Skocz do zawartości
Czeryboj

Hydepark, Retro, Luźne rozmowy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

titan1.png

titan2.png

titan3.jpg

titan4.jpg

titan5.png

tombik.png

W tym roku Maxwellowi strzeli 10lat. 980Ti zrobiona na Titana X 

Karta kupiona z uszkodzonym rdzeniem zapewne uszkodzony przez przebity Dr Mos. To wiekowa karta po przejściach to nie skończyło się tylko na tym kondensatory tantalowe-polimerowe pod rdzeniem dostały przebicia i miedzy czasie na jednej kości (generalne nie do wyłapania softem) pojawiły się zimne luty, które dawały znać w postaci black screenów. Po reflow wszystkich kostek karta śmiga stabilnie łącznie z OC. Karta była mocno zaniedbana i w sumie brakowało 5 śrub. 

Edytowane przez sideband
  • Like 6
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pany, wpadła mi w ręce płyta Z97-Pro Gamer od ASUSa i trapi ją problem gubienia ustawień biosu po utracie zasilania. Datę pamięta cały czas. Bez baterii ona też znika więc to raczej nie w tym problem. Jest to naprawialne? Poza tym jest z nią wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Bateria nowa? Tylko z tymi potrafią być cyrki jeżeli to są leżaki sklepowe. Pomimo dobrego napięcia nie mają pojemności. Takie same świeże miałem całe sety 100szt to nawet na nowych zdarzały się 1-2szt walniete.

Poza tym na Asusach bywają uszkodzenia biosów niektórych bloków jeżeli było to robione flaherem z biosu. Trzeba zrobić flash na wszystkich blokach łącznie z ME. Miałem takie przeboje na Z77 Asusa gubiła ustawienia i znikały opcje z biosu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam nowej baterii chwilowo. Ta w płycie miała bodajże 2.8V a druga coś powyżej 3 ale na obu nie trzyma ustawień. Tak se teraz przypominam że miałem coś podobnego w PS3 gdzie niby było napięcie ale konsola gubiła datę. Kupię jutro może parę sztuk i zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś dziwnego musi być, żeby na baterii z napięciem trochę poniżej 3V nie trzymało ustawień bios :E.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napięcie bez obciążenia niczego nie oznacza. Poza tym pisałem trzeba zrobić pełniejszy flash softem od AMI jak to nie problem baterii jak się sypnie przy flashowaniu lub po krótkim czasie problem powróci to zapewne trzeba wymienić eeprom. Kostki Winbonda i Gigadevice lubią się uszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Spl97 z tego co się dopatrzyłem to ten problem nie jest jakiś odosobniony - pewnie nie każdy jest w stanie to nawet zauważyć.

@sideband taką baterię można zmierzyć w każdej płycie głównej? Czy co płyta to inny pobór energii? Bo ta co miała więcej jak 3v to trzyma je cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki sam na pewno nie jest tutaj z wiekiem płyty mogą pojawiać też jakieś problemy z kondensatorami przy baterii ;)

Ale jak pisałem to nie musi być bateria poza tym powyżej 3V nadal nic nie oznacza musiałbyś mierzyć miernikiem bezpośrednio na płycie jak przysiada napięcie.

Padnięty eeprom to nie od razu walnięta zawartość i problem ze startem płyty tylko problem z zapisem nowej zawartości nawet takiej kości nie wyczyścisz w programatorze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Objaw ten sam, przyczyna niekoniecznie. Datę trzyma, ustawień nie. Baterię sprawdziłem w drugiej płycie która leży luzem i tam napięcie jest cały czas powyżej 3v i nie spada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To trzeba sprawdzić na tej Z97 jak się zachowuje napięcie baterii jeżeli nie siada to nie problem baterii ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Z97 napięcie także trzyma prawidłowo. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To musisz szukać problemu w biosie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Panowie, jakies dwa miesiace temu pisalem tutaj odnosnie komputera retro ktory skladam sobie do gierek typowo z okresu lat 90 i poczatku 2000. Skladam ponizsza konfiguracje i chcialbym sie dopytac jaki zasilacz do tego zestawu mialbym kupic?

