Skocz do zawartości
MrKetiw

Technologia OLED czyli więcej problemów niż zalet ?

Rekomendowane odpowiedzi

Był u mnie gość z serwisu w innej sprawie - nie wykrywa mi w telewizorze połączenia lan z routerem przez co nie mogę płynnie strumieniować filmów z PC. Wstrzymałem się z naprawą jednak wykorzystałem obecność technika by rzucił okiem na mankament o którym pisałem. Potwierdził moją opinię, zrobił zdjęcia i ma podesłać do LG zapytać się co zrobią w takiej sytuacji. Jego zdaniem tv kwalifikuje się do wymiany matrycy.

 

Szczerze powiedziawszy mnie najbardziej odpowiadałoby skorzystanie z rękojmi w tym momencie i pozbycie się tego elektrozłomu .. bo inaczej tego nie mogę nazwać. Jakieś pasy powstałe po 2 miesiącach sporadycznego używania? Żarty.

 

Haczyk jednak tkwi w tym czy oddadzą mi kasę ponieważ nie muszą przy pierwszym zgłoszeniu. Mogą zaproponować wymianę na nowy albo naprawę co nie jest mi na rękę. Jeszcze pozostaje taka opcja żeby z nim zaczekać trochę jak z użytku wyjdą modele B8 i nie będzie części zamiennych. Wtedy nie będzie gadania bo innego wyjścia nie będą mieli niż zwrot kasy. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie banding i okazjonalny black crush bez kalibracji bardziej mi przeszkadzałby niż możliwość wypalenia się. Ciekawe czy w serii E lub C mają lepszą kontrolę jakości.

Może do E trafiają najlepsze panele, potem do C, a najgorsze do B?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie pokusiłbym się o kalibrowanie oleda. Wystarczy, że wyjdzie jakiś mankament po czasie jak w moim przypadku i właściwie pieniądze wyrzucone w błoto.

 

Jest duże prawdopodobieństwo, że do serii B lądują najgorsze paździerze. Chyba najwięcej ludzie narzekają właśnie na ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej ludzi narzeka bo najwięcej tego modelu LG sprzedaje, panele wszędzie są montowane te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem doskonale skalibrowanego VT60 Panasonica a teraz LG B8 8 nie widzę tych wad po idealnej jakości podświetlenia ekranu plazmy. Przy dobrej jakości źródle nawet 1080p jakość obrazu jest doskonała.

Przyznam jednak że słaby jakościowo sygnał NC+ np Eleven Sports czy niski bitrate filmów z HBO Go (np Długa Noc) lepiej wyglądają na VT60. Ten telewizor wymaga dobrej jakości źródła. Tak samo jak wysokiej jakości sprzęt audio obnaża źle zrealizowane płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem doskonale skalibrowanego VT60 Panasonica a teraz LG B8 8 nie widzę tych wad po idealnej jakości podświetlenia ekranu plazmy. Przy dobrej jakości źródle nawet 1080p jakość obrazu jest doskonała.

Przyznam jednak że słaby jakościowo sygnał NC+ np Eleven Sports czy niski bitrate filmów z HBO Go (np Długa Noc) lepiej wyglądają na VT60. Ten telewizor wymaga dobrej jakości źródła. Tak samo jak wysokiej jakości sprzęt audio obnaża źle zrealizowane płyty.

Dobrze słyszeć, teraz będę mógł wrócić do dylematu czy kupić OLEDa. Przez kogo miałeś kalibrowany TV i za ile jeśli można wiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Przyznam jednak że słaby jakościowo sygnał NC+ np Eleven Sports czy niski bitrate filmów z HBO Go (np Długa Noc) lepiej wyglądają na VT60. Ten telewizor wymaga dobrej jakości źródła. Tak samo jak wysokiej jakości sprzęt audio obnaża źle zrealizowane płyty.

Tylko czy jednak większość osób nie korzysta właśnie przede wszystkim z takich źródeł? Netflix, HBO Go, Amazon, kablówka? Dla mnie to jednak jest pewien minus OLEDów jeśli kwestia problemów ze słabym jakościowo sygnałem nie jest demonizowana na forach. Jakby nie gry w 4K, to stricte pod kątem filmów i seriali moje użycie wygląda pewnie mniej więcej tak: 10% 4K (i to głównie te Netflixowe na marnym 15.26 Mbps), 10% HD, 80% Full HD.

 

Z muzyką jest nieco inaczej - jak kupię płytę, to wracam do niej często, czasami nawet po latach, a z filmami? Na 500 pozycji może 20 obejrzałem kiedyś ponownie, to raczej jednorazowe przeżycie, a raczej mało kogo stać w Polsce na kupowanie filmów na BD UHD (których tak dużo nie ma znowu), już prędzej Blu-Ray. Większość te filmy obejrzy na kablówce, Netflixie itd.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jednak większość osób nie korzysta właśnie przede wszystkim z takich źródeł? Netflix, HBO Go, Amazon, kablówka? Dla mnie to jednak jest pewien minus OLEDów jeśli kwestia problemów ze słabym jakościowo sygnałem nie jest demonizowana na forach. Jakby nie gry w 4K, to stricte pod kątem filmów i seriali moje użycie wygląda pewnie mniej więcej tak: 10% 4K (i to głównie te Netflixowe na marnym 15.26 Mbps), 10% HD, 80% Full HD.

