A to było już jakoś ~rok temu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ze grosze ostatnio i przypomniałem sobie, że mam tez Kroniki Myrtany na liście. :D

W ELEXA 2 chwilę pograłem, jest drewno ale nawet znośne :E

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej można posłuchać Dziurmana.Też kiedyś w to grałem ale nie skończyłem,jakoś mi się nie chciało.Może jeszcze dokończę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...