Skocz do zawartości
emil3223

Playstation 4 - myszka i klawiatura

Rekomendowane odpowiedzi

ogram na padzie bez cienia wątpliwości..

 

To tak jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja.

 

Jakiś czas temu nie uwierzyłbyś w to sam co piszesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wcześniej słusznie zauważył to kupiłem XIM APEX dla grania w single, mnie multi nie interesuje i nie kręci. Wykrwawiłem się z kasy na PS4Pro+ XIM bo to sprawka exclusivów, Days Gone, TLoU czy choćby RDR2, których nie ma na PC i dla mnie gra na czymś innym jak klawiatura+mysz to jest męka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gry na ps4 (single) są chyba robione tak, by czas reakcji dostosować do pada, podłączysz myszkę to od razu podejrzewam, trzeba ustawiać najtrudniejszy poziom, bo jest za łatwo - jaka to przyjemność takie ułatwienie?

 

Ja rozumiem doskonale, że można nie ogarniać pada w strzelankach, bo sam od kultowego PSX nie grałem nigdy w żadną strzelankę na padzie, w ogóle nie grałem na ps2/3/4 praktycznie wcale, jedynie u kogoś okazyjnie, a ostatnio koledzy mnie namówili na darmowego CODA 4 remastered na PS4.

 

Każdy z nas lamił, ja również, między sobą grało się super, bo każdy się uczył, za to online to była katorga, a przynajmniej tak mi się wydawało...

 

Przez pierwsze kilka godzin mimo, że znałem tę grę z PC nie mogłem wygrać nawet jednej mapy...

Później poszło już z górki, po chyba 5 godzinach udało mi się wygrać mapę, a po ~15-20godzinach wygranie mapy to nie było nic super trudnego.

Po 30 godzinach wbiłem chyba drugi prestiż i ta gra mnie znudziła.

 

Teraz gram w BF5, pierwsze kilka godzin, ustawianie, poznawanie map, broni, zamykanie tabeli itd

 

Po 25godzinach wygrać mapę w TDM czy trybie dominacji (gdzie nie ma pojazdów, liczy się samo strzelanie)

To był żaden wyczyn.

Oczywiście, że nie wygrywałem każdej mapy, ale np. teraz mam ze 45h i zdarza mi się czasem wygrać po kilka map z rzędu.

 

 

I nie, ja nie mam super talentu, nie chwalę się tym, bo nie ma czym.

Po prostu uważam, że trzeba trochę poćwiczyć i się przyzwyczaić.

 

Najgorsze są pierwsze godziny, przeważnie ludzie z tego co widzę zrażają się po godzinie, dwóch, bo porównują grę na konsoli do PC...

Klasyk:

"kur... na PC bym go zabił, a tutaj zanim naceluję tą gałką to och... :mad2: "

Dajcie sobie chociaż z 10-15godzin (na myszce dawnoooo ;) temu też wam na początku na pewno szło tragicznie)

 

Grasz tylko w singlu?

Spoko, a co jak kupisz ps5, będzie dużo fajnych gier, adapter też będzie i nagle zachcę Ci się grać online?

 

Odrzucisz adapter na bok i weźmiesz pada, by było uczciwie? :)

(Pytanie retoryczne)

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tego co czytałem to nie da rady bo adapter po prostu emuluje w 100% pada :E,

Wszystko się da. Dla chcącego nic trudnego.

Na pewno są jakieś schematy, które da się uchwycić i rozpoznać.

Machine learning pozwala rozpoznać osobę po sposobie pisania na klawiaturze (link) :)

Kwestia czasu.

Piratów na X360 też nie banowali przez długi czas... a później był tylko płacz :)

Edytowane przez dzb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjdzie PS5 i zdecyduje się na zakup to mogę już teraz napisać, że będę podłączał klawiature+mysz :D

 

Nie mam wystarczająco wolnego czasu, żeby wymasterować skilla w obsłudze pada, jak siadam do gry to od razu chce się dobrze bawić, a nie wku.... bo po raz kolejny ubił mnie byle zombiak bo nie potrafiłem się obrócić, wyprowadzić jakiejś kontry, wyrwać z uchwytu itp. Dla mnie granie to odskocznia od pracy, dla mnie to reset myśli, chce usiąść i czerpać samą przyjemność.

