Skocz do zawartości
Czeryboj

Hydepark, Retro, Luźne rozmowy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.07.2024 o 21:23, Kelero napisał:

To ładnie musiał na dole "Huknąć"

Implozja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2024 o 14:52, Spl97 napisał:

Co do piekarników i wypiekania kart graficznych, to praktycznie od samego początku jestem sceptyczny jeśli chodzi o taki sposób przywracania kart do życia. Usłyszałem kiedyś, że jak się wsadzi elektronikę do piekarnika, którego się używa do przyrządzania i wypiekania potraw, to potem ten piekarnik jest w zasadzie nie do użytku :E. Z tegoż powodu tego właśnie nie robię. Ale z kolei widziałem jak ludzie przywracają padnięte karty metodami typu, że zdejmują chłodzenie całkowicie, potem wsadzają do komputera, włączają (jak jeszcze się da ją uruchomić) i tak pozostawiają kilka- kilkanaście minut i wtedy potem karta z powrotem staje się żywa czy robią takie domowe reflow opalarką lub hot air-em i tu też karta może wrócić do żywych takim oto sposobem.

Co do aktualności dot. mojego kompa z HD 7950, to z kolei jednak takie smutne wieści, o ile na początku działało wszystko pięknie i fajnie, to po kilkunastu godzinach grania i testowania, HD 7950 zachowuje się niestety, że jest z nią coś nie tak, zaczęła walić w losowych momentach z wyjątkiem pulpitu (na pulpicie jest dobrze) dziwnymi obrazami, ciemnymi ekranami itd. Najwidoczniej wtedy kupiłem kartę, która była w stanie tak powiedziawszy na wykończeniu. Jeszcze zweryfikuję w wolnym czasie na ile to jest poważny problem, ale najprawdopodobniej rdzeń w karcie pada ze zmęczenia :(, w końcu to są już ponad 10 letnie karty, które mają bliżej niż dalej :E. Jeśli padnie do końca, to najwyżej spróbuję tychże domowych sposobów.

Odnośnie mojego postu z marca i mojego zestawu z okolic 2007 roku ze strychu, który postanowiłem wskrzesić jedynie GTX 275 dawał takie arty, że pulpit ciężko było zobaczyć.

pBRdcit.jpg

FOYZllS.jpg

Wczoraj postanowiłem "poświęcić" piekarnik, który ma dopiero rok i uwierz mi z ręką na sercu, że żadnego zapachu nie ma. Owszem sama karta miała ten specyficzny zapach po wyjęciu z piekarnika, ale w środku nic nie czuć. Zrobiłem to czysto dla zabawy wczoraj pierwszy raz w życiu. GTX 275, który walił takie artefakty, że nawet na pulpicie nic nie można było zobaczyć odżył. Standardowe 10 minut na 200 stopni i śmiga w Far Cry już ponad godzinę. Co ciekawe to Giguś z turbiną jak na zdjęciu powyżej, który był mocno katowany kilka lat, a termopady nie tylko z wyglądu, ale swojej sprężystości i zachowania jak prawie nowa karta. Nie raz oglądam kanały na Youtubie z naprawiania kart to czasem 2-3 letnie karty mają termopady jak z papieru. Nałożyłem tylko nową pastę i piękne temperatury w Far Cry, przy rozsądnych obrotach turbinki 1450rpm. W tamtych latach  pamiętam, że nawet w mało wymagającym Word of Tank było bliżej 80 stopni i wyło. Tak, że z czystej ciekawości zrobiłem to dla jaj,  ale przynajmniej na własnej skórze dowiedziałem się, że ta metoda może zadziałać, przynajmniej na jakiś czas, a o zapach piekarnika nie ma się co martwić ;)

nH8asaK.jpeg

yggO28b.jpeg

DG5HlUd.jpeg

7cLA4q6.jpeg

RctQmU3.jpeg

LWPJm4N.jpeg

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii nt. wygrzewania kart w piekarniku w celu zmartwychwstania GPU z grobu nie chodziło mnie o zapach podczas pieczenia elektroniki, bardziej chodziło mnie o to, że potem po takim zabiegu wypiekania karty wiąże się z tym, że później jak użyjemy takiego piekarnika do robienia sobie żarcia, to żarcie może być szkodliwe dla człowieka (związki np. rakotwórcze?)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, coś tam może zawsze być nawet jak potem nie śmierdzi... Ale po prawdzie wszystko co nas otacza i co jemy jest w jakimś stopniu rakotwórcze. Ja po prostu wietrze i tyle, na noc zostawię otwarte i liczę, że mnie nie zabije za x lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Spl97 napisał:

W mojej opinii nt. wygrzewania kart w piekarniku w celu zmartwychwstania GPU z grobu nie chodziło mnie o zapach podczas pieczenia elektroniki, bardziej chodziło mnie o to, że potem po takim zabiegu wypiekania karty wiąże się z tym, że później jak użyjemy takiego piekarnika do robienia sobie żarcia, to żarcie może być szkodliwe dla człowieka (związki np. rakotwórcze?)

 

7 godzin temu, T0TEK napisał:

No niby tak, coś tam może zawsze być nawet jak potem nie śmierdzi... Ale po prawdzie wszystko co nas otacza i co jemy jest w jakimś stopniu rakotwórcze. Ja po prostu wietrze i tyle, na noc zostawię otwarte i liczę, że mnie nie zabije za x lat :D

Może jakby się to robiło często to tak. Ja spróbowałem raz i nie chce mi się wierzyć, żeby po 10 minutach GPU w piekarniku coś z nim było nie tak. Jak @T0TEK pisze, pewnie więcej szkodliwych substancji człowiek w miesiącu spożyje w jedzeniu ;) Pewnie jakbym był takim kolekcjonerem jak niektórzy tutaj i musiał często wypiekać karty to jednak trzeba by było pomyśleć nad drugim piekarnikiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam projekt 3-way/4-way SLI z GTX580 (jeśli 3-way to z dodatkowym akceleratorem PhysX) i miałem problem ze znalezieniem trzeciej karty (po tym jak wcześniej jedną ukatrupiłem). W Polsce żadnej nie znalazłem w rozsądnej cenie, aż tu nagle wpadłem na OLX ba kartę opisaną jako "tania karta do CS-a". GTX 580 w wersji 3GB. Piszę o tym w zasadzie tylko po to, żeby pokazać piękny przykład brutalizmu w dziedzinie moddingu :D

z7h9K9i.jpegbXVhGlm.jpegf5WkIPF.jpeg

PS Niestety wersja 3GB gryzie się z 2 kartami 1,5GB. Przez Coolbits udało mi się odpalić 3GB+1,5GB w 2-way SLI, ale 3-way za Chiny nie chce. Cóż, będę powali zbierał i może kiedyś zrobię 4-way SLI z kart 3GB ;-)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powietrze odbija się od tych finów.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki urok turbinki ;) Swoją drogą dawno nie odpalałem GTX 590, może włożę do kompa w najbliższych dniach :E Nie jest to oczywiście dobra maszynka do nawet trochę bardziej leciwych gier z uwagi na tylko 1,5 GB VRAM, ale mam pewien sentyment do tego wynalazku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Pentium D napisał:

Powietrze odbija się od tych finów.

Tak, też to zauważyłem. Poza tym turbina była normalnie podłączona i działa, więc to musiało wyglądać tak, że lewy wentylator i turbina oraz turbina i prawy wentylator tłoczyły powietrze w różnych kierunkach, a powietrze z środkowego niemal w całości odbijało się od finów. Zakładam, że sam airflow robił robotę i i tak było chłodniej niż normalnie (ale nie testowałem, przywróciłem obudowę turbiny od padniętej karty). Jak już wspomniałem - klasyczny brutalizm :)

Godzinę temu, tomcug napisał:

Taki urok turbinki ;) Swoją drogą dawno nie odpalałem GTX 590, może włożę do kompa w najbliższych dniach :E Nie jest to oczywiście dobra maszynka do nawet trochę bardziej leciwych gier z uwagi na tylko 1,5 GB VRAM, ale mam pewien sentyment do tego wynalazku ;)

Też ją kiedyś miałem, fajna karta. Niestety, zabiłem ją bodajże Afterburnerem. Na starych sterownikach nie miała żadnego ov/oc protection...

Ale generalnie mam radochę z tego zestawu. Odkurzyłem nawet zestaw 3D Vision :E

dkAu560.jpeg

Edytowane przez Assassin
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI zawsze było kłopotliwe w łączeniu, przy 6600gt bios różnił się cyferką i już nie banglało. 

Za to Crossfire łyka jak pelikan, byle seria kart się zgadzała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2024 o 22:31, skunRace napisał:

Pewnie jakbym był takim kolekcjonerem jak niektórzy tutaj i musiał często wypiekać karty to jednak trzeba by było pomyśleć nad drugim piekarnikiem :E

Co do tych piekarników, to dowiedziałem się, że można te mniejsze piekarniki przerobić na piekarniki do wypiekania elektroniki z możliwością dodania kolejnych funkcji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwie retro symulator, połączenie szafek z Ikei z BMW e36 i hondą civic, skręcone do kupy dzięki częściom od dziadka z PRLu.  

IMG20240802133514.jpg

Rzutnik z chin, jakość od biedy ujdzie, w centrum nawet ostry jak żyleta :D

Komp na platformie x58 + radeon rx480.

Maska pomalowana białym sprejem, jeszcze stare zasłony babci w okno powieszę.

Podczas budowy chciałem by pozycja była jak w maździe mx5 którą kiedyś miałem :D

 

  • Like 6
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, T0TEK napisał:

Komp na platformie x58

Jaki proc? Ja mam u siebie jeszcze i7-975 i i7-990X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, tomcug napisał:

Jaki proc? Ja mam u siebie jeszcze i7-975 i i7-990X.

X5650

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak przy temacie 1366 jestesmy... ktos sie bawil w 6x2 lub 6x4 i pamieta napiecie IMC? Ok, trafilem w szufladzie jednego kasztana co mial problemy w ogole bootowac 1600 i nic wyzej, a na drugim musialem podbijac z 1.2 do 1.25V dla 1866MHz stable. Ehhh, pamiec juz nie ta co za mlodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja dzisiaj na testy wziąłem staruszka Fujitsu-Siemens Esprimo V5535. Który posiada: :D  Taki lapek ze śmietnika. :E

Pentium T3200 2x2Ghz

2GB DDR2 667Mnz

S3 Mirage 3+ Integrated Graphics max. shared memory 256MB.

250GB HDD

Nagrywarka DVD.

Windows 7 Ultimate 32bit.

gRZGVxw.jpeg

Trochę smarków :E 

yHvoNfE.jpeg

zOL02fY.jpeg

S7Eb3Qx.jpeg

5A97Lk1.png

Edytowane przez Stjepan666
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, T0TEK napisał:

 

IMG20240802133514.jpg

Gapię Ci się na obudowę 👀

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2024 o 20:46, Spl97 napisał:

Dzisiaj na tyle poskładałem, resztę przełożę później, gdyż będę chciał porównać do poprzedniego z Athlon 64 X2, póki nie jest jeszcze rozebrany.

CeaFC7G.jpeg

Z lepszym światłem.

ObHX5cX.jpeg

jUyYYsB.jpeg

Jak to tak na Intelu? Czemu nie Pheromon? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupiłem paczkę gratów za 50zł w tym 7600gt agp, na początku obstawiałem że to palit tylko bez naklejki na wentylatorze ale okazało się że to bliźniak Gainward i brak naklejki już się rozwiązał, Dokupiłem również kolejny zestaw 2x512mb kingston khx3200ak2 - słabe sztuki nie ruszyły na 400 cl 2-3-2-6 napięcia zalecane +2.65v podbijałem do 2.8v i nic to nie dało, później je pomęczę na razie ustawiłem auto i chodzą na 2.5-3-3-8.

Samsung 793df szybko się poddał - zaczął wyświetlać "zielony obraz" z tego co wyszukałem to do wymiany kondensatory.

7600gt-oc.jpg

Edytowane przez Kelero
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2024 o 19:51, damiank94 napisał:

Jak to tak na Intelu? Czemu nie Pheromon? :hmm:

Dlaczego Intel a nie nadal AMD? Raz, że na Intelu na Win XP AHCI po zapodaniu sterowników podczas instalacji działa bez zarzutu, a dwa, nigdy wcześniej nie miałem oprócz laptopów CPU i platformy Intela w kompie, od pierwszego kompa PC w domu był tylko i wyłącznie AMD 8:E.  Miałem ogólnie przedstawić efekty końcowe nowo poskładanego Retro v2, ale GPU, jakiego wsadziłem do tego projektu (HD 7950) chwilę podziałało i padło jeszcze w tym samym miesiącu :mad:. Z tego powodu w najbliższym czasie tego nie uczynię i obecnie kminię co zrobić dalej z tym fantem. Na razie to tylko przełożyłem HD 7870 XT, który na dzień dzisiejszy działa z poprzedniego i to było na dziś tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 27.07.2024 o 21:10, Kelero napisał:

Naniosłem ostatnio kolejny monitor

 

A ja ciągle poluję na coś 1600x1200 @85 ale albo daleko albo niedekwatna cena. Zawsze o takim marzyłem i chociaż na stare lata sobie sprawę choć miałem kiedyś EIZO 21 albo 22 znalezionego w lokalnej prasie i do tego za free, z jeszcze lepszymi parametrami ale wyginał mi blat i bałem się, że walnie na glebę i poszedł do kumpla, a ten szybko go wywalił. Dziś bym go po nogach za to całował :E I jeszcze jaja były jak pojechałem z nim go odebrać, ciężki może nie był ale wracaliśmy z nim jak z jajkiem, poowijany kocami zajmował cały bagarznik w Kadecie XD

W dniu 31.07.2024 o 09:52, Assassin napisał:

Składam projekt 3-way/4-way SLI z GTX580

Ciężko będzie, na ostatnią Classi czekałem jakieś 4 lata :E Choć zdarzają się 3GB ale szukaj bardziej po olx niż allegro. Umknęła mi ostatnio jakaś EVGA albo Zotac ale nie było wolnej waluty.

Edytowane przez blabla123
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie to mi ostatnie lepiej idzie znajdowanie 3GB niż ostatniej potrzebnej 1,5GB :E Kiedyś mi się wydawało, że to był bardzo niszowe i rzadkie karty. Niestety, będą trochę od sasa do lasa (referent z turbiną Zotaca, niereferent od MSI i jedna z LC - ale chyba wszystkie na referencyjnym PCB, więc może je "zturbinuję").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2024 o 14:55, tomcug napisał:

Jaki proc? Ja mam u siebie jeszcze i7-975 i i7-990X.

A przy okazji co sądzisz o X79? Bo mam X58 i jestem fanem, ale dla odmiany X99 wspominam jako mocno problematyczną (miałem to jako główną platformę, nie retro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko używałem i do tego lata temu, więc nie bardzo jestem się w stanie wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Assassin napisał:

A przy okazji co sądzisz o X79? Bo mam X58 i jestem fanem, ale dla odmiany X99 wspominam jako mocno problematyczną (miałem to jako główną platformę, nie retro).

X79 miałem przez chwilę, ładnie chwytała tanie xeony. Nie pamiętam dokładnie ale też miała problem z umieraniem, mi padł Asus po kilku miesiącach i pożegnałem x79, siedziałem dalej na x58.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...