 

Z muzyką jest nieco inaczej - jak kupię płytę, to wracam do niej często, czasami nawet po latach, a z filmami? Na 500 pozycji może 20 obejrzałem kiedyś ponownie, to raczej jednorazowe przeżycie, a raczej mało kogo stać w Polsce na kupowanie filmów na BD UHD (których tak dużo nie ma znowu), już prędzej Blu-Ray. Większość te filmy obejrzy na kablówce, Netflixie itd.

Nie ma co demonizować :-)

Netflix czy Amazon prime wygląda naprawdę bardzo dobrze. Tak samo Blue Ray 1080p.

Źle wyglądają rzeczy z niskim bitratem

Ale nie jest to tragedia. Przy dużym ekranie i natywnej rozdzielczości 2160p trudno się było spodziewać czegoś innego siedząc 2.5 od telewizora.

Plazme kalibrował mi gość z HDTV Polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia o czym piszesz.

Żeby to pierwszy raz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad oledem. Zakup pójdzie pod koniec roku, albo w przyszłym jak ceny nowości spadną. Jeśli nie lg c9, to tylko samsung q90 wchodzi w grę. Ew. q80 ale jeszcze nie było testów na necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam C7 już praktycznie od jego premiery i w życiu nie wrócę na LCD.

Kalibrację gratis dostałem też od gości z hdtv pl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to pierwszy raz :E

 

W sumie to było zabawne szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolegę z OLEDem, ale też właśnie Philipsa i nie narzeka na dziwne efekty jakie opisujecie, chociaż jeszcze podpytam. Nie słyszałem w ogóle o efekcie black crush - czy to typowe dla telewizorów OLED czy np. LCDeki też mają coś takiego i na czym to polega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolegę z OLEDem, ale też właśnie Philipsa i nie narzeka na dziwne efekty jakie opisujecie, chociaż jeszcze podpytam. Nie słyszałem w ogóle o efekcie black crush - czy to typowe dla telewizorów OLED czy np. LCDeki też mają coś takiego i na czym to polega?

Wg niektórych nawet plazmy miały mimo shadow detail to ich bardzo mocna strona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Śmieszny temat :D Oczywiście, że nie ma idealnych matrc ale OLEDom brakuje niewiele, a dla LCD tą odległość można oszacować mniej więcej na równo ze średnicą drogi mlecznej :D

 

Ja mam jeszcze C7 i obraz lepszy niż za oknem :P

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co to jest za efekt?

 

Na czym polega?

 

Temat nie jest śmieszny, bo ludzie zainteresowani zakupem TV stale mają wątpliwości odnośnie zakupu TV z technologią OLED, szczególnie pod względem jej trwałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co to jest za efekt?

 

Na czym polega?

 

Temat nie jest śmieszny, bo ludzie zainteresowani zakupem TV stale mają wątpliwości odnośnie zakupu TV z technologią OLED, szczególnie pod względem jej trwałości.

Świadomy kupujący nie ma żadnych wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z powyższą opinią - zdecydowanie ludzie mają wątpliwości przed zakupem OLED, chociaż wiadomości, że stało się coś złego z telewizorem jest zdecydowanie mniej. Natomiast warto jest też uczciwie podejść do sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z powyższą opinią - zdecydowanie ludzie mają wątpliwości przed zakupem OLED, chociaż wiadomości, że stało się coś złego z telewizorem jest zdecydowanie mniej. Natomiast warto jest też uczciwie podejść do sprawy.

 

Osoby, które poczytają takie bzdury jakie zwykłeś wypisywać mogą mieć wątpliwości. Świadomy kupujący wątpliwości mieć nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, poczytaj temat na hdtvpolska, nie będę Ci odszukiwać linka, bo adminowi może się to nie spodobać, ale tak OLED ma swoje wady nawet w porównaniu do LCD: chociażby jasność, a wypalenia też mają swoje wątki na forach. Więc nie bzdury, a fakty, chociaż może nie chcesz ich widzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasność ? OLED w tej chwili ma wystarczająca jasność aby normalnie go używać nawet w bardzo jasnym pomieszczeniu.

Dwie największe wady OLED'a to banding i możliwość wypalenia. Z bandingiem kiedyś sobie pewnie wreszcie poradzą ale wypalenia nigdy nie rozwiążą, jedynie panele pewnie będą coraz bardziej trwale ale w 100% nigdy tego nie wyeliminują.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z oledami również jest loteria jeśli chodzi o jakość obrazu, np. ten banding. Trafiają się różne sztuki.

 

Potwierdzam. Z OLED jest identyczna loteria jak z panelami LCD i tutaj też trzeba trafić na dobrą sztukę. Ja akurat jestem zadowolonym posiadaczem bo "wylosowałem" dobre jakościowo sztuki ale znam przypadki gdzie ludzie wymieniali nawet parę razy żeby trafić lepszą.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam Oleda, ale troche testowałem w sklepie, sprawdźcie Sony, LG ma gorszą elektronikę... szczególnie widać to przy rozmyciu ruchu na LG bardziej mydli. Sprawdzane w 2018 roku kopia z BD MKV oraz M2ts.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...