 

Dużo spędzam czasu na kompie, ale oprócz tego mam treningi, robotę w chacie, strzelnice, jednak przyznam się, że lubie "przynołlajfić" nockę w dobrą grę, nie wstydze się tego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to dobra opcja dla osób które wiecznie czekają aż konsola dostanie M+K :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że konsola ma już teraz wsparcie dla M+K więc i PS5 też je dostanie, to gry nie wspierają M+K (poza wyjątkami).

Bo wyobraźmy sobie że PS5 będzie miało wsparcie dla M+K oraz wsteczną kompatybilność to znaczy że zagram w Red Dead Redemption 1 na M+K? Raczej wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jak działa ten wynalazek Xim APEX w grach które oficjalnie nie wspierają M+K? Udaje że grasz na padzie a w rzeczywistości grasz wciskając przyciski na klawiaturze i obracając\celując myszką?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Interfejs wyświetlany w grze odpowiada oznaczeniom pada. Konsola "widzi" pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamiast WASD jest konsolowe X,O na klawiaturze :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając XIM APEX instalujesz na telefonie aplikację, gdzie są gotowe schematy układu klawiatury, które odpowiadają danym ustawieniom/akcjom na padzie. Można oczywiście samemu zbudować taki schemat, jest wersja podstawowa tego trybu i zaawansowana, która pozwala na niesamowicie szerokie możliwości ustawień. Dobrze przemyśleli ten patent :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Coś za bardzo was ten apex zainteresował :D

żeby ostudzić wasze zapały dodam, że kosztuje 670zł :E

 

A czy to hori to jest oficjalny adapter od ps4 czy nie?

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając XIM APEX instalujesz na telefonie aplikację, gdzie są gotowe schematy układu klawiatury, które odpowiadają danym ustawieniom/akcjom na padzie. Można oczywiście samemu zbudować taki schemat, jest wersja podstawowa tego trybu i zaawansowana, która pozwala na niesamowicie szerokie możliwości ustawień. Dobrze przemyśleli ten patent :thumbup:

 

O.K rozumiem no to nie głupi wynalazek ale cena... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, cena jest "chora", bezdyskusyjnie, ale ja też PS4Pro+XIM kupiłem żeby przejść kilka gier i potem sprzedać, także potem XIM pewnie sprzedam bo jakiejś okazyjnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że konsola ma już teraz wsparcie dla M+K więc i PS5 też je dostanie, to gry nie wspierają M+K (poza wyjątkami).

Bo wyobraźmy sobie że PS5 będzie miało wsparcie dla M+K oraz wsteczną kompatybilność to znaczy że zagram w Red Dead Redemption 1 na M+K? Raczej wątpię.

 

RDR1 na PS4pro działa w 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDR1 wyszedł tylko na PS3 i Xbox 360 (narazie - pożyjemy zobaczymy).

Można zagrać w RDR1 na PS4 lub PC + pad poprzez PlayStation Now ale podobno to straszna kicha, szczególnie że w Polsce oficjalnie nie ma wsparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest też dostępna we wstecznej kompatybilności na Xboxie One (1080p i stabilne 30 klatek). Do tego po aktualizacji tytuł na XOX działa w natywnym 4K.

 

Więc jak komuś zależy i ma mega parcie na pierwszą część RDR, to tylko XO, albo najlepiej XOX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odkopuję, bo muszę się wyżalić :E

Czy słyszeliście o Cronusie? ja niestety tak...

 

Lamerstwo kupuje takie urządzenie za 300zł i może sobie przestawić np.

-Szybkostrzelność w broniach (mamy karabin powtarzalny i możemy o ~50-60% zwiększyć szybkostrzelność)

-Możemy ustawić, żeby bronie nie miały odrzutu (filmik będzie niżej)

-Są też podobno inne ciekawe opcje, ale się nie zagłębiałem aż tak

 

Czyli jakiś lamus bierze najbardziej szybkostrzelną broń np. w BF, która nadaję się tylko i wyłącznie na bardzo małe dystanse i okazuje się, że jest niezastąpiona, a z kolei na średni dystans jest po prostu bezużyteczna, no ale nie dla Cronusowców z myszkami.

 

-Urządzenie przydaje się też w grach typu Fifa, Tekken itp, można sobie najbardziej skomplikowany zwód ustawić pod dowolny jeden klawisz.

-Do urządzenia możemy podłączyć też myszkę i klawiaturę :E

 

Kiedyś, gdy grywało się w fpsy na kompie to zazdrościłem graczom konsolowym, że tam może i gra się gówniano na tym padzie w strzelanki, bo nie ma tej dynamiki, akcje są takie "bez polotu, refleksu" nie da się wygrać pojedynku 1vs5, bo po prostu gałka nie wyrobi, ale przynajmniej każdy ma takie same szanse. Teraz widzę jak bardzo się myliłem,

 

bo nie dość, że przyjemnie się gra na tym padzie (gram 2 miesiące) i gra sprawia mega radochę tak współczuję konsolowcom chyba teraz bardziej niż graczom na PC.

Na PC jest dużo cziterów, ale tam jak ktoś lata z chamskim aimbotem to admin go od razu banuję, albo gra go banuję i musi nowe konto kupić, a w jakichś ligach, zawodach online ciężko coś usłyszeć o cziterach.

 

a tutaj kupujesz sobie legalnego xima i tego cronusa, napieprzasz 50fragów gdzie inni mają po 20, każdy wie na czym on gra i nic nie można z tym zrobić, jedynie tylko "podziwiać" tego pro gejmera :E pisanie do Sony nie ma sensu.

 

Czemu Ci wszyscy nieudacznicy kupują te gadżety?

bo na komputerze mieliby staty 5-20, a tutaj mają 50-5, bo mają przeogromną przewagę i czują się wtedy "zajebiści" bo niby rządzą...

 

Pytam się ich, czemu tego używacie to zawsze odpowiadają to samo...

"Bo wszyscy lepsi tego używają, a oni grają klanówki i nie chcą odstawać od tych innych"

tylko, że tak naprawdę 90% czasu spędzają z uczciwymi ludźmi na publikach, a 10% to te ich pro klanówki...

 

Cronus:

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z takiego samego powodu oszukują na konsolach jak i oszukują na PC ;)

 

A to, że sporo topowych graczy na konsolach gra na myszy to nic nowego, mysz zawsze będzie bardziej precyzyjna i szybsza od pada, nawet jeśli działa tylko na zasadzie emulacji pada.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukadd zgadzam się tylko, że na konsoli nie ma banów za to w dodatku kupujesz czita raz na x lat i masz spokój :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lamerstwo kupuje takie urządzenie......

Czyli jakiś lamus......

Czemu Ci wszyscy nieudacznicy kupują te gadżety?

Czemu obrażasz ludzi?

 

Pytam się ich, czemu tego używacie to zawsze odpowiadają to samo...

"Bo wszyscy lepsi tego używają, a oni grają klanówki i nie chcą odstawać od tych innych"

 

To ja odpowiem Ci inaczej - gram tylko w tytuły singleplayer, w całym życiu przegrałem w multi ze 30h w CS z 10 lat temu i bardzo dużo czasu w Lineage II. Na konsoli gram tylko w exclusivy typu The Last of Us, Horizon: Zero Dawn itp.

Nie uważam się za lamusa czy lamerstwo (cokolwiek to znaczy, bo nawet nie wiem) tylko dlatego że gram cały życie na M+K, a dwa razy do roku wyciągnę konsole żeby pograć w dwie gry i nie umiem grać na padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Emil, ale my nie mówimy o niedzielnych graczach, którzy sobie podepną m+k i grają w singla czy nawet w multi raz na jakiś czas, tylko o "pro" graczach, którzy grają non stop, psują zabawę innym, robią klany, namawiają innych na M+K, bo niby wszyscy dobrzy gracze tego używają i dzięki temu wykręcają takie wysokie kd/staty (guzik prawda)

 

I koleś, który tego używa na konsoli jest lamą (lame - kulawy, słaby)

a nieudacznikami są cziterzy, którzy używają w rozgrywce sieciowej wspomagaczy czyli legalnych HAXÓW czyli tego Cronusa

https://www.youtube.com/watch?v=APDo5qMbM08 - 5:30 zobacz na ten "pro" odrzut :)

Zgłoś go do sony, ciekawe co Ci odpowiedzą ;)

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zarówno XIM APEX, jak i HORI nawet przy ustawieniu największej czułości działały tak, że aby obrócić się postacią o 90 stopni trzeba było wiele razy przesunąć myszkę (nie dało się tego zrobić jednym ruchem). Przy takiej niskiej czułości nie dało się grać. Grałem w Metro: Exodus na PS4 Pro używając (przy APEXie) myszy Steelseries.

 

Czy ja coś robiłem źle czy ta gra po prostu nie jest dostosowana do tego rodzaju urządzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...