Skocz do zawartości
emil3223

Playstation 4 - myszka i klawiatura

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem PCtowcem i nie potrafię grać na padzie, a chcę pograć w exkluzywy i zamierzam kupić PS4 Pro.

Proszę mnie nie zjechać dla zasady "że używanie myszki i klawiatury z konsolą to oszustwo" bo po pierwsze to moja sprawa, a po drugie to nie gram w gry multi.

 

Nigdy nie miałem konsoli ale z tego co rozumiem tak naprawdę wsparcie dla myszki i klawiatury w PS4 istnieje, ale większość gier ich nie obsługuje tylko z winy deweloperów gier i wszystko zależny od konkretnych tytułów.

Rozwiązaniem może być adapter i tutaj moje pytanie jaki adapter polecacie do PS4 Pro?

 

Znalazłem takie:

 


  •  
  • Xim APEX
  • Genesis Tin 200
  • Zestawy firmy HORI
  • inne dużo starsze rozwiązania

 

Ciężko mi zaufać recenzją na YT bo większość jest zaskakująco podobnych - wszyscy nagle używają jednej i tej samej gry, tak jak by dostali wytyczne od producentów adapterów. Ktoś z was kiedyś korzystał z tego?

Z moich poszukiwań wynika że najlepsze rozwiązanie to Xim APEX ale kosztuje ponad 600 zł.

Edytowane przez emil3223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gram czasem u znajomych na padzie to po 10 minutach mam ochotę się pochlastać. W zasadzie to tylko w MK 11 jakoś mi się grało - taki wyjątek.

Edytowane przez emil3223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w fifę albo psa. Też tak miałem.

 

Miałem? Czyli co już padzik ogarnięty :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o to czy znasz już na pamięć układ kontrolera czy dalej musisz zerkać na przyciski podczas grania?

 

emil3223 myszka przy 30 fps jest złym pomysłem będzie się zachowywać jak w kisielu. Lepiej się gra na padzie.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 fps? to na wersji PRO nie będzie 1080p 60 fps? Będę grał w ekskluzywy typu Last of Us, red dead redemption 2, horizon zero dawn itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz bardzo szybko mrugać, to i będzie 60 fps 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem PS4 Pro i do tego zamówiłem XIM APEX, bo to podobno jest najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o przyłączenie klawiatury i myszki. Jeszcze tej kombinacji nie przetestowałem, ale z recenzji i testów wynika, że APEX jest najlepszy, a zrobiłem solidny research na ten temat :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Tina 200 od Genesisa i wszystko działa jak należy fajna zajawka że możesz na klawie i myszce grać na psie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos wiecej, jak z przypisaniem klawiszy, czy jest jakis delay.

 

Czy gra wykrywa i np banuje granie online aby byly rowne szanse w grach typu Battlefield ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem te adaptery po prostu emuluja pada, więc system widzi tak jakbyś grał na padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem PS4 Pro i do tego zamówiłem XIM APEX, ......

 

Osobiście używam Tina 200 od Genesisa i wszystko działa jak należy fajna zajawka że możesz na klawie i myszce grać na psie.

 

Jakieś zauważalne minusy?

Adapter dodaje znaczny/odczuwalny input lag?

Czy "doświadczanie myszki" jest porównywalne do używania myszki z PC?

Czy ciężko ustawić czułość myszki?

Czy może używaliście różnych myszek i jest zauważalna różnica i przy zakupie adaptera trzeba też starannie dobrać myszkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem te adaptery po prostu emuluja pada, więc system widzi tak jakbyś grał na padzie.

 

Czyli co znaczki X, O, L2, R1 zamiast tradycyjnych oznaczeń klawiatury :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

 

podobno na początku używania adaptera i grania na klawiaturze w Quick time event można się łatwo pogubić ale to kwestia zapamiętania przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem PS4 Pro i do tego zamówiłem XIM APEX, bo to podobno jest najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o przyłączenie klawiatury i myszki. Jeszcze tej kombinacji nie przetestowałem, ale z recenzji i testów wynika, że APEX jest najlepszy, a zrobiłem solidny research na ten temat :thumbup:

Też tak miałem jak kupiłem pod koniec zeszłego roku :E Daj znać jak się gra z tym XIM APEX i jakie gry to obsługują, bo zastanawiam się czy może nie kupić takiego wynalazku do singlowych FPSów które lubię i grywam. W takim Metro, Wolfenstein itd. przydałoby się ;)

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gram czasem u znajomych na padzie to po 10 minutach mam ochotę się pochlastać. W zasadzie to tylko w MK 11 jakoś mi się grało - taki wyjątek.

Nic dziwnego, bijatyki czy sportówki to gry stworzone pod pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tam obojętnie co wciśniesz to uderzasz :E

Jak wiesz co naciskać jest znacznie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni mam XIM APEX i świetne rozwiązanie, praktycznie nieograniczone możliwości ustawień klawiatury i myszki, zero opóźnień itp, poprostu cudo. Dla tych co szukają gotowca są do pobrania przygotowane schematy.

 

Trzeba się przestawić bo w grze nadal są wyświetlane klawisze z pada, ale kwestia szybkiego przyzwyczajenia.

 

Super sprawa, nie jest tania, ale polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga zabawka.

Do 3 gier w roku raczej nie kupię.

A do PS5 :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja już wiem, że to fajna zabawka bo swojego czasu się tym trochę interesowałem i po forach czytałem z czym się to je :E, gdybym nie preferował pada do grania to dawno bym już to miał bo to na prawdę fajna zabawka.

 

Zobaczcie jak wielka społeczność bawi się tym wynalazkiem

https://community.xim.tech/index.php

 

A to tylko oficjalne forum ;)

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to używanie takiego syfu to nic innego jak cziterstwo.Sony powinno się tym zainteresować i rozdawać bany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego co czytałem to nie da rady bo adapter po prostu emuluje w 100% pada :E, Większość konsolowych graczy z wyższej półki online na tym jedzie ;)

 

Sam nie gram online, a tym bardziej na konsoli, ale na tematycznych forach ludzie piszą, że jak ktoś jest ogarnięty to da się poznać po stylu gry, kto ciśnie na myszce i klawie, a kto na padzie.

 

Ludzie już nie raz płakali i dalej płaczą po forach aby banowali takich użytkowników, ale to nic nie zmienia, sony nie jest w stanie tego ogarnąć i chyba nawet nie chce tego ogarniać. Bo nic z tym nawet nie próbuję robić. Konsola jak umożliwiała podłączanie adapterów tak dalej je umożliwia.

 

Dla mnie to po prostu każdy gra tak jak mu się podoba. Sony nie banuje nie oficjalnych padów do konsoli, których jest wiele, tak samo nie banuje możliwości podłączania innych kontrolerów które działają na tej samej zasadzie jak oryginalny pad od sony.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co na Ps5 będzie więcej niż 3 exy w roku?

Jak na razie to gdzieś tam w przeciekach coś przebąkują o jednym czyli Horizon 2 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co na Ps5 będzie więcej niż 3 exy w roku?

 

Jakie 3 na razie to masz jeden jedyny reszta to gdybanie :E

 

Jak na razie to gdzieś tam w przeciekach coś przebąkują o jednym czyli Horizon 2 :E

 

Ma też być nowy Killzone z samym trybem multi, Gran Turismo i podobno nowy GoW też się robi ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na pewno przynajmniej 3 exy z wysokiej półki wyjdą w pierwszym roku po premierze ps5, ale ja je ogram na padzie bez cienia wątpliwości..

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...