- Plyta glowna - ASROCK AM2NF3-VSTA

- Karta graficzna - SAPPHIRE RADEON HD 4670 1 GB

- Procesor - AMD Athlon 64 X2 6400+ 2 x 3,2 GHz

- RAM DDR2 - 4 GB 

- Monitor 17'' CRT max rozdzielczosc 1600 x 1200

Kompletnie nie mam pojecia jaki szukac tak zeby wszystkie zlacza mi pasowaly i zebym wszystko podlaczyl. Oczywiscie komputer jak na sprzet z tamtych lat bedzie posiadal naped DVD oraz stacje dyskietek 3,5''. Czy np taki zasilacz ponizszy by sie nadal i czy by wszystkie zlaczki pasowaly? 

ZASILACZ O MOCY 500W CICHY WENTYLATOR PASYWNY MODUŁ PFC PCI-EXPRESS 3x SATA w Grodzisk Mazowiecki - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

Jezeli ktos ma inne sugestie/propozycje z checia wyslucham. 

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozbiórka zestawu co stoi i stoi i zapomniałem nawet co tam było. A tam Barton 2600+ i FX5700 w fajnej wersji.

IMG_20240302_195456.jpg?ex=65f5ec74&is=6

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, blabla123 napisał:

To ekran z temperaturą karty? Jeśli tak ktoś tam wyprzedził swoje czasy. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się:

IMG_20240302_200118.jpg?ex=65f5ecaa&is=6

Tu lepiej trafiłem, Abit NF7 v2.0

IMG_20240302_210825.jpg?ex=65f5fc78&is=6

• Like 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klasyczny Abit na Socket A.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Athlon xp z abit nf 7 chodzi mi po głowie tzn mam 150km do Elbląga i lenia żeby tyle jechać, monitor z dzieciństwa stoi na strychu do dzisiaj, szkoda że pc ECS K7S5A+athlon xp 1700+ się nie zachował.bde6cb6cd810a181.jpg

264f73ee0c197bf7.jpg

Edytowane przez Kelero
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyszła do mnie paczuszka z ładnymi dla oka pamięciami DDR2 od OCZ i do tego ciekawa płyta z końcówki 775 - Gigabyte x48 dq6 z q8400. Wracam za tydzień i sprawdzam czy są wśród żywych, na ten moment pomysł na maszynę pod Windows xp w jakieś starej obudowie ale ciężko znaleźć coś sensownego na miejscu, pomorskie i zachodniopomorskie nic ciekawego na ten moment, na allegro jest ładna nzxt lexa z wysyłką ale to już trochę futurystycznie, procesor myślałem o e8600 tylko nie wiem czy warto się szarpać - na allegro za 40zł.

716b8ba42d49c20f.jpg

c63872e9ae73dd32.jpg

• Like 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

E8400 w cenie zaślepki kupisz, imo styknie.

Od jakiego chłodzenia jest ta zapinka?
Btw pw z budą zaraz podeślę, może podpasi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak już rozbebeszałem te kompy to przy okazji posprawdzałem kilka fantów co nie było czasu wcześniej, no dobra, to lenistwo wzięło górę :E

Polowałem długo, niech już będzie w takiej wersji chociaż.

DSC00061.jpg

Wcześniej wrzucany Abit i FX5700.

DSC00051.jpg

DSC00063.jpg

W sumie to mnie karton skusił do zakupu :E

DSC00045.jpg

I z nowszych zabawek wpadło kilka fajnych fantów.

DSC00047.jpg

DSC00052.jpg

DSC00054.jpg

I jeszcze jakiś XFX 7900GT co też czekał na swój czas.

DSC00065.jpg

Edytowane przez blabla123
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siostry długo czekały na kolejną :E

4xgtx580egsso.jpg

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:o :o :o