Skocz do zawartości
Lohater

Elex 2

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Dozorca napisał:

Ale to wszelkiego rodzaju "eksperci" w tym np. redaktorki GOL-a jak tylko wspominają lub tworzą jakiś materiał o Gothicu to mówią, że gra jest drewniana co jest zupełną głupotą bo wtedy wszystkie gry z tamtego okresu powinny być tak określane, a nie są. Ten porównawczy filmik jest dobry, a jakoś nigdy nie czytałem aby ktoś na grę Bethesdy mówił, że jest ona drewniana tak samo jak Gothic.

Wtedy nikt nie mówił, że Gothic jest drewniany. Wtedy na świecie nikt o tej grze nie mówił bo nie była to marka tak popularna jak TES. A problem tkwi w tym, że świat ruszył, a PB dalej struga drewno.

Poza tym gry Bethesdy, a konkretnie Fallout i TES to do dziś są jedne z najbardziej lubianych gier... I jednocześnie najbardziej wyśmiewanych za drewno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko, że taki Skyrim jest równie słabą grą, co Elex. O wiele bardziej podoba mi się GreedFall.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, lis22 napisał:

Tylko, że taki Skyrim jest równie słabą grą, co Elex. O wiele bardziej podoba mi się GreedFall.

Mozna Skyrima nie lubic, ale nazwac go slabym i porownac do Elexa? Jakby nie bylo jednak jest jedna z najbardziej uznanych gier rpg.

Greedfall tez mi sie podobal, tyle ze to rpg bardziej opierajacy sie na samych dialogach, liniowy i korytarzowy ze slaba eksploracja, gdzie Elex czy Skyrim wlasnie daja ci wolnosc i wielki swiat do myszkowania.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Greedfall ma przynajmniej jakąś fabułę, Skyrim jej nie ma. Elex jest lepszy ale tam wkurzają inne rzeczy: stary silnik, animacje, błędy, dialogi, ekspozycja w dialogach, powtarzalność tych samych kwestii, itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak inne wersje ale podobno polska wersja została popsuta więc może przez  to wyszły słabe dialogi bo angielskie teksty były czasami inne niż polskie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, lis22 napisał:

Greedfall ma przynajmniej jakąś fabułę, Skyrim jej nie ma. Elex jest lepszy ale tam wkurzają inne rzeczy: stary silnik, animacje, błędy, dialogi, ekspozycja w dialogach, powtarzalność tych samych kwestii, itp.

Greedfall ma w miarę interesującą fabułę, ale questy poboczne mają zerową wartość a mechaniki w grze są rodem sprzed 10 lat. Skyrim za to ma od cholery świetnych questów pobocznych które biją na głowę fabułę główną no i ma najlepszą na świecie bazę modów. Tu nawet nie ma co porównywać, w Skyrimie możesz zrobić prawie wszystko, w Greedfall nie możesz zrobić prawie nic. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ja wam zazdroszczę, że wam się Elex podoba. Jestem mega fanem Risenów z naciskiem na pierwszą część i drewniane mechaniki eksploracji, zaproponowane przez Piranha Bytes, są dla mnie idealne. Ale odrzuca mnie świat Elexa. Ci rycerze i te współczesne ruiny domów, nic mi tu nie gra i nie pasuje. Klimat, zamiast z apokalipsą, kojarzy mi się z obszczanymi ruinami domków u nas na działkach. Jakoś tak nieromantycznie, za to menelsko. No ale wiadomo, kwestia gustu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i mi swiat Elexa srednio podchodzi, zdecydowanie wolal bym poprostu powrot do fantasy od PB. No ale skoro tylko to mamy od nich to i tak zagram.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

E tam przestańcie narzekać tak naprawdę Elex to jeden z najlepszych RPG'ów EVER. 

Długi jak Pathfinder, kolorowy jak Final Fantasy, mroczny jak Deus Ex, epicki jak Mass Effect, pełen fantazji jak Bioshock, obfitujący w świetne przerywniki jak RDR2, wymagający jak Dark Souls i z fabułą na poziomie The Last Of Us... słowem GRA DEKADY !

...a teraz pora się obudzić :balon:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Sheeneek napisał:

No i mi swiat Elexa srednio podchodzi, zdecydowanie wolal bym poprostu powrot do fantasy od PB. No ale skoro tylko to mamy od nich to i tak zagram.

Żeby nie było - opinię o Elexie wyrażam po 13 godzinach grania. I jakoś nie wsiąknąłem. A żałuję bo ta "drewniowatość" tych gier,  to wartość sama w sobie.

Na szczęście pałeczkę klimatycznych średniowiecznych RPG-ów przejął Kingdom Come Deliverance, więc strata gier od Piranha bytes jest mniej bolesna.

Edytowane przez kptEnter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, kptEnter napisał:

dlatego napisałem: że zazdroszczę frajdy :-)

Daj jej szansę, Elex jest drewniany w wielu kwestiach ale fabuła jest niezła, szczególnie w drugiej połowie gry. Ciężko Ci będzie wejść w Elex 2 jeśli nie będziesz znał pewnych motywów fabularnych z jedynki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przy probie przejscia go drugi raz wymieklem po jakis 8h, wlasnie chyba przez malo interesujacy i przekombinowany swiat. Poprostu nie jest tak wciagajacy klimatem dla mnie i znajac juz historie nie mogla mnie porwac ponownie. Za pierwszym razem za to bawilem siw bardzo dobrze.

Mysle ze w E2 tez sie wciagne i przeboleje setting.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Elementy wojny ---->

Ja to rozumiem, ale dla mnie w tego typu grach ważny jest świat. Fabuła może nawet nie być, aż tak porywająca. Dlatego na samo hasło: "Wychodzi nowa gra od Piranii", a ja wiem że to nie dla mnie,  płaczę żewnymi łzami :-)

Edytowane przez kptEnter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Sheeneek napisał:

Ja przy probie przejscia go drugi raz wymieklem po jakis 8h, wlasnie chyba przez malo interesujacy i przekombinowany swiat. Poprostu nie jest tak wciagajacy klimatem dla mnie i znajac juz historie nie mogla mnie porwac ponownie. Za pierwszym razem za to bawilem siw bardzo dobrze.

Mysle ze w E2 tez sie wciagne i przeboleje setting.

No te mieczyki i topory w sumie nie pasują do pistolecików ale jakoś mi to nie przeszkadzało i świetnie się grało🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

No te mieczyki i topory w sumie nie pasują do pistolecików ale jakoś mi to nie przeszkadzało i świetnie się grało🤗

Bo dalej gra sie jak w Gothica mimo slabszego settingu. A wiadomo ze za cos ta gra zapisala sie w naszych wspomnieniach.

Do tego ta wielkosc mapy, jest co zwiedzac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oglądałem jakiś filmik porównawczy, gdzie autor twierdzi, iż animacje i walka są w Eleksie 2 gorsze niż w pierwszym Gothicu ... Moim zdaniem, twórcy robią cały czas jedną i tę samą grę, tylko robią ją coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja własnie gram w Elexa i powiem szczerze po Valhalli ten przeskok w dialogach ,postaciach ogólnie w spójnosci swiata jest niesamowity,teraz poczułem co to znaczy zagrac w gre robioną z głową,swiatem ktory jest robiony sensownie i na jakis załozeniach,eksplorem ktory jest pozbawiony pytajników,i stworzeniem postaci ktora majac zdolnosci takie a takie moze zrobic to ale juz  tamtego nie.

takze dzieki Piranha ze jestescie i róbcie dalej swoje gry,po swojemu bo potraficie to robic po prostu dobrze.

Edytowane przez Kubaś_30
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.09.2021 o 19:45, Element Wojny napisał:

Daj jej szansę, Elex jest drewniany w wielu kwestiach ale fabuła jest niezła, szczególnie w drugiej połowie gry. Ciężko Ci będzie wejść w Elex 2 jeśli nie będziesz znał pewnych motywów fabularnych z jedynki. 

Ja się właśnie nie mogę przemóc przez ten setting i żałuje, że nie robią dalej Risenów w które grałem. Tutaj po prostu chce mi się śmiać jak widzę ten świat, trochę średniowiecze, trochę Mass Effect, trochę rycerzy w zbrojach, trochę kombinezonów Sheparda, miecze, topory, latające plecaki i laserowe bronie. Wiem każdemu nie dogodzisz, ale wolałbym nowego Risena, zwłaszcza w klimacie jedynki. Może kiedyś jeszcze dam jej szansę, ale pamiętam, że wymiękłem chyba po 10 godzinach. Tak jak jestem wiele wybaczyć w ich grach i wiem, że to drewno w stylu Piranii, ale w Riseny grało mi się jak w Gorhica, a ten świat w Elexie nie podchodzi mi bardzo, ale to bardzo.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to witaj w klubie. Riseny były nawet dobre, chociaż to zboczenie Piranii w klimaty pirackie mnie już męczy. Co rusz to muszą to wciskać. No i ten zerowy progres w mechanikach, Risen 1 miał walkę w miarę ok, ale kolejne części to dreptanie w miejscu a nawet regres. Z drugiej strony budowa świata, relacji NPC-ów, tego jak świat reaguje na nasze poczynania, to jest TOP gier action RPG i Cyberpunki i Assassyny mogą się schować i tylko wstydzić. Ale cała reszta, trudna do przełknięcia. A świat Elexa też jest niezbyt spójny. Przykładowo Horizon Zero Dawn też miał, na pierwszy rzut oka, niezbyt spójny świat ale tam wszystko z biegiem postępu historii nabiera sensu. W Elexie to wszystko jest wciśnięte jakby na siłę..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Myślę, że gdyby Risen dostał taki sam polski dubbing jak Gothic to gra byłaby dzisiaj na pewno bardziej popularnaj. Cenega dała dupy i nie rozumiem jak mogli nie stworzyć dubbingu po trzech częściach Gothic które miały jedną z najwyższych sprzedaży ze wszystkich gier na naszym kraju biorąc pod uwagę wszystkie wydania,

Edytowane przez Dozorca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z dubbingiem to oni w ogóle popłynęli. Jedynka nie miała, dwójka miała i trójka znów nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.09.2021 o 20:05, Kubaś_30 napisał:

Ja własnie gram w Elexa i powiem szczerze po Valhalli ten przeskok w dialogach ,postaciach ogólnie w spójnosci swiata jest niesamowity,teraz poczułem co to znaczy zagrac w gre robioną z głową,swiatem ktory jest robiony sensownie i na jakis załozeniach,eksplorem ktory jest pozbawiony pytajników,i stworzeniem postaci ktora majac zdolnosci takie a takie moze zrobic to ale juz  tamtego nie.

takze dzieki Piranha ze jestescie i róbcie dalej swoje gry,po swojemu bo potraficie to robic po prostu dobrze.

Ja po ok. dwóch godzinach odpuściłem, nie dałem rady słuchać dalej tego bełkotu. Dla mnie Piranie cały czas robią tę samą grę z tymi samymi wadami, błędami, mechanikami, itp.

Pierwszy Risen był fajny ale potem zepsuli system walki, który na początku był